PDA

View Full Version : как се почиства вакумен клапан за управление на турбото



dimi bs
17-11-2011, 20:37
http://axm-auto.com/prod_img/1190744561_8029039.jpg

undy
17-11-2011, 20:54
Разкапсалова се с отверка(металната капачка),и внимателно ,че са скъпи пръстите...отваряш,със спрейче се прочиства вътре и по обратния ред...

dimi bs
17-11-2011, 21:15
доста отдавна бях чел тема за това с картинки но нищо немога да намеря

undy
17-11-2011, 22:21
И аз я търсих,но не можах да я открия......явно не ровим достатъчно...

Linkestis
17-11-2011, 23:19
Ииии с картинки :)

http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=63668

chavetoo
18-11-2011, 06:04
Разкапсалова се с отверка(металната капачка),и внимателно ,че са скъпи пръстите...отваряш,със спрейче се прочиства вътре и по обратния ред...
Не е с отверка ами с резачки се прерязва металната скоба на най тънкото място. Защото при сглобяването ще ти трябва отново скобата. Ако не се запази скобата..... ще трябва нова или да се лепи, лепенето мен не ме кефи.

undy
18-11-2011, 17:42
Човека който ми показа как става ,го направи пред очите ми...и не се прерязва нищо....кой както му е удобно..

chavetoo
19-11-2011, 09:16
Ето ти го клапана.
http://img818.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=13102010.jpg
На снимките се вижда къде съм резнал ори скобата и после как с друга скоба стягам оригиналната. Другата скоба е елементарна за направа.

undy
19-11-2011, 19:53
Варианта ти,колега е чудесен,но по-труден.....примерно човек ако няма подръчните ти ламаринки,инструменти за изрязване също,време-което винаги не стига,да не говорим ,че ти трябва бормашинка,необходимо свредло,винт,гайка и много други Дребни неща,които не всеки човек разполага с тях ........що ги хвърляте хората в джаза,като може това нещо да стане по най-елементарния начин........
...........същността на едно сложно нещо,се дължи на добре подбрани елемнтарни знания......
.....успех на колегата....

achov
19-11-2011, 20:15
последния път като се опитах да го разкапсуловам му счупих единия "мущук" :) ,така че внимателската...

haljscho
19-11-2011, 20:59
Само за информация, Пирбург ги внася КОСЕР....
И цената е доста надолу от тази в магазините за части за Алфа.......... особено ако си осигурите отстъпка...:waving:

И още нещо, ако бобината е "тръгнала" колкото и да чистите все тая.......
Някъде бях писал колко ома дава нова и заминала, но в коя тема бешееее.....

stu
19-11-2011, 22:27
С колата имаше и един стар клапан и май ще си намеря работа и ще го разглобя.

haljscho
19-11-2011, 22:38
С колата имаше и един стар клапан и май ще си намеря работа и ще го разглобя.
Добре де, има ли някъв проблем колата или само за спорта?
Ако няма проблем, може да му почистите само филтърчето.
От задната страна на щуцерите, едно правоъгълно или кръгло, зависи коя година е колата.......

stu
19-11-2011, 23:03
Само за спорта!!!

chavetoo
20-11-2011, 08:32
Варианта ти,колега е чудесен,но по-труден.....примерно човек ако няма подръчните ти ламаринки,инструменти за изрязване също,време-което винаги не стига,да не говорим ,че ти трябва бормашинка,необходимо свредло,винт,гайка и много други Дребни неща,които не всеки човек разполага с тях ........що ги хвърляте хората в джаза,като може това нещо да стане по най-елементарния начин........
...........същността на едно сложно нещо,се дължи на добре подбрани елемнтарни знания......
.....успех на колегата....
Искаш да ми кажеш, че е по лесно да чоплиш с отверката и да обърнеш скобата:shocking: А после с какво ще я стиснеш обратно.....
Не е казано, че скобата трябва да е такава, аз съм сложил такава защото изглежда по добре......
Хора от Фиат форума го направиха със скоба за водно съединение........
П.С а този който е тръгнал с пирон и тесла да си ремонтира нещо по колата.... по добре да ходи на сервиз.

undy
20-11-2011, 09:15
..бе що ме краш да сляза и да го демонтирам и да ти го наснимам.....да видим дали ще познаеш,дали е сваляно някога........тва ,че са ти казали "режи и прави ново"....си е твой проблем.....аз ти казвам какво правят хората които са сръчни и си разбират от работата.....
...оспамихме на човека темата....

chavetoo
20-11-2011, 18:37
Защо не хванеш направо да направиш клип как се развалцова и после се валцова скобата. На мен никой нищо не ми е казвал как да разглобя..... Идеята със скобата е моя. А кой е сръчен и т.н. няма да коментирам.
Чакам видео.

dimi bs
22-11-2011, 21:35
преди малко слязох до колата щот през деня няма кога свалих го то става бързо и в къщи взех да го огледам .как да е свалих му филтърчето с триста зора,но понеже нямам скоба а пък колата жена ми я кара през деня не се реших да го отворя скоба ще взема утре,но какво забелязах:като надуя с уста на изхода към турбината въздухът излиза през горната тръба(входа)а като надуя на входа има някакво съпротивление,но все пак преминава дори и малко трудно.а като надуя откъм тръбичката на филтъра на изхода едвам едвам се усеща.това всичкото нормално ли е ,това ли е действителния път на налягането