PDA

View Full Version : Странен проблем с парното



tqgata
12-11-2011, 15:37
Здравейте! Карам 156ца '98г. Наскоро ми изгоря платката за регулиране на степените на парното (силовото управление), заби на максимална мощност и дори когато не е на контакт пак въртеше. Купих двата транзистора IRFZ 44, както ми казаха колеги от форума и ги смених и то се оправи, но след месец пак така стана, пак ги купих и току що като го пуснах то се оправи но само за 1 час и изведнъж пак заби на макс :(( Дайте идея какво може да причинява тази меко казано неприятна повреда, дали трябва да сменя цялото устройство или може да е причинено от нещо друго!!

tonov
13-11-2011, 10:06
Може и в моторчето на парното да е проблема. Но така дистанционно трудно мога да ти кажа.
Ако ти се експериментира, смени пак транзисторите, но по възможност ги вземи от друго място (или поне да са друга марка) Има доста ментета по магазините. Провери ги и дали се нагряват много по време на работа. Това се сещам на първо четене.

NightRider
13-11-2011, 10:19
Сложи от тези STRH100N6FSY1 - STRH100N6FSY3. Но май имаш проблем с мотора - блокира ти при запускане

tqgata
14-11-2011, 11:01
Говорих с едно приятелче и той ми каза, че турбината на вентилатора е дала на късо някоя от намотките и затова ми гори платката. Затова първо ще сваля вентилатора и ще го занеса на някой авто ел. техник и след това ще пробваме пак с нови силови елементи и дано стане. Ще ви пиша какво е станало! :))