PDA

View Full Version : Непоносима миризма на бензин в Alfa 155



Alfonso_155
25-10-2006, 16:31
Здравейте момчета. Значи скоро сам регистриран във форума и сам голям маняк на италянските автомобили .Гедам давате добри съвети и решения на проблемите относно на алафа 155. И изкам да се обърна към вас за един проблем.Колата е Алфа 155 1.8 8v 93г..Проблема с колата е такъв когато се кара до 120-140km е добре , но когато се вдига по голяма скорост от тази описаната във колата почва да мерише доста на не изгорял бензин.Кофти работа .Миризмата идва от заде и идва към предните седалки .Пробвахме да не е нещо от захранващата система не е .Маркучите са наред всичко а миризма има .Моляви помогнете.
:(

kris11
25-10-2006, 17:48
A отзад провери ли маркучите на помпата ?? При мен е леко пукнат 1 я щутзер на помпата. Друго вероятно незатегнат / разхлабен/бензинов филтър под задната седалка.
А отпред и двата маркуча ли провери ?? и входният за инжекцията и който връща горивото в резервоара.
Като седи на 1 място прави ли петно под колата - под резервоара , под задната седалка?? Може и да имаш ударен бензинопровод - намери канал и я огледай отдолу.Така само се гадае.

Alfonso_155
25-10-2006, 18:13
Сега ме наведе на мисалта че мойе да е обратния маркуч които враща горивото. Защото това се появява когато я настапиш (примерно при на горнише и после идва надолнище като я изклуча, и тогава замирисва изглейда е спукан някаде маркуча . Но мерси все пак. А ако някои има сащия проблем нека кайе мойе да се окайе от др което още незнам.
:shock:


===========================[
Кирилица колега :)

Alfa User
25-10-2006, 18:39
При мене беше от разхлабени връзки на маркучаите с бензиновия филтър след смяната на същия. Само че миришеше не само при високи скорости. Едно преглеждане на всички връзки и евентуално притягане може да свърши работа. Освен ако не е причината в спукан маркуч, който при по-високи стойности на налягането да изпуска бензин ...

outsider
26-10-2006, 20:38
ПРИ МЕН МИРИШЕ НА БЕНЗИН САМО КАТО ИМА ОТВОРЕНО СТЪКЛО.ПОЛУЧАВА СЕ МОЖЕ БИ ВАКУУМ И ПОЧВА ДА ВКАРВА МИРИЗМАТА СТРУВА МИ СЕ ОТ БАГАЖНИКА В КУПЕТО.АЗ ПРЕДПОЛАГАМ ЧЕ ИДВА ОТ МАРКУЧИТЕ НА БЕНЗИНОВАТА ПОМПА

Alfonso_155
28-10-2006, 21:32
Okaza se Problem s ne dobre vkaran marku4 na gorivniq filtar ! Skoro go smenqxme . Opravi se vsi4ko. blagodarq na vsi4ki koito si dadoxa mneniqta po temata. :wink:

Dodo 155
28-10-2006, 22:10
Okaza se Problem s ne dobre vkaran marku4 na gorivniq filtar ! Skoro go smenqxme . Opravi se vsi4ko. blagodarq na vsi4ki koito si dadoxa mneniqta po temata. :wink:
Колега!
Кирилица :idea:

Alfonso_155
30-10-2006, 08:14
Моля да бада извинен за грешката си :фровн: просто забрвиxс да Конвертирам.