PDA

View Full Version : Проблем с гумите



Versace
28-11-2011, 16:59
Здравей те колеги, значи искам да ви питам за въпросният проблем, защото пищисах да правя всички гуми всяка седмица, че и по два пъти в седмицата.
Та проблемът, е че гумите ми изпускат отстрани. Поне 5 пъти ги правиха, сваляха и така нататак. Първият път на едното място го отписвам, защото не ги намаза с нищо а само ги монтира, когато се върнах щото изпускаха, ги намаза с грез и пак ги монтира, но пак си изпуснаха след 3 дни. След това отидох на друго място, защото както изпускат леко и докато ги усетя карам на капла.
На другото място ми ги маза с някакво каучуково лепило, с което бях ОК една седмица и пак същия филм, човека пак ми ги прави и пак толкова изкараха.
След това понеже ги взех на старо, т.е. имах летни и ги разминих за зимни(Mishiline 195/65/15, джантата ми е 6.5J), зет ми има някакъв силикон черен за гуми, да се маже по борда пак, и ги направи на едно място всичко ок 2 седмици няма ядове до оня ден когато предна лява, до като разбера и я карам на капла, тя вече се е отлипила сигурно,щото толкова врееме я карах и няма как, напомпах я и с вода гледам пак отстрани изпуска яко, ама няма и как като съм я карал на капла.
Идея някаква от какво се получава, има ли такава вероятност гумите да не са съвместими с джантите или нещо подобно, някави идеи?
Благодаря

bager
28-11-2011, 18:22
Джантите проверявани ли са, да не са с кривини? Лети ли са или щанцовани?
При щанцованите джанти, гуми с размер 195/65/15 се слагат при почти всички модели. Не е така обаче при летите. При тях джантата с 6.5J често не позволява слагането на гуми с по-голям размер от 185/60/15, или 195/60/15.
Гумаджиите не казват ли какъв е проблема?

D.Istatkov
28-11-2011, 18:30
според мен или е от джантата може да има мн малко криво на това място и да изпуска или е от гумата вътрешнат част може да има нараняване

6.5J-може да се сложи тоя размер не би трябвало да има проблем

тук е има таблицата-

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=57406

Versace
28-11-2011, 19:21
Ами имам 2 криви джанти, ама пак не трябва да изпуска, а те ми изпускат всички джанти. Предните ми гуми бяха 205/55 и си карах с тях има проблем преди с една ама от баланса. И сега дето лятото карах с 17 и тия стояха към 6-7месеца в гаража и бяха изпуснали две. Но не съм имал такива проблеми.
Джантите са лети.!

StanG
28-11-2011, 20:00
Джантите проверявани ли са, да не са с кривини? Лети ли са или щанцовани?
При щанцованите джанти, гуми с размер 195/65/15 се слагат при почти всички модели. Не е така обаче при летите. При тях джантата с 6.5J често не позволява слагането на гуми с по-голям размер от 185/60/15, или 195/60/15.
Гумаджиите не казват ли какъв е проблема?
Аз карам с лети джанти 6.5J и гуми 205/65/15 - няма проблем.
До автора - виж да не са пукнати евентуално...

bager
28-11-2011, 22:03
Добре де, на тези джанти (http://store.emk-33.com/product/341518/dzhanti-leti-alfa-romeo-147-2000-enzo-h-15.html) примерно може ли да се сложи 195/65/15?
Виждали ли сте на колегата джантите, защото аз не съм и просто правя предположение. Има джанти с този размер, на които 195/65/15 не е правилен размер гума.
Но, не е задължително да са джантите проблема.
Вземи от някой гумаджия подобни гуми за проба и остави твоите в залог с уговорка някаква(ако има начин естествено) и виж дали ще изпускат пак.
Може гумите да са прецакани при монтаж/демонтаж, неправилно съхранение и т.н.

ilya75
02-12-2011, 18:05
провери и вентилите

Versace
03-12-2011, 14:23
провери и вентилите

Не е от вентилите !

alex052
04-12-2011, 16:13
имах подобен проблем но само на едната гума.карам с железни 15 цолови.
При мен проблема беше ,че не беше чист борда на джантата.Решението-телена четка при гумаджията и заспа никакви проблеми.До сега винаги на смяна на гуми съм изправял джанти но никага не са ми спадали гумите от крива джанта.дано по бързо намериш и отстраниш този досаден проблем

A.Arabadzhiev
04-12-2011, 22:39
И аз бях с 195/60/15 нямах проблем но сега сложих зимни 195/65/15 и забелязъх че предна лява ми испускаше от ръба от вътрешната страна..(обрача) демотираха я намазаха я с нещо и за сега нямам проблеми :)

kiko73
05-12-2011, 10:16
Ако преди това са мазани с "нещо", трябва да играе шлайфа и телената четка, ако не се свали предишния херметик колкото и нов да мажеш няма да стане - случи ми се миналата зима, чирака на гумаджията (щото нали робите правят тези неща) беше пропуснал да почисти около 5-6 см от стария херметик, почистиха, намазаха с нов и всичко заспа.

badmadafaka
05-12-2011, 12:16
Точно това щях да кажа и аз за почистването на повърхността където гумата контактува... Ако гумите са стояли на някоя ръждива джанта даже може да се наложи и гумата да се чисти с нещо по-агресивно... :noooo:

GammaRay
05-12-2011, 14:14
Проблема е в почистването на джантата.

ecotronic
05-12-2011, 14:26
Джантите са лакирани фабрично. С течение на времето лаковото покритие започва да се отлепя точно в участъка където гумата уплътнява. Мазане с какво ли не и повърхностно почистване НЕ решава проблема, защото въздухът продължава да минава между лака и метала. Решението е изчистване на този участък до метал, мазане и дори с телената четка е добре да се мине и борда на самата гума.
Ходил съм при много гумаджии, които не правеха тази манипулация. Накрая отивах само да ми демонтират гумите, а аз сам си почиствах джантите със шкурка. Преди време намерих гумаджия, който без да му обръщам внимание направи правилната процедура. От там насетне ходя само при него.