PDA

View Full Version : каква е разликата между 1.6 и 1.6 Еко



dobata1010
06-12-2011, 18:53
Някои знае ли каква е разликата в главите на 1.6 ТС и 1.6 ТС Еко ???

Jivko7777
06-12-2011, 19:45
За пръв път чувам такова нещо? Кой ти го е казал това?

NightRider
06-12-2011, 19:48
Може би има предвид евро 3 и евро 4, т.е. повечето ламбда сонди, катализатори

pininfarina
06-12-2011, 22:52
Разпределителните им валове са на 100% различни - зацепват се с различни пети ;-), а и еко-то доколкото се сещам е 105 коня.

diapper
06-12-2011, 23:41
И 105 коньовото май няма вариатор ?

Jivko7777
06-12-2011, 23:42
Разпределителните им валове са на 100% различни - зацепват се с различни пети ;-), а и еко-то доколкото се сещам е 105 коня.

Ако е имал напредвид 147 1,6тс едните са 105, другите са 120, разликата е че 105 няма вариатор :)

NightRider
06-12-2011, 23:48
Ако е имал напредвид 147 1,6тс едните са 105, другите са 120, разликата е че 105 няма вариатор :)
Towa е така, но екото е евро 4. Имам такава

thecleaner
07-12-2011, 00:15
Разпределителните им валове са на 100% различни - зацепват се с различни пети ;-), а и еко-то доколкото се сещам е 105 коня.

Само да ви каже моргаджията че 1,6 еко е с два изпускателни вала от 1,4-1,6 ТС., няма вариатор, главата и смукателните и изпускателните колектори са различни., капака на ангренажа и той е различен тва се сещам веднага. Изпускам неща ма все пак е 00,15часа.

digitalundgrd
07-12-2011, 00:39
Единия има 2 ламбда сонди, а дугия 3...

CrazyElement
07-12-2011, 01:12
И разбирасеее забравяме , че единия е много по-бавен от другия който пак е много бавен :)

NightRider
07-12-2011, 08:04
И разбирасеее забравяме , че единия е много по-бавен от другия който пак е много бавен :)
Eko, 120кс. имам и си е добре за жена. За мъж, който е карал JTD 16V M-Jet e мудна и тръгва след 4500об.

Mury
07-12-2011, 17:13
Eko, 120кс. имам и си е добре за жена. За мъж, който е карал JTD 16V M-Jet e мудна и тръгва след 4500об.

147 Еко 120 к.с. няма и никога не е имало,ЕКО-то е само 105 коня........................:grandpa::grandpa::gra ndpa::grandpa::grandpa:

NightRider
07-12-2011, 21:41
147 Еко 120 к.с. няма и никога не е имало,ЕКО-то е само 105 коня........................:grandpa::grandpa::gra ndpa::grandpa::grandpa:
Е моята каква е, а? С делфинчето отзад, с трите ламбда сонди, с вариатор

Mury
08-12-2011, 07:33
Е моята каква е, а? С делфинчето отзад, с трите ламбда сонди, с вариатор

Ми не е ЕКО,варианта ЕКО е без вариатор,с 2 сонди,с промени по валовете и т.н.Носят се легенди че 147 1.6 ЕКО е едиствената бензинова Алфа която може да харчи под 10 в Сф:BIGsmile::BIGsmile::BIGsmile::BIGsmile:

NightRider
08-12-2011, 12:48
Ми не е ЕКО,варианта ЕКО е без вариатор,с 2 сонди,с промени по валовете и т.н.Носят се легенди че 147 1.6 ЕКО е едиствената бензинова Алфа която може да харчи под 10 в Сф:BIGsmile::BIGsmile::BIGsmile::BIGsmile:Добре де, вариаторът променя фазата на пълнене и вдига мощността в по-високите обороти. Това води и до правилно изгаряне. Трите сонди следят също за правилното изгаряне и дозиране на горивото. И това делфинче отзад знам, че е за ЕКО версия (фабрично е залепено, няма други надписи)

---------- Post added at 12:48 ---------- Previous post was at 12:47 ----------


Добре де, вариаторът променя фазата на пълнене и вдига мощността в по-високите обороти. Това води и до правилно изгаряне. Трите сонди следят също за правилното изгаряне и дозиране на горивото. И това делфинче отзад знам, че е за ЕКО версия (фабрично е залепено, няма други надписи)
Па и тия ботори на изходящите колектори за саждите и катализаторът правят нещата ЕКО и колата Евро 4

Mury
08-12-2011, 13:24
Добре де, вариаторът променя фазата на пълнене и вдига мощността в по-високите обороти. Това води и до правилно изгаряне. Трите сонди следят също за правилното изгаряне и дозиране на горивото. И това делфинче отзад знам, че е за ЕКО версия (фабрично е залепено, няма други надписи)

---------- Post added at 12:48 ---------- Previous post was at 12:47 ----------


Па и тия ботори на изходящите колектори за саждите и катализаторът правят нещата ЕКО и колата Евро 4

При 120 коньовия мотор,сондите са 3,защото има 2 катализатора отпред на колектора,вариатора се слага само и едиснтвено за повишаване на мощността,няма нищо ЕКО в него :idea2::idea2::idea2::idea2:

NightRider
08-12-2011, 13:57
При 120 коньовия мотор,сондите са 3,защото има 2 катализатора отпред на колектора,вариатора се слага само и едиснтвено за повишаване на мощността,няма нищо ЕКО в него :idea2::idea2::idea2::idea2:Е, не съм съгласен - той вдига мощността, като оправя режима на пълнене при високи обороти, от там по-правилното изгаряне, от там мощност и ЕКО

tonov
08-12-2011, 14:15
Е, не съм съгласен - той вдига мощността, като оправя режима на пълнене при високи обороти, от там по-правилното изгаряне, от там мощност и ЕКО

Еее тук и аз не съм съгласен - то тогава всички ТС-и са еко. Нали всички имат вариатор ;)

NightRider
08-12-2011, 14:26
Еее тук и аз не съм съгласен - то тогава всички ТС-и са еко. Нали всички имат вариатор ;)Забрави катализатора, третата ламбда сонда, а и вече има евро 5 което е по-еко от евро3
:bouncing_smiley:

dobata1010
09-12-2011, 00:30
има разлика и в компа .... а и честно казано при един тракащ вариатор незнам какво променя в пълненето ... и нещо друго, че щом има пълнене трябва да има и празнене :)

digitalundgrd
09-12-2011, 09:46
Няма алфа 147 1.6 120 коня ЕКО...Или поне тия от Алфа Ромео не знаят да има ;) А колегата щом е решил, че неговата е ЕКО, нека си я кара като за еко в това няма нищо лошо :)
Ето и всички модификации на 147 и забележете на кой мотор с колко конье се води ЕКО...

http://catalog.auto.ru/catalog/cars/alfa-romeo/147/

Моторите 1.8ТС и 2.0ТС ЦФ3 са също с по 3 катализатора и 3 ламбда сонди + вариатор и те ли са ЕКО по тая логика?

Малко данни за ЕКОлогията:

1.6 105кс - 192г/км СО2
1.6 120кс - 194г/км СО2
2.0 150кс - 211г/км СО2

Темата стана малко като тая за гумите,километража и ГПС-а. Дават се факти и се обеснява на даден човек, че не е прав, но той не възприема и това си е...

oem
09-12-2011, 09:53
Няма алфа 147 1.6 120 коня ЕКО...Или поне тия от Алфа Ромео не знаят да има ;) А колегата щом е решил, че неговата е ЕКО, нека си я кара като за еко в това няма нищо лошо :)
Ето и всички модификации на 147 и забележете на кой мотор с колко конье се води ЕКО...

http://catalog.auto.ru/catalog/cars/alfa-romeo/147/

Моторите 1.8ТС и 2.0ТС ЦФ3 са също с по 3 катализатора и 3 ламбда сонди + вариатор и те ли са ЕКО по тая логика?

Малко данни за ЕКОлогията:

1.6 105кс - 192г/км СО2
1.6 120кс - 194г/км СО2
2.0 150кс - 211г/км СО2

Темата стана малко като тая за гумите,километража и ГПС-а. Дават се факти и се обеснява на даден човек, че не е прав, но той не възприема и това си е...

E то човек ли е това? Едно куче би те разбрало по-бързо...

NightRider
09-12-2011, 10:20
E то човек ли е това? Едно куче би те разбрало по-бързо...
Не знам дали съм куче, а и ти нв си определено човекът, който ще ме обиди. Гледам как тактично Бобо ти го "вкарва" като на "голям" специалист, какъвто от много отзиви си личи, че "СИ". А колкото до еко, вие гледате само руски сайтове. В тях например пише, че WR 5W40 e пълна синтетика, други тук казват, че е полу.
А какво да кажа като в италианския талон пишеше ЕКО (жалко, че остана в кат)? И как Алфите за различните пазари могат да са с различни модификации по желание на дистрибуторите? А не като при нас да се вкарва всичко изостанало по паркинзите на света

Mury
09-12-2011, 12:06
Не знам дали съм куче, а и ти нв си определено човекът, който ще ме обиди. Гледам как тактично Бобо ти го "вкарва" като на "голям" специалист, какъвто от много отзиви си личи, че "СИ". А колкото до еко, вие гледате само руски сайтове. В тях например пише, че WR 5W40 e пълна синтетика, други тук казват, че е полу.
А какво да кажа като в италианския талон пишеше ЕКО (жалко, че остана в кат)? И как Алфите за различните пазари могат да са с различни модификации по желание на дистрибуторите? А не като при нас да се вкарва всичко изостанало по паркинзите на света

Ако си този,който си мисля,съвсем скоро за пореден път ще приключи пребиваването ти във форума,кой какъв специалист е няма как да кажеш,след като не си ползвал услугите му.:whistle::whistle::whistle::whistle:ВР 5-40 Е ПЪЛНА СИНТЕТИКА,незнам кой казва друго............Щом талона ти е останал в КАТ няма как да докажеш че има 120 коня ЕКО,можеби първата в света..............

NightRider
09-12-2011, 12:18
Ако си този,който си мисля,съвсем скоро за пореден път ще приключи пребиваването ти във форума,кой какъв специалист е няма как да кажеш,след като не си ползвал услугите му.:whistle::whistle::whistle::whistle:ВР 5-40 Е ПЪЛНА СИНТЕТИКА,незнам кой казва друго............Щом талона ти е останал в КАТ няма как да докажеш че има 120 коня ЕКО,можеби първата в света..............Виж тук
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=66285&page=2&highlight=5W40 какво пише не само Jivko777 za towa maslo и ми кажи кой пише неверни неща. А колкото за кой ме мислиш, не знам какво ти е в главата. Но ако си някой с права тук мисля, че има много други за предупреждения и гонения. А колкото до това дали съм тук или не - за мен не е от значение. Просто се опитвам да предпазя някои от неверните писания тук. Колкото до Oem - не съм ползвал и нвма да ползвам услугите му. Но никой тук не съм наричал, че е по-бетер и от куче, или обиждал с обидни думи
Поздрави и като гледам работата ми е до Белите брези. Вместо да се джавкаме, да пием по нещо и да се разберем като хора

oem
09-12-2011, 16:19
Не знам дали съм куче, а и ти нв си определено човекът, който ще ме обиди. Гледам как тактично Бобо ти го "вкарва" като на "голям" специалист, какъвто от много отзиви си личи, че "СИ". А колкото до еко, вие гледате само руски сайтове. В тях например пише, че WR 5W40 e пълна синтетика, други тук казват, че е полу.
А какво да кажа като в италианския талон пишеше ЕКО (жалко, че остана в кат)? И как Алфите за различните пазари могат да са с различни модификации по желание на дистрибуторите? А не като при нас да се вкарва всичко изостанало по паркинзите на света

Интересно защо постоянно ми го набиваш тоя Бобо на всякъде? Нещо да не си си помислил да ме плашиш с него ли? :lol_sign: Разбирам, че си му фен (няма лошо). И аз съм му фен... ама теб те избива на любов като гледам.

Ама ти наистина си като кученце бре. Виж само форума как е маркиран от тебе. Превърнал се е в една тоалетна, един парк за кучешки фекалии които ръсиш из темите къде не те бръсне никои, че лаеш. На теб мога да ти покажа само един гол :butt:

За всички които не знаят това е стария ни колега 33Dandy както и Stanger65 който беше баннат и по IP по-едно време.

tonov
09-12-2011, 16:56
Добре сега, кой какъв е и кой е, не е обект на дискусия в темата. Моля без обидни епитети. Предупреждавам неофициално ВСИЧКИ - моля ви за коректно отношение и оставете личните дрязги!

оеm - моля въздържай се от подобни квалификации занапред!