PDA

View Full Version : Задната седалка от 166 дали ще стана на 147



tuning7350
17-12-2011, 01:34
Здравейте :notworthy: Понеже един бръмбар ме е налазил :twisted:А по-точно задните седалки на Алфе-166 понеже са с подлакътник дали ще станат на 147-цата :smoke:Алфето е 3-врато.
Мерси на всички дали мнение:notworthy:
Поздрави8)

Mury
17-12-2011, 08:13
Не няма начин,166 е доста по-широка :innocent::innocent::innocent::innocent:

tuning7350
17-12-2011, 10:49
Не няма начин,166 е доста по-широка :innocent::innocent::innocent::innocent:
И аз така мислех:clap2:но да питам, на вид изглеждат 1към1:evilsmiley:
Мерси Колега:grin:
Поздрави:smile:

NightRider
17-12-2011, 14:51
не знам, премери, но от 156 може и да стане, че отзад м/у осието им е еднакво. Ама ако си с 5 врати

tuning7350
17-12-2011, 16:40
не знам, премери, но от 156 може и да стане, че отзад м/у осието им е еднакво. Ама ако си с 5 врати
Х-мм:beer: Да но съм с 3-врати:clap2:от ГТ-то нямаха ли с подлакътник :big_money: Или се бъркам:shocking:

Ichkin
17-12-2011, 17:23
С подлакътник е гт-то ... и ако взимаш задна, направо смени целия салон ... уникален е :D

tuning7350
17-12-2011, 18:12
С подлакътник е гт-то ... и ако взимаш задна, направо смени целия салон ... уникален е :DААх то е до вкус :clap2:на ГТ-то салона ме кефи единствено ако е черна Кожа:evilsmiley:Моят е черна кожа та затова ще търся задна с подлакътник:beer:Току що разбрах че има 147-ци с подлакътник но са след 2004г:big_money:Абе ще следя и ако изпадне нещо го взимам:grandpa:
Мерси за инфото

Zarini
18-12-2011, 20:08
Стана ми интересно защо ти е толкова важен подлакътникът отзад, при положение, че в тривратката сядането отзад си е сериозно йога занимание?
В смисъл, че колата е направена за двама души, и евентуално веднъж годишно, аварийно - да метнеш отзад някой, гъвкав като каучук!

Susscrofa
19-12-2011, 10:40
Стана ми интересно защо ти е толкова важен подлакътникът отзад, при положение, че в тривратката сядането отзад си е сериозно йога занимание?
В смисъл, че колата е направена за двама души, и евентуално веднъж годишно, аварийно - да метнеш отзад някой, гъвкав като каучук!

Мисля, че дори и в ГТВ-то отзад спокойно може да седи дете до 6-7 годинки, та какво остава за 147 или ГТ. А и си спокоен, че няма да се отварят врати и стъкла в движение :).:on_da_beach: Според мен ГТ-то е като 156, само дето предните врати са издължени./може и да греша, мързи ме да проверявам./ Същото е и при 147 с три или с пет врати. Отзад би трябвало да няма разлика в мястото.

tuning7350
19-12-2011, 13:17
Мисля, че дори и в ГТВ-то отзад спокойно може да седи дете до 6-7 годинки, та какво остава за 147 или ГТ. А и си спокоен, че няма да се отварят врати и стъкла в движение :).:on_da_beach: Според мен ГТ-то е като 156, само дето предните врати са издължени./може и да греша, мързи ме да проверявам./ Същото е и при 147 с три или с пет врати. Отзад би трябвало да няма разлика в мястото.
Колата си е достатъчно широка:crazy: 3-ри кльощави гаджета се събират без проблем:clap2:

Колкото до въпроса на колегата :grin:

Originally Posted by Zarini http://clubalfaromeo.com/forum/images/bassalpha/buttons/viewpost.gif (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=991701#post991701)
Стана ми интересно защо ти е толкова важен подлакътникът отзад, при положение, че в тривратката сядането отзад си е сериозно йога занимание?
В смисъл, че колата е направена за двама души, и евентуално веднъж годишно, аварийно - да метнеш отзад някой, гъвкав като каучук!

На мен ми е удобно с подлакътник :yes: защо да не зарадвам и пиленцата който се возят зад мен:clapping:
А,и нека не забравяме че вътре ще стане още по-уютно :-D
Абе не знам просто ме кефи:shocked:
Поздрави:waving:

Kuku
19-12-2011, 13:55
Ти не си добре.... :D

tuning7350
19-12-2011, 14:23
Ти не си добре.... :D
Kuku:birth1::holiday2: Кой го казва :drinking::wow: Нали затова караме АЛФИ :bouncing_smiley: Щото сме различни:wow:

Kuku
19-12-2011, 14:37
:crazy:

tuning7350
19-12-2011, 14:53
:crazy:
Аз мисля пръскалки на фаровете да слагам:grandpa: Ама стига сега че ще кажеш че съм:flirt::hi_temerature:
:bouncing_smiley::bouncing_smiley::bouncing_smiley ::bouncing_smiley:

Susscrofa
19-12-2011, 15:08
Колата си е достатъчно широка:crazy: 3-ри кльощави гаджета се събират без проблем:clap2:

Колкото до въпроса на колегата :grin:

Originally Posted by Zarini http://clubalfaromeo.com/forum/images/bassalpha/buttons/viewpost.gif (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=991701#post991701)
Стана ми интересно защо ти е толкова важен подлакътникът отзад, при положение, че в тривратката сядането отзад си е сериозно йога занимание?
В смисъл, че колата е направена за двама души, и евентуално веднъж годишно, аварийно - да метнеш отзад някой, гъвкав като каучук!

На мен ми е удобно с подлакътник :yes: защо да не зарадвам и пиленцата който се возят зад мен:clapping:
А,и нека не забравяме че вътре ще стане още по-уютно :-D
Абе не знам просто ме кефи:shocked:
Поздрави:waving:


Според мен някой ти е направил забележка, че няма къде да се подпре докато изпробвате амортисьорите при неподвижен автомобил.:on_da_beach:

tuning7350
19-12-2011, 15:42
Според мен някой ти е направил забележка, че няма къде да се подпре докато изпробвате амортисьорите при неподвижен автомобил.:on_da_beach:
:bouncing_smiley::bouncing_smiley::rotfl::rotfl:
Смятай тогава за какво са ми пръскалките на бронята:big_heat::bath::bath::rotfl::rotfl::rotfl: :shocked::tequilla:

Mury
19-12-2011, 16:12
:bouncing_smiley::bouncing_smiley::rotfl::rotfl:
Смятай тогава за какво са ми пръскалките на бронята:big_heat::bath::bath::rotfl::rotfl::rotfl: :shocked::tequilla:

Ми той за тях говори :punk::punk::punk:

tuning7350
19-12-2011, 16:24
Ми той за тях говори :punk::punk::punk:
Упсссс:tongue2::bouncing_smiley: Аз сметнах че за подлакътника говори:Tease:
Абе ясен е намека:upsidedwnsmiley:

546
20-12-2011, 01:14
Още малко и ще откриете и системата за централно мазане на втулките :boxing:

ShoxXx
20-12-2011, 13:13
Аз имам задни седалки от GT с подлакътник и 3 подглавника. Давам ги за 50лв. Салона е Alfatex.

tuning7350
20-12-2011, 15:13
Аз имам задни седалки от GT с подлакътник и 3 подглавника. Давам ги за 50лв. Салона е Alfatex.
Аз не ги разбирам:grin: Какво ще рече Alfatex!!!

Susscrofa
20-12-2011, 15:32
Само ако шофера е около 1.20 висок... :surrender:

Това не е вярно!
Ако ти караш в поза таксиметров шАфиор, не означава, че всички обичаме да караме в стил "полегнала е тодорка". Също така да опъвам коленните стави при натискане на съединител нямам нужда.
Не мисля, че така трябва да се кара и да се седи в едно купе като ГТВ-то, но имаш право да лежиш, да се обтягаш, само гледай да не заспиваш вътре.:picnic:

badmadafaka
20-12-2011, 15:44
Това не е вярно!
Ако ти караш в поза таксиметров шАфиор, не означава, че всички обичаме да караме в стил "полегнала е тодорка". Също така да опъвам коленните стави при натискане на съединител нямам нужда.
Не мисля, че така трябва да се кара и да се седи в едно купе като ГТВ-то, но имаш право да лежиш, да се обтягаш, само гледай да не заспиваш вътре.
Не е добре и да правиш прибързани заключения без да имаш необходимата за това информация.
Това в каква поза карам аз лично, е резултат от две прочетени книги по темата, а отделно ако си сядал в ГТВ, ще знаеш, че там и 20 книги да си прочел за позицията на седене на шофьорската седалка, те няма да ти помогнат много - там дизайнерите са се погрижили за това да седиш правилно дори и да не го искаш.
Повечето собственици на ГТВ във форума доколкото ги познавам са над "нормалната" височина от 1.80 метра и ако някой ми каже, че кара в позиция в която на задната седалка може да седне нещо, различно от котка или много дребно куче, просто ще го помоля да демонстрира как точно го прави, защото моите познания по физика и биология явно са недостатъчни.

Susscrofa
20-12-2011, 15:59
Не е добре и да правиш прибързани заключения без да имаш необходимата за това информация.
Това в каква поза карам аз лично, е резултат от две прочетени книги по темата, а отделно ако си сядал в ГТВ, ще знаеш, че там и 20 книги да си прочел за позицията на седене на шофьорската седалка, те няма да ти помогнат много - там дизайнерите са се погрижили за това да седиш правилно дори и да не го искаш.
Повечето собственици на ГТВ във форума доколкото ги познавам са над "нормалната" височина от 1.80 метра и ако някой ми каже, че кара в позиция в която на задната седалка може да седне нещо, различно от котка или много дребно куче, просто ще го помоля да демонстрира как точно го прави, защото моите познания по физика и биология явно са недостатъчни.

Е ти пък как реши, че правя прибързани заключения.:picnic:

Сядам, и отзад дете до 6-7 годишна възраст се разполага задоволително. Аз съм 183 см. Мразя да са ми опънати краката и да правя тъп ъгъл в кръста.:picnic:
Я кажи сега как стоят нещата в тиграта. Там отзад кой сяда? Отговорът е: "аз сядам". Шоферът караше спокойно.:picnic:

_power_
20-12-2011, 16:15
Йо ..нито дума за позицията в ГТВ !!!
Аз съм 186см и нямам ядове! Качвали сме се 4 човека с тур 400км из БГ и хората отзад не слезнаха със болки в кръста! Единствено позата на глезените отзад е малко ебана...всичко друго е 6+.
Виж не става за хора дет карат легнали..полегнали...спящи и сякви други псевдо шофери:shoot:

Fear
20-12-2011, 16:37
Aз пък съм 178см., карам изправен и зад мен не може да седне никой, освен ако не е без крака. ;)
Задните седалки на GTV са декоративни, няма какво да се заблужаваме. :)

Сега, понеже някой ще ме контрира, то има и рекорд на Гинес за 20+ души в Porsche 911, ама нали не говорим за подобен тип изпълнения? :tooth:

Susscrofa
20-12-2011, 17:12
Aз пък съм 178см., карам изправен и зад мен не може да седне никой, освен ако не е без крака. ;)
Задните седалки на GTV са декоративни, няма какво да се заблужаваме. :)

Сега, понеже някой ще ме контрира, то има и рекорд на Гинес за 20+ души в Porsche 911, ама нали не говорим за подобен тип изпълнения? :tooth:

Просто обичаш да караш с изпънати крака.
:picnic:
Такова животно декоративна седалка няма. Продължавам да твърдя, че тези седалки могат да се ползват, стига шофьора да не разбира карането като гребане.

badmadafaka
20-12-2011, 17:14
Тогава "в духа на дискусията" аз да попитам дали пък тези, които смятат, че има предостатъчно място в тази кола случайно не карат "по женски" (с ц*ци залепени за волана и седалка вдигната така, че по възможност да имаш видимост точно какво се случва на 3 сантиметра от предната ти броня)..? :kiss:

Kuku
20-12-2011, 17:16
Карат състезателски ;)

Fear
20-12-2011, 17:16
Просто обичаш да караш с изпънати крака.
:picnic:
Такова животно декоративна седалка няма. Продължавам да твърдя, че тези седалки могат да се ползват, стига шофьора да не разбира карането като гребане.
Краката ми не са изпънати.
Когато натисна съединителя, в коляното ми остава съвсем лека чупка - точно както трябва да бъде. ;)

Да караш с изпънати крака е глупаво, некомфортно, уморително и не на последно място - много опасно при инцидент.

Карат състезателски ;)
Т.е., почти легнали, нивото на очите е на нивото на волана, последният се държи с два пръста с дясната ръка, (другите пръсти държат телефона/цигарата), лявата ръка задължително провесена през прозореца, за да се вижда позлатеното марково Q&Q, а и да не забравяме задължителния лош поглед, над очилата RayBen... :tooth:

Susscrofa
20-12-2011, 17:27
Краката ми не са изпънати.
Когато натисна съединителя, в коляното ми остава en... :tooth:

Еми значи си дългокрак:):picnic:

---------- Post added at 15:27 ---------- Previous post was at 15:25 ----------


Тогава "в духа на дискусията" аз да попитам дали пък тези, които смятат, че има предостатъчно място в тази кола случайно не карат "по женски" (с ц*ци залепени за волана и седалка вдигната така, че по възможност да имаш видимост точно какво се случва на 3 сантиметра от предната ти броня)..? :kiss:

За да ми е прав ъгъла в лакета трябва да съм близо до волана.Кръста ми е на 90, при градското шофиране и много ме радва.
Но аз не карам ГТВ-то.

tonov
20-12-2011, 22:51
А темата беше за...?

NightRider
20-12-2011, 23:07
А темата беше за...?
... заключване. Отговорът отдавна е ясен.
:tooth:

_power_
21-12-2011, 02:50
Краката ми не са изпънати.
Когато натисна съединителя, в коляното ми остава съвсем лека чупка - точно както трябва да бъде. ;)

Да караш с изпънати крака е глупаво, некомфортно, уморително и не на последно място - много опасно при инцидент.

Т.е., почти легнали, нивото на очите е на нивото на волана, последният се държи с два пръста с дясната ръка, (другите пръсти държат телефона/цигарата), лявата ръка задължително провесена през прозореца, за да се вижда позлатеното марково Q&Q, а и да не забравяме задължителния лош поглед, над очилата RayBen... :tooth:
Не ме описвай в постове :tooth:...шегата на страна! Колата е индивидуалистка...тва и е ценното!

bouncer
21-12-2011, 11:29
ето ви задачка - ако хипотетично съм висок 195 см и тежа 100 кг как се събирам в ГТВ и как сядат хора зад мен? Сложно, а?

Защото РЕАЛНО съм висок 200 см и тежа 110 кг, което прави нещата напълно невъзножни. Аз съм с червен МОМО салон и позицията ми на шофиране се определя от колата, а не от моите желания. Ако опитам да си наглася седалката в правилната позиция не остава място за главата ми. Ако си наглася седалката, така че да мога да натискам педалите задм мен НЕ остава никакво място.

Задните седалки за декоративни в тази кола. Пробвано е многократно. Не че не може да седи човек там - може, ама не е особено удобно.

badmadafaka
21-12-2011, 12:08
Абе малко странно е наистина, че от ГТВ-та най-много разбират хората, които НЕ карат такива коли... :lol:

tuning7350
21-12-2011, 14:45
Ето това е от 147-ца :disgust:Но след 2004г
Трудна работа ще е намирането:notify: на подобен салон.
Маи не е рентабилно да се прави:disgust::crazy:

Susscrofa
21-12-2011, 14:57
ето ви задачка - ако хипотетично съм висок 195 см и тежа 100 кг как се събирам в ГТВ и как сядат хора зад мен? Сложно, а?

Защото РЕАЛНО съм висок 200 см и тежа 110 кг, което прави нещата напълно невъзножни. Аз съм с червен МОМО салон и позицията ми на шофиране се определя от колата, а не от моите желания. Ако опитам да си наглася седалката в правилната позиция не остава място за главата ми. Ако си наглася седалката, така че да мога да натискам педалите задм мен НЕ остава никакво място.

Задните седалки за декоративни в тази кола. Пробвано е многократно. Не че не може да седи човек там - може, ама не е особено удобно.

Това означава, че те не са декоративни, а и аз говорех за деца между 6-7 години.

Kuku
21-12-2011, 15:01
Ето това е от 147-ца :disgust:Но след 2004г
Трудна работа ще е намирането:notify: на подобен салон.
Маи не е рентабилно да се прави:disgust::crazy:Това е салон от 'GT'.
Или от някоя 'Ti' :hmm:

tuning7350
21-12-2011, 15:13
Това е салон от 'GT'.
Или от някоя 'Ti' :hmm:
От 147-ца е виждал съм много такива :lol: Из нета естесвенo:lol:

Kuku
21-12-2011, 15:16
Само в 'Ti' серията!

Susscrofa
21-12-2011, 15:28
Само в 'Ti' серията!

Е, в ГТ не е ли точно такъв салона? Само не виждам тук дали има обшивка с червен конец.

tuning7350
21-12-2011, 15:28
Само в 'Ti' серията!:wow::metal: Сега ще чакам някоя на части:wow:

Kuku
21-12-2011, 15:36
Да, в 'GT' е същия, но ставаше въпрос за '147' и за това написах, че го има само в 'Ti'.....
Сега като се замисля, май можеше да се поръча и за всяка обикновена '147', но май беше в някакъв спортен пакет.
Примерно, в списъка с опциите има 'кожен салон' и 'спортен кожен салон' (поръчка с опция еди-коя-си) - нещо такова.... не помня вече :?
Как и да е - безкрайно рядко се среща този салон в '147', пък да не говорим някой да реши да го продава втора употреба :)
Но и от 'GT' става....

badmadafaka
21-12-2011, 15:40
Не знам какъв пакет е, но мога да кажа, че предната седалка на ГТ е най-удобната седалка, я която аз съм сядал. Ако стават да се пейстнат на 147-цата според мен си е перфектна инвестиция! :clap:

NightRider
21-12-2011, 15:53
По спомен GT е на основата на 159 да кажем. Но 159 е по-широка от 156 и 147. Значи - няма да станат. А и е по-дълга от 147

tuning7350
21-12-2011, 15:54
Не знам какъв пакет е, но мога да кажа, че предната седалка на ГТ е най-удобната седалка, я която аз съм сядал. Ако стават да се пейстнат на 147-цата според мен си е перфектна инвестиция! :clap:
Както писах и в другата тема:crazy:

Офф сега като се вгледах по-добре :disgust:мисля че няма начин да стане :lupe: Ако се вгледате добре ще видите че седалката на ГТ-то е със сантиметри по-дълга:online2long:Поне така ми се струва!!!!:boxed:

Kuku
21-12-2011, 16:00
Момчета, дали ви прави впечатление в кой раздел пишете?
156/147/GT - то това си е една кола :idea:

NightRider
21-12-2011, 17:10
Както писах и в другата тема:crazy:

Офф сега като се вгледах по-добре :disgust:мисля че няма начин да стане :lupe: Ако се вгледате добре ще видите че седалката на ГТ-то е със сантиметри по-дълга:online2long:Поне така ми се струва!!!!:boxed:
Да, тя се изроди темата

Susscrofa
21-12-2011, 17:29
По спомен GT е на основата на 159 да кажем. Но 159 е по-широка от 156 и 147. Значи - няма да станат. А и е по-дълга от 147

:eat::eat::eat:

159 няма нищо общо с ГТ.

Мисля, че след твоя пост, темата направо роди.:)

_power_
22-12-2011, 03:03
:eat::eat::eat:

159 няма нищо общо с ГТ.

Мисля, че след твоя пост, темата направо роди.:)
Двуглаво нещо..между...хамстер и коза...

NightRider
22-12-2011, 08:04
:eat::eat::eat:

159 няма нищо общо с ГТ.

Мисля, че след твоя пост, темата направо роди.:)
Една марка са :big_flowers:

Mury
22-12-2011, 17:00
Момчета, дали ви прави впечатление в кой раздел пишете?
156/147/GT - то това си е една кола :idea:

Да не говориме,че 147/156/ГТ са на платформата на Типо :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: Демек може да пробваме да сложиме задна седалка от Типо или Тмпра........................

Kuku
22-12-2011, 17:09
Има ли с кожа?! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Mury
22-12-2011, 17:18
Има ли с кожа?! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Има аз съм виждал с червена :naughty::naughty::naughty::naughty:

Kuku
22-12-2011, 17:33
Пимп-Май-Кокошарник :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: