PDA

View Full Version : Проблем с парното



pace
02-01-2012, 15:08
Проблема с парното ми е,че не духа топло както трябва да е,при 50-60гр си духа хладко,чак като си загрее 80-90гр започва да духа горе-долу топло,радиаторчето,термостата и маркучите са сменени,чувал съм за ядове с некакви клапи,ако някои се е занимавал с тях да сподели.С това за положението за духане също имам ядове,когато е в положение за в краката,духа слабо и не толкова топло а също така духа и през духалките на таблото,когато е само на стъклото пак духа и през тях,направо е некакъв таратор:surrender:......за 1.9тд иде реч

Alfa User
02-01-2012, 20:35
Първа идея - заяли клапи ... При мен постоянно духа в краката - без значение в какво положение е управлението на климатроника. Т.е. духа накъдето е пуснат и в същото време и в краката.
Погледни си клапите, а за да не духа достатъчно топло :
- не е обезвъздушена системата
- не ти загрява достатъчно колата ( термостат ??? )
- последен, малко вероятен вариант - откачени тръби на парното към духалките (може да отпадне, ако лятото си духа достатъчно студено) - на бившата ми 33-ка имах такъв проблем, затова го споменавам.

Furious 155
02-01-2012, 21:38
Ниско ниво на на антифриза води до този ефект или при смяната на радиаторчето, да не е добре обезвъдушено.

pace
03-01-2012, 08:17
нивото го следя често понеже имам лек теч от радиатора,а понеже пита колегата по горе Alfa User-термостата е нов

Alexanderbb
03-01-2012, 10:01
Колега като за начало може да махнеш малкото капаче до десния ти крак и да видиш каква е температурата на входящия и изходящия маркуч от радиаторчето

Furious 155
03-01-2012, 10:07
Колега като за начало може да махнеш малкото капаче до десния ти крак и да видиш каква е температурата на входящия и изходящия маркуч от радиаторчето Да и още нещо се сетих - провери как ти е кранчето на радиаторачето, защото ако не отваря достатъчно, може да създава този ефект.

nicola 59
03-01-2012, 11:08
Да и още нещо се сетих - провери как ти е кранчето на радиаторачето, защото ако не отваря достатъчно, може да създава този ефект.

Той колегата не е казал има ли клима няма ли ,че то ако няма клима няма и кранче за парното,па и щом му тече радиатора дали е слагал някоя добавка та му се е запушило радиаторчето кой знае.

BiTurbo
03-01-2012, 11:41
Мен редовно ми става така, тъй като ми тече радиатора... Доливам антифриз догоре и веднага се оправя, почва да духа топло след като отлепи стрелката от 50 градуса.

Може би е удачно да питам някой да му се намира читав радиатор втора ръка за моята кошница, че от няколко места ми казват, че новите са свръх ултра мега зле и държат някоколко месеца...

Поздрави.

pace
03-01-2012, 17:13
Колега като за начало може да махнеш малкото капаче до десния ти крак и да видиш каква е температурата на входящия и изходящия маркуч от радиаторчето
това го проверявах да,горещи са и двата,колата има клима,кранчето е отворено докрай,добавки все още не съм сипвал за да ми е запушено радиаторчето,то не е на 100% сигурно да запушат дупчица като от игла да не говорим за цялото парно....последното е лично мнение

TRENDi
04-01-2012, 09:51
Той колегата не е казал има ли клима няма ли ,че то ако няма клима няма и кранче за парното...
Това твърдение не е вярно!:wink:

MUROMAN
04-01-2012, 10:11
Това твърдение не е вярно!:wink:

Няма моторче има 1 жило,кранче си има.:idea2:

Alexanderbb
04-01-2012, 12:11
Щом маркучите са топли може да се наведеш и да видиш как се движат клапите. Пак през същото капаче гледаш нагоре и сменяш положенията. Все пак обаче не бива да очакваш при 50-60 градуса на водата да ти задуха тропически вятър в колата. Климатроника прави смяна на потока на въздуха баш някъде около тази температура. А да и духане към предното стъкло винаги има независимо от зададената посока

nicola 59
04-01-2012, 18:11
Това твърдение не е вярно!:wink:



Каде точно греша колега :surrender:

митака-пловдив
04-01-2012, 19:39
Каде точно греша колега :surrender:

Я кажи,малкото маркучле в разширителния съд,"хвърля" ли силно течност?Няма значение дали е загряла или не,запали я и виж има ли "струя" :) Щото ми се връти една идея в кратунатЪ :)

TRENDi
04-01-2012, 20:29
Я кажи,малкото маркучле в разширителния съд,"хвърля" ли силно течност?Няма значение дали е загряла или не,запали я и виж има ли "струя" :) Щото ми се връти една идея в кратунатЪ :)

Не лоша идея, при запушен подгрев на дросела обезвъздушаването на системата не се получава.


Каде точно греша колега

Подчертано е в цитата - няма значение с/без клима - кранче има.

mordohy
04-01-2012, 22:26
Ако клапите са наред, ред е на радиаторчето. Това, че маркучите са топли не означава нищо повече от това, че не е запушен напълно.:grandpa:
Аз имах подобен филм и след ред глупости, които направих, а и писах тука, се амбицирах и го разглобих.
Резултата: от двайсетина тръбички имаше само две незапушени.
В момента, щом стигне 40 градуса, започва да духа топло.
При 80 се отварят прозорците, защото не се диша вътре.
Та който не го мързи, да сваля радиатора и да го разглоби и почисти. Ще намери много съкровища вътре. Отделно тия, които са прокапвали са се омазали с прахоляк и са със запушени ребра.

pace
05-01-2012, 09:17
Я кажи,малкото маркучле в разширителния съд,"хвърля" ли силно течност?Няма значение дали е загряла или не,запали я и виж има ли "струя" :) Щото ми се връти една идея в кратунатЪ :)
ако иде реч за това маркуче то си фърга :D но не силно,колата си тропаше на обороти а и го извадих преди да махна капачката,беше под налягане

Alexanderbb
05-01-2012, 10:24
ако иде реч за това маркуче то си фърга :D но не силно,колата си тропаше на обороти а и го извадих преди да махна капачката,беше под налягане

Мисля че колегите не са погледнали каква ти е колата. Днес специално гледах кога ще премести клапите климатроника и ги завъртя в положение да духа топло в краката чак когато стрелката стигна някъде към 65 градуса.

didod
05-01-2012, 14:37
За най-точни данни 'забиваш' един термометър в духалките и при средна скорост на вентилатора гледаш показанията. Всичко друго е субективно.

Примерно 85-90 градуса на колата - 70 на духалките - добре е. :)

AnastasKOSTOV-REX
05-01-2012, 23:10
Примерно 85-90 градуса на колата - 70 на духалките - добре е. :)
Колко на духалките?!!!

Furious 155
05-01-2012, 23:28
Примерно 85-90 градуса на колата - 70 на духалките - добре е. :)
На тези градуси, няма ли да се варим живи вътре?

AnastasKOSTOV-REX
05-01-2012, 23:34
На тези градуси, няма ли да се варим живи вътре?
Не бе,пише "добре е".

didod
06-01-2012, 09:04
Първо - казал съм примерно. :) Второ - напълно реална температура. Аз съм ги виждал почти толкова при мен на духалките в краката, при външна обаче 5-10 градуса. И с оригиналното радиаторче. Сега с Нисенс-а май не успява.

А, ето ми темата в другия форум: http://forum.italauto-bg.net/viewtopic.php?f=14&t=1191&hilit=%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D 1%82%D1%83%D1%80%D0%B0+%D0%BD%D0%B0+%D0%B2%D1%8A%D 0%B7%D0%B4%D1%83%D1%85%D0%B0&start=0

И още нещо - условията на теста - градуси на климатроника на хай, вентилатора на около 30%.

pace
06-01-2012, 12:15
а и да вметна още нещо,като работи на място и темп. на антифриза спада,да речем от 90 за минута две пада на 70

Furious 155
06-01-2012, 12:16
а и да вметна още нещо,като работи на място и темп. на антифриза спада,да речем от 90 за минута две пада на 70
това на термостат прилича :calc:

pace
06-01-2012, 13:30
това на термостат прилича :calc:

чисто нов е,маркуча е студен което ще рече,че не пропуска

Furious 155
06-01-2012, 13:37
чисто нов е,маркуча е студен което ще рече,че не пропуска
Е всяка нормална кола намясто загрява, че даже и перки пуска, някакси трябва да се преохлажда, за да пада температурата....

pace
06-01-2012, 15:08
Е всяка нормална кола намясто загрява, че даже и перки пуска, някакси трябва да се преохлажда, за да пада температурата....
незнам но това е факт,вместо да загрява-охлажда

митака-пловдив
06-01-2012, 15:20
незнам но това е факт,вместо да загрява-охлажда


Нямаш дертове,дизела е така.И при мен е същата работа,тръгна ли да дълъг път около 90,влезна ли в града или се спускам,пада към 70.Климатроника ми пуска топлото след около 2-3 минути на място,или на първото кръстовище.Като стрелката едвам се е мръднала,тука четох някъде че им пускало топлото към 70 градуса,тва значи че нещо не е в ред на климатрониците ви.
Дизел на място никога,ама никога немож го накара да загрее,да не говорим пък да си пусне перките,а да неговорим ако е зимата.Ако ще и 5 термостата да имаш.Радиаторчето ти е запушено,може би някога и е сипвана добавка,може да се е надънало с боклуци,я с котлен камък,я с парчета от гарнитури я от нещо друго.А и си спомням че имаше някакъв проблем с това парно,май маркуч не ти достигаше,или?
Друго нещо,клапата за външен въздух,в какво положение я държиш?

Furious 155
06-01-2012, 16:17
Да, аз пропуснах че става дума за td мотор.

pace
06-01-2012, 16:41
Нямаш дертове,дизела е така.И при мен е същата работа,тръгна ли да дълъг път около 90,влезна ли в града или се спускам,пада към 70.Климатроника ми пуска топлото след около 2-3 минути на място,или на първото кръстовище.Като стрелката едвам се е мръднала,тука четох някъде че им пускало топлото към 70 градуса,тва значи че нещо не е в ред на климатрониците ви.
Дизел на място никога,ама никога немож го накара да загрее,да не говорим пък да си пусне перките,а да неговорим ако е зимата.Ако ще и 5 термостата да имаш.Радиаторчето ти е запушено,може би някога и е сипвана добавка,може да се е надънало с боклуци,я с котлен камък,я с парчета от гарнитури я от нещо друго.А и си спомням че имаше някакъв проблем с това парно,май маркуч не ти достигаше,или?
Друго нещо,клапата за външен въздух,в какво положение я държиш?
радиаторчето го смених,чисто е,проблема с маркучите е отстранен 'то нямаше маркучи де' добавки не са сипвани за сега а клапата не я пускам да върти въздуха в купето

митака-пловдив
06-01-2012, 19:00
радиаторчето го смених,чисто е,проблема с маркучите е отстранен 'то нямаше маркучи де' добавки не са сипвани за сега а клапата не я пускам да върти въздуха в купето


Бачо,значи или водната помпа не ти върти хубаво водата (затова те питах за маркучлето на казанчето) Или си много зиморничев и обичаш адска жега :)

pace
30-01-2012, 19:28
да питам,каде е моторчето за клапата за въздуха тази която е за дали да върти в купето или да влиза отвън,че нещо не работи а относно топлото,от всякъде духа топло само в краката-хладко???

MUROMAN
30-01-2012, 22:15
да питам,каде е моторчето за клапата за въздуха тази която е за дали да върти в купето или да влиза отвън,че нещо не работи а относно топлото,от всякъде духа топло само в краката-хладко???

Точно под въздушния филтър.
Като го махнеш е под него.

mimouzunov
31-01-2012, 14:01
Точно под въздушния филтър.
Като го махнеш е под него.

Аз все си мисля ,че моторчето е по-скоро близо до вентилатора за парното...:crazy:
Това което се вижда след като се свали "климатичния" филтър е самата клапа...

Furious 155
31-01-2012, 14:08
Аз все си мисля ,че моторчето е по-скоро близо до вентилатора за парното...:crazy:
Това което се вижда след като се свали "климатичния" филтър е самата клапа...
Моторът който движи оста на клапата под филтъра е точно от страната на пасажерската врата. :BIGsmile:

pace
31-01-2012, 16:57
трябва ли жабката да се сваля

Dimicha
02-02-2012, 21:38
трябва ли жабката да се сваля

Абе то ще я свалиш жабката,но пак е доста нагоре това моторче.Мисля си,че единственият начин да се извади цивилизовано и без чупене е да се свали цялото табло и цялото тяло на климатика-във форума на Ланча така го беше направил колегата.Аз лятото успях да го сваля това моторче по много варварски начин-понеже след всичкото разглабяне ми се освободи достъп само до едно от трите болтчета,които го държат.Другите две просто ги напънах с една голяма отвертка и в крайна сметка моторчето беше в ръцете ми с цената на отчупено парче от кожуха на вентилатора.Но няма значение,щото сега отваря и затваря.Вярно с яко тракане,щото прецаках малко зъбчатките на моторчето,но ме мързи пак да го вадя.Друг начин да се достигне до това моторче,според мен,е да се направи дупка в ламарината,която е над него-някъде встрани от филтъра на климатика,т.е. отвън на колата да го извадиш....но това е не по-малко сложно.

pace
06-02-2012, 19:45
ок,значи филма е голям,а защо от всякъде духа топло а в краката хладко???

ivopetrov_1982
11-02-2012, 18:56
и брат ми има проблем с парното!смени радиаторчето и парното не духа топло!колата си загрява нормално а купето е хладно!даже не може да надуе маркучите на радиатора все са меки!колата е 1.7 т.п. 115кончета:director:

pace
12-02-2012, 09:19
и брат ми има проблем с парното!смени радиаторчето и парното не духа топло!колата си загрява нормално а купето е хладно!даже не може да надуе маркучите на радиатора все са меки!колата е 1.7 т.п. 115кончета:director:
когато загрее пипнете маркучите дали са топли 'входящия и изходящия от радиаторчето'

Furious 155
12-02-2012, 12:54
и брат ми има проблем с парното!смени радиаторчето и парното не духа топло!колата си загрява нормално а купето е хладно!даже не може да надуе маркучите на радиатора все са меки!колата е 1.7 т.п. 115кончета:director:


когато загрее пипнете маркучите дали са топли 'входящия и изходящия от радиаторчето'
точно така ще разберете дали е обезвъздушено. Също така вижте дали отоплението на дроселовата клапа работи. Ако там е запушено, е проблем, защото системата се обезвъздушава през този кръг.

Milcho
12-02-2012, 21:44
И на брата алфата е така,с ново радиаторче на парното,нова водна помпа,ревизия на главата и нова гарнитура,след като вкара масло в антифриза.Системата е промита и чиста и парното е пак слабо,а преди това само с новото радиаторче нямаше никакво парно,но явно тези китайски боклуци са с по-малко ребра и много слабо топлоотдаване,понеже и двете му тръби парят и явно върти вода през него,а и на пежото като го смених и с новото китайско радиаторче се оказа още по слабо парното.Скоро и колега с Ауди Б4 беше с подобен проблем,с ново китайско радиаторче и никакво парно,но там проблема се оказа комплексен-заминала водна помпа,заяла клапа,понеже не е като при нас с кранче,а с клапа и като ги оправи тези неща сложи и радиаторче на Валео и се видя вече с яко парно.

TRENDi
15-02-2012, 20:09
Да се отчета, че и аз съм на същото дередже. Колата е загряла, а вътре духа, все едно съм с климатик и съм набримчил студеното :cold:. Понеже лятото бях набедил типовото радиаторче, че тече\оказа се от връзката с кранчето\, го смених с алфовото\предварително продухано и почистено\ - е от тогава парно нямам. Вход. и изх. маркучи не се барат\толкова са горещи\, което показва, че кранчето отваря коректно. Та явно алфовото радиаторче някога е сменявано с китаец. Аз друго обяснение нямам. Напролет, ще си върна типовото, че ми стигат зимните ремонти за тоя сезон.

Furious 155
15-02-2012, 21:21
Да се отчета, че и аз съм на същото дередже. Колата е загряла, а вътре духа, все едно съм с климатик и съм набримчил студеното :cold:. Понеже лятото бях набедил типовото радиаторче, че тече\оказа се от връзката с кранчето\, го смених с алфовото\предварително продухано и почистено\ - е от тогава парно нямам. Вход. и изх. маркучи не се барат\толкова са горещи\, което показва, че кранчето отваря коректно. Та явно алфовото радиаторче някога е сменявано с китаец. Аз друго обяснение нямам. Напролет, ще си върна типовото, че ми стигат зимните ремонти за тоя сезон.
А дали въздухът от вентилатора за купето минава през радиаторчето или клапата е в положение да минава през климатичния радиатор в купето?
Води се смесителна клапа, само не помня къде точно се падаше, но е между двата радиатора реално.

TRENDi
15-02-2012, 21:54
С врътки съм. Нямам клима. Както и да въртя положението на духане все си вее хладина. Иначе отчетливо се чува промяната в положението на клапите и съответно в потоците на веене.

pace
17-02-2012, 13:21
С врътки съм. Нямам клима. Както и да въртя положението на духане все си вее хладина. Иначе отчетливо се чува промяната в положението на клапите и съответно в потоците на веене.
тоо клапата може да си се чува но дали затваря плътно,за моята съм сигурен че НЕ:bad_evil:

piticar
17-02-2012, 15:12
Мен редовно ми става така, тъй като ми тече радиатора... Доливам антифриз догоре и веднага се оправя, почва да духа топло след като отлепи стрелката от 50 градуса.

Може би е удачно да питам някой да му се намира читав радиатор втора ръка за моята кошница, че от няколко места ми казват, че новите са свръх ултра мега зле и държат някоколко месеца...

Поздрави. Колега аз го смених със нов за 100,00лв и нямам проблеми