PDA

View Full Version : От какво може да дава тези грешки?



zdravko_ss
04-12-2011, 18:11
Колеги, днес на един приятел му светнала дюзичката та му прочетох грешките и ето какво показа FES. P0215 и P1604 не са ми ясни и ако някой може да каже от къде идват тези грешки и какво означават.Колата е 1,9 JTD

tur4in
04-12-2011, 19:36
коя година е 1.9-то?
P0215 е нещо за релето на горивната помпа, или окабеляване.
P1604 някакво реле за контрол на двигатела?

не съм ги срещал до сега тези грешки. какви са симптомите?

iwo156
04-12-2011, 20:35
Р0215 Неизправност на стопорния клапан на двигателя
P1604 Невалидна кодова дума на имобилайзера

myato
04-12-2011, 22:03
Случайно да му е умрел акумулатора?

NightRider
04-12-2011, 22:26
Р0215 Неизправност на стопорния клапан на двигателя
P1604 Невалидна кодова дума на имобилайзера
виж тук
http://www.permoveo.ltd.uk/tabid/122/OBD-Error-Code/P0215/Diagnostics/Alfa-Romeo/Default.aspx

zdravko_ss
05-12-2011, 14:49
симптомите са, моментно губене на мощност и светване на лампата за секунди.Акумулатора е ок.Интересно, че не мога да изчистя грешка Р0215, което означава ,че е налична и в момента, релето ли да погледна не знам.

---------- Post added at 14:49 ---------- Previous post was at 14:48 ----------


виж тук
http://www.permoveo.ltd.uk/tabid/122/OBD-Error-Code/P0215/Diagnostics/Alfa-Romeo/Default.aspx

Благодаря за инфото макар да не съм много добре с английския.

kiko73
05-12-2011, 14:57
Благодаря за инфото макар да не съм много добре с английския.[/QUOTE]

Ето ти един доста нескопосан превод, ама става ясно. Свали релетата пред акумулатора и почисти контактните повърхности като начало - на няколко 156 това беше достатъчно

Generic БДС Детайли Грешка кодекс за P0215

Електромагнитен Engine спирателни

Какво означава това?

БДС кодекс P0215refers
Информация за впръскване на гориво помпа контрол верига се наблюдава и на условията, необходими за DTC да се съхраняват не са налични .
Симптоми

Възможни sumptoms на БДС код P0215
- Engine Light ON (или Service Engine Скоро предупредителна светлина)
Причини

Възможни причини за БДС код P0215
- дефектно гориво реле помпа - Дефектни Engine Control Module (ECM) или дефектни конектори, кабели
Възможни решения

1. Уверете се, че запалването е изключено. Извадете реле на горивната помпа от Power Distribution Center (PDC). PDC се намира в страничните водачи ъгъл на предната част на двигателното отделение. Горивна помпа реле може да бъде отнесен като гориво реле инжекционната помпа. Използването на 12-волтови тест светлина, свързан с напрежението на батерията, проверете за напрежение в кухина № 85 (черна жица) в PDC за реле на горивната помпа. Ако тест светлина осветява ярко, преминете към следващата стъпка. Ако осветлението на теста не се осветяват ярко, ремонт открита в Черно проводник между кухина № 85 в PDC и заземяване. Ground връзка се намира на водачи на страничния панел на калниците. 2. Имайте предвид, които съответстват на кухини в PDC терминали за реле на горивната помпа. Използването DVOM, мярка за съпротивление между терминалите на реле на горивната помпа, която кореспондира с кухини № 85 и 86 в PDC. Ако резистентност е по-малко от 100 ома, преминете към следващата стъпка. Ако съпротивление е 100 ома или повече, сменете реле на горивната помпа. 3. Уверете се, че запалването е изключено. Изключете ECM конектор. ECM се намира на водачи на страна на двигателя, само в предната част на горивната помпа трансфер и съдържа 50-пинов конектор. Използването на 12-волтови тест светлина, свързан с напрежението на батерията, проверете за напрежение в терминали № 30 (Black / Tan тел) и № 49 (Black / Tan тел) на ECM конектор. Ако тест светлина свети ярко в двата терминала, преминете към следващата стъпка. Ако осветлението на теста не се осветяват ярко по всяко терминала, ремонт отворена верига земята на Black / Tan проводник между ECM и връзка на земята. Ground връзка се намира на партерен връзка за отрицателни батерия терминал. 4. Уверете се, реле на горивната помпа все още е отстранен от PDC и ECM съединител, все още е изключен. Използването DVOM, мярка резистентност между кухина № 86 (кафяв / бял жица) в PDC за реле на горивната помпа и № терминал 36 (кафяв / бял жица) на ECM конектор. Ако резистентност е по-малко от 5 ома, преминете към следващата стъпка. Ако съпротивление е 5 ома или повече, ремонт отвори в Браун / Бяла тел между PDC и ECM. 5. Уверете се, реле на горивната помпа все още е отстранен от PDC и ECM съединител, все още е изключен. Използването DVOM, измерване на съпротивление между земята и № кухина 86, (кафяв / бял жица) в PDC за реле на горивната помпа. Ако съпротивление е 5 ома или повече, преминете към следващата стъпка. Ако резистентност е по-малко от 5 ома, ремонт кратко на земята в Браун / Бяла тел между PDC и ECM. 6. Предполага се, че ECM е дефектен и трябва да бъде заменен. Преди да инсталирате замяна ECM, осигурява всички ЦПД са ремонтирани, за да се предотврати увреждане ECM замяна. Източник: mopar1973man.com

NightRider
05-12-2011, 17:32
mass air flow - демек дебитометър - имаш проблем там и той ти пали лампата. Я го провери в графичен режим - маркирай "Напрежение от дебитомер" , влез в графики, дай F10 и натискай падала на газта до макс. разрешени обороти, след това я резни здраво, но не в червения сектор и че видиш min. V и max. V. Трябва да стигнеш поне 4.3V. Ako не стигаш - дебитомер

myato
05-12-2011, 18:37
Ако другите грешки са се изтрили и не се появяват,смени релето на помпата и зачисти контактите.Изтрий грешката на работещ двигател и виж дали ще я даде отново.Ако изчезне,добре.Ако пак я дава,трябва да се прозвъни веригата до ЕКУ-то.Ако и там не се открие проблем-лошо.

zdravko_ss
05-12-2011, 19:09
В неделя като дойде да срещата ще проверим всички тези неща.

myato
05-12-2011, 20:17
За съжаление пак няма да мога да дойда,че пътувам за София.
Бих се поровил с удоволствие.

zdravko_ss
20-12-2011, 17:30
проблема е решен след зачистване крачетата на релето на горивната помпа и напръскване с контактен спрей :cheers:

myato
20-12-2011, 22:43
Добре,че е бил "малкия дявол".

NightRider
20-12-2011, 22:47
Това е добре, но няма нищо общо с ЕГР и дебитомера. Май трябва още малко проверка и почистване на дебитомера

myato
20-12-2011, 22:50
Другите грешки ги дава понякога,когато не може да запали.Щом не са се появявали отново,значи няма проблем.

NightRider
20-12-2011, 23:08
Другите грешки ги дава понякога,когато не може да запали.Щом не са се появявали отново,значи няма проблем.
Абе една профилактика не е безполезна

myato
20-12-2011, 23:13
Не ме разбирай погрешно,но не съм фен на пипането на дебитомера без основателна причина.

NightRider
20-12-2011, 23:34
Не ме разбирай погрешно,но не съм фен на пипането на дебитомера без основателна причина.
Няма проблем, но ако не се сменя филтъра често си е желателно, но с хубаво шпрее за тази цел
Виж атачнатия файл с ФЕС, от моята кола е

myato
21-12-2011, 20:54
Аз по отношение на обслужване съм фанатик и пари за консумативи не жаля.