PDA

View Full Version : Детонации в аспуха



phoenix
29-12-2011, 15:29
Здравейте,
колата е алфичката от подписа, 145, 1,6 ТС
Газовия инжекцион е Бардолини, сам съм си го монтирал. До сега нямам някакви ядове с колата, както и с разхода.
Проблема който се появи е: детонации в аспуха докато е студена и на бензин. Рано сутрин патка, кюхка, опитва се да загасне, абе малко неприятно, като мине на газ всичко е ок. Дебитомера не е пробвах с чисто нов, същата работа. Ламбда сондата работи и е на 1г. друго, друго.... не се сещам, като разкача ГИ изцяло след седмица каране се оправя. Нямам Ламбда емулатор!

oem
29-12-2011, 21:00
Не ти трябва емулатор. Трябва ти обедняване на сместа на газ. Демек, нова настройка. Малко да се свалят газовите времена, така че бензиновите на бензин и на газ да не се променят особено. Бях ти го казал още преди време.

kolev
30-12-2011, 09:12
да, така е. ламбда емулатор не ти трябва че нали си и ползваш сигнала.
бутни стойностите на газта щото се различават от тия на бензин, еку-то се адаптира и като пуснеш на бензин се оказва че адаптацията е "грешна".

vasilpetrov
28-01-2012, 19:31
да, така е. ламбда емулатор не ти трябва че нали си и ползваш сигнала.
бутни стойностите на газта щото се различават от тия на бензин, еку-то се адаптира и като пуснеш на бензин се оказва че адаптацията е "грешна".


колегата е прав компа се адаптира постоянно.

phoenix
27-03-2012, 15:17
Да дам инфо, какво се случи.
Намалих времената. На следващия ден нямаше детонации.
Появи се обаче друго. като тръгна сутринта и бързам, след като вече е загряла и е прехвърлила на газ, се случва следното. Ускорявам до 5-6000 оборота понеже гоня светофара и като видя че го изтървам, пускам по инерция и колата загасва... Получава се винаги след ускоряване и отнемане на газта колата гасне, не успява да си задържи оборотите на 900. Като я форсирам на място няма проблем. стигам до 5-6000 и като отнема газта пада плавно и държи 900.
Диференциалното налягане е 1,5. Направих пак автоматичната самонастройка и поспря да загасва, Днес пак детонации в аспуха :torch:
Някакви идеи?
Дали да пипам диференциалното налягане?
Дюзите ми са на 2мм, мотора 1,6 ТС

oem
27-03-2012, 15:45
Пробвай с 1.8 и тогава на 1.5 диференциално.

Относно гърменето в ауспуха с томасето испарител ли си само ми кажи?

Tedo
27-03-2012, 16:08
Пробвай с 1.8 и тогава на 1.5 диференциално.

Относно гърменето в ауспуха с томасето испарител ли си само ми кажи?

Тъкмо и аз това щях да питам
Ако си с томасето няма какво да коментираме

phoenix
27-03-2012, 17:14
.... ами да, Томасето е.
и ся, какъв му е зора на тоз гад?

Jorkkoo
27-03-2012, 17:30
И моята си е така от "момиченце" докато не загрее както трябва при изръчкване и оборотите пропадат към загасване трябва да се задържи леко педала на 1200-1300об. и се оправя. Някой път ми го прави извънградско карам на 5та и изкачвам баир и съответно се налага малко повече да се натисне педала в баира и непосредствено като го изкача и изкл. от скорост пак се мъчат да пропадат, но това рядко се случва. Моят изпарител също е Томасето и май ми малее,че е до 100kw като го гледах, но иначе като цяло добре си върви количката вече 50 000км. :) Последния път като карах на дълго при пълна бутилка заредена на Еко Търново при изпреварване с не до долу натиснат педал обръщаше на бензин принудително и някак не вървеше тъпчеше. После заредих на Търговище вървеше си на 6 без никакви замисляния. Дали от газта или от друго? Все едно нямаше достатъчно налягане.

Tedo
27-03-2012, 17:30
.... ами да, Томасето е.
и ся, какъв му е зора на тоз гад?
Връща през вакуума
Трябва си друг редуктор, бих ти препоръчал Romano, съответно ти трябва и газов клапан при тая интервенция

oem
28-03-2012, 09:36
Не му трябва нищо ново :) Аз Томасетото го лекувам. Вземаш гумичка за клапанза старите испарители. Онази с пъпчицата. Отваряш томасетото и подлагаш тази гумичка на клапана така, че пъпчицата да запуши дупката и сглобяваш. Настройваш налягането на ново и тва е. Може да настроиш на по-ниско налягане но и на 1.5 да караш нищо няма да му стане. Томасето е здраво куче и носи на налягане много :)

phoenix
28-03-2012, 10:24
Какво представлява тази гумичка, и от къде мога да си я купя, за да го поразглобя и пооправя. И без това планирам да го сваля и да му сменя мембраните и да оправя една ненужна кривка на тръбата която го захранва.

oem
28-03-2012, 10:39
При казаджиите. Гумичката е кръгла плътна по средата има пъпка която ще влезе в дупката при теб перфектно :)

kolev
28-03-2012, 10:51
такава ще да е

oem
28-03-2012, 13:11
такава ще да е

ДА :)

robygas
28-03-2012, 21:57
Еййййййй измислихте нов изпарител!:bg:

oem
28-03-2012, 23:23
Ма няма спасение иначе :)