PDA

View Full Version : 2 въпроса за 2 лампички - 156



i.ganchev.ganchev
11-11-2011, 12:10
Колеги, като си вдигна ръчната спирачка, и съм забелязал, че лампичката за нея не свети. А в същото време като дам на контакт и нали в първите секунди има някакъв чек, който пуска всички контролни лампи... е тогава си свети.
Какъв може да е проблема според вас?


И друго, лампата за колана по същия начин. Давам контакт, светва, след което постоява така няколко секунди, и изгасва, а аз несъм си сложил колана. После и да го сложа, и да го махна все тая... лампата си стои изгаснала.
На ланчията ми си свети докато не си сложа колана.

Споделете някакви идеи :)

-Bobby-
11-11-2011, 12:13
За първото - провери си датчика или там, където лоста прави контакт, за да изключи тази лампа.
Второто си е така, не е като при най-новите коли с датчик в патрона на колана, който се разпищява и със зумер - само светва, за да подсети, след което изгасва. То е правено за културни европейци, които се разсейват, не е правено за балканци, дето закопчават колата и сядат върху него, че да не им свети, пищи и т.н.

zdravko_ss
11-11-2011, 12:14
Отдолу под ръчната има един прекъсвач, провери него дали работи. При мен също е така лампата за колана, предполагам е само да ти напомни да го сложиш.

i.ganchev.ganchev
11-11-2011, 12:19
Ясно, значи за колана е така, питам защото на ланчията ми си свети докато не го сложа. Ама щом е нормално, добре :)

А това за ръчната, ще го погледна... благодаря за съвета колеги!