PDA

View Full Version : цени на спирачни дискове и накладки???



D.Istatkov
23-11-2011, 23:50
колеги кажете кой дискове са добри като-марка,цена,качесто ..........

накладки--цена,качество,марка

Става въпрос за алфа ромео 156 2.0 тс седан...

StanG
24-11-2011, 10:44
Последния път за предни невентилирани дискове+накладки Brembo ми обадиха 250лв.

Omni
24-11-2011, 13:00
Провери тука (http://www.axm-auto.com/index2.php?brand=3&model=49&modif=208&cat=2&subcat=69)

D.Istatkov
25-11-2011, 20:42
никой ли не е сменял

хайде споделете кой каквото знае за марка цена качество

alex052
25-11-2011, 21:22
сменях ги лятото.Дискове втора употреба/бяха запазени,не бяха криви -дори не се наложи стругар/ мисля 70 лева за 4 те.Накладки......не помня марката не скърцат спитра добре около 120 лева ми.Лично аз не виждам смисъл да се купуват нови дискове все пак са парче метал.Дано не ме анатемосат ....

ReLeFNIQ
25-11-2011, 22:06
Точно от спирачки не бива да се пести, а и не са нещо непосилно. Вземай Steinhoff комплект предни за 240тина лв бяха някъде пък засега само положителни отзиви има от тях.

Liminat
25-11-2011, 23:04
...Дано не ме анатемосат ....
Нямаш си друга работа и ти... Че кой ще те изпусне? Почти всеки, който кара десетгодишни дискове, чиято дебелина дори и през ум не му е минало да замери, ще ти каже, че вършиш глупости, нищо, че тия, които си монтирал преди година е много възможно (щом си ги харесал и одобрил няма да са свършили) да са двегодишни и с немско/италиански произход.
Друго си е да се накичиш с некви тукашни ментета (като мен на времето на един пасат, и бош се бяха писали производители на спирачни дискове-вентилирани) и да се чудиш защо поскърцват при спиране.
Да, металът си е метал, и едни дискове, които идват от запад ( и видимо изглеждат отлично, неизносени) при всички случаи ще са по-сигурни и с по-добро качество от произведеното наоколо.

Кайо
26-11-2011, 00:53
Steinhof са добра марка,официален доставчик на Фиат Ауто Полша........ http://www.steinhof.pl/index.php

Drag0
26-11-2011, 13:33
Това, което казваш е доста различно от изказването, че няма смисъл да се купуват нови - това твоето е един много много частен случай ;)
Познавам хора дето имат пари да ъпгрейднат с D2 спирачки (които струват колкото колите на пишещите в темата, сумарно), обаче обикалят моргите и търсят неизносени накладки "Галфер" примерно... Точно поради причината която ти казваш :) Обаче това е едно, а да казваш, че е безмислено да се купува нов диск съвсем друго.

ПС: след като за последните няколко месеца трима дебила ме удрят отзад защото не могат да спрат, не ще ги изпускам, ами на майка ще ги псувам!

Ако D2 ти се виждат скъпи - виж цената на 12 буталния Тarox.

А по темата - за спирачна система не трябва да се пита за цена, нито да се правят компромиси.

hayho
26-11-2011, 14:58
А по темата - за спирачна система не трябва да се пита за цена, нито да се правят компромиси.

Да, на мен вероятно ще ми се наложи да сменям дискове и накладки пролетта, само че задни, че като ми слагаха зимните гуми забелязах, че не им остава много живот. Но и предните мисля да ги разглобя и да позачистя апаратите поне. Въобще не виждам смисъл да се пести от накладки и дискове, това са консумативи, които не се сменят толкова често та 10-20-30лв които евентуално ще се спестят да имат някакво голямо значение за семейния бюджет. Пък никой не е казал, че трябва да се слага най-скъпото на пазара, напротив, дори продуктите в ниския ценови клас са доста качествени.

D.Istatkov
01-12-2011, 14:00
http://fakti.bg/avto/24006-kakvo-stava-kogato-se-iznosat-nakladkite#/

без накладки човек може се пребия напълно!

какво ще кажете за фирма наречена ABE?

някой знае ли мовече за нея ,имали някакви впечатления

vask0
05-12-2011, 15:53
използвам темата на колегата(дано няма против) да попитам-утре мисля да сменя предни дискове на алфата,та има ли нещо специфично за което да внимавам.потърсих с търсачката но не ми излиза такава тема(ако има и с снимков материал още по добре):-Pстава въпрос за колата от подписа

vovata
05-12-2011, 16:01
Нищо специфично.

kiko73
05-12-2011, 16:19
Нищо специфично.

Напротив, фланците на главините трябва да бъдат изчистени перфектно от ръжда защото има опасност новия диск да не легне правилно, дисковете трябва да се обезмаслят иначе първоначално няма спиране, набии хубаво инструмента, с който ще развиваш апаратите защото ако превърти после ще страдаш. Предполагам знаеш, че трябва да върнеш буталата максимално назад за да може след това да монтираш накладките на новите дискове, връщането става с въртене на буталото и едновременно натискане и не забравяй преди да тръгнеш да напомпаш няколко пъти за да отидат накладките в работно положение. Намажи задната контактна повърхност на накладките с медна паста и ако си доливал спирачна течност изтегли малко да не прелее като върнеш буталата

спенсър
05-12-2011, 16:40
висок клас ATE малко по твърди, TEXTAR нормални ,TRW меки,среден клас MINTEX,REMSA също са добри. Ако не искаш музика при спиране и да ти черна джантата само от високия клас и то вторите и третите

tonov
05-12-2011, 21:46
Напротив, фланците на главините трябва да бъдат изчистени перфектно от ръжда защото има опасност новия диск да не легне правилно, дисковете трябва да се обезмаслят иначе първоначално няма спиране, набии хубаво инструмента, с който ще развиваш апаратите защото ако превърти после ще страдаш. Предполагам знаеш, че трябва да върнеш буталата максимално назад за да може след това да монтираш накладките на новите дискове, връщането става с въртене на буталото и едновременно натискане и не забравяй преди да тръгнеш да напомпаш няколко пъти за да отидат накладките в работно положение. Намажи задната контактна повърхност на накладките с медна паста и ако си доливал спирачна течност изтегли малко да не прелее като върнеш буталата

Предните буталца се прибират и без въртене, достатъчно е да ги напънеш с щангата ;) За задните се върти

андон.маслев
05-12-2011, 21:51
ЗА наклаки +1 за Galfer.Цената е повече от добра.За дискове-каквито са изгодни.

badmadafaka
05-12-2011, 22:09
Само дето тоя Галфер дето се продава в БеГе няма много общо с тоя дето колите идват от Италия с него... ;)

A.Arabadzhiev
05-12-2011, 22:10
Аз на моята сложих Предни Делпхи.. 76 лева Доволен съм на нисанчето слагам само такива... чат пат подсвирват когато вече почтни сам спрял напълно c 15-20km/h и върна спирачката.. Много леко.. предстои ми смяна и на задните но там нямам още Информация нека някои запознат да ми разясни.. като цена и дали е по сложна смяната отколкото предните ;)

D.Istatkov
05-12-2011, 23:40
питам пак че нямам отговор относно марка "ABE" някой да е чувал нещо за нея?

Кайо
06-12-2011, 00:12
Земи си оригинални Ricambi originale.....55 евро предни,50 задни.......

rusiq86
06-12-2011, 09:28
Аз карам с Parmafuse вече над 3 смени и грижи не съм имал никакви. Меки са и си спира супер, не свирят!

андон.маслев
06-12-2011, 15:48
Само дето тоя Галфер дето се продава в БеГе няма много общо с тоя дето колите идват от Италия с него... ;)
Galfera го взех от Александър Ауто ,и не намирам разлика с накладките които бяха на колата от Италия.

Liminat
27-12-2011, 17:29
Предните буталца се прибират и без въртене, достатъчно е да ги напънеш с щангата ;) За задните се върти
Днес е се напнах да сменя предни дискове и накладки, но колкото и да напъвах с каквото се сетиш и още по-причудливи не щяха да идат назад и това е. Та им пуснах по малко течност от пробката за обезвъздушаване и сега се чудя дали съм за обезвъдушаване, или не е необходимо. Като напомпах веднъж на първия и 2 пъти на втория всичко като че ли си е в ред, нямах време да пробвам, че настана час пик и не е много за проби на спирачки из града, но си държат яко, не видях разлика някаква, макар, че все още не са си припаснали кой знае колко добре.

NightRider
27-12-2011, 17:35
Днес е се напнах да сменя предни дискове и накладки, но колкото и да напъвах с каквото се сетиш и още по-причудливи не щяха да идат назад и това е. Та им пуснах по малко течност от пробката за обезвъздушаване и сега се чудя дали съм за обезвъдушаване, или не е необходимо. Като напомпах веднъж на първия и 2 пъти на втория всичко като че ли си е в ред, нямах време да пробвам, че настана час пик и не е много за проби на спирачки из града, но си държат яко, не видях разлика някаква, макар, че все още не са си припаснали кой знае колко добре.
Ако само си изпуснал спирачна да потече, без да пипаш педал - няма проблем. Но щом не си могъл да ги прибереш без да отвиеш пробката - започнали са да блокират и си искат профилактика

tonov
27-12-2011, 18:24
Ако само си изпуснал спирачна да потече, без да пипаш педал - няма проблем. Но щом не си могъл да ги прибереш без да отвиеш пробката - започнали са да блокират и си искат профилактика

A може и спирачните маркучета да са се позапушили ;)

NightRider
27-12-2011, 18:28
A може и спирачните маркучета да са се позапушили ;)
Ама той спира, затова това съм го елиминирал

tonov
27-12-2011, 18:35
Е то за спиране ще си спира, ама трудно се връща обратно течността - оттам и не може да прибере апаратите. Ако бяха блокирали и след отвиването на пробката пак нямаше да се движат.

NightRider
27-12-2011, 19:50
Е то за спиране ще си спира, ама трудно се връща обратно течността - оттам и не може да прибере апаратите. Ако бяха блокирали и след отвиването на пробката пак нямаше да се движат.
Тони - и да, и не. Когато седят доста в едно и също положение в/у тях си се натрупва мръсотийка. И като тръгнеш да ги прибираш за нови накладки - става с огромно усилие. И затова е хубаво да ги почистиш. Имал съм запушен маркуч от старост и дет се вика ни напред, ни назад. Затуй аз ги вадя почти докрай, набирам предпазителя и забърсвам буталата и предпазителя отвътре. Е, прави се внимателно все пак

Liminat
27-12-2011, 19:56
A може и спирачните маркучета да са се позапушили ;)
Това го мернах като предположение за проблеми и в други теми, какво би могло да ги запуши, то си е много ясно, че нямах подходящ инструмент с който да ги избутам назад, чак сега прочетох напътствията на колега, в които препоръчва да се избутат назад с голяма отверка още преди да бъдат извадени старите накладки, тогава има добра опора да се направи това без да се рискува усукване на маркучи, огъване на предпазни ламарини зад спирачните дискове и може да се справиш без да си насиниш нокът на безименния пръст на лявата ръка.
Но на други марки коли, след като първоначално в никой случай не потеглят назад буталцата, след известно време и на не повече от третата псувня все пак се раздвижват, а в тоя случай просто не искаха по никой начин да тръгнат назад, та реших да не се губя в половинчати мерки, един вид - да пипам мъжки!


... И затова е хубаво да ги почистиш.
Като и опна едни 200-300 км ще видя дали започват да греят дисковете, ако има нещо като трудно връщане на буталата ще трият и ще стане ясно дали да ги сваля пак и да ги лъсна, засега се ограничих с едно пръскане с така любимия ни спрей с тефлонова грес, отделно опръсках почти всичко със спирачна течност...
Поне местата на които лягат новите спирачни дискове просто си нямаха ръжда,гявол знае как са се опазили.

NightRider
27-12-2011, 20:01
Това го мернах като предположение за проблеми и в други теми, какво би могло да ги запуши, то си е много ясно, че нямах подходящ инструмент с който да ги избутам назад, чак сега прочетох напътствията на колега, в които препоръчва да се избутат назад с голяма отверка още преди да бъдат извадени старите накладки, тогава има добра опора да се направи това без да се рискува усукване на маркучи, огъване на предпазни ламарини зад спирачните дискове и може да се справиш без да си насиниш нокът на безименния пръст на лявата ръка.
Но на други марки коли, след като първоначално в никой случай не потеглят назад буталцата, след известно време и на не повече от третата псувня все пак се раздвижват, а в тоя случай просто не искаха по никой начин да тръгнат назад, та реших да не се губя в половинчати мерки, един вид - да пипам мъжки!Ти си се хванал в приключение, а? Винаги се избутва буталото с инструмент (за задните особено) или се сваля едната накладка и една яка отверка, щанга се избутва буталото. След това съсетвам процедурата, описана от мен

Liminat
27-12-2011, 20:09
Ти си се хванал в приключение, а? Винаги се избутва буталото с инструмент (за задните особено) или се сваля едната накладка и една яка отверка, щанга се избутва буталото. След това съсетвам процедурата, описана от мен

За задните чета и виждам, че си е як чеп, като нещата отиват и към наличие на ъглошлайф, с който да се свалят ръбовете на дисковете, доста народ се оплаква, че просто не може да измъкне апарата с накладките. А аз бича без да свалям болтовете, които са покрити с гумените тапи, макар, че явно се налага да се разглобяват и те, за да се измъкнат накладките.
Виждам, че задните буталца се развиват, за да се върнат както при... Полския фиат навремето, мамка му :)

Drag0
27-12-2011, 20:09
Чел съм че буталото на задните апарати се прибира с въртене по часовниковата стрелка ...

NightRider
27-12-2011, 20:12
Чел съм че буталото на задните апарати се прибира с въртене по часовниковата стрелка ...
Аха, ама не винаги, да не кажем в повечето случаи това не е достатъчно. Продават го инструмента - хем върти, хем натиска и прибира.
Полски фиат, ама по италиянски образец

D.Istatkov
17-08-2012, 22:49
Колеги някой ползвал ли е тая марка английски са дискове и накладки,имате ли впечатления от марката --АPEC braking--

D.Istatkov
19-08-2012, 15:35
Комплект предни дискове:
Woking
Sbs
Febi
АPEC

От тези кой са НАЙ ДОБРИ??

D.Istatkov
08-11-2012, 10:33
LPR
АВЕ
FERODO Премиер
FERODO
TRW

кой накладки са най добри според вас колеги че трябва да сменя задните от горе написаните

Liminat
08-11-2012, 10:42
LPR
АВЕ
FERODO Премиер
FERODO
TRW

кой накладки са най добри според вас колеги че трябва да сменя задните от горе написаните
Абе слагай нещо средна хубост, от магазина на AXM в Люлин купих преди 5-6 месеца някакви задни, не мога да се оплача от нищо, нито ме подведоха, че тия, които ми дават не са лоши /имаше и по-евтини, че и по-скъпи/ нито се чуват и спират перфектно. Ами нямам навик да снимам разни железа и празни кутии...

D.Istatkov
08-11-2012, 19:53
е да но от тези кой не свирят и спират добре тези LPR dali sa добри

jethro
08-11-2012, 21:02
Колега преди години карах 146-ца на която бях сменял накладките с лпр и бях много недоволен. Малко след смяната си спомням , че проскърцаха много силно, и естествено последва заменянето им с други. Така, че аз не препоръчвам въпросната марка.
На сегашната ми кола 156, сменях, като избрах трв и съм доволен. Успех!

D22DJ
10-11-2012, 03:31
Да вметна по темата с накладките - TRW - след 10000 приблизително леко почнаха да поприсвирват при спиране след като за добре загряти в нормалният са София трафик. При по сериозно спиране утихват. Странно е защото дисковете нямат ръбове:roll:

Другото - при по сериозно спиране от 180 надолу......около 90-100км. вече караш по инерция:dance:

Не бих си купил повече от тази марка въпреки, че не бяха много евтини.

Абе да питам, само на мен ли спирачките на 147-цата ми се струват доста кекави?

rusiq86
10-11-2012, 08:18
ТРВ накладките са малко твърди...за дисковете незнам.

Lyubo
14-03-2013, 20:25
Колеги виждам, че темата е стара, но малко да я по съживя. Възможно ли е ако са ми за смяна накладките при натискане на спирачката, дами светне чека за изгоряла крушка. По принцип задните накладки са ми за смяна. Гледах из и-нет че пише на някои накладки " контактен датчик за износване-Без предупредителен контактен датчик" Трябва да търся такива с този контактен датчик ли? Някой има ли си идея къде има понеже аз не намерих такива?

ПП: Извинявам се, че използвам темата на колегата.

don_pepone
14-03-2013, 20:47
Ако е за задните,слагай там някакви за средна цена без значение дали са с датчик или не,те и без това задните се сменят на мнооо хиляди километра,така че...

Георги Живков
14-03-2013, 21:53
Колеги виждам, че темата е стара, но малко да я по съживя. Възможно ли е ако са ми за смяна накладките при натискане на спирачката, дами светне чека за изгоряла крушка. По принцип задните накладки са ми за смяна. Гледах из и-нет че пише на някои накладки " контактен датчик за износване-Без предупредителен контактен датчик" Трябва да търся такива с този контактен датчик ли? Някой има ли си идея къде има понеже аз не намерих такива?

ПП: Извинявам се, че използвам темата на колегата.

И на мен така ми присветваше и се оказа изгоряла крушка на стопа.

tonov
14-03-2013, 22:20
+1
Провери си крушките на стоповете :) Накладките нямат нищо общо с тая лампа.

miraco
11-10-2016, 14:33
Да не пускам нова тема....
за 156 16V / 2003г., какви предни дискове бихте ми препоръчали. Обикновени или вентилирани.
Предният десен нещо е крив и леко почуква при леко натискане на педала та за това ще сменявам и двата диска.

radiboy
11-10-2016, 19:58
Да не пускам нова тема....
за 156 16V / 2003г., какви предни дискове бихте ми препоръчали. Обикновени или вентилирани.
Предният десен нещо е крив и леко почуква при леко натискане на педала та за това ще сменявам и двата диска.

Никакави няма да ти препоръчам,само ще ти кажа преди да ги монтираш,дай ги на някой стругар да ги врътне.Напоследък няколко човека се оплакаха от чисто нови,но криви дискове.След монтаж е много по трудно да ги върнеш.

Ivanov_
13-10-2016, 10:44
Да не пускам нова тема....
за 156 16V / 2003г., какви предни дискове бихте ми препоръчали. Обикновени или вентилирани.
Предният десен нещо е крив и леко почуква при леко натискане на педала та за това ще сменявам и двата диска.

Твоята е с вентилирани. Слагай такива, защото перфорираните освен, че са с по-малък диаметър са и с друг спирачен апарат. Тоест е леко безсмислено да минаваш на такива.


Никакави няма да ти препоръчам,само ще ти кажа преди да ги монтираш,дай ги на някой стругар да ги врътне.Напоследък няколко човека се оплакаха от чисто нови,но криви дискове.След монтаж е много по трудно да ги върнеш.


Много рядко. Това се дължи по-скоро на мърлявщина при монтажа. Масово се слагат дисковете без да се почисти главината и това е резултата. Друг е въпроса, че като се сменят поне 200км не трябва да "скачаш" на спирачките. :dunno: