Log in

View Full Version : Съединител и/или маховик 156 1.9JTD 105 к.с.



Gerdjikoff
06-12-2011, 19:04
Здравейте, колеги! Съжалявам, че първо трябва да пиша в раздела "Млад техник" дори преди да съм се представил в съответния раздел, но се надявам на хубаво време и читав фотоапарат! Така де, сдобих се с 1.9 JTD и ситуацията е следната .... ситуация, за която моля Ви да вземете отношение:

1. Твърд педал на съединител, отделящ максимално горе - дотук ясно - комплект съединител за смяна!
2. По- лошото - леко претрисане при тръгване без газ на 1-ва и леко претрисане при смяна на предавките, но не ВИНАГИ от време на време! На място претрисане изобщо липсва! Претрисане при набиране в обороти около макс въртящ момент няма със сигурност! Чува се и леко чаткане (отчетливо е, не е като глухо хлопане) при потегляне, но не и при натискане или рязко връщане на педала на газта!

Така! До тук е ясно - съеденител със сигурност!
Въпросът ми е дали има шанс това претрисане да е само от притискател или нещата отиват към любимите за всички ни ДЕМПФЕРЕН МАХОВИК!

Напълно съм наясно, че има много теми по-този въпрос да прочел съм ги и ми бяха полезни! И все пак се надявам на колегите за компетентно мнение, както и на Варненци да ме насочат към фирмен сервиз, магазини за части, отстъпки, качествени итал-майстори и прочие!
Предварително благадаря на тези, които ще отделят време за отговор!

NightRider
06-12-2011, 19:42
Здравейте, колеги! Съжалявам, че първо трябва да пиша в раздела "Млад техник" дори преди да съм се представил в съответния раздел, но се надявам на хубаво време и читав фотоапарат! Така де, сдобих се с 1.9 JTD и ситуацията е следната .... ситуация, за която моля Ви да вземете отношение:

1. Твърд педал на съединител, отделящ максимално горе - дотук ясно - комплект съединител за смяна!
2. По- лошото - леко претрисане при тръгване без газ на 1-ва и леко претрисане при смяна на предавките, но не ВИНАГИ от време на време! На място претрисане изобщо липсва! Претрисане при набиране в обороти около макс въртящ момент няма със сигурност! Чува се и леко чаткане (отчетливо е, не е като глухо хлопане) при потегляне, но не и при натискане или рязко връщане на педала на газта!

Така! До тук е ясно - съеденител със сигурност!
Въпросът ми е дали има шанс това претрисане да е само от притискател или нещата отиват към любимите за всички ни ДЕМПФЕРЕН МАХОВИК!

Напълно съм наясно, че има много теми по-този въпрос да прочел съм ги и ми бяха полезни! И все пак се надявам на колегите за компетентно мнение, както и на Варненци да ме насочат към фирмен сервиз, магазини за части, отстъпки, качествени итал-майстори и прочие!
Предварително благадаря на тези, които ще отделят време за отговор!
Съединителят ако не е в час и е стигнал до нитове ще притриса. Още повече, че и лагерът може да е заминал. Колкото до маховика - като се отвори за смяна на комплекта ще се разбере. Но си намери разбиращ майстор, колегите от Варна тук ще ти препоръчат

achov
06-12-2011, 21:14
колегата NightRider е прав, никой тук не е гадател :D, отвори и виж което е за смяна трябва да се смени, често нещата изглеждат по-драматични отколкото са

546
06-12-2011, 21:40
Ами намини на някоя сбирка на терапията и ще се срещнеш и с майстори,идват чат пат.Вероятно пружинките на феродовия ти създават проблема,щом е твърд педала и отделя горе си наистина за смяна,маховика може и да си е здрав.Пък може и да си спретнем конкурс за най тресящо и трещящо жтд, на предната среща почти го бяхме заформили щото бяхме 4 от 6 такива.

Liminat
06-12-2011, 21:43
Предварително благадаря на тези, които ще отделят време за отговор!
По пътя от затвора към околовръстното, след кръстовището за сладкарска, та на следващото кръстовище има една бензиностанция на Шел, и там в сервиза работи едно момче, казва се Живко, спри при него за някоя и друга минутка и обсъдете въпроса, може би ще го смени.
А за отделянето горе, може и да не съм прав, но защо съм останал с впечатление, че съединителя е свършил, ако педала при максимално натискане надолу едва отделя?

pininfarina
06-12-2011, 22:04
Ами намини на някоя сбирка на терапията и ще се срещнеш и с майстори,идват чат пат.Вероятно пружинките на феродовия ти създават проблема,щом е твърд педала и отделя горе си наистина за смяна,маховика може и да си е здрав.Пък може и да си спретнем конкурс за най тресящо и трещящо жтд, на предната среща почти го бяхме заформили щото бяхме 4 от 6 такива.


Феродовия му диск няма пружинки ;-)
Най вероятно пробема е само в съединителя.
Тоя 1,9 още повече и ако е без чип няма как да разхопа маховика, но всичко ще се изясни като се отвори :-)
Ако решиш, обади се да му хвърлим едно око ;-)

546
06-12-2011, 22:32
Феродовия му диск няма пружинки ;-)
Най вероятно пробема е само в съединителя.
Тоя 1,9 още повече и ако е без чип няма как да разхопа маховика, но всичко ще се изясни като се отвори :-)
Ако решиш, обади се да му хвърлим едно око ;-)
Щом ти го казваш се съгласявам на мига,не съм го отварял още моя.
То затова се водиш старши алфист.;-)

Gerdjikoff
06-12-2011, 22:33
Момчета, адски сте отзивчиви, за което много Ви благодаря! Със сигурност ще се видим някоя неделя! :rosso_racers:

П.С. Слязох от Е39 2.5 ТДС на Алфа 1.9 ЖТД и да ви кажа честно НЕ СЪЖЕЛЯВАМ! Това е моята кола!

pininfarina
06-12-2011, 22:40
,не съм го отварял още моя.

Пожелавам ти да не го отваряш скоро ;-)

---------- Post added at 22:40 ---------- Previous post was at 22:37 ----------




П.С. Слязох от Е39 2.5 ТДС на Алфа 1.9 ЖТД и да ви кажа честно НЕ СЪЖЕЛЯВАМ! Това е моята кола!

Ти си втория, който казва това в рамкита на седмица във Варна :-)
Още един колега ми се похвали със същото преди 2-3 дни :-) - смени баварката със 156 2,4 и много повече и се кефи :-) - само така, ние сектанти и сме ии не сме :punk:

546
06-12-2011, 22:41
П.С. Слязох от Е39 2.5 ТДС на Алфа 1.9 ЖТД и да ви кажа честно НЕ СЪЖЕЛЯВАМ! Това е моята кола!
Абе и двете са от един дол дренки.Поне палят зимата.

Jivko7777
06-12-2011, 22:43
Иво - pininfarina е твоя човек, звънни му да се разберете да я види в неговия сервиз! Ще останеш много доволен и ще си решиш проблема, много точен човек :th_up:

Gerdjikoff
06-12-2011, 22:50
ТДС-а какви неща прави ако знаеш! То плочки, то ГНП-та, то дебитомери, то маркучи, то глави, то термостати, то водни помпи, абе.......айде достатъчно!

---------- Post added at 23:50 ---------- Previous post was at 23:45 ----------


Иво - pininfarina е твоя човек, звънни му да се разберете да я види в неговия сервиз! Ще останеш много доволен и ще си решиш проблема, много точен човек :th_up:

Мхм! Установено е вече! Благодаря!

vovata
07-12-2011, 17:29
Претрисането е от луфт в маховика (не означава да е отишъл) .
Отделянето ми стана интересно,при положение,че не си с жило а с помпи !
Мисля,че е най-удачно да се срещнеш с Пининфарина човека има много опит !
Успех

undy
07-12-2011, 17:33
Като гледам в сайта на АХМ-а,съединителите на 1.9 и 2.4 са еднакви.Като се почне-105,110,115,136,140 и 150 коньовите.Така ли е?...или има подробности които неразбирам.Благодаря.

vovata
07-12-2011, 17:38
Така ли е?...или има подробности които неразбирам.Благодаря.

Има ,някои модели са с лагер помпа,проверява се по рама.

donMirkoni
07-12-2011, 17:49
Има ,някои модели са с лагер помпа,проверява се по рама.
напълно еднакви са и съединителите и маховиците,само в магазините за авто части са различни като цени имам впредвид

Gerdjikoff
07-12-2011, 18:56
Претрисането е от луфт в маховика (не означава да е отишъл) .


т.е. според теб при смяна само на съединител ще си продължи да притриса?

Всъщност сега забелязах, че има разлика във звука при натиснат педал на съединителя и пуснат! Като е пуснат има леко метално дрънкане - същият е и звука при претрисане на тръгване! Пак казвам на празен ход и при набиране в обороти тренесене и този звук ги няма!?

Jivko7777
07-12-2011, 20:12
т.е. според теб при смяна само на съединител ще си продължи да притриса?

Всъщност сега забелязах, че има разлика във звука при натиснат педал на съединителя и пуснат! Като е пуснат има леко метално дрънкане - същият е и звука при претрисане на тръгване! Пак казвам на празен ход и при набиране в обороти тренесене и този звук ги няма!?

Гаранция ти давам че само с смяна на съединител ще се оправи ;) Просто е много износен и не отделя добре от там ти идва и притрисането ;)

cuiceka
07-12-2011, 20:50
аз съм със същият мотор но при мене това претрисане се появявя при рязко подаване на газ, след смяна на съединителя с нов цял комплект ( феродов, претискателен, илагер) претрисането си остана но интересното е, че след смяната съединителя пак си боксуваше наложи се подлагане на шайби и нещата се оправиха на 90% , майсторът ми каза ,че маховика бил сменян с на фиат брава . Дано при тебе да е само от съединителя.

vovata
07-12-2011, 21:03
Гаранция ти давам че само с смяна на съединител ще се оправи Просто е много износен и не отделя добре от там ти идва и притрисането

На бас по бира,че няма да се оправи ?

Цитат:
Първоначално публикувано от vovata
Има ,някои модели са с лагер помпа,проверява се по рама.

напълно еднакви са и съединителите и маховиците,само в магазините за авто части са различни като цени имам впредвид

Има с лагер помпа или обикновен лагар в комплекта !

NightRider
07-12-2011, 21:35
Оппааа, защо ли дизелите си мисля, че не са с лагер помпа, а? И защо ли са с демпферен маховик? И чичко EPER показва същото

Колега, като стигнеш, че си за маховик можеш да ми се обадиш:fish:

Jivko7777
07-12-2011, 21:54
На бас по бира,че няма да се оправи ?

Цитат:
Първоначално публикувано от vovata
Има ,някои модели са с лагер помпа,проверява се по рама.

напълно еднакви са и съединителите и маховиците,само в магазините за авто части са различни като цени имам впредвид

Има с лагер помпа или обикновен лагар в комплекта !

105 коня е с обикновен :)

NightRider
07-12-2011, 21:56
105 коня е с обикновен :)
Язък, знаех си, но ме мързеше да проверя

Gerdjikoff
08-12-2011, 14:31
Уффф... тези модификации на 1.9 ЖТД...! Да се извиня на всички до този момент, че съм Ви подвел! При проверка по ВИН колата излиза 81 КВ или 110 к.с. в сайта на фиат! Та така де .... явно е 110 к.с. При проверка в ТехДок и на 105 и на 110 к.с. моторите излизат и двата варианта на маховик ... и демпферен и твърд! И все пак искам да благодаря на всички отзовали се! Най- ясно ще стане положението, като звънна на Иво.... и като я сцепим!

NightRider
08-12-2011, 14:34
Уффф... тези модификации на 1.9 ЖТД...! Да се извиня на всички до този момент, че съм Ви подвел! При проверка по ВИН колата излиза 81 КВ или 110 к.с. в сайта на фиат! Та така де .... явно е 110 к.с. При проверка в ТехДок и на 105 и на 110 к.с. моторите излизат и двата варианта на маховик ... и демпферен и твърд! И все пак искам да благодаря на всички отзовали се! Най- ясно ще стане положението, като звънна на Иво.... и като я сцепим!
Надеждата умира последна ;) Ако ти потрябва маховик - имам един демпферен (за моята кола,ама идват празници, кинти трябват)

Gerdjikoff
09-12-2011, 11:09
Pininfarina удари едно око.... следва сцепване! Ще пиша развръзката по темата, надявам се че ще е полезно инфото!

myato
09-12-2011, 18:40
Моята вече е разхвърляна.Маховикът и съединителят се сменят.Шайбата на алтернатора също аут.Стартерът и ГНП-то - профилактика.Ремъци и ролки - ще ги огледаме и ще видим.Носачи предни в дясно аут и разни дреболии,дето ме дразнят.Прехвърлям и една купчинка отоплители на Ебершпрехер да си събера работещ и го бодвам.
Абе,май ще ми стъпи на половин кола,но обичам всичко да бачка на часовник и да ми е комфортно.

vovata
09-12-2011, 20:35
Ебершпрехер

Утре ще видя дали мастора е запалил моето Вебасто :whistle:
А къде ще намериш място за монтаж ?

pininfarina
09-12-2011, 20:43
Утре ще видя дали мастора е запалил моето Вебасто :whistle:
А къде ще намериш място за монтаж ?

Стандартно стои над предния мост зад двигателя между стартера и динамото ( малко по ниско де ).

vovata
09-12-2011, 20:48
Полезно инфо ще проверя как стоят нещата. Бях се засилил да шунтирам филтърната кутия,един К&Н и готово.

pininfarina
09-12-2011, 20:51
Полезно инфо ще проверя как стоят нещата. Бях се засилил да шунтирам филтърната кутия,един К&Н и готово.

Идва ти много далеч а иначе стои точно под маркучите на парното, които влизат в купето.
( извинявам се за спама )

Gerdjikoff
11-12-2011, 22:58
Да завърша историята, като изкажа благодарности към pininfarina, който преждевременно се справи с проблема!

Състояние преди сцепване - не влизаше нито една предавка, предхождано от въпросното притрисане и твърд педал!

По време на ремонта ... по данни на Иво: счупен аксиал ( видях го старшна гледка), феродо нямаше :), т.е. тотален аут! Маховик -ОК!

Следва смяна комплект съединетелче! Притрисането го няма, мек педал!

Още веднъж благодарности към Pininfarina!

Jivko7777
12-12-2011, 00:26
Иво е точен човек :coolio:

VLaDky88
20-02-2013, 18:11
Колеги, опитвам се да намеря тема със помощ при смяна на съединител стъпка по стъпка кое след кое се сваля, смятам да се заровя в гаража и да се опитам да си го сменя сам. Някой може ли да ме просветли :)