PDA

View Full Version : смяна на вариатор 1.8TS ?



yaniiiii
03-01-2012, 01:58
Колеги искам да попитам как мога да се обеда, че вариотора ми е за смяна? ..От известно време след запалване се чува тракането като при дизелите и загуби доста мощност.. Гледам нов е към 300+лв., а не са малко.. и затова ми се иска да съм сигурен,че е от него. Мотора е 1.8TS 144кс. ! Чакам съвети :please:

NightRider
03-01-2012, 07:08
Колеги искам да попитам как мога да се обеда, че вариотора ми е за смяна? ..От известно време след запалване се чува тракането като при дизелите и загуби доста мощност.. Гледам нов е към 300+лв., а не са малко.. и затова ми се иска да съм сигурен,че е от него. Мотора е 1.8TS 144кс. ! Чакам съвети :please:
Щом си имаш дизел и чука отпред вляво от към казанчето за антифриз да кажем, губиш мощност към високите обороти си за вариатор. Има ремонтни комплекти, ама всички кават, че е само временно решение.

-Bobby-
03-01-2012, 10:41
Щом вече си "дизел", сменяй вариатора. Ама целия, тия ремонтни комплекти ги забрави...

JoRiX
03-01-2012, 10:44
Това е звука на тракащ вариатор - http://www.youtube.com/watch?v=pQYhaJjvwmg


А това на нетракащ - http://www.youtube.com/watch?v=lTORmuRObTA

yaniiiii
03-01-2012, 12:03
звука си го имам, но мощността сякаш я няма повече в ниските обороти ..А от скоро почна и да ми държи обороти, като пусна газта седи 2-3 секунди на 2000 оборота и започват бавно да падат.. Дали пак вариаотора е причината :?:

totii
03-01-2012, 12:38
колега аз на моята и смених само ремонтния комплект и спря да трака като дизел но за кратко сега пак почва да се чуват някой клапани и заглъхва на мощност във високите обороти затова по добре си го смени целия вариатор:)

Mury
04-01-2012, 16:15
звука си го имам, но мощността сякаш я няма повече в ниските обороти ..А от скоро почна и да ми държи обороти, като пусна газта седи 2-3 секунди на 2000 оборота и започват бавно да падат.. Дали пак вариаотора е причината :?:

Имам аз едно питане,къде ти е сменян ангренажния ремък,дали това е станало със специализиран инструмент.Когато колата е много не зацепена/така да се изразя/ЕКУ-то има опция да бута газоразпределението,за да си догоди аванса,и се случва да работи вариатора дори и на празен ход :beer::beer::beer::beer::beer:Загубата на мощност може да е и от друго,но да е просто съвпадение.:idea2::idea2::idea2:

NightRider
04-01-2012, 17:29
Имам аз едно питане,къде ти е сменян ангренажния ремък,дали това е станало със специализиран инструмент.Когато колата е много не зацепена/така да се изразя/ЕКУ-то има опция да бута газоразпределението,за да си догоди аванса,и се случва да работи вариатора дори и на празен ход :beer::beer::beer::beer::beer:Загубата на мощност може да е и от друго,но да е просто съвпадение.:idea2::idea2::idea2:
Mного на място - и аз съм го мислил това, но друго е като го потвърди някой. И всичко зависи дали напред или назад е изместено

Satanism
06-01-2012, 10:32
Да не говорим, че загуба на мощност от вариатора почти не се усеща.....

Mury
06-01-2012, 10:38
Да не говорим, че загуба на мощност от вариатора почти не се усеща.....

По принцип,ако е много муерте се усеща :sex::sex::sex:

Satanism
06-01-2012, 10:47
По принцип,ако е много муерте се усеща :sex::sex::sex:

Да бе ма колко време трябва да трака, че да умре съвсем....?

Mury
06-01-2012, 10:52
Да бе ма колко време трябва да трака, че да умре съвсем....?

Може да умре и от раз :puke::puke::puke:

didko_boy
15-02-2012, 18:36
смени ли вариатора колега зщото имам приемлио предложение за теб и за всички с тракащи вариатора

danniel
15-02-2012, 18:45
смени ли вариатора колега зщото имам приемлио предложение за теб и за всички с тракащи вариатора

Кажи бе дидко адашче и почти наборче, какво е това предложение? :)

didko_boy
15-02-2012, 19:03
Кажи бе дидко адашче и почти наборче, какво е това предложение? :)

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=28814&page=69 последния пост :cheers:

Bobo
15-02-2012, 20:51
ЕКУ-то има опция да бута газоразпределението,за да си догоди аванса,и се случва да работи вариатора дори и на празен ход

Е такъв филм в ЕКУ на алфа няма! Да не говориме че да буташ газоразпределението за да си догодиш аванса е колосално глупаво изказване;)

Васил Петров
15-02-2012, 22:45
.Когато колата е много не зацепена/така да се изразя/ЕКУ-то има опция да бута газоразпределението,за да си догоди аванса,и се случва да работи вариатора дори и на празен ход

То по тази логика... Аз когато си карах колата със спортните валове БЕЗ ВАРИАТОР от къде ми изчисляваше екуто аванса.

---------- Post added at 22:45 ---------- Previous post was at 22:41 ----------


Да не говорим, че загуба на мощност от вариатора почти не се усеща.....

Само да вметна че без вариатор колата няма никакви ниски.Много е мъртва до към 4000об.

oem
15-02-2012, 22:56
Вариаторчето си е вариаторче, аванса аванс ... без тях колата не върви :lol: а едно с друго нямат кой знае колко общо :)

didko_boy
16-02-2012, 14:44
То по тази логика... Аз когато си карах колата със спортните валове БЕЗ ВАРИАТОР от къде ми изчисляваше екуто аванса.

---------- Post added at 22:45 ---------- Previous post was at 22:41 ----------



Само да вметна че без вариатор колата няма никакви ниски.Много е мъртва до към 4000об.

а ти със спортни валове от 1000 оборота ли си очаквал че ще излиташ ? и да те оправя малко Mury не е казвал че ИЗЧИСЛЯВА АВАНСА от вариатора

Mury
16-02-2012, 15:34
Е такъв филм в ЕКУ на алфа няма! Да не говориме че да буташ газоразпределението за да си догодиш аванса е колосално глупаво изказване;)

Ще ми обясниш ли защо тогава 1.6 ТС с много незацепен мотор,си пускаше вариатора на празен ход,и след като колата беше зацепена,спря да го прави :coolio::coolio::coolio::coolio::coolio:

---------- Post added at 16:34 ---------- Previous post was at 16:33 ----------


То по тази логика... Аз когато си карах колата със спортните валове БЕЗ ВАРИАТОР от къде ми изчисляваше екуто аванса.

---------- Post added at 22:45 ---------- Previous post was at 22:41 ----------



Само да вметна че без вариатор колата няма никакви ниски.Много е мъртва до към 4000об.

Мамин прочети алко преди да пишеш :falos::falos::falos::falos::falos:Никъде не съм написал че ЕКУ-то изчислява аванса чрез вариатора,ма трябва да напишем нещо след гуруто

V_A_N_K_A_T_A
16-02-2012, 15:50
Ще ми обясниш ли защо тогава 1.6 ТС с много незацепен мотор,си пускаше вариатора на празен ход,и след като колата беше зацепена,спря да го прави :coolio::coolio::coolio::coolio::coolio:

---------- Post added at 16:34 ---------- Previous post was at 16:33 ----------



Мамин прочети алко преди да пишеш :falos::falos::falos::falos::falos:Никъде не съм написал че ЕКУ-то изчислява аванса чрез вариатора,ма трябва да напишем нещо след гуруто

Е,така сме облъчените,нали ;)

Bobo
16-02-2012, 15:51
Няма да ти обесня ;) По добре спри че става много смешно и трагично;)

Mury
16-02-2012, 16:13
......Oбещавам,че няма да пиша повече по теми,които не са ми ясни,но ти ако искаш можеш да обЯсниш на незнаещите