PDA

View Full Version : Чек за изгоряла крушка



alfonso1990
28-12-2011, 12:37
Изгоря ми крушката на заден десен габарит и на таблото се отчете това , разбирасе. Карах така 1 седмица на един габарит , днес си смених крушката и индикацията за изгоряло нещо на таблото продължава да свети ... Махнах клемите на акумулатора за 30 минути и никакъв резултат. Проверих си всички светлини и няма проблеми ! Моля за съвети !

hayho
28-12-2011, 13:15
Ами зависи с каква крушка си я сменил. При мен когато взех колата единия габарит беше заминал и от най-близкото магазинче си взех диодни крушки, смених и двете и индикацията светна и за двата габарита. После забелязах, че те винаги светят, едва забележимо като габаритите са изключени, но на тъмно се виждаше - това защото през веригата си тече някакъв минимален ток и ако няма разлика в съпротивлението отчита, че няма крушка (та ако са led - трябва да се сложат просто такива със закачено съпротивление). Накрая си купих някакви от Бриколаж или Практикер за 10лв Philips Blue Vision (тези с които взех колата бяха Osram пак сини и Philips-а беше най-близкото) и работата заспа.

fnt
28-12-2011, 13:19
Ако пък си сложил точната крушка и свети, погледни дали нямаш друга изгоряла. Провери крушката на номера, може да не си обърнал внимание.

alfonso1990
28-12-2011, 13:24
От Шел касиерката ми даде напълно обикновенна крушка със същата форма за 1.50 , възможно ли е и от това че карам без задна броня последните дни и въобще буксата си виси свободно ?

fnt
28-12-2011, 13:27
Да,:tequilla:

Alamo
28-12-2011, 13:28
От Шел касиерката ми даде напълно обикновенна крушка със същата форма за 1.50 , възможно ли е и от това че карам без задна броня последните дни и въобще буксата си виси свободно ?

От това е, лампата на таблото отчита и изгоряла крушка на задния номер, а при теб направо липсва

Drag0
28-12-2011, 13:41
Доколкото знам на моята 156 от 98ма година, чека за изгоряла крушка свети когато има проблем с :
-крушка/и преден габарит
-крушка/и заден габарит
-крушка/и на номера

Мигачите на калника са ми с оранжеви диоди без резистор и не предизвикват грешка на таблото.
На номера сложих диоди с резистор и пак не предизвикват грешки.

Susscrofa
28-12-2011, 13:48
От задния номер е.
Индикира крушки, без които подлежиш на санкция.:)

alfonso1990
28-12-2011, 18:56
Е чакам каското за кинти и взимам едно ГТА за отзад , старата ше я продавам строшена , който му се занимава да си я оправя

kudev
29-12-2011, 00:36
За да не отварям нова тема реших да използвам на колегата, така въпроса ми е следния:
Значи на таблото ми свети жълтата индикация за изгоряла крушка, оказа се че крушките на номера отзаде са изгорели смених ги, и въпросната лампа продължава да свети, направих още един обстоен оглед на всички крушки но всички си работят, та от какво може да се получава така, че индикацията да ми свети за изгоряла крушка пък всички те да си работят?
Някакви идеи?

Прегледах книжката и намерих това което съм прикачил:
Чека проверява стоповите, задните за мъгла, светлините за номера и това SIDELIGHTS не ми стана много ясно какво е?

tonov
29-12-2011, 00:40
Sidelights са габаритните светлини - предни и задни.

Чекът може да свети и ако някоя крушка е с различна мощност от предписаната.

NightRider
29-12-2011, 00:40
За да не отварям нова тема реших да използвам на колегата, така въпроса ми е следния:
Значи на таблото ми свети жълтата индикация за изгоряла крушка, оказа се че крушките на номера отзаде са изгорели смених ги, и въпросната лампа продължава да свети, направих още един обстоен оглед на всички крушки но всички си работят, та от какво може да се получава така, че индикацията да ми свети за изгоряла крушка пък всички те да си работят?
Някакви идеи?

Прегледах книжката и намерих това което съм прикачил:
Чека проверява стоповите, задните за мъгла, светлините за номера и това SIDELIGHTS не ми стана много ясно какво е?
Задните за мъгла как са? И всички ли си отговарят на ватажите?

kudev
29-12-2011, 00:42
Мисля, че си отговарят аз преди няколко месеца купих колата и съм сменил само тея на номера днеска и ватовете са еднакви но за другитен нямам представа, дали това може да е проблем, как мога да разбера на кои крушки колко вата трябва да са?

tonov
29-12-2011, 00:43
Задните за мъгла как са? И всички ли си отговарят на ватажите?

Ако има проблем със задните за мъгла, или стоповете, чекът светва когато ги пуснеш (или съответно натиснеш спирачката). Когато си само на габарити не свети. Когато свети на габарити, или има проблем по осветлението на номера, или някой габарит не е в час.

NightRider
29-12-2011, 00:44
Мисля, че си отговарят аз преди няколко месеца купих колата и съм сменил само тея на номера днеска и ватовете са еднакви но за другитен нямам представа, дали това може да е проблем, как мога да разбера на кои крушки колко вата трябва да са?
от книжката

---------- Post added at 00:44 ---------- Previous post was at 00:43 ----------


Ако има проблем със задните за мъгла, или стоповете, чекът светва когато ги пуснеш (или съответно натиснеш спирачката). Когато си само на габарити не свети. Когато свети на габарити, или има проблем по осветлението на номера, или някой габарит не е в час.
Това е така за стоповете. За мъгла май не е - не помня

tonov
29-12-2011, 00:46
от книжката

---------- Post added at 00:44 ---------- Previous post was at 00:43 ----------


Това е така за стоповете. За мъгла май не е - не помня

Така е и за мъгливките - имах проблем със дясната (не светеше) и чекът палеше само като ги пусна. На габарит не реагираше.

kudev
29-12-2011, 00:51
Утре ще пробвам това @tonov и ще видя дали ще даде резултат :) Мерси все пак :)

milev86
29-12-2011, 14:19
Махнал съм си халогените... Направо с фаровете, само кабелите висят. При това положение пак ли би светила чек-лампата?!:busted_cop:

-Bobby-
29-12-2011, 14:42
Не, защото фаровете и халогените не са свързани с чек-лампата. ;)

fnt
29-12-2011, 15:09
Не, защото фаровете и халогените не са свързани с чек-лампата. ;)

А габаритите във фаровете?

milev86
29-12-2011, 15:11
А габаритите във фаровете?
Те - да. То по книжка пише, че се включва, както за задните, така и за предните габарити.

fnt
29-12-2011, 15:17
Те - да. То по книжка пише, че се включва, както за задните, така и за предните габарити.

Това го знам , само подсещам колегата за габаритите.

kudev
29-12-2011, 19:17
Оказа се, че и предните габарити ми изгорели :) уж преди да сменя крушките на номера рабеха, а сега ги няма никакви, кажете само лесно ли се сменят има ли някакъква тънкост за по лесно сменяне, така или иначе утре ще се захвана да ги сменя :)

fnt
29-12-2011, 19:42
Само да знаеш, че габаритите са халогенни и ако се пипнат после горят бързо :go:

kiko222
29-12-2011, 20:06
А как се сменят тези габарити половин час ги въртях,суках и нищо.Вярно че по тъмно го правих ама?

kudev
29-12-2011, 20:10
Само да знаеш, че габаритите са халогенни и ако се пипнат после горят бързо :go:

Как ако се пипат бързо горят, не разбрах ?

Имаш предвид ако ги пипаш с пръсти или?

Drag0
29-12-2011, 21:57
Само да знаеш, че габаритите са халогенни и ако се пипнат после горят бързо :go:

По принцип си прав че не трябва да се пипат без ръкавици.
На практика моите (имам предвид предни габаритни крушки ) ги смених преди повече от 5 месеца , доста ги пипах без ръкавици и не са изгорели.
Проблема е с крушки, който генерират много топлина. Предните габарити са само 6 вата...

---------- Post added at 21:57 ---------- Previous post was at 21:52 ----------


А как се сменят тези габарити половин час ги въртях,суках и нищо.Вярно че по тъмно го правих ама?

На 156цата :
- отвива се капачката на фара , която е за крушката на дългите.
- издърпва се едно като перка , което всъщност е част от фасунката
- и като си извадил фасунката - крушката се натиска леко и се завърта но в коя посока съм забравил.

kudev
29-12-2011, 23:12
От коя страна е точно габарита? на прикачената снимка?

tonov
29-12-2011, 23:15
Бъркаш през капачката за дългите, на твоята снимка отдясно. Габаритът е между двете светлини, т.е. бъркаш през дясната дупка наляво ;)

Drag0
29-12-2011, 23:31
От коя страна е точно габарита? на прикачената снимка?
Ето там:

kudev
30-12-2011, 13:24
Голям зор видях няма изваждане тази капачка на фара :( немога да я завъртя в позиция OFF


EDIT: Мерси на колегата кико, че ми показа снимка ;) много голям гърч и ядове бяха :), че накрая на тъмно ги сложих :)

kiko222
31-12-2011, 00:05
Единственото неприятно е първия път докато знаеш къде да пипаш за да свалиш габарита.Ето снимка на която е показано кое по-точно трябва да се напипа.