PDA

View Full Version : Запитване за кулер на бензинова 156?



D.Istatkov
28-11-2011, 18:10
колеги искам да сложа кулер зад мрежата на бронята ??

-мисълта ми е каде се закачва ?
-може ли да се монтира на мотор 2.0 155к.с на 156 без турбо
-искам просто визуално не гоня подобрения с него .....

все пак не съм с турбо за сега.....

какви размери трябва да е зада стане?

84001

-ето така искам да стане като на колегата

моля който има желание да каже но ако може само СЕРИОЗНО МНЕНИЯ!!

Jivko7777
28-11-2011, 18:12
Не се занимавай с глупости ;)

D.Istatkov
28-11-2011, 18:24
не пречи човек да си направи колата както иска а аз искам така .

ако може някой да каже как може да се направи ?

dimitar_vd62
29-11-2011, 00:09
Аз на ладата съм правил такова нещо от радиаторче за парното.Входа и изхода ги импровизирах така че да се монтира на мястото на оригиналния филтър.Повече за фаца, нямам идея дали върши работа щото полирах тръби, отнемах глава, поиграх си с карбуратора, друга скоростна кутия, като цяло върви повече ама дали от това кулерче има файда - съмнявам се, или поне незначителна.Та може би може да използваш част от някой радиатор, ама трябва да пресметнеш тръбичките - сумата от сеченията им да не е по-малка от тази на въздуховода.Останалото - помисли и импровизирай.Само да не влезеш в категорията "селски тунинг".

D.Istatkov
29-11-2011, 00:22
не мисля да е селски тунинг ако ще е кулер да си е истински кулер !!!

искам да знам каде да го свържа ?
и какви размери ще пастан точно?

това е всичко

ves_v8
29-11-2011, 00:56
ми то добре, ама аз друго си мисля...като няма принудително пълнне на тоя мотор, сиреч турбина, как ще се пълни тоя кулер, че от там и всмукателния колектор? То е ясно, че мотора засмуква, ама ако се сложи и един кулер със всичките му тръболяци след въздушния филтър няма ли да се удължат много въздушните пътища съответно и съпротивлението при засмукване и мотора да се спъне, вместо да има положителен ефект?!

oem
29-11-2011, 11:50
Ще се спъне ами. Само, че аз разбрах, че колегата иска да го сложи чисто визуално. Без да го свързва.

Satanism
29-11-2011, 11:51
Напротив, аз разбрах, че иска да го свързва за атмосферно напълнения въздуховод към колектора....което ще е пагубно според мен и фейк-ГТА-то ще спре тотално.....

NightRider
29-11-2011, 15:48
Ще се спъне ами. Само, че аз разбрах, че колегата иска да го сложи чисто визуално. Без да го свързва.
И аз така разбрах, И само се чудя как ще го сложи визуално, като на 156 са под левия калник и не се виждат изобщо. А вържели го - ще има яко спъната кола с висок разход

Бобби
29-11-2011, 15:59
Аз пък нищо неразбрах....все едно да си залепя ли лепенка GTI, като нямам турбо на голфа:))

oem
29-11-2011, 16:00
По принцип това което иска да направи колегата си е чисто *ГСП.

* ГСП - груба селска проява

Dodo 155
29-11-2011, 21:37
По принцип това което иска да направи колегата си е чисто *ГСП.

* ГСП - груба селска проява
Ама нека си я направи както иска ;)
Аз всеки ден виждам много подобни изпълнения, не само на Алфа ... в началото се чудих, после се смеех, вече дори не им обръщам внимание :throw:

ves_v8
29-11-2011, 22:03
пак го нахранихме колегата....а той като гледам даже и не иска да каже ще го свързва ли кулера или само ще го сложи там да се гледа :Tease:

danniel
29-11-2011, 22:20
пак го нахранихме колегата....а той като гледам даже и не иска да каже ще го свързва ли кулера или само ще го сложи там да се гледа :Tease:

В пост номер 5 колегата точно и ясно казва какво иска.
Друг е вече въпроса дали си струва упражнението или не, ама така като чета, само ще спъне колата...

Drag0
29-11-2011, 22:25
колеги искам да сложа кулер зад мрежата на бронята ??

Сложи си такова http://www.youtube.com/watch?v=u1jpJppnseI , ефекта ще е по-голям и ще те радва повече. :lol_sign:
Или soundracer - ако не знаеш какво е
V8 http://www.youtube.com/watch?v=_OvPlhWuzYM
V12 http://www.youtube.com/watch?v=m_shlwEHubQ&feature=related
На другата ми кола понякога слагах v8 модела , удоволствието е неописуемо.

A.Arabadzhiev
29-11-2011, 23:39
Незнам за колегата... Аз лично го подкрепям ако Има Излишни пароци да си направи алфата по Злобна отпред,на мен би ми харесало дори и да няма смисъл от него.. :D а относто От клипа които и Публикувал колегата Драго аз имам Желание да сложа такова Съскало на моята... Блу-оф клапани ли какви ги водят.. Ако някои има нужните познания за монтажа на такъв клапан на Alfa 147 1.9JTD нека сподели... Благодарско !!! ;)

NightRider
30-11-2011, 00:06
Незнам за колегата... Аз лично го подкрепям ако Има Излишни пароци да си направи алфата по Злобна отпред,на мен би ми харесало дори и да няма смисъл от него.. :D а относто От клипа които и Публикувал колегата Драго аз имам Желание да сложа такова Съскало на моята... Блу-оф клапани ли какви ги водят.. Ако някои има нужните познания за монтажа на такъв клапан на Alfa 147 1.9JTD нека сподели... Благодарско !!! ;)
Ти си дизел и можеш да си сложиш, ма на бензин??? И къде иска да го сложи този интеркулер - в/у капака ли за да се вижда евентуално?

Satanism
30-11-2011, 08:15
сега само чакаме някой да пита как да си сложи цици....

Бобби
30-11-2011, 09:59
Сложи си такова http://www.youtube.com/watch?v=u1jpJppnseI , ефекта ще е по-голям и ще те радва повече. :lol_sign:
Или soundracer - ако не знаеш какво е
V8 http://www.youtube.com/watch?v=_OvPlhWuzYM
V12 http://www.youtube.com/watch?v=m_shlwEHubQ&feature=related
На другата ми кола понякога слагах v8 модела , удоволствието е неописуемо.
Това съм го виждал на едно БМВ у наше село...обаче побългарено:....две колонки зад предната решетка, усилвател, запис отФ1 и волумето монтиранона с реостат на педала за газ....:)))

badmadafaka
01-12-2011, 15:34
две колонки зад предната решетка, усилвател, запис отФ1 и волумето монтиранона с реостат на педала за газ
:respect:

morfius
01-12-2011, 16:16
Колега, не се занимавай с глупости... тоя кулер за да се вижда добре, трябва да обезобразиш предницата на колата.
А ефекта от връзването му без турбо или компресор ще е като да си закачиш 2 тона ремарке... ще спре да върви и ще харчи грозно.


Това съм го виждал на едно БМВ у наше село...обаче побългарено:....две колонки зад предната решетка, усилвател, запис отФ1 и волумето монтиранона с реостат на педала за газ....:)))

:roll2::roll2::roll2::roll2::roll2: