PDA

View Full Version : Дайте съвет за маршрут



Наката
12-12-2011, 21:50
Ако някой скоро е пътувал до Полша (Варшава) през Румъния, дайте съвет от къде е добре да се кара.

boris037
13-12-2011, 10:45
Бих ти препоръчал да минеш през Сърбия, от Белград на север си на платена магистрала, а след Сърбия вече почват що-годе европейски страни. Ако си решил през Румъния си носи и карта, не разчитай само на GPS(на места губи сигнал и електронните карти не са пълни), приготви се за проблеми с унгарските митничари.

Pepo
13-12-2011, 11:34
Ако някой скоро е пътувал до Полша (Варшава) през Румъния, дайте съвет от къде е добре да се кара.

Ако имаш възможност, пътувай през Сърбия. Маршрутът е много лек, даже и приятен. Спазвай ограниченията и правилата за движение и няма да имаш никакви грижи с властите. По митниците няма проблем, освен ако не злоупотребяваш с пренасяне на алкохол, цигари или други от контролираните стоки. Направи си ъпдейт на картите на GPS-а, макар да няма как да се изгубиш.
Нещо, което намирам за важно: Не пътувай с анцуг, кецове, бейзболна шапка, ланци на показ и ще си улесниш общуването по границите.

millko
13-12-2011, 13:45
Колегите са прави. През Сърбия може с лична карта и пътищата са супер. Ако имаш кредитна карта можеш да плащаш всичко с нея, за да не те лъжат са разни измислени курсове (най-вече в Унгария).

Наката
13-12-2011, 17:53
Аз съм пътувал през Сърбия и знам пътя от там, НО искам да си взема малко гориво в туби с мен и там възниква проблема няма как да мина Сърбия така. За Румъния знам, че няма да има проблем, но при влизане в Унгария не знам.

Mind_Control
15-12-2011, 16:24
Аз съм пътувал през Сърбия и знам пътя от там, НО искам да си взема малко гориво в туби с мен и там възниква проблема няма как да мина Сърбия така. За Румъния знам, че няма да има проблем, но при влизане в Унгария не знам.

Ако минеш през Румъния, парите дето ще спестиш от гориво 100% ще ги дадеш за окачване. Аз съм плакал буквално минавайки през Румъния заради пътищата им.

mim
15-12-2011, 16:49
зависи кои пътища в Румъния
миналото лято Гюргево - Букурещ беше добър
Букурещ - Питещ магистралата е добра
Сибиу - Брашов първокласният път е добър

проходът Трансфагарашан само от южната страна беше на кръпки, от северната беше перфектен, като за криволичещ проход, но вече трябва да е затворен

Mind_Control
16-12-2011, 14:05
зависи кои пътища в Румъния
миналото лято Гюргево - Букурещ беше добър
Букурещ - Питещ магистралата е добра
Сибиу - Брашов първокласният път е добър

проходът Трансфагарашан само от южната страна беше на кръпки, от северната беше перфектен, като за криволичещ проход, но вече трябва да е затворен

Едва ли от София ще мине през Букурещ за Полша.

Аз говоря за пътя Видин- Тимишоара- ужасен е.

Наката
20-12-2011, 18:55
дали ще затворят пътя от Румнику към Сибиу за празниците, нали е високопланински?

stelt
21-12-2011, 19:00
Едва ли от София ще мине през Букурещ за Полша.

Аз говоря за пътя Видин- Тимишоара- ужасен е.

Видин - Тимишоара го оправиха пътя, иначе преди години беше наистина много зле.
Другия път през Римнику към Сибиу не го затварят.
Румънците за разлика от нас имат по добре поддържани главни пътища.

Mury
23-12-2011, 15:10
Видин - Тимишоара го оправиха пътя, иначе преди години беше наистина много зле.
Другия път през Римнику към Сибиу не го затварят.
Румънците за разлика от нас имат по добре поддържани главни пътища.

Абсолютно,2008 съм пътувал от София до Брюксел през Румъния,освен дупките на горепосочения път,всичко друго беше ОК,включително и пътищата в Карпатите бяха добре почистени.Тръгнахме на 6 Януари в най-големия сняг,от София до Видин не видях нито един снегорин и пътувахме 4 часа,после както влезнахме в Румъния,веднага след Калафат се изреждаха снегорин след снегорин.Пътищата им имаха дупки,но поне ги чистят,за разлика от нашите:surrender::surrender::surrender:Сега предполагам че са в много по-добро състояние

П.С.Може да ми се смеете,но сега ако трябва да тръгвам,пак бих минял през Румъния,доста по живописно е/особено като караш покрай Дунав и на другия бряг виждаш Сърбия/,но задължително през деня,през нощта за нищо на света не минавам оттам :metal::metal::metal::metal:

Satanism
26-12-2011, 08:47
Колега, накрая ще ти излезе кривичка сметката, според мен...ако мен питаш, праскай си през Сърбия, там също можеше да се вземе определено количество гориво.Освен това цените на горивото в Европа не са кой знае колко по-различни от тези в България.Само ще си загубиш времето в тая Румъния....от там още не става за минаване, виж-след 3-4 години Арад-Крайова ще е магистрала, а после до Калафат трябва да е скоростен път, така че ще е екстра, но сега няма да минеш по 1км магистрала от София до Сегед, освен ако не караш по Хемус