PDA

View Full Version : Светеща лампа на инжекциона



Kircho
24-12-2011, 17:33
Здравейте, колеги! Първо - Весело посрещане на празниците и много любов, и щастливи мигове с италианските ни приятелки!
Та на въпроса - от известно време имам следния проблем, от време на време (не е за постоянно) ми светва червената лампа на таблото за инжекциона и ми дава сериозен разход. Пробвах с търсачката, но намерих една тема, в която колега има същия проблем, но не е споделил как го е оправил и дали го е оправил въобще.
Ще кажете, е какъв разход искам да ми прави, да не гори въобще ли? Засякох я, 4,5л за 20км градско в Русе, според мен е доста... Двигателя е 1.6ТС, обслужен преди 2000 км. Известно ми е, че проблема с високия разход може да е при свещи и кабели, но според вас има ли връзка с въпросната светеща лампа? Преди да почне да свети, не ми е горяла чак толкова много!

Някой имал ли е същия проблем и как го е решавал?


П.П. Не съм ходил на диагностика, исках да питам първо тук!

Поздрави!

Furious 155
24-12-2011, 17:36
Здравейте, колеги! Първо - Весело посрещане на празниците и много любов и щастливи мигове с италианските ни приятелки!
Та на въпроса - от известно време имам следния проблем, от време на време (не е за постоянно) ми светва червената лампа на таблото за инжекциона и ми дава сериозен разход. Пробвах с търсачката, но намерих една тема, в която колега има същия проблем, но не е споделил как го е оправил и дали го е оправил въобще.
Ще кажете, е какъв разход искам да ми прави, да не гори въобще ли? Засякох я, 4,5л за 20км градско в Русе, според мен е доста... Двигател е 1.6ТС, обслужен преди 2000 км. Известно ми е, че проблема с високия разход може да е при свещи и кабели, но според вас има ли връзка с въпросната светеща лампа? Преди да почне да свети, не ми е горяла чак толкова много!

Някой имал ли е същия проблем и как го е решавал?


П.П. Не съм ходил на диагностика, исках да питам първо тук!

Поздрави!
Най-добрият вариант е да се закачи на диагностика колата и ще се види къде е проблема.
Като цяло има няколко възможности, като най-близо може да е ламбда сондата. Има и други датчици които може да са позаминали...

Забелязал ли си в кои случаи свети сигналната лампа? Забелязваш ли аномалии в поведението на двигателя?

Kircho
24-12-2011, 19:47
Досега е светвала единствено, когато карам извънградско и я понастъпя повече, а аномалии в поведението няма, просто си свети... :static:

За диагностика си прав, съгласен съм, чакам да свършат празниците, а ме гложди от какво може да е! Благодаря за отговора!

Едит: Единствената аномалия, която съм забелязал, е че изгорелите газове миришат леко на не изгорял бензин.

NightRider
24-12-2011, 22:08
Разход, светеща лампа като я настъпиш - мирише ми на ламбда

Da_Fuse
24-12-2011, 22:40
:yes:

BillyBoy`
25-12-2011, 08:00
Може и дебитомер да е.А може и съвкупност от двете което не е желателно.

RUNNING WILD
25-12-2011, 15:33
при мене си свети кога си иска едно като пишка червено от долу с 3 чертички това ли е?ама аз като настъпя изгасва като карам леко свети абе кога си иска,дебитомера го откачи докато ти работи колата ако притресе и тръгне да спира си е наред,може да е позапушен и да не впръсква добре то е 3 атмосфери помпата и да пишка да цапа свеща и малко масълце ако има с тия нашите горива или утайки от резервоара като нищо,виж сега е зима понятието градско каране е относително в момента,харчи ти с 30 процента повече докато загрее знаеш ако имаш тръгване спиране киша и студен мотор е божа работа,зимата на бензин минавам 20/100

NightRider
25-12-2011, 19:21
Ох, стига с това откачане на дебитомер. Я се вземете у ръки и не карайте хората да правят глупости. Бягай на диагностика да видиш, че имаш ламбда проблем (залагам)

Kircho
26-12-2011, 14:16
Ами това с дебитомера го пробвах още като я вземах, защото имаше едни проблеми и се закашляше до 3000 оборота, но го свалих и го чистих с някакви спрейове за целта и се оправи. А това с лампата е от скоро, @RUNNING WILD, да за същата става въпрос.
Зимата всичко гори повече, ама чак такива аномалии в литри :Silent:, на джоба ми сигурно му се плаче... :naughty:
След празниците ще я нося на контролен преглед и аз залагам на ламбда... Ще видим какво ще излезе!

Kircho
26-12-2011, 17:53
Колеги, комшията има един фиат браво 1.6, 16 клапана, дето го е разхвърлял на части, мисълта ми е дали сондите са взаимно заменяеми, направо да пробвам утре да ги завъртя да видя какво ще стане?

NightRider
26-12-2011, 19:10
Колеги, комшията има един фиат браво 1.6, 16 клапана, дето го е разхвърлял на части, мисълта ми е дали сондите са взаимно заменяеми, направо да пробвам утре да ги завъртя да видя какво ще стане?
Човече, не се хващай в приключение - направи си една диагностика или си намери човек от форума в твоя град с кабел и ФЕС

lordliness
27-12-2011, 18:05
Може би термостата дава грешни температурни данни и компа се чуди как да реагира.Иди на диагностика и им обърни внимание на това ,ако не се досетят.