PDA

View Full Version : 156 - Инфоцентер дисплей



NightRider
11-12-2011, 15:41
Колеги, ТЕЗИ ДЕТО СТЕ В ЧУЖБИНА, някой има ли представа ИЛИ МОЖЕ ДА ПОПИТА как и с какво, а и къде могат да програмират този дзвер. Изписва Expired Service Interval и те това е. Има отделен двупинов куплунг за него при бушоните (скрит е от кабелаци).
КОМБИНАЦИЯТА С БУТОНИТЕ НЕ ВЪРШИ РАБОТА!!! не се хабете да ми я казвате, освен ако не е различна от тази в owners manual

Romko
12-12-2011, 09:26
Колеги, ТЕЗИ ДЕТО СТЕ В ЧУЖБИНА, някой има ли представа ИЛИ МОЖЕ ДА ПОПИТА как и с какво, а и къде могат да програмират този дзвер. Изписва Expired Service Interval и те това е. Има отделен двупинов куплунг за него при бушоните (скрит е от кабелаци).
КОМБИНАЦИЯТА С БУТОНИТЕ НЕ ВЪРШИ РАБОТА!!! не се хабете да ми я казвате, освен ако не е различна от тази в owners manual
Какво общо има въпросът с това дали някой е в чужбина или не? И с какво писането с големи червени букви помага да стане по ясен въпросът?
Сега по темата: Тази сутрин си направих service reset през менюто. Колата е 1.8 Wagon с вътрешния фейслифт.
Процедурата, която ползвах: Ключът е в позиция MAR(на контакт), включени габарити(без да са включени късите), Влизане в менюто през Info бутона, влизане в меню service, на диплея се изписва Service expired. Натискат се двата бутона + и - едновременно и се задържат докато не изпише Scheduled Service 20 000 km. Доколкото знам процедурата е същата и при колите с външен фейслифт.

NightRider
12-12-2011, 12:47
Какво общо има въпросът с това дали някой е в чужбина или не? И с какво писането с големи червени букви помага да стане по ясен въпросът?
Сега по темата: Тази сутрин си направих service reset през менюто. Колата е 1.8 Wagon с вътрешния фейслифт.
Процедурата, която ползвах: Ключът е в позиция MAR(на контакт), включени габарити(без да са включени късите), Влизане в менюто през Info бутона, влизане в меню service, на диплея се изписва Service expired. Натискат се двата бутона + и - едновременно и се задържат докато не изпише Scheduled Service 20 000 km. Доколкото знам процедурата е същата и при колите с външен фейслифт. Отговарям (ако беше прочел съобщението ми внимателно и беше вникнал, щеше да разбереш защо е с червени букви)
- Дори в Милано моторс не можаха да направят нищо!!! А там съм приятел с главния им инжинер, и до Италия писахме - без отговор. В Бг никой не знае и не може. И с Бобо го борихме - без успех
- Бутоните при мен не вършат работа за нулиране, ама въобще!!!
Сега мисля, че вече е ясно защо съм почервенил.
Даже мисля, че ИЦД са различни от тези само на вътрешния фейс, както и ECU (зависи от мотора). Дай на ЛС твоя номер на шаси да го проверя

NVG
12-12-2011, 14:28
Първоначално публикувано от Romko http://clubalfaromeo.com/forum/images/bassalpha/buttons/viewpost.gif (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=988161#post988161)
Доколкото знам процедурата е същата и при колите с външен фейслифт.Потвърждавам!
Току-що разкарах тази досада:)

Благодарности на колегата Romko!

Satanism
12-12-2011, 14:56
мен не работи чалъма

Mury
12-12-2011, 17:50
Пробвайте,преди да задържите + и - за 9 сек. да натиснете и пуснете бутона Инфо :kicking::kicking::kicking:

Satanism
12-12-2011, 18:44
Аз си го помислих, ма не го пробвах....нищо, утрИ....

NightRider
12-12-2011, 18:58
мен не работи чалъма
Те са с вътрешния фейс. Там работи

---------- Post added at 18:58 ---------- Previous post was at 18:57 ----------


Пробвайте,преди да задържите + и - за 9 сек. да натиснете и пуснете бутона Инфо :kicking::kicking::kicking:
Сега отивам, м...а му.
Пробвах - габарити -> info -> service, но щом натисна info ме връща обратно в service.
Други идеи?

Romko
12-12-2011, 20:06
- Бутоните при мен не вършат работа за нулиране, ама въобще!!!
Сега мисля, че вече е ясно защо съм почервенил.
Даже мисля, че ИЦД са различни от тези само на вътрешния фейс, както и ECU (зависи от мотора). Дай на ЛС твоя номер на шаси да го проверя
Явно са сменили логиката :?
Нищо де, поне up-нах темата и може някой знаещ да ни каже как става на по-новите.

NightRider
12-12-2011, 20:07
Явно са сменили логиката :?
Нищо де, поне up-нах темата и може някой знаещ да ни каже как става на по-новите.Нещо няма надежда на хоризонта. М/у другото сега се замислих - моят одометър на ECU-то показва 10 000км., а на километража е 156 000к. Дали проблемът не е от там, а?

Mury
12-12-2011, 20:35
Пробвай без габарити :kicking::kicking::kicking:

NightRider
12-12-2011, 20:37
Пробвай без габарити :kicking::kicking::kicking:
Мъри, с Вальо Симеонов, а и самостоятелно, а и с Бобо сме пробвали какво ли не - не става и не става

Mury
12-12-2011, 20:44
А на затворена врата пробва ли :kicking::kicking::kicking::kicking:

Romko
12-12-2011, 20:53
Нещо няма надежда на хоризонта. М/у другото сега се замислих - моят одометър на ECU-то показва 10 000км., а на километража е 156 000к. Дали проблемът не е от там, а?
Хммм, това с километите звучи като възможна причина. Знам че на новите бмвта при подобни разлики се заключва service reset функцията.

NightRider
12-12-2011, 21:02
А на затворена врата пробва ли :kicking::kicking::kicking::kicking:
Ч0вече - и на заключена с мацка вътре съм пробвал. Не става и не става
И извинявай, но аз признавам Вальо Симеонов, Бобо. И като казвам, че сам а и с тях сме пробвали всико, значи наистина е така. А и щом те двамата не успяха, особено единият дето е официален сервиз на марката, не вярвам някой друг тук да знае решението. Затова се обръщам към колегите в чужбина

NVG
12-12-2011, 22:27
Първоначално публикувано от NightRider http://clubalfaromeo.com/forum/images/bassalpha/buttons/viewpost.gif (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=988230#post988230)
М/у другото сега се замислих - моят одометър на ECU-то показва 10 000км., а на километража е 156 000к. Дали проблемът не е от там, а?А, между другото мислех да пускам тема за това, но ти ме изпревари. Моя одометър показва 3 ххх км и така 2000км откакто съм я взел. Очевидно не отчита. Дали е имал интервенция от преди? Защо спира да брои?
А за бордовия комп не пречи на ресета. Поне при мен нямаше проблем.

NightRider
12-12-2011, 23:23
А, между другото мислех да пускам тема за това, но ти ме изпревари. Моя одометър показва 3 ххх км и така 2000км откакто съм я взел. Очевидно не отчита. Дали е имал интервенция от преди? Защо спира да брои?
А за бордовия комп не пречи на ресета. Поне при мен нямаше проблем.
Спират когато е имало интервенция, особено неоторизирана. Моята е 07'2003, а софтуерът на компа е от 2006, на климата от 2005. Даже сега, като влезне новата с-ма в действие, ще си сложа последната версия (Examiner-a го спряха вече като поддръжка за ъпдейти и за новите коли. Влиза в действие нов кабел и лаптоп базиран софтуер).
Та и моят одометър беше 0.0, но нещо правих един ден(пробвах АлфаДиаг с някакви чужди за моя комп дефиниции, щот нямам за EDC16CF3 и той взе, че тръгна.) А те са вързани все пак с бодито. Но това, дето казваш ти е интересно. Но не трябва да забравяме, че има и допустима грешка м/у одометъра и километража и ти да не си в нея.
А тия мизерници от минети марели ми отговориха, че бодито не е тяхно. Та им пратих снимка с надписа да видят колко са застреляни. След това ми отговориха, че ремонтът му ще струва м/у 400 и 1000 евро + 100 евро транспортни. Нещастна история

Mury
13-12-2011, 07:56
Ч0вече - и на заключена с мацка вътре съм пробвал. Не става и не става
И извинявай, но аз признавам Вальо Симеонов, Бобо. И като казвам, че сам а и с тях сме пробвали всико, значи наистина е така. А и щом те двамата не успяха, особено единият дето е официален сервиз на марката, не вярвам някой друг тук да знае решението. Затова се обръщам към колегите в чужбина

Някъде да съм казал,че не признавам и уважавам Вальо и Бобо,сори ама ти си много сбъркана личност:smartass::smartass: Престани да се изтъкваш като много велик,всички хора които твърдиш че познаваш и си близък с тях,казват че немогат да те понасят,да не говорим че Стаси като те види да влизаш в магазина на Оборище и излиза навън,ае спри се.Много добре те знаем кой си и какъв си,Сашо едно време беше пуснал много хубава тема за теб,къде кво що,в коя лудница си лежал.Като се обръщаш към колегите в чужбина,ми има много чуджестранни форуми,където може и да ти помогнат.

NightRider
13-12-2011, 08:41
Някъде да съм казал,че не признавам и уважавам Вальо и Бобо,сори ама ти си много сбъркана личност:smartass::smartass: Престани да се изтъкваш като много велик,всички хора които твърдиш че познаваш и си близък с тях,казват че немогат да те понасят,да не говорим че Стаси като те види да влизаш в магазина на Оборище и излиза навън,ае спри се.Много добре те знаем кой си и какъв си,Сашо едно време беше пуснал много хубава тема за теб,къде кво що,в коя лудница си лежал.Като се обръщаш към колегите в чужбина,ми има много чуджестранни форуми,където може и да ти помогнат.Е това вече ти е простотия
- не съм велик
-не съм казал, че ти не уважаваш, а че аз ги уважавам
- Ще му покажа на Стаси твоето писание, щото никога не излиза от магазина аз като влезна там. И не само на него.
- в лудница не съм лежал и Сашо не ме е посещавал там естествено. Можеш да го провриш в регистрите на лудниците. А и с тези думи можеш да станешлесно подсъдим. Знаеш ли каква красива адвокатка имам, Лисан я е виждал ;)
- колкото до Лисан - много го уважавах докато не злоупотреби и не се исра със съединителя на едната ми кола навремето, просто се подигра след това, като му показах какво е сътворил. Добре, че Добри е пичага, а и Боби също. Щото двамата ако си отворят устата могат много да кажат. И вместо да ми се извини, той продължи да лъже. Но това е минало, забравено. Съжалявам, че ме връщаш натам и го споменавам тук публично. Но ти го правиш с цел - да настроя хорат с/у наго като ти отговоря. От тогава минаха 3г. и надявам се да се е променил към по-добро
- колкото до колегите в чужбина - ами там сервизите на Алфа са на много по-добро ниво от нашия оторизиран сервиз и се предполага, че имат повече инфо
- коя фирма тук може да ми помогне - дай идея
И престани да ме нападаш малоумно. Просто пиши спокойно по темата, а не я пълни с глупости и ЕМОТИКОНИ постоянно, щот така си личи кой е неуравновесения
Без ни най-малко лоши чувства и повече няма да отговарям на нападките ти.
Извинявам се на всички съфорумци!!!

Mury
13-12-2011, 11:28
Е това вече ти е простотия
- не съм велик
-не съм казал, че ти не уважаваш, а че аз ги уважавам
- Ще му покажа на Стаси твоето писание, щото никога не излиза от магазина аз като влезна там. И не само на него.
- в лудница не съм лежал и Сашо не ме е посещавал там естествено. Можеш да го провриш в регистрите на лудниците. А и с тези думи можеш да станешлесно подсъдим. Знаеш ли каква красива адвокатка имам, Лисан я е виждал ;)
- колкото до Лисан - много го уважавах докато не злоупотреби и не се исра със съединителя на едната ми кола навремето, просто се подигра след това, като му показах какво е сътворил. Добре, че Добри е пичага, а и Боби също. Щото двамата ако си отворят устата могат много да кажат. И вместо да ми се извини, той продължи да лъже. Но това е минало, забравено. Съжалявам, че ме връщаш натам и го споменавам тук публично. Но ти го правиш с цел - да настроя хорат с/у наго като ти отговоря. От тогава минаха 3г. и надявам се да се е променил към по-добро
- колкото до колегите в чужбина - ами там сервизите на Алфа са на много по-добро ниво от нашия оторизиран сервиз и се предполага, че имат повече инфо
- коя фирма тук може да ми помогне - дай идея
И престани да ме нападаш малоумно. Просто пиши спокойно по темата, а не я пълни с глупости и ЕМОТИКОНИ постоянно, щот така си личи кой е неуравновесения
Без ни най-малко лоши чувства и повече няма да отговарям на нападките ти.
Извинявам се на всички съфорумци!!!

Защо мислиш,че сервизите в Европа са на много по-добро ниво от Милано моторс,трябва да ти кажа,че човека който споменаваш няколко поста по-нагоре,а именно Вальо Симеонов е човека в Бг,който най-много разбира от италиански коли,другия е Радо.Неможе да твърдиш че уважаваш Вальо,а в същото време да казваш че сервиза на Ауто италия не става.Според мен щом Бобо и Вальо не са се справили с ресета на сервиза ти,колата ти има някакъв бъг,който най-вероятно няма да може да се оправи.........................................


П.С.Никога не съм искал да те обиждам,НО ти си невъобразим просто,няма мнение на човек във форума,което ти да не си оспорил................

Satanism
13-12-2011, 11:32
Бая хора се оплакват, че на пълния фейслифт не става рестарта....явно врътката е друга....сега остава да я открием :)...аз имам нещо на ум, ама ще го пробвам и тогава...

NightRider
13-12-2011, 11:34
Вальо и Бобо имат моето уважение!!!

---------- Post added at 11:34 ---------- Previous post was at 11:33 ----------


Бая хора се оплакват, че на пълния фейслифт не става рестарта....явно врътката е друга....сега остава да я открием :)...аз имам нещо на ум, ама ще го пробвам и тогава...
Чакам с нетърпение

angelovi69
13-12-2011, 17:50
Потвърждавам, че тази сутрин си занулих компа успешно и ме чакат 20000 км без досадни надписи на инфо дисплея. По начина, описан от Romko. Само не обърнах внимание как бяха фаровете/габаритите

NightRider
13-12-2011, 17:53
Потвърждавам, че тази сутрин си занулих компа успешно и ме чакат 20000 км без досадни надписи на инфо дисплея. По начина, описан от Romko. Само не обърнах внимание как бяха фаровете/габаритите
А пишеше ли ти Expired Service Interval? И имаше ли съвпадение м/у километража и одометъра на ECU-то?

NVG
13-12-2011, 21:22
При мен нулирането стана от първия път. Колата е вътрешен и външен фейслифт. Одометъра показва 3000км и не работи(не нараства). Километража показва 109 000км.

NightRider
13-12-2011, 21:43
При мен нулирането стана от първия път. Колата е вътрешен и външен фейслифт. Одометъра показва 3000км и не работи(не нараства). Километража показва 109 000км.
при вътрешния фейс става. проблемът е при и външния. Би ли ми пратил номерът на шасито си на лично? Искам да видя под какъв парт номер ти е дисплея

NVG
13-12-2011, 21:52
Готово. Кажи после дали парт номера е същия като твоя.

NightRider
13-12-2011, 22:20
Готово. Кажи после дали парт номера е същия като твоя.
Мамка му - 60689014 едни и същи са, а моят не се ресетва. На твоят пишеше ли Expired Service Interval - не ми отговори

NVG
13-12-2011, 22:28
Да. Такъв беше уорнинг-а и излизаше всеки път когато дам на контакт. Много странно, че при теб не се получава.

NightRider
13-12-2011, 22:45
Да. Такъв беше уорнинг-а и излизаше всеки път когато дам на контакт. Много странно, че при теб не се получава.Ти си бил още в интервала за нулиране - допустимия. Явно взима инфо от компа, щото той ти стои на 30000 и не се мести. А в ръководството пише, че мине ли 2000км гратисен период само в сервиз на Алфа може да се нулира

NVG
13-12-2011, 23:13
Текста от ръководството е следния:
The Programmed Maintenance Schedule includes car maintenance every 20,000 km
(or 12,000 miles) or one year; this is shown automatically, with the ignition key at MAR,
starting from 2,000 km (or 1,240 miles) or 30 day from this deadline and it is shown again
every 200 km (or 124 miles) or 3 days. When a programmed maintenance interval
(“coupon”) is near to come, turning the ignition key to MAR, will display the message
SCHEDULED SERVICE WITHIN followed by the number of kilometers, days or miles to go before
vehicle maintenance. The PROGRAMMED MAINTENANCE message is displayed in km,
mi or days, according to the approaching service interval. At the very moment the value
of 0 km, 0 miles or 0 days is reached, the display will show, every time the ignition key
is turned to MAR, the message SCHEDULED SERVICE EXPIRED, followed by the number
of kilometers, miles or days. In this case, to reset this visual information contact
Authorised Alfa Romeo Services.
И в него общо взето се казва, че когато останат 2000км или 30 дена до края на сервизния интервал, започва да се показва това съобщение на всеки 200км или 3 дена. После предупрежденията зачестяват и т.н.
На мойта само аз й навартях 2000км откакто я имам, а предния собственик въобще не обръщаше внимание на този уорнинг. По негови думи й е навартял 30 000км за 4 години. Не че има особено значение.
Извиниавай за тъпия въпрос, но ми хрумна дали си сигурен, че ти работят и двата бурона "+" и "-"? Обикновено човек използва плюса и е възможно да не си забелязал евентуален проблем с минуса. Малко вероятно е, но все пак е възможно.

Satanism
13-12-2011, 23:58
При мен не изкарва никакви съобщения, никога...само си седи така, като влезеш в service менюто...сега, като се замисля, ако ще ми опищи живота после, по-добре да не го барам...

А иначе на мен ЕКУ-то ми е флашвано има-няма 50-60 пъти и това не е повлияло на съобщението изобщо.....пък на него ако не му работеше минуса, като ги натисне двете, само + ще работи и по тая причина ще скролва из менюто, тоест веднага ще разбере, че не му е наред...

NightRider
14-12-2011, 03:03
Бутоните ми работят (мисля, че това е :) ), това съм го чел доста пъти. Май флашването забива нашето дисплейче. Ще видя какво ще стане след като го флашна отново фабрично тия дни Ще изключа компа и ще опитам пак - това не съм го правил

NVG
14-12-2011, 22:40
При мен не изкарва никакви съобщения, никога...само си седи така, като влезеш в service менюто...сега, като се замисля, ако ще ми опищи живота после, по-добре да не го барам...


А Speed Limit-ера работи ли ти?

NightRider
14-12-2011, 22:44
А Speed Limit-ера работи ли ти?
Всичко останало работи перфектно, с изключение и на ... показанията за разхода :)

Satanism
14-12-2011, 23:00
А Speed Limit-ера работи ли ти?

Изобщо не съм се занимавал...

NVG
14-12-2011, 23:52
Скоростомера получава информация за скорост и разстояние от ABS-a(куплунгА, пинове 6 и 11). Също така получава информация за моментния разход от ECU-то през(куплунгА, пин16). Тази информация се подава на инфоцентъра.
Има сериен интерфейс между скоростомера(куплунгА, пин8 и инфоцентъра(пин7). На база информацията получена от скоростомера работи трипа, одометъра, предполагам и спийд лимитера.

NightRider
15-12-2011, 04:07
Скоростомера получава информация за скорост и разстояние от ABS-a(куплунгА, пинове 6 и 11). Също така получава информация за моментния разход от ECU-то през(куплунгА, пин16). Тази информация се подава на инфоцентъра.
Има сериен интерфейс между скоростомера(куплунгА, пин8 и инфоцентъра(пин7). На база информацията получена от скоростомера работи трипа, одометъра, предполагам и спийд лимитера.
Колеги, темата е за сервизния интервал и нулирането му, а не за от къде какво получава и как. Вярно, че пак е свързано с ИЦД, но нека изчистим първоначално зададения въпрос и в частност какво можем да вържем към куплунг R57

oem
15-12-2011, 09:18
Нали щеше да я флашваш?

NightRider
15-12-2011, 11:06
Нали щеше да я флашваш?
Аха, ама чакам да направят системата и да я пробват първо на някоя и друга кола. След празниците. А много е възможно в този нов софтуер да има и нещо за ИЦД, но Вальо сега го изучава. Той е прецизен и не прави нищо преди да го е разбрал

NightRider
16-12-2011, 20:24
Ъп, важно ми е все пак

NightRider
21-12-2011, 12:15
Ъп с пожелание за весели празници

Mury
21-12-2011, 12:35
Тук http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11315844218653254&f1=details може да питаш за дисплей :kicking::kicking::kicking::kicking:ю

Или тук http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11304001011800010&f1=details

NightRider
21-12-2011, 12:46
Тук http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11315844218653254&f1=details може да питаш за дисплей :kicking::kicking::kicking::kicking:ю

Или тук http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11304001011800010&f1=details
не ми трябва дисплей, аз си имам работещДори и да взема, в момента, в който няма съвпадение километраж - записана стойност в ИЦД следва гадният надпис

Mury
21-12-2011, 12:54
не ми трябва дисплей, аз си имам работещДори и да взема, в момента, в който няма съвпадение километраж - записана стойност в ИЦД следва гадният надпис

Не защото преди искаше,затова ти давам тези линкове,иначе може и филма с твойта кола да е някакъв такъв,демек да е сменян вече и затва да не става реално.................:balloon::balloon::balloon:

NightRider
21-12-2011, 13:00
Не защото преди искаше,затова ти давам тези линкове,иначе може и филма с твойта кола да е някакъв такъв,демек да е сменян вече и затва да не става реално.................:balloon::balloon::balloon: Филмът е такъв, наистина. И с оригиналния го даваше, но LCD-то беше скапано, и с новия. Има ли 22000км разлика - край
А аз дисплей не съм търсил

NightRider
28-12-2011, 18:04
Up, моля

NightRider
27-01-2012, 18:46
Някой нещо ново по темата?
Бобо, ти помисли ли в/у идеята ми?

NightRider
08-02-2012, 21:06
Забелязах, че в големите студове по някой път пропуска да се запали даже

PSAVOV
09-02-2012, 09:59
Забелязах, че в големите студове по някой път пропуска да се запали даже
И моят също пропука навън като е -10, но да ти кажа колега и работната температура на дисплея едва ли е -10 течните кристалчета вътре са ледени кристалчета така, че нищо чудно да си има защита когато е прекалено студено ! Инан още двама познати и това става при една и съща температура, може да е съвпадение, но не вярвам понеже ти си 4тия колега с такава кола който има този ( проблем ).

NightRider
09-02-2012, 11:40
И моят също пропука навън като е -10, но да ти кажа колега и работната температура на дисплея едва ли е -10 течните кристалчета вътре са ледени кристалчета така, че нищо чудно да си има защита когато е прекалено студено ! Инан още двама познати и това става при една и съща температура, може да е съвпадение, но не вярвам понеже ти си 4тия колега с такава кола който има този ( проблем ).
Бях му чел някъде параметрите, ама в реалното го няма. Още при минус два - три градуса почва да влачи информацията и явно спира да се поляризира

PSAVOV
09-02-2012, 17:43
Бях му чел някъде параметрите, ама в реалното го няма. Още при минус два - три градуса почва да влачи информацията и явно спира да се поляризира
Най- веротно е така, моя всяка зима е така като е много студено и след това си няма проблеми :spam_laser:

NightRider
09-02-2012, 17:45
Най- веротно е така, моя всяка зима е така като е много студено и след това си няма проблеми :spam_laser:
Абе при -3 градуса днес не се включи, а чак като позагря от парното

Satanism
09-02-2012, 19:02
И при мен е така....тая ще е първата кола, дето под -5 започва да изключва екстрите една по една....