PDA

View Full Version : Напречни щанги - марки,цени



AR147
09-11-2011, 11:50
Колега ще сменям една от напречните щанги че тампончето и се е разбило.Установих че само тампонче не се намира а трябва цялата щанга.
Но на всички места където разпитах ми предлагат лично за мен неизвестни марки.
Сменяли ли сте ?
От кои марки сте доволни - цена ?

rusiq86
09-11-2011, 12:59
Аз последно бях сложл Лемфордер, немски...стават, цената ме убий не помня...от порядъка на 30 лв май бяха...но определено е по добрият вариант полиуретан да сложиш...Моите като се износят слагам тях!

undy
09-11-2011, 13:23
Чудно,но аз смених и 6-те щанги + втулките в глвините,и сложих БИРТ....вече 20 000км и задницата е бетон,стегната и няма никакви поражения....рискувах с марката защото за 180лв взех всичко.....

AR147
09-11-2011, 14:42
Аз последно бях сложл Лемфордер, немски...стават, цената ме убий не помня...от порядъка на 30 лв май бяха...но определено е по добрият вариант полиуретан да сложиш...Моите като се износят слагам тях!
Няма как да е 30 тоя Lemforder(най-евтиното което ми предлагат е 35 ) - впрочем марката е за първично вграждане в много немски автомобили - нямах и на идея че правят и за италянки - ще поразпитам

---------- Post added at 14:42 ---------- Previous post was at 14:41 ----------


Чудно,но аз смених и 6-те щанги + втулките в глвините,и сложих БИРТ....вече 20 000км и задницата е бетон,стегната и няма никакви поражения....рискувах с марката защото за 180лв взех всичко.....
От тази марка съм чел доста оплаквания и като цяло ми е краен вариант - макар най-приемливата цена.....

undy
09-11-2011, 20:20
..към момента нямам забележки и съм доволен....явно задницата като е доста по-лека и понася и по-некачествени елементи....дано да кара все пак...

rusiq86
10-11-2011, 01:42
Колега не помня цената. беше преди около две години...правят за 156-ца!
Но определено ако ми се наложи предпочитам полиуретан!

AR147
10-11-2011, 16:17
Явно само това са отзивите - хващам първото са ушите.
Lemforder не намерих а нямам и много време вече да търся....

136
11-11-2011, 00:30
Колега ако си от София има в един магазин на ул.Симеон до преди 2-3 години продаваха тампони като на оригиналните щанги дори и по добри.Тези тампони са двойно набити с междинна втулка.Такива бяха но с по малък диаметър и на Алфа 164 но определено те не страдаха от разбиване.Повечето от тези щанги които се продават са като с обикновенни тампони без тази междинна втулка и за това се разбиват много бързо.С тези измислени щанги колата е като жива в задницата.Но това зависи и как караш,ако се возиш ще свършат за известно време работа.Аз мойте ги смених преди 5 години и не са мръднали.Цената на един беше около 12-14 лв и се монтира на оригиналната щанга.

AR147
11-11-2011, 08:40
Колега ако си от София има в един магазин на ул.Симеон до преди 2-3 години продаваха тампони като на оригиналните щанги дори и по добри.Тези тампони са двойно набити с междинна втулка.Такива бяха но с по малък диаметър и на Алфа 164 но определено те не страдаха от разбиване.Повечето от тези щанги които се продават са като с обикновенни тампони без тази междинна втулка и за това се разбиват много бързо.С тези измислени щанги колата е като жива в задницата.Но това зависи и как караш,ако се возиш ще свършат за известно време работа.Аз мойте ги смених преди 5 години и не са мръднали.Цената на един беше около 12-14 лв и се монтира на оригиналната щанга.
Дай някакъв контакт на магазина или ако имаш номер на тампона най-добре - защото навсякъде ми казват че тампони само не се предлагат....