PDA

View Full Version : Загубен ключ



Dick
17-12-2011, 10:55
Здравейте колеги,

Загубих си оригиналният ключ на Алфата, тегава работа резервният няма централно:(
В ауто италиа ми искат близо 900 лв. Има ли друг вариант, или някой ключар да знаете поне за един резервен макар и без централно.

Благодарско

NVG
17-12-2011, 14:38
Да. Моя ключ е код3 с бутони за централното. Направиха ми копие в Практикер на Горубляне. Струва 100лв, но за съжаление само мога да паля с него. Няма бутони.

NightRider
17-12-2011, 14:48
Здравейте колеги,

Загубих си оригиналният ключ на Алфата, тегава работа резервният няма централно:(
В ауто италиа ми искат близо 900 лв. Има ли друг вариант, или някой ключар да знаете поне за един резервен макар и без централно.

Благодарско
Оня ден проверявах - 685лв. код 3 с бутони за алармата на 156. И аз искам да поръчам един, че имам и отстъпка, но още ми се свидят парите. Ако искаш - можем да направим партия. Но ще ми трябват документи на колата - италиянците ги искат

Mury
17-12-2011, 19:35
Тук http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=Alfa+romeo+keys&_sacat=0&_odkw=Alfa+romeo+keys&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313 изпадат понякога на добри цени,стига да имате кодовете на колата,може да се направят

NightRider
17-12-2011, 19:54
Тук http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=Alfa+romeo+keys&_sacat=0&_odkw=Alfa+romeo+keys&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313 изпадат понякога на добри цени,стига да имате кодовете на колата,може да се направят
E te това искам да разбера със сигурност - в код 3 ако купя такъв ключ от друга кола дали ще мога да го програмирам. Имам и устройството, и кода. Но някой ми каза, че номерът на ключа имал нещо общо със шасито

Liminat
17-12-2011, 20:18
А дали самия ключ не е с по-различни нарези, дали ще може да се ползва в ключалката на вратата и в ключалката на волана? Има си прорез и може би за всяка кола ще е различен.

NightRider
17-12-2011, 20:27
А дали самия ключ не е с по-различни нарези, дали ще може да се ползва в ключалката на вратата и в ключалката на волана? Има си прорез и може би за всяка кола ще е различен.
Да, така е. Но тази част е най-лесната. А и аз имам един такъв окалпазен - заменям моя транспондер 46 за някой друг, щото моят вече не мога да го програмирам

Ichkin
17-12-2011, 20:41
И аз съм в тая дилема, че само с 1 ключ ...

Liminat
17-12-2011, 21:12
И аз съм в тая дилема, че само с 1 ключ ...
Аз па втория досега не съм го пробвал, няма копчета по него, сигурно отключваш ъъъ... ръчно и требе да има нещо и чип, че да запали и с него.

NightRider
17-12-2011, 21:48
Аз па втория досега не съм го пробвал, няма копчета по него, сигурно отключваш ъъъ... ръчно и требе да има нещо и чип, че да запали и с него.
:lol:Да

Dick
17-12-2011, 23:20
Еее значи нямам шанс да си направя ключ с бутони за малко парички доколкото схващам, ама 100 лв за резервен пак не е зле макар и само да пали:)

Liminat
17-12-2011, 23:59
Еее значи нямам шанс да си направя ключ с бутони за малко парички доколкото схващам, ама 100 лв за резервен пак не е зле макар и само да пали:)
Ами пред угрозата да дадеш 900, че и 700 лв направо си е песен :) А ако се успят на някой търг в Ebay, може да забиеш някой ключ с копчета на оферта, питай и алармаджиите дали не могат да ти направят дистанционно с което да ползваш централното.

tuning7350
18-12-2011, 19:00
Ами пред угрозата да дадеш 900, че и 700 лв направо си е песен :) А ако се успят на някой търг в Ebay, може да забиеш някой ключ с копчета на оферта, питай и алармаджиите дали не могат да ти направят дистанционно с което да ползваш централното.

Мисля че знам алармаджия-ключар:dunno: който може да помогне:notworthy: Но се намира в Пловдив. Знам че е много отворен:hmm: Ако колегата проявява интерес мога утре или най късно вторник да мина през него и да обясня ситуацията;-)
Поздрави:wow:

NightRider
18-12-2011, 19:10
Мисля че знам алармаджия-ключар:dunno: който може да помогне:notworthy: Но се намира в Пловдив. Знам че е много отворен:hmm: Ако колегата проявява интерес мога утре или най късно вторник да мина през него и да обясня ситуацията;-)
Поздрави:wow:
Ако можеш и ти е удобно звънни ми да го питам нещо ключара. Пращам ти телефона на ЛС

Ichkin
18-12-2011, 20:03
И да кажете после резултата ... да знам дали да дебна в ибей за ключ ...

tuning7350
18-12-2011, 20:30
Ако можеш и ти е удобно звънни ми да го питам нещо ключара. Пращам ти телефона на ЛС
Ок. Няма проблем:Lkingsmiley: Ще се обадя като съм при него:yes:
Утре или най късно вторник ще мина през него:lupe:
Поздрави:thumbup:

Mury
19-12-2011, 07:35
И да кажете после резултата ... да знам дали да дебна в ибей за ключ ...

Резултата е ясен бре маме,ти като сериозен потребител на Фиат форума,оттам си вземи координатите на Миро/миролок/или Алексиус,това са двама братя ключари,адски добри в работата си,и досега нямат издънка на какъвто и да е ключ:punk::punk::punk::punk::punk:

NightRider
19-12-2011, 11:03
Ако нямкой има телефоните на тези майстори, нека ми ги даде за да ги питам лично. Тук се събраха много мнения, но не видях някой твърдо да каже -аз съм с код 3, вече имам ключ като оригиналния
Колкото до покупка на ключ - имам един код 3 и го продавам, защото ми е изтрит от централата. От него ще може да се ползва само кутийката и транспондера 46. Или заменям моя транспондер за друг, на който по някакви обстоятелства е изтрит от друга кола (за предпочитане)

Mury
19-12-2011, 12:20
0887 344 244 Aлексиус :punk::punk::punk:

tuning7350
19-12-2011, 13:03
Ако нямкой има телефоните на тези майстори, нека ми ги даде за да ги питам лично. Тук се събраха много мнения, но не видях някой твърдо да каже -аз съм с код 3, вече имам ключ като оригиналния
Колкото до покупка на ключ - имам един код 3 и го продавам, защото ми е изтрит от централата. От него ще може да се ползва само кутийката и транспондера 46. Или заменям моя транспондер за друг, на който по някакви обстоятелства е изтрит от друга кола (за предпочитане)
ЪЪ-ъъ аз :Tease: утре да ходя ли до ключаря- алармаджията или не:drive:

NightRider
19-12-2011, 14:40
ЪЪ-ъъ аз :Tease: утре да ходя ли до ключаря- алармаджията или не:drive:
Абе не е лошо да идеш

tuning7350
19-12-2011, 14:48
Абе не е лошо да идеш
Добре:waving: Утре ще я свърша тая работа

ALFonsOlder
20-12-2011, 20:12
да се абонирам, че ме тормози същото проблемче.

NightRider
20-12-2011, 21:14
Колегата днес не се обади

Kuku
20-12-2011, 23:45
Аз обаче информативно проверих за мойта кола, ако искам да си направя втори ключ и НЯМАМ карта - 80лв. е само свалянето на компютъра и изчитането на информацията :?
После стартираме от 40лв. за нов ключ и след това идва ред на обучаването, което струвало 'според зависи' :?

Mury
21-12-2011, 07:55
Аз обаче информативно проверих за мойта кола, ако искам да си направя втори ключ и НЯМАМ карта - 80лв. е само свалянето на компютъра и изчитането на информацията :?
После стартираме от 40лв. за нов ключ и след това идва ред на обучаването, което струвало 'според зависи' :?

А защо не се обадиш на телефона който съм посочил горе,познаваш хората ще ти свършат работа 100 %.Иначе да на по-новите италианки трябва да се сваля боди компа.............:crazy::crazy::crazy::crazy:

tuning7350
21-12-2011, 12:12
Колегата днес не се обади
Ехх Колега кофти се получи :gruebel: Малкия лепна"Варицела"та по-тази причина не съм мърдал от вкъщи:scherzkeks: Дори и компа не бях пускал:disgust:
Обещавам при първа възможност да мина от там:smile:
Мерси за разбирането:wow: И Поздрави на всички Колеги:razz:

Kuku
21-12-2011, 12:57
А защо не се обадиш на телефона който съм посочил горе,познаваш хората ще ти свършат работа 100 %.Иначе да на по-новите италианки трябва да се сваля боди компа.............:crazy::crazy::crazy::crazy:Да де - при Миро ключаря ходих.... аз го познавам от мотоциклетите :)

Mury
21-12-2011, 12:58
Ми аз при познат ходих - Миро ключаря.... ама не знам дали е същя Миро.
Аз го познавам от мотоциклетите и за това отидох при него :)
Абсолщтно същия е.............:jumping::jumping::jumping::jumping:

Ichkin
22-12-2011, 15:04
0887 344 244 Aлексиус :punk::punk::punk:
Мерси, зайчето ми ... да минат празниците и ще го тормозя ;)

Kuku
22-12-2011, 15:32
Ичкин, да ти кажа само, че Миро ти е на половин уй место - срещу Нипроруда, от сругата страна на бул.'Стамболийски' ;)

Mury
22-12-2011, 16:01
Ичкин, да ти кажа само, че Миро ти е на половин уй место - срещу Нипроруда, от сругата страна на бул.'Стамболийски' ;)

Те Миро и Алексиус са братя,така че с който и да се свърже-се тая :humpx::humpx::humpx::humpx:

Ichkin
22-12-2011, 16:49
Още по-добре като ми е близо ... директно ще мина значи :P
Мерси, кики и ... весели празници на всички душички със големи ... колички ... :big_flowers:

NightRider
23-12-2011, 16:32
Днес взех от Scareface ключ с код 3 транспондер. Сложих го на моя, прецакания, опитах да го програмирам, не ми даде грешка, но след това имото не искаше да го възприеме, т'е' светеше катинарчето. След Нова година ще опитам този път с оригинално оборудване в Милано моторс, но явно има нещо криптирано в кода на транспондера, което е вързано например със шасито на колата. Знае ли човек? Тези дни ще пробвам и с код 2 на другата ми алфа

Mury
23-12-2011, 16:55
Днес взех от Scareface ключ с код 3 транспондер. Сложих го на моя, прецакания, опитах да го програмирам, не ми даде грешка, но след това имото не искаше да го възприеме, т'е' светеше катинарчето. След Нова година ще опитам този път с оригинално оборудване в Милано моторс, но явно има нещо криптирано в кода на транспондера, което е вързано например със шасито на колата. Знае ли човек? Тези дни ще пробвам и с код 2 на другата ми алфа

Съвсем сериозно питам,не трябва ли транспондера да е празен,или може да се преобучава

П.С.Квот било,питането е сериозно,ако и ти се отнасяш така,всичко може да е ок

NightRider
23-12-2011, 17:20
Съвсем сериозно питам,не трябва ли транспондера да е празен,или може да се преобучава

П.С.Квот било,питането е сериозно,ако и ти се отнасяш така,всичко може да е ок
Виж сега, аз съм сериозен по принцип, правя грешки, но не съм злобар. Сега за транспондерите - на 156 код 2 са 44 вариант, код 3 - е 46 криптиран, на 147 ми е 48 криптиран. Веднъж записани, те не могат да се препрограмират защото ги заключват. Ако не го заключиш - може да го препрограмираш. До колкото знам за код 3 кодирането е на две нива - едното ниво е код на ключа и явно съдържа информация за колата. Това е уникален код. Другият код е този, който имото всеки път чете и след това записва новия код за следващото палене (скачащ код). Поне това съм разбрал, но не съм напълно сигурен дали е така. Освен това всеки транспондер има свой уникален производствен номер, който винаги можеш да прочетеш.
До сега не знам някой да може да програмира код 3 на Алфа. Последната версия на ZedBull прави копие на Philips 7936 (това е транспондер 46) в/у едни стъклени транспондери ТРХ3. Мислех да го пробвам, ама ТРХ3 са много дълги и не ми се вместват. А и ще ми станат два ключа с един и същи номер - това води до конфликт и може да издухам супата. Явно трябва някой ключар да вземе отношение по въпроса, ама който знае си трае. По-нататък ще се позанимая пак малко с това. Явно е, че транспондер 46 от една кола не можеш го програмира на друга. Но опитите продължават
http://www.istanbulanahtar.com/index.php?option=com_content&view=article&id=62&Itemid=92&lang=en

Mury
23-12-2011, 19:28
Виж сега, аз съм сериозен по принцип, правя грешки, но не съм злобар. Сега за транспондерите - на 156 код 2 са 44 вариант, код 3 - е 46 криптиран, на 147 ми е 48 криптиран. Веднъж записани, те не могат да се препрограмират защото ги заключват. Ако не го заключиш - може да го препрограмираш. До колкото знам за код 3 кодирането е на две нива - едното ниво е код на ключа и явно съдържа информация за колата. Това е уникален код. Другият код е този, който имото всеки път чете и след това записва новия код за следващото палене (скачащ код). Поне това съм разбрал, но не съм напълно сигурен дали е така. Освен това всеки транспондер има свой уникален производствен номер, който винаги можеш да прочетеш.
До сега не знам някой да може да програмира код 3 на Алфа. Последната версия на ZedBull прави копие на Philips 7936 (това е транспондер 46) в/у едни стъклени транспондери ТРХ3. Мислех да го пробвам, ама ТРХ3 са много дълги и не ми се вместват. А и ще ми станат два ключа с един и същи номер - това води до конфликт и може да издухам супата. Явно трябва някой ключар да вземе отношение по въпроса, ама който знае си трае. По-нататък ще се позанимая пак малко с това. Явно е, че транспондер 46 от една кола не можеш го програмира на друга. Но опитите продължават
http://www.istanbulanahtar.com/index.php?option=com_content&view=article&id=62&Itemid=92&lang=en

Интересно ми беше,защото казваш че пробваш да програмираш транспондер,който вече е програмиран веднъж.Тези ключари,които съм споменал и съм дал телефони,програмират код 3,правили сме няколко ключа на 147 при тях.Ако искаш звънни и питай :pimp::pimp::pimp:

NightRider
23-12-2011, 20:13
Интересно ми беше,защото казваш че пробваш да програмираш транспондер,който вече е програмиран веднъж.Тези ключари,които съм споменал и съм дал телефони,програмират код 3,правили сме няколко ключа на 147 при тях.Ако искаш звънни и питай :pimp::pimp::pimp:
Съгласен съм с теб, но както написах 147 едните са с 48, а 156 са с 46. А доколкото знам 48 са го разбили, ма сега ме мързи да включа ZedBull-a
Taka, kolkoto до транспондер, който веднъж е бил изтрит от имото, няма как пак да се програмира отново без да се пипне имото вътре. А аз днес следобед взех един оригинален транспондер 46 код 3 от друга кола, имото го възприема, но после не го обработва, т.е. изобщо не го запомня в паметта си. А щом не го запомня, мога да си го програмирам до безкрай без никаква файда

NightRider
24-12-2011, 16:26
Още малко за PCF7936 или код 3 транспондер 46. Никой не може да направи ключ с този транспондер защото той има няколко нива на защита. Две от тях са парола и 48 битов секретен ключ.
The Password Basestation is a 32 bit pattern, which typically is initialized
and subsequently locked by the customer during device
personalization. During the process to identify the basestation towards the
transponder, the transponder verifies the password
received by the basestation with the password stored in
PSW B. If both match each other, the transponder
assumes successful identification of the basestation and
the authentication sequence is continued, otherwise it is terminated.
The Secret Key, SK is applicable in Cipher mode only. The Secret Key is a 48 bit pattern, which
typically is initialized and subsequently locked by the
customer during device personalization. The Immobilizer Secret Key is incorporated in the process
of device authentication and used by the on-chip
calculation unit as well as by the interrogating system.
However the Immobilizer Secret Key is never transmitted during the process of device authentication.
Засега единственият успех е клонирането му на TPX3

NightRider
25-12-2011, 08:27
Оказва се, че когато пъхнем ключа и подадем контакт, имото изтрелва енергиен сигнал с който кара транспондера да си излъчи секретния ключ и кодът, записан в него. Имото ги проверява, след което изпраща паролата и новия код (не секретния ключ) към транспондера да го запише в него. Ето защо му се вика двойно криптиране и ключовете от код 3 не могат да се програмират от едно имо на друго - защото най-вече секртният ключ на всяко имо е различен и го знаят единствено в Алфа. Колкото до клонирането на 46 в ТРХ3 - те просто подават стандартния сигнал за четене, записват всичко, което 46 излъчва в ТРХ3-та и фактически имаш клонинг на ключа. А за да направиш нов ключ на 46 - трябва да изчетеш (ако можеш) инфото в паметта на имобилайзера, да свалиш секретния код и нещата сигурно ще станат.
Това е моето виждане по въпроса. Приемам всякакво инфо или поправки

Mury
25-12-2011, 08:42
Оказва се, че когато пъхнем ключа и подадем контакт, имото изтрелва енергиен сигнал с който кара транспондера да си излъчи секретния ключ и кодът, записан в него. Имото ги проверява, след което изпраща паролата и новия код (не секретния ключ) към транспондера да го запише в него. Ето защо му се вика двойно криптиране и ключовете от код 3 не могат да се програмират от едно имо на друго - защото най-вече секртният ключ на всяко имо е различен и го знаят единствено в Алфа. Колкото до клонирането на 46 в ТРХ3 - те просто подават стандартния сигнал за четене, записват всичко, което 46 излъчва в ТРХ3-та и фактически имаш клонинг на ключа. А за да направиш нов ключ на 46 - трябва да изчетеш (ако можеш) инфото в паметта на имобилайзера, да свалиш секретния код и нещата сигурно ще станат.
Това е моето виждане по въпроса. Приемам всякакво инфо или поправки

Mи да,те Миро и брат му свалят бодито точат квото им трябва и правят новия ключ :th_up::th_up::th_up::th_up:

NightRider
25-12-2011, 08:54
Mи да,те Миро и брат му свалят бодито точат квото им трябва и правят новия ключ :th_up::th_up::th_up::th_up:при малко схемотехнока може и да не се налага да свалят бодито - просто слагаш още една четяща бобина до тази на ключалката и записваш всичко, след подаване на контакт. След това само го разделяш, щото секретния ключ се излъчва само от транспондерът и той винаги е един и същ. А той ти трябва най много

danko84
25-12-2011, 11:14
Mи да,те Миро и брат му свалят бодито точат квото им трябва и правят новия ключ :th_up::th_up::th_up::th_up:
На мен Миро ми направи ключ с код 3 без да сваля бодито. Другаде никъде не успяха да го направят.

Mury
25-12-2011, 11:18
На мен Миро ми направи ключ с код 3 без да сваля бодито. Другаде никъде не успяха да го направят.

Имах предвид че го свалят,когато колата не се движи,иначе ако им оставиш колата не го свалят :pimp::idea2:

danko84
25-12-2011, 11:33
Имах предвид че го свалят,когато колата не се движи,иначе ако им оставиш колата не го свалят :pimp::idea2:
Ясно, а колегата който пусна темата вече си направи ключ при тях да знаете.

Kuku
25-12-2011, 13:48
Да драсне после ;)

ALFonsOlder
27-12-2011, 17:40
а четири цифрения код, от пластиката, намират ли го??
че го нямам а ми се ще да го знам (аварийно).

Mury
27-12-2011, 18:25
а четири цифрения код, от пластиката, намират ли го??
че го нямам а ми се ще да го знам (аварийно).

Звънни и питай :busted_cop::busted_cop::busted_cop::busted_cop:

NightRider
27-12-2011, 18:27
Днес говорих с тях - на 147 не могат. За останалите - не знам. Той е 5 цифрен и само в Милано моторс с/у 160лв.