PDA

View Full Version : Разпънка



Alexandrov70
21-12-2011, 21:50
Може ли някой да помогне с разпънка за 155 ?Искам да снема размерите и да пробвам да направя.Ако някой има немонтирана , дали би я отстъпил за ден-два ?

don_pepone
28-12-2011, 18:49
колега,то и аз съм си го мислел а,ма на моята е по-голям филма че съвсем нямам място :)
Иначе не ти трябват размери,а само мостра- дори и на снимка, другото си е малко фантазия и умения да заваряш ;)

nicola 59
29-12-2011, 14:35
колега,то и аз съм си го мислел а,ма на моята е по-голям филма че съвсем нямам място :)
Иначе не ти трябват размери,а само мостра- дори и на снимка, другото си е малко фантазия и умения да заваряш ;)

Ето колега два вида са понеже си с 6 цилиндров мотор ако имаш интерес мога да ти снимам моята разпънка в детаили тя е ОМР като тази на снимката.

MUROMAN
29-12-2011, 18:41
Може ли някой да помогне с разпънка за 155 ?Искам да снема размерите и да пробвам да направя.Ако някой има немонтирана , дали би я отстъпил за ден-два ?

Венци -VFTI сма ,пиши му.:go:

don_pepone
29-12-2011, 19:37
Ето колега два вида са понеже си с 6 цилиндров мотор ако имаш интерес мога да ти снимам моята разпънка в детаили тя е ОМР като тази на снимката.

Дааам имам интерес :) Няма да откажа едни подробни снимчици и когато имам време да се захвана с реализирането на идеята.

VFTI
29-12-2011, 19:47
Аз имам разпънка, къстъм мейд от Драго от екстрийм. Струваше 150лв. ако не се лъжа. Но е монтирана на колата и ще ми е трудно да дам размери. А и чупки, планки. Мога да снимам и да пробвам, ако автора е сигурен че би се справил и наистина му трябва...

toki4a
29-12-2011, 19:55
Аз имам разпънка, къстъм мейд от Драго от екстрийм. Струваше 150лв. ако не се лъжа. Но е монтирана на колата и ще ми е трудно да дам размери. А и чупки, планки. Мога да снимам и да пробвам, ако автора е сигурен че би се справил и наистина му трябва...

ко чакаш бре удари некой фотос!

MUROMAN
29-12-2011, 20:03
ко чакаш бре удари некой фотос!

Скатава се :P
Венци кажи има ли разлика преди и след разпънката?

VFTI
29-12-2011, 20:43
Ами спомням си, че има разлика..толкова години вече карам с нея, че не помня:hump::go::go: Абе наистина е добра идея :)

Снимкa имам, но размерите са трудни :)

nicola 59
29-12-2011, 21:33
Ами спомням си, че има разлика..толкова години вече карам с нея, че не помня:hump::go::go: Абе наистина е добра идея :)

Снимки имам, но размерите са трудни :)


То разпънка дето не се регулира е като жена без ц....и бе венци или ракия ма без градус .

Пусни малко фото на плоската а аз утре ще щтракна ци.....естата па колегите ще си избират

Furious 155
30-12-2011, 01:59
Защо пък трябва да се регулира? - нали ако я натегнеш или отпуснеш ще промениш сходимостта на колата и това ще е проблем.
Идеята до колкото знам е да се монтира и да държи горната част на трапеца на предното окачване.

toki4a
30-12-2011, 08:40
а бе по принцип, Николчо е прав:pimp:

MUROMAN
30-12-2011, 13:43
а бе по принцип, Николчо е прав:pimp:

И аз мисля,че трябва да може да се регулира.
Но,но,но........:th_up:

toki4a
30-12-2011, 13:44
И аз мисля,че трябва да може да се регулира.
Но,но,но........:th_up:

ти па от кога моеш и да мислиш:tooth:

nicola 59
30-12-2011, 15:13
Защо пък трябва да се регулира? - нали ако я натегнеш или отпуснеш ще промениш сходимостта на колата и това ще е проблем.
Идеята до колкото знам е да се монтира и да държи горната част на трапеца на предното окачване.

За една туристическа кола разликата е никаква дали има или няма разпънка ,освен ако не е някои Опел Кадет или Рекорд на 30 години кадето им се събират горе ботушите .
За спортните автомобили е различно там окачването е почти мъртво хода е супер малък и там се обръща внимание и на така нареченото амортизиране на купето което може да се регулира от разпънката.
Алфа 155 е една от колите според експертите която амортизира много добре с купето и това се доказва на вътрешните италиански шампионати кадето се пуска модела Туин спарк. С пилоти Фабрицио Джованарди и Антонио Тамбурини.

Това е малко не разбираемо за нас ,амортизирането на купето и няма как да го усетим при нашите коли ,но още по интересно е при картингите които нямат окачване ,пружини ,а всичко е твърдо монтирано ,но и на тях според пистата се регулира возията ако мога така да се изразя или твърдостта и колкото и невероятно да звучи това се прави като се сменяват главините ,а именно имат чугунени,алуминиеви,титанови, магнезиеви,и др.

И колкото и невероятно да звучи има голяма разлика в поведението на пистата и победата много често зависи от правилното подбиране на главините.

vesk0
09-09-2015, 21:49
Темата е много стара, но да добавя малко информация от личен опит. Разпънка с регулиране - пробвах и двата варианта. Разпъната навън, както и свита максимално, колкото може да се натегне с ключ. Този опит правих в сервиз за настройка на окачването, както беше закачена с измервателната техника. Вдигат я във въздуха разпъвам навън пускат и замерват, после вдигат пак натягам максимално свита, пускат и замерват. Разлика в ъгъла на гумите спрямо асфалта нямаше. Не се промени нищо. Плюса от разпънката е стабилност особенно в завой с висока скорост, защото не позволява усукване на купето, или по-точно коша става една идея по-стегант. Аз съм за такава разпънка, ефект се усеща определено.

Furious 155
10-09-2015, 09:52
Това кеото имам да добавя, е че натягането и разпъването има голяма вероятност да доведе до спукване на предното стъкло. Регулацията е направена, за да може да пасне точно на всяка една кола, като екземпляр.

reloading
10-09-2015, 09:58
Карам с такава разпънка вече година и няма разлика поне при 130к.с. автомобил.. По скоро е готина и тежи повече :)

Furious 155
10-09-2015, 10:00
Карам с такава разпънка вече година и няма разлика поне при 130к.с. автомобил.. По скоро е готина и тежи повече :)Разлика има и се усеща на пистата, най-вече.

vesk0
10-09-2015, 16:09
Това кеото имам да добавя, е че натягането и разпъването има голяма вероятност да доведе до спукване на предното стъкло. Регулацията е направена, за да може да пасне точно на всяка една кола, като екземпляр.

Съгласен съм с теб, добре че не доведе до този резултат при мен и да сменям стъкло :)
Значи стигнахме до извода, че регулирането е за да не остава под напрежение разпънката, а да застане в положение, което да не оказва някакви сили върху купето, когато колата е в статично положение.

---------- Post added at 16:09 ---------- Previous post was at 15:57 ----------


Карам с такава разпънка вече година и няма разлика поне при 130к.с. автомобил.. По скоро е готина и тежи повече :)

При мен първото впечатление след монтажа беше при диагонално качване на бордюр, който има направен наклон, колата не се усука толкова и предницата се качи все едно няма разлика във височината между пътя и бордюра. Колата беше със спортно окачване още преди монтажа на разпънката. Не знам дали и ти си със спортно окачване, може това да е причината да не се усети разлика при теб. :idea2: