PDA

View Full Version : Въпроси по ГТВ след 98



Tодор Баръмов
26-12-2011, 13:01
Здравейте и честита коледа,
за първи път пиша във форума, макар, че често го посещавам. Искам да питам: имам ГТВ 98 2000TS 155ps но от скоро при ряско подаване на газта(без значение дали е топла или загряла колата) оборотите и падат да 500 и чак тогава се форсирва. Някак си е тромава до 2500 оборота и тогава вече се отпушва. Градско когато е на втора или трета скорост без да подавам газ и около 2000- 2500 оборота, започва да сеца а при подаванв на гас плавно е все едно и натискам газта до края.
- кажете ми каде се намира горивния и филтър.
- десният ми мигач ту работи ту неработи. Когато неработи като натисна няколко пъти аварийните и се пуска.
Благодаря ви предварително и много ще се радвам ако някои ми помогне и още по- вече ако аз успея да помогна някак.

Vins
26-12-2011, 17:02
Здравей,
1. Алфата няма горивен филтър, а цедка
2. Мигачите минават през бутона за аварийките, който пък се сваля със все централната конзола

За проблема с оборотите, най-добре си направи комп. диагностика, за да не сменяш насляпо.

_power_
26-12-2011, 17:13
Здравей,
1. Алфата няма горивен филтър, а цедка
2. Мигачите минават през бутона за аварийките, който пък се сваля със все централната конзола

За проблема с оборотите, най-добре си направи комп. диагностика, за да не сменяш насляпо.
Аз имам горивен филтър :) Но пък колата е 150 не 155кс..може там да е разликата.
за диагностиката и аз подкрепям.
Мигачите....имаш реле в ляво от волана под кора...трябва да се презапои ! И ще е идеално.

tzon
26-12-2011, 18:01
и при мен е така на ниските обороти само че на газ,не е постоянно а повече като позагрее...мисля да сменя свещите като първи заподозрени...пак може и дебитомер после ако не се оправи :)ако го решиш първи проблема пиши.

Tодор Баръмов
26-12-2011, 21:50
Мерси за отговорите колеги. Копчето на аварийните съм го свалял и е ок. Това реле за мигачите кое и каде точно е? Даите ми съвет каде да отида на комп. диагностика защото ходих на две места и не ми дава никакви грешки.

_power_
27-12-2011, 00:57
Мерси за отговорите колеги. Копчето на аварийните съм го свалял и е ок. Това реле за мигачите кое и каде точно е? Даите ми съвет каде да отида на комп. диагностика защото ходих на две места и не ми дава никакви грешки.
Релето за аварийни и мигачи е едно. Под кората която е до волана..пускаш аварийни и пипаш...ще се покаже:clap2:
Диагностика...за кой град за София в някой от клубните сервизи най добре :Yoda:

tzon
28-12-2011, 17:49
колега какво стана реши ли проблема?

Tодор Баръмов
28-12-2011, 21:42
Извинявай, че чак сега пиша ама нещо имам проблеми с влизането в акаунта ми. Както и да е. Не сам правил нищо по колата защото е студено, а и то аз сам си я бърникам. Кажете ако има някои надежден за диагностика около Ловеч, а то като цяло и до София ни се налага да хода често така, че и там става ама ако е за в рамките на деня. Установих, че един от проблемите е в една проста клапичка на маркуча за картерните газове, който е точно след дроселовата клапа. Позачистих я малко и сега оборотите (и колата като цяло) са по- добре.

_power_
29-12-2011, 00:02
Извинявай, че чак сега пиша ама нещо имам проблеми с влизането в акаунта ми. Както и да е. Не сам правил нищо по колата защото е студено, а и то аз сам си я бърникам. Кажете ако има някои надежден за диагностика около Ловеч, а то като цяло и до София ни се налага да хода често така, че и там става ама ако е за в рамките на деня. Установих, че един от проблемите е в една проста клапичка на маркуча за картерните газове, който е точно след дроселовата клапа. Позачистих я малко и сега оборотите (и колата като цяло) са по- добре.
Хайде сега почисти и дросела със един спрей (карбуратор чоук) + чист памучен парцал:baby_bringin:

Tодор Баръмов
29-12-2011, 00:17
И това правих, и нещо си intake box свалях и чистих, и дюзи,маркучи смених и май всичко, но колата не става както искам. По- добре е ама не както ми се иска. Даже и K&N въздушен филтър и сложих. Маи само диагностика ми остана.

Vins
30-12-2011, 09:43
Слез като чисти дросела, направи ли процедурата по адаптация на дросела?

code
30-12-2011, 09:56
Изпръскай си дебитомера:picnic:

Tодор Баръмов
30-12-2011, 17:45
Здравейте,
как се прави процедурата по адаптация на дросела и как да изпръсква дебитомера?
Мерси за съветите и приятно посрещане не новата година!

Vins
01-01-2012, 16:16
.... процедура за адаптация на здрава TS
90 секунди на контакт, без да пипате педала на газта -> 90сек. на положение OFF -> 90сек. на празен ход без включен климатик и без пипане педала на газта или включване и изключване на различни консуматори през това време...

Почистване на дебитомер с картинки - http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=10121&highlight=%F7%E8%F1%F2%E5%ED%E5+%E4%E5%E1%E8%F2%EE %EC%E5%F0

todorb
04-01-2012, 21:47
Здравейте и за много години!
Аз съм Тодор Баръмов но се наложи да си направя нов акаунт защото сайта всеки път ме караше да чакам на мейла нова парола. Както и да е. Намерих релето на мигачите и го оправих (за което ви благодаря за съветите) но и след адаптацията на дросела проблема със сецането и мощността си остана. Ще пиша ако намеря решение, а ако не -в София на диагностика.

italfen
06-01-2012, 11:25
Da izpolzwam temata ... nqkoi znae li dali topkite za skorostnite lostowe ot 156 159 147 166 stawat za gtv? Che sym reshil da smenqm moqta... :) sorry za latin pisha ot tela

todorb
23-01-2012, 16:08
Здравейте,
днес отстраних проблема на колата. Миналия ден смених всички свещи но нямаше разлика а и комп. диагностика не отчете някакви грешки. Когато в сервиза слагаха сондата в ауспуха ми направи впечатление, че влезе трудно и днес отидох при един майстор и го накарах да среже последното гърне. Цялата вата се беше насъбрала на топка и като я махнах колата стана друга. Така ще изкарам зимата а на пролет ще сложа ново, а другите ще ги прегледам и тях дали са добре. Хайде за сега. :respect: