PDA

View Full Version : 147 и окачване



Spunky
03-12-2011, 18:13
Здравейте колеги!
Може ли някой да ми разясни какво представлява окачването на този автомобил. От няколко дни чувам някакво странно скърцане като минавам по бабунки(speedhumbs) и ми се струва че задното ми окачване е заминало. Някак си по меко вози като олюляване след като мине през легналия полицай и издава скърцащ звук незнайно от къде... Сигурно ще я карам на майстор. Това го забелязах след като пренесох "малко тежък" товар преди 2 дни. А и на 2пъти ми се случва след висока скорост да набивам спирачки (180+км/ч) не знам дали е от това.

Omni
03-12-2011, 18:27
И при мен така олюляваше смених амортисьори, но и някой от втулките и сега е ОК, но до кога не се знае :)
П.П. Приготви си едни 600лв. и отивай на майтор.

Spunky
03-12-2011, 18:48
И при мен така олюляваше смених амортисьори, но и някой от втулките и сега е ОК, но до кога не се знае :)
П.П. Приготви си едни 600лв. и отивай на майтор.

WTF Шанс няма да дам толкоз .... :С Освен напълно да се сдуха...

west421
04-12-2011, 10:48
От няколко дни чувам някакво странно скърцане като минавам по бабунки

Май този проблем е за всички 147 защото и при мен е така,макар че всичко по задницата е сменено.Като е студено скърца ,а като е по-топло не скърца(но ще започне предполагам).А напоследък чувам и отпред някакво скърцане в ляво ама радко и то през по-голяма дупка като мина(а дупки колкото си щеш).Мисля да пръсна окачването по-скоро втулките с някаква течна смазка ама сега е много студено и не се пипа.

ФЕРАРИСТ
04-12-2011, 10:51
Пръснете го с нещо дето не е на петролна основа, щото гумата се ще скапе още по бързо......

west421
04-12-2011, 11:08
Пръснете го с нещо дето не е на петролна основа, щото гумата се ще скапе още по бързо......

Колега, помогни с нещо конкретно,някакъв спрей ли какво,а лятото ще взимаме от теб тампони за предницата че сега е много студено за такъв ремонт.

ФЕРАРИСТ
04-12-2011, 11:14
Тефлонов спрей (PTFE) се води по принцип, чесно казано не съм се интересувал за марки и прочее......

west421
04-12-2011, 11:41
Тефлонов спрей (PTFE) се води по принцип, чесно казано не съм се интересувал за марки и прочее......


Благодаря много,ще го пробвам!

NightRider
04-12-2011, 12:08
Има такава грес на шпрее - силиконова. Бяла е на цвят

west421
04-12-2011, 13:08
Има такава грес на шпрее - силиконова. Бяла е на цвят

Откъде може да се намери(за Пловдив става въпрос).

NightRider
04-12-2011, 14:15
Откъде може да се намери(за Пловдив става въпрос).
Практикер - току що купих. Не е силиконова, а тефлонова. Сиви опаковки с тъмножълт етикет, на него панта и още нещо имаше, PTFE
7.99лв.

trace
08-12-2011, 13:50
Spunky:

И аз бях така до миналия месец, оправих всичко за 120лв. Смених втулките (10лв. двете) и задните щанги 82лв. двете (Технорот), останалото работа.
Не вярвам при теб да е по-различно, така че не се плаши.

NightRider
08-12-2011, 13:55
Spunky:

И аз бях така до миналия месец, оправих всичко за 120лв. Смених втулките (10лв. двете) и задните щанги 82лв. двете (Технорот), останалото работа.
Не вярвам при теб да е по-различно, така че не се плаши.



Пипнеш ли задна щанга отзад - диагностиага на ходова част и то пълна

trace
09-12-2011, 00:12
Пипнеш ли задна щанга отзад - диагностиага на ходова част и то пълна

За реглажа ли става въпрос? Хората ме предупредиха да отида.
Иначе и долните носачи са за смяна, ама ще е напролет.

NightRider
09-12-2011, 03:23
За реглажа ли става въпрос? Хората ме предупредиха да отида.
Иначе и долните носачи са за смяна, ама ще е напролет.
Да, за реглаж

андон.маслев
09-12-2011, 19:04
Пипнеш ли задна щанга отзад - диагностиага на ходова част и то пълна
Задницата се регулира с ексцентрик които държи напречните щанги.Ако предвидливо се бележи положението на ексцетрика няма нужда от стенд.

NightRider
10-12-2011, 05:31
Задницата се регулира с ексцентрик които държи напречните щанги.Ако предвидливо се бележи положението на ексцетрика няма нужда от стенд.Да, само задните на задницата. Дори и да го бележиш няма еднакви щанги, тампони, още повече ако леко ти се е закривил дългия болт на амортисора за щангите и го мръднеш. А там милиметър е важен за настройката

trace
10-12-2011, 11:03
В Друмник ми обявиха 50лв.
В Мотоексперт 30лв.
Някакви препоръки за майстор или да ходя в Мотоексперт.

NightRider
10-12-2011, 11:25
В Друмник ми обявиха 50лв.
В Мотоексперт 30лв.
Някакви препоръки за майстор или да ходя в Мотоексперт.
Обикновено предница и задница е 45лв., но ги наблюдавай. Мен едната ми я прави един дет аз го учих кое как. И пак успя да ми отвие леко вътрешния накрайник (там, дето се събират двете части0 и зачука. Добер, че знам за какво иде реч та го оправих

trace
10-12-2011, 12:24
Лошото е, че точно от реглаж не разбирам абсолютно нищо. В Мотоексперт човека ми е познат, може затова цената да е такава, не погледнах официалния ценоразпис.
Иначе голяма разлика от сервиз до сервиз. В съседния (до Мото....) където също са ми приятели и ми сменяха окачването (там пък реглажа им се развалил, затова се налага да ходя другаде), преди време ми казаха, че смяна на предни и задни накладки е 70лв. В Мото.... официалната цена е 20лв. задни и 15лв. предни.
Това е огромна разлика.

Omni
10-12-2011, 17:59
На мен за реглажа ми взеха 30лв. за двата моста, но след като почнаха отзад не успяха да ми вкарат в зелената графа (на компа става въпрос) натягаха чукаха правиха и не става и така си остана не било отзначение толкова малко. Предполагам от новите втулки идва разликата или амортисьори