PDA

View Full Version : Два въпроса за 156-ца



redemer
16-11-2011, 22:00
Колеги извинявам се ако я има вече темата ама как са хваща тая вата само виси и не са задаржа на щипката дето трябва да я държи някои измислил ли е как става фокуса?И другият ми проблем е че като натисна съединитела да освободя от скорост и оборотите падат на 400 после се дигат на 1500 или някаде там и така няколко пъти и като спра се успокояват направи ми впечатление че го прави и като я пускам по инерция от някои баир както работи на 800 оборота и почва да ги клати и като спра се оправя сменил съм свещти стъпково моторче ламбда сонда мъркуча след дебитомера че беше разпран и съм чистил дросела кабелите са за смяна дебитомера отчита малко по големи стоиности колата е 1.8 TS 99 година.Инъче незаписва грешки и гори мн прилично което ме озадачава допълнително.Същто така мисля че е спаната ама тва предполагам е заради дебитомера.Ако някои е имал подобен проблем кажете как се оправя че ме побърква мн е дразнещо.Благодаря предварително.:cry:

StanG
16-11-2011, 22:27
Добре дошъл във форума и във филма с оборотите :tv:

http://clubalfaromeo.com/forum/search.php?searchid=2099784

ФЕРАРИСТ
17-11-2011, 14:23
Коя вата?

Susscrofa
17-11-2011, 15:08
И аз това исках да попитам.
При мен виси една при краката на седалката до шофьора.
Под жабката. Виси, и няма закачане.:picnic:

н.неделчев
17-11-2011, 15:38
Има,има аз моята я оправих.Ватата трябва да влезе между две пластини(така мога да го обясня) и се стискат,за да задържат ватата.При мен стана номера.За това,че е спъната си провери и състоянието на бубините!

CTOMAHATA
17-11-2011, 15:43
Има,има аз моята я оправих.Ватата трябва да влезе между две пластини(така мога да го обясня) и се стискат,за да задържат ватата.При мен стана номера.
Няколко пъти я хващам и все пада. Накрая в кофата.

redemer
17-11-2011, 19:20
сащата вата в краката до шофиора иначе намерих ги пластинките ама малко не и стига да хванат и мн ма дразни

---------- Post added at 20:20 ---------- Previous post was at 20:18 ----------


Добре дошъл във форума и във филма с оборотите :tv:

http://clubalfaromeo.com/forum/search.php?searchid=2099784
не ми излиза нищо като цакна линка

StanG
17-11-2011, 19:22
Ами не знам как да постна линк през търсачката.Влез в раздел 156 и търси "клати обороти"...приятно четене :)

GammaRay
17-11-2011, 19:53
Проблема с оборотите е във вакуума.

redemer
17-11-2011, 21:14
Проблема с оборотите е във вакуума.
Бе ако изхождам от логиката прави го само в движение порбвал съм да я пусна по инерция от някои баир ако е по дълъг в един момент пак почва да ги клати и мисля че е нещо свързано с отчитане на скорост на движение и празен ход няква вразка да имат дето ставаше дума за някав пин 15 ама не ми се режат кабели трябва да има и др начин.А да питам някои дето е по в час със електрониките датчик обороти може ли да има няква вразка със целият филм

dimitar_vd62
18-11-2011, 21:57
Търси пропуски на въздух, ламбда, дебитомер, квото са сетиш и ако пак ти клати значи караш правилната кола.

Толкова е писано че няма смисъл.

ivo8307
18-11-2011, 22:48
режеш т.н. пин 15 и си готов повече никога няма да имаш тия проблеми, и забравяш за клатенето на оборотите

redemer
19-11-2011, 12:32
пропуски на въздух няма 2 спрея съ испръскал измих мотора от проверки вече.А тоя пин 15 ако го резна нали правили мизерии при по високи скорости като освободиш от скорост?

Кайо
19-11-2011, 12:56
пропуски на въздух няма 2 спрея съ испръскал измих мотора от проверки вече.А тоя пин 15 ако го резна нали правили мизерии при по високи скорости като освободиш от скорост?

Тоя пин като го резнеш ако не се лъжа просто не показва клатенето в оборотите,но това не означава,че ги няма......,просто оптическа измама........

danniel
19-11-2011, 16:03
Ферариста беше обяснил някъде, че с резнат пин15, ако се наложи адаптация на дросела, нещо не се получават нещата...

redemer
19-11-2011, 19:45
Абе ако ша го режа тоя пин ще е прекаран през копче някаде да може да си го има ако потрябва ама става дума че не ми се режат кабели по колата.Ако и налея нов софт няма ли да се оправи?

AlfaMan
19-11-2011, 20:25
Няколко пъти я хващам и все пада. Накрая в кофата.
Абе аз го имах този проблем на предишната и много просто го реших. Намерих едно парче метална шина, от единия край влиза във въпросната юипка а другия го захващам посредством един винт (който си го има) под жабката. Перфектно става.

redemer
19-11-2011, 20:50
Абе аз го имах този проблем на предишната и много просто го реших. Намерих едно парче метална шина, от единия край влиза във въпросната юипка а другия го захващам посредством един винт (който си го има) под жабката. Перфектно става.
Мерси ще го пробвам това

Violator
19-11-2011, 20:51
И аз бях в клуба на клатещите се обороти, смених дебитомер, маркуча за дебитомера, че беше сцепен. Ламбда сонда и се оправи. Сега е чук.

redemer
19-11-2011, 23:57
И аз бях в клуба на клатещите се обороти, смених дебитомер, маркуча за дебитомера, че беше сцепен. Ламбда сонда и се оправи. Сега е чук.
Сменил съм сичко освен дебитомера моя отчита малко повече смисъл иска се 12 той отчита 20 нещо такова