PDA

View Full Version : Проблем след теглене без кука



aleck
20-12-2011, 21:46
Днес направих страхотна глупост. Колата беше при жена ми, и угаснала за бензин.(мислила си,че има достатъчно) :? Обади ми се и аз отидох да я дърпам със служебната кола, само че на Алфата нямам такава кука, дето се закачва въжето на нея, и го закачих отдолу за престилката зад предната броня....... Дърпахме се 800-900 метра до най близката бензиностанция и всичко ОК. Като тръгнах да свалям въжето видях, че престилката е крива, там където беше закачено въжето... Това го преглътнах горе-долу и така. Заредих доволно и запалих, излязох да огледам пак колата и видях как ми изтече всичкия антифриз от долу под левия фар..:noooo: После започнах да сипвам вода за да видя от къде тече, само че колкото сипвам отгоре, изтича доста бързо отдолу. Това стана преди два часа и в тая тъмница и тоя студ нищо не можах да разбера. Някой има ли представа какво съм прецакал, предполагам, че е някой маркуч, но е на толкова ши*ано място, че не се вижда нищо. Супер ми е притеснено и не мога да чакам до утре да разбера какво й е....... Някакви идеи...??????

NightRider
20-12-2011, 21:56
Днес направих страхотна глупост. Колата беше при жена ми, и угаснала за бензин.(мислила си,че има достатъчно) :? Обади ми се и аз отидох да я дърпам със служебната кола, само че на Алфата нямам такава кука, дето се закачва въжето на нея, и го закачих отдолу за престилката зад предната броня....... Дърпахме се 800-900 метра до най близката бензиностанция и всичко ОК. Като тръгнах да свалям въжето видях, че престилката е крива, там където беше закачено въжето... Това го преглътнах горе-долу и така. Заредих доволно и запалих, излязох да огледам пак колата и видях как ми изтече всичкия антифриз от долу под левия фар..:noooo: После започнах да сипвам вода за да видя от къде тече, само че колкото сипвам отгоре, изтича доста бързо отдолу. Това стана преди два часа и в тая тъмница и тоя студ нищо не можах да разбера. Някой има ли представа какво съм прецакал, предполагам, че е някой маркуч, но е на толкова ши*ано място, че не се вижда нищо. Супер ми е притеснено и не мога да чакам до утре да разбера какво й е....... Някакви идеи...??????
Да не звуча лошо, ама май си прецакал радиатора - връзката мета - пластмаса. Дано да бъркам де

KoRny
20-12-2011, 21:56
Ами според мен или маркуча се е откачил или отдолу като е измърдала гредичката на която трябва да стъпи радиатора нещо го е наранила,декем или радиатора се е пробил или маркуча,най-добре на канал да се види отдолу...А на самата броня нямаш ли една кръгла тапа,която се маха и там да има кука??

undy
20-12-2011, 21:57
Според мен,нещо сте размертикосали водния радиатор...щом тече толкова много.Някоя връзка или нещо от сорта....дано да е така,а не нещо по-серозно.

NightRider
20-12-2011, 21:57
Ами според мен или маркуча се е откачил или отдолу като е измърдала гредичката на която трябва да стъпи радиатора нещо го е наранила,декем или радиатора се е пробил или маркуча,най-добре на канал да се види отдолу...А на самата броня нямаш ли една кръгла тапа,която се маха и там да има кука??
Маркуча не мож го измъкна с тая скоба, не ми се вярва

aleck
20-12-2011, 22:15
Аз тапа имам на бронята, ама нямам какво да завъртя вътре, като я махна..........

---------- Post added at 22:15 ---------- Previous post was at 22:12 ----------


Да не звуча лошо, ама май си прецакал радиатора - връзката мета - пластмаса. Дано да бъркам де

Има пластмасова връзка, която е от радиатора към маркуча ли?????

myato
20-12-2011, 22:32
Има пластмасова връзка, която е от радиатора към маркуча ли?????
Не.Радиаторът е компонентен,от метал и пластмаса.
За съжаление най-вероятно си прецакал радиатора.Може да е улетял и климатикът.Най-добре свали маската и огледай внимателно.
И друг път не вързвай за теглене на маската,а в основата на долния носач,ако няма къде другаде.

rusiq86
20-12-2011, 22:34
Колега най-добре да я огледаш на светло...и дано е по малкото зло...да не сменяш радиатор.
Когато ти свърши горивото една туба или няколко литрово шише анй-добре...недей така да дърпаш колата за има няма 1км.

oem
20-12-2011, 22:52
Ако не беше трагично щеше да е смешно. Направо се сгънал радиатора. Той влиза в тая греда от двете си страни ако си сгънал гредата си сгънал и радиатора и той се е разцепил.

На някои 156 от там минават тръбите и за хидравликата, други за климатика, на 3-ти и двете... моли се да е само радиатор и греда, че да не стане гредата голяма.

Честито!

aleck
20-12-2011, 22:55
Ужас, а радиатора свързан ли е някъде с маската, та го прецакам..?????

badmadafaka
20-12-2011, 22:59
Мда, и според мен радиатора е едно от по-безобидните неща (поне сравнително лесно ще го смениш)... Правилно е казал колегата myato, че кола се тегли за носача ако няма за какво друго...
А за инфо да знаеш, че куката за теглене на 156 е същата като на фиат браво/брава/мареа, алфа 147 и може би още много други, не е като да е уникат ненамираем... :neutral:

myato
20-12-2011, 22:59
Ужас, а радиатора свързан ли е някъде с маската, та го прецакам..?????
Стъпва в профила на гредичката.

NightRider
20-12-2011, 23:05
Да подсиля ли малко и аз - ами радиаторът за климата как ли е?

Liminat
20-12-2011, 23:06
А за инфо да знаеш, че куката за теглене на 156 е същата като на фиат браво/брава/мареа, алфа 147 и може би още много други, не е като да е уникат ненамираем... :neutral:
Като се обърне колата...Ако са същите куките, ей го, за 5 лв продава целия комплект за браво:
http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=78536&highlight=

angelovi69
20-12-2011, 23:50
Аре стига му наливахте масло в огъня де! Станалото - станало! Да търпи до утре по светло и да опита да поспи, че е баядисал вече сигурно от нерви. дано са ти минимални пораженията, колега.

NightRider
21-12-2011, 00:04
Аре стига му наливахте масло в огъня де! Станалото - станало! Да търпи до утре по светло и да опита да поспи, че е баядисал вече сигурно от нерви. дано са ти минимални пораженията, колега.
Дано

Liminat
21-12-2011, 08:32
... Супер ми е притеснено и не мога да чакам до утре да разбера какво й е....... Някакви идеи...??????
Казвай колега, какво и има на колата, че и нас ни хвърли в потрес с тая история. Искрено се надявам да сте измъкнали някой маркуч, всичко друго си е шибан рокендрол.

GammaRay
21-12-2011, 09:14
Казвай колега, какво и има на колата, че и нас ни хвърли в потрес с тая история. Искрено се надявам да сте измъкнали някой маркуч, всичко друго си е шибан рокендрол.

Един приятелски съвет (ако не си погледнал) - вдигни си кората на багажника и погледни да не би куката да е при крика и комплекта за сваляне на колелата :).

Liminat
21-12-2011, 09:40
Един приятелски съвет (ако не си погледнал) - вдигни си кората на багажника и погледни да не би куката да е при крика и комплекта за сваляне на колелата :).
Ако е към мен, моята абсолютно си е там, само дано не ми се налага да я ползвам, че си е кофти тръпка, дори и да теглиш :)

rusiq86
21-12-2011, 10:16
Колега чакаме раззвръзка и дано е малкото зло, разбирам те напълно. Като ми има нещо по колата и немога да спя :)

aleck
21-12-2011, 13:06
http://media.snimka.bg/9819/025893864-thumb.jpg?r=0 http://media.snimka.bg/9819/025893865-thumb.jpg?r=0 http://media.snimka.bg/9819/025893869-thumb.jpg?r=0

Свалих гредичката и ето.......... Радятора, точно там, където влиза в гредата от едната страна..... Само това е поражението... е и гредата разбира се. Искам да питам: Това, цялото коляно, може ли да се смени само то, или трябва да сменя целия радиатор?????????
Благодаря на всички за подкрепата и за мненията, за съжеление имам някъкъв проблем със сайта и не можех да ви благодаря до сега.......:big_bow_down:

oem
21-12-2011, 14:23
Снимките са много малки. Качи ги по-големи.

NightRider
21-12-2011, 15:49
Ами то излиза от пластмасата на радиатора и е единно цяло с него. Ти как мислиш?

Liminat
21-12-2011, 16:00
..... Само това е поражението... е и гредата разбира се.
Да го наречем малкия дявол... Който никога си няма работа! Е до сега съм пълзял и аз отдолу, викам си да дръпна една спринцовка антифриз, да го видя колко го бива и разбира се, капачката се приплъзна, похлопна тук-таме и... Потъна вдън земя, мамка му. Та я вдигах с крика, свалях колелото - нахлузих екипите естествено, оцапах се както си му е реда и едва я напипах накрая най-отдолу на бронята, най-към гумата с луди витки на китките през малък прозорец отдолу през корите. Не изпадна ни при запалване, нито при рязък старт напред или назад.
Е че от нищо - нещо, ей ти един час мръзнене и чевръсто приклякане. Нда, поне установих, че гайките на джантите са толкова слабо завити, че могат да ми ги свият и в движение... С тия пистолети със сгъстен въздух направо се... таковат.


... Искам да питам: Това, цялото коляно, може ли да се смени само то, или трябва да сменя целия радиатор?????????

Аз също не мога да видя достатъчно добре какъв е проблема, но по радиаторите си съм се спасявал много пъти с металпластик от Бриколаж, едно немско в кутийка, с два компонента вътре-едното е като метален прах а другото-втвърдител, добре се справя с високи температури и за 10 лв дано те спаси от сложни маневри по търсене и смяна радиатор. Кофти е, че колкото е по-студено, толкова по-дълго стяга, иска си топъл гараж за поне една нощ.

NightRider
21-12-2011, 17:13
Да го наречем малкия дявол... Който никога си няма работа! Е до сега съм пълзял и аз отдолу, викам си да дръпна една спринцовка антифриз, да го видя колко го бива и разбира се, капачката се приплъзна, похлопна тук-таме и... Потъна вдън земя, мамка му. Та я вдигах с крика, свалях колелото - нахлузих екипите естествено, оцапах се както си му е реда и едва я напипах накрая най-отдолу на бронята, най-към гумата с луди витки на китките през малък прозорец отдолу през корите. Не изпадна ни при запалване, нито при рязък старт напред или назад.
Е че от нищо - нещо, ей ти един час мръзнене и чевръсто приклякане. Нда, поне установих, че гайките на джантите са толкова слабо завити, че могат да ми ги свият и в движение... С тия пистолети със сгъстен въздух направо се... таковат.

Аз също не мога да видя достатъчно добре какъв е проблема, но по радиаторите си съм се спасявал много пъти с металпластик от Бриколаж, едно немско в кутийка, с два компонента вътре-едното е като метален прах а другото-втвърдител, добре се справя с високи температури и за 10 лв дано те спаси от сложни маневри по търсене и смяна радиатор. Кофти е, че колкото е по-студено, толкова по-дълго стяга, иска си топъл гараж за поне една нощ.
Метал пластик - би ли прочел дали става за пластмаса? ПоксиПол пише, че не става - люпи се от нея. Локтайд имат такова, но върви и с активатор

Liminat
21-12-2011, 17:23
Метал пластик - би ли прочел дали става за пластмаса? ПоксиПол пише, че не става - люпи се от нея. Локтайд имат такова, но върви и с активатор
Не става дума за лепене, по-скоро ако е спукано коляното да бъде направен един пласт отгоре, или по-добре един пласт, върху него да се намотае нещо като бинт и още един пласт, така ще стегне върху пукнатината, без да пропуска течността и без да създава проблеми поради различни температурни разширения. Мазал съм /къде ще ходя, сервират ми спукания при демонтаж радиатор, вирнали веждите нагоре -така си бил, спукан, нищо, че не е пропуснал и капка за повече от година и готови с телефона да ми поръчват друг.../ радиатора на връзката между пластмаса и алуминиевите ребра - изпушва безпогрешно. Ъъъъъ... отделно залепени 50 ст на отсрещния тротоар, да гледаш сеира на мераклиите да си ги вземат :)
Знаменит материал, направо съм лепил и планка на пробито гърне, както и съм изпушвал дупки по гърнето, спасява те от заварчици или смяна, поне временно, но добре знаете колко време издържат някои от гърнетата, с които сменят, а със по-специалните като вид и форма си е гаден трилър.
Аз не обичам много да го хваля, щото като ида да го търся да ме намеря празни рафтове, но тук май наистина трябва да си помагаме кой с каквото може, че нещата са си ... :)
Еле па тия ни теми за скърцанията, направо трябва да се скрият и да не се виждат от всеки, че има да караме алфи... вечно.

NightRider
21-12-2011, 17:31
Не става дума за лепене, по-скоро ако е спукано коляното да бъде направен един пласт отгоре, или по-добре един пласт, върху него да се намотае нещо като бинт и още един пласт, така ще стегне върху пукнатината, без да пропуска течността и без да създава проблеми поради различни температурни разширения. Мазал съм /къде ще ходя, сервират ми спукания при демонтаж радиатор, вирнали веждите нагоре -така си бил, спукан, нищо, че не е пропуснал и капка за повече от година и готови с телефона да ми поръчват друг.../ радиатора на връзката между пластмаса и алуминиевите ребра - изпушва безпогрешно. Ъъъъъ... отделно залепени 50 ст на отсрещния тротоар, да гледаш сеира на мераклиите да си ги вземат :)
Знаменит материал, направо съм лепил и планка на пробито гърне, както и съм изпушвал дупки по гърнето, спасява те от заварчици или смяна, поне временно, но добре знаете колко време издържат някои от гърнетата, с които сменят, а със по-специалните като вид и форма си е гаден трилър.
Аз не обичам много да го хваля, щото като ида да го търся да ме намеря празни рафтове, но тук май наистина трябва да си помагаме кой с каквото може, че нещата са си ... :)
Еле па тия ни теми за скърцанията, направо трябва да се скрият и да не се виждат от всеки, че има да караме алфи... вечно.Братле, тук говорим за пластмаса. И наистина освен активатор има и една лента, като за изолация на сграда мрежата, която се поставя

aleck
21-12-2011, 19:12
http://aleck.snimka.bg/automobiles/alfa-romeo.642252

Дано така да можете да ги видите.....

aleck
21-12-2011, 19:34
Това едва ли ще се залепи с каквото и да било. Счупено е точно там дето влиза в гредата, и е направило дупка отдолу на самото коляно...... Аз започнах да се оглеждам за радиатор....:crazy: И мисля да го подаря на жена ми за коледа...

tonov
21-12-2011, 19:38
Строшил си пластмасовата част от радиатора - единият от двата странични резервоара ... Лошо. Това дето го държиш трябва да сочи право надолу и влиза в един тампон на гредичката.
Моята препоръка е нов радиатор. Това сега и да успееш да го залепиш, не е ясно колко ще кара. Още повече че е носеща част. Никога няма да си сигурен. А повярвай ми, много лошо ще стане, ако ти изтече антифриза в движение и не го усетиш навреме. Като нищо можеш да окотиш мотора.

aleck
21-12-2011, 19:41
Точно така, а и има голяма дупка на коляното.....:big_whoops:
Аз се притеснявам вече да не съм прее**л..... двигателя, че когато изтече, колата работеше..????

myato
21-12-2011, 20:40
Съжалявам колега,но си за нов радиатор.Демонтирай всичко и огледай и радиатора на климатика.Гредичката я изправете хубаво,преди да монтираш новия радиатор.Не мисля,че си сасипал двигателя.Едва ли е имал време да прегрее,а и маслото го защитава до някъде.Ако е прегреял,щеше да си промени веднага звука на работа.

kolev
21-12-2011, 20:51
това могат да ти го залепят там където правят брони и ще стане по-здраво от ново. лепи се като двете страни на пластмасата се топят и се вкарва пластмасов електрод в зависимост какъв тип е пластмасата естествено ;)

Liminat
21-12-2011, 20:53
Аз се притеснявам вече да не съм прее**л..... двигателя, че когато изтече, колата работеше..????
То се усеща кога отиват работите на зле - направо водата завира в двигателя и започва да къкри и изхвърля пара, каза, че е било студено - значи колата студена и като сте я палнали е започнало да изтича, все пак си отива някакво време, в което водата се топли вътре, преди да отвори термостата и май не греша, като мисля, че в това време върти вътрешния кръг, а водата е изтичала от външния.

това могат да ти го залепят там където правят брони и ще стане по-здраво от ново. лепи се като двете страни на пластмасата се топят и се вкарва пластмасов електрод в зависимост какъв тип е пластмасата естествено ;)
На мен също не ми се виждат нещата толкова зле и мисля, че става за лепене. Е, ще се държи под око за теч, то ще си покаже дали е станало, при радиаторите мислч, че е проблемна връзката м/у пластмаса и метал, за самата пластмаса съм на мнение, че ще стане.
А и нали трябва да докажем на останалия свят, че алфата не е с чак толкова скъпа поддръжка :)

kolev
21-12-2011, 21:00
То се усеща кога отиват работите на зле - направо водата завира в двигателя и започва да къкри и изхвърля пара, каза, че е било студено - значи колата студена и като сте я палнали е започнало да изтича, все пак си отива някакво време, в което водата се топли вътре, преди да отвори термостата и май не греша, като мисля, че в това време върти вътрешния кръг, а водата е изтичала от външния.

На мен също не ми се виждат нещата толкова зле и мисля, че става за лепене. Е, ще се държи под око за теч, то ще си покаже дали е станало, при радиаторите мислч, че е проблемна връзката м/у пластмаса и метал, за самата пластмаса съм на мнение, че ще стане.
А и нали трябва да докажем на останалия свят, че алфата не е с чак толкова скъпа поддръжка :)
трябва само да се види една щампа на пластмасата която посочва каква е и става ясно подлежи ли на лепене. ако да-това е решението.

myato
21-12-2011, 21:05
То се усеща кога отиват работите на зле - направо водата завира в двигателя и започва да къкри и изхвърля пара, каза, че е било студено - значи колата студена и като сте я палнали е започнало да изтича, все пак си отива някакво време, в което водата се топли вътре, преди да отвори термостата и май не греша, като мисля, че в това време върти вътрешния кръг, а водата е изтичала от външния.
Грешиш.Охлаждащата течност си изтича.Това е най-ниската точка в системата.Термостата в случая не оказва никакво въздействие,даже помага за изпразването на малкия кръг,с това че е затворен.Помпата изгонва течността към най-малкото съпротивление,в случая,към дупката.

---------- Post added at 21:05 ---------- Previous post was at 21:01 ----------


това могат да ти го залепят там където правят брони и ще стане по-здраво от ново. лепи се като двете страни на пластмасата се топят и се вкарва пластмасов електрод в зависимост какъв тип е пластмасата естествено ;)
Вярно,че се правят пластмасови "заварки",но аз лично на моя автомобил,точно на това място не бих го направил.Виж,ако съм джамбазин,да.

tuning7350
21-12-2011, 21:55
Аз започнах да се оглеждам за радиатор....:crazy: И мисля да го подаря на жена ми за коледа... :notworthy::hehehm::roll2::big_flowers:

myato
21-12-2011, 22:09
:notworthy::hehehm::roll2::big_flowers:
:not-fair:
Ееее...,това е леко грубо,а в интерес на истината и мъжката страна е със заслуги.:boo:

aleck
22-12-2011, 07:39
:naughty:Шегувам се, вината си е моя. Днес или утре ще си взема радиатор, и през почивните дни запретвам ръкави........Гредата няма да я изправям, а направо нова, само че не зная как се казва точно и къде да я търся....??????

NightRider
22-12-2011, 08:01
:naughty:Шегувам се, вината си е моя. Днес или утре ще си взема радиатор, и през почивните дни запретвам ръкави........Гредата няма да я изправям, а направо нова, само че не зная как се казва точно и къде да я търся....??????
http://www.intercar3000.com/

kiko73
22-12-2011, 08:44
:naughty:Шегувам се, вината си е моя. Днес или утре ще си взема радиатор, и през почивните дни запретвам ръкави........Гредата няма да я изправям, а направо нова, само че не зная как се казва точно и къде да я търся....??????

За греда потърси тук в раздела "продава" щото интеркарските са като вестници и имат антикорозионна защита = 0

kolev
22-12-2011, 10:38
Вярно,че се правят пластмасови "заварки",но аз лично на моя автомобил,точно на това място не бих го направил.Виж,ако съм джамбазин,да.
ако пластмасата подлежи на такова нещо, едно че ще стане по-здраво, но и по-евтино. да не би да имате излишни пари ;)

myato
22-12-2011, 10:53
ако пластмасата подлежи на такова нещо, едно че ще стане по-здраво, но и по-евтино. да не би да имате излишни пари ;)

Точно,защото не мисля,че имам излишни пари,не бих го направил на моята кола.
Предполагам ме разбра?
Иначе,че може да се "завари",може.Даже имам познат с фирма за такива неща.

kolev
22-12-2011, 11:34
да бе, всеки сам си избира как да постъпи в случая. това го давам като евтин, добър и доказал се вариант. не да спорим щото имаше и варианти с поксипол бизон и т.н.т. които определено не вършат работа.
а и освен това, правилото е че на жена не се подаряват тежки непотребни предмети щото после боли глава :D :D :D

aleck
22-12-2011, 20:34
ако пластмасата подлежи на такова нещо, едно че ще стане по-здраво, но и по-евтино. да не би да имате излишни пари ;)

А някой има ли представа за някое проверено място, където правят такива манипулации..????? За София де.....

NightRider
22-12-2011, 21:36
А някой има ли представа за някое проверено място, където правят такива манипулации..????? За София де.....
Виж тук
http://www.plastmasoviizdelia.com/polezna-informaciq/plastmasovi-detaili-zavariavane-plastmasa/

aleck
22-12-2011, 22:06
Виж тук
http://www.plastmasoviizdelia.com/polezna-informaciq/plastmasovi-detaili-zavariavane-plastmasa/

Аз тези ги гледах, ама са в Габрово.....:no:

Vins
22-12-2011, 22:14
Аз имам поялник за пластмаса, лепил съм брони, тръби и всякакви пластмасарии, но точно това не те съветвам да го лепиш. Системата е под налягане и с висока температура, дори да се напласти още материал няма гаранция колко ще изкара. Ако все пак гониш икономия ми прати ЛС.

NightRider
22-12-2011, 22:20
ЕТ"Веско" - Боила, Горубляне. Имат специални лепила за това и евентуално могат да ти дадат съвет дали си струва или не
http://vesko.net/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=83

aleck
22-12-2011, 22:31
Абе, тук съм намерил някои, утре ще им се обаждам за информация, да ми кажат дали ще стане и колко ще струва. Ако е скъпо и няма гаранция, че ще издържи, изобщо няма да се занимавам.....
http://infojoker.bg/cgi-bin/index.pl?_state=SearchResult&cat=53&dtype=section&id=515&p=1&searchin=objects&Keywords=TV&SearchBy=Keywords&areadestzone=area_0

---------- Post added at 22:31 ---------- Previous post was at 22:22 ----------


ЕТ"Веско" - Боила, Горубляне. Имат специални лепила за това и евентуално могат да ти дадат съвет дали си струва или не
http://vesko.net/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=83

Благодаря ти приятелю..... Утре ще ги прозвъня всичките и ще взема решение...:screwy:

А някой знае ли дали мога да намеря радиатор за по-малко от 130лв., щото на всичките места, на които съм проверил се върти около тази цена..?????

tonov
22-12-2011, 22:37
А някой знае ли дали мога да намеря радиатор за по-малко от 130лв., щото на всичките места, на които съм проверил се върти около тази цена..?????

Ми аз за моята го взех по спомен за към 150 лв... Верно, не е оригинален, ама вече 2 години нямам проблеми.

NightRider
22-12-2011, 22:41
Имаш ЛС

aleck
22-12-2011, 22:56
Имаш ЛС

:thumbup:

Аз се чудя дали не мога да го залепя с нещо на място, за да мога да му сипа вода и да прекарам колата до гаража, където да сменя евентуално с нов радиатор..... става въпрос да издържи макс 10 км...???????????????

tuning7350
22-12-2011, 23:08
:thumbup:

Аз се чудя дали не мога да го залепя с нещо на място, за да мога да му сипа вода и да прекарам колата до гаража, където да сменя евентуално с нов радиатор..... става въпрос да издържи макс 10 км...???????????????:new_Eyecrazy: Заслужава ли си да рискуваш:naughty:

KoRny
23-12-2011, 03:05
Ми то за 10км има вариант и да не отвори термостата или поне с 1 спиране и ако можеш да изолираш радиатора от веригата не виждам защо да не стане,освен ако не бъркам глобално за малкия и големия кръг на течността...

Liminat
23-12-2011, 06:30
:thumbup:

Аз се чудя дали не мога да го залепя с нещо на място, за да мога да му сипа вода и да прекарам колата до гаража, където да сменя евентуално с нов радиатор..... става въпрос да издържи макс 10 км...???????????????
По-добре да видиш за някоя платформа, сервизите имат, няма да е кой знае каква пара за 10 км а ще си спестиш много притеснения.
Не видях колко е голям отвора, ако не е много голям- един отвор с дрелката, навиваш вътре някакъв болт и все ще изкара 10 км :)

kolev
23-12-2011, 10:38
Аз имам поялник за пластмаса, лепил съм брони, тръби и всякакви пластмасарии, но точно това не те съветвам да го лепиш. Системата е под налягане и с висока температура, дори да се напласти още материал няма гаранция колко ще изкара. Ако все пак гониш икономия ми прати ЛС.
и колко е налягането. я виж на капачката на разширителния съд колко пише, 0,7 бара ли беше :D а температурата е под 90 градуса ;)

Ми то за 10км има вариант и да не отвори термостата или поне с 1 спиране и ако можеш да изолираш радиатора от веригата не виждам защо да не стане,освен ако не бъркам глобално за малкия и големия кръг на течността...
бъркаш глобално ;) ша изтече като стой та гледай :D

myato
23-12-2011, 14:02
Ми то за 10км има вариант и да не отвори термостата или поне с 1 спиране и ако можеш да изолираш радиатора от веригата не виждам защо да не стане,освен ако не бъркам глобално за малкия и големия кръг на течността...
Когато сменяш антифриза,къде разкачаш и в какво положение е тогава термостата?
С тази дупка ще изтече като издънена кофа.
Двата кръга са разделени само по единия контур.По другия са си постоянно свързани.

Tr0ubl3
23-12-2011, 14:58
:thumbup:

Аз се чудя дали не мога да го залепя с нещо на място, за да мога да му сипа вода и да прекарам колата до гаража, където да сменя евентуално с нов радиатор..... става въпрос да издържи макс 10 км...???????????????

Има един стар лаф - " Като вземеш дървото поне си го дръж, та да не останеш и без него " От 900 метра да си дръпнеш колата, виж финалния резултат. Станалото станало, но трябва ли да става още ?

alex052
23-12-2011, 17:23
колега не се занимавай с лепене.От такава простотия прегрях преди време кочината и .............нататък не ми се говори,че ще се ядосам.
Вземи си ако трябва втора ръка радиатор по добре е.

Vins
23-12-2011, 17:56
и колко е налягането. я виж на капачката на разширителния съд колко пише, 0,7 бара ли беше :D а температурата е под 90 градуса ;)

Малко ли ти си струва за пластмаса?

NightRider
23-12-2011, 19:03
Венци - около1.5бар., а температурата може да стигне и 110 градуса, .... че и повече ;)

rusiq86
23-12-2011, 19:50
Репатрак, няма да ти вземе мн, или виж сервиза дали има някаква кола за пренасяне на автомобили! Приятели от някоя автокъща ако имат!?

aleck
23-12-2011, 19:52
Радиатор намерих...:metal: Много и искрени благодарности на NightRider за помощта. А това с лепенето го изключих още вчера. Както казахте вие, ще го залепя и после като карам само за това да мисля и да се притеснявам, кога ще се прецака пак...:screwy:

NightRider
23-12-2011, 20:10
Човек се учи докато е жив. А той е млад и зелен един вид. Намерих му радиатор, трябваше да мине и да си го вземе. Е, и да го монтира. Дано се справи и това да му е за урок. Благодаря и на Scarface за отзивчивостта

aleck
23-12-2011, 20:16
Човек се учи докато е жив. А той е млад и зелен един вид. Намерих му радиатор, трябваше да мине и да си го вземе. Е, и да го монтира. Дано се справи и това да му е за урок. Благодаря и на Scarface за отзивчивостта

:biggrin:

NightRider
23-12-2011, 20:18
:biggrin:
Весели празници!

kolev
24-12-2011, 08:13
Малко ли ти си струва за пластмаса?

не знам в кой свят живеете. в момента всички водопроводни инсталации се правят с ППР тръби, като връзката се прави чрез спояване а налягането е доста по-високо :D

NightRider
24-12-2011, 08:48
не знам в кой свят живеете. в момента всички водопроводни инсталации се правят с ППР тръби, като връзката се прави чрез спояване а налягането е доста по-високо :D
В сегашния. Само не си обяснил тази пластмаса дали е ППР и евентуално как ще нанижеш пистолета и как ще прихлупиш двата детайла
:choice:

kolev
24-12-2011, 16:53
В сегашния. Само не си обяснил тази пластмаса дали е ППР и евентуално как ще нанижеш пистолета и как ще прихлупиш двата детайла
:choice:

единствено от значение е дали е термореактивна или термопластична ;) а какъв точно тип е, както вече казах е означено върху нея.

aleck
30-12-2011, 21:26
Готово, вече съм с нов радиатор и съм пушка...:rosso_spider: Цялата работа, с разглобяване и сглобяване ми отне точно два часа.... Следвах инструкциите на колегите от форума, разбира се..... След това щастлив, че съм готов запалих и за почнах да чакам докато загрее.... но тя загря почти до 120 градуса а, перката не се включва.... прегледах всичко още 10 пъти, обаждах се на кого ли не, и така още 1 час. Накрая установих, че проблема е в буксата на топлинния датчик, счупена е, и не дава контакт както трябва. Закрепих положението до утре. В 9:30 съм при Scarface да си набавя нова букса. Искрени благодарности на NightRider и на tonov за инструкциите по темата за смяната на радиатор...:big_bow_down: Благодаря и на всички останали за съпричастността и за съветите.:big_bow_down:

NightRider
30-12-2011, 22:18
Радвам се, че всичко е наред. Съжалявам само, че малко те обърках по телефона с датчика, ама ме хвана в крачка и нямаше как да отворя компа и тъпите навици с 33-ките ме подведоха, а и ти създадоха малко главоболия. Но не очаквах, че клемата ти е счупена така гадно - да ти работи стрелковия показател на температурата, а да нямаш сигнал към компа. Все пак тази кола до тегленето е била ОК. Мисля, че едно кабелче и едно ФЕС ще са ти от полза - веднага щеше да хванеш проблема. Замисли се, не е толкова сложно.
Весело на всички четящи