PDA

View Full Version : Имате ли добро парно?



VET
04-01-2012, 11:33
Здравейте колеги с ГТВ-та, въпроса ми е как ви е парното в тези студени дни. На мен ми се струва че е доста слабичко парното.

_power_
04-01-2012, 11:44
Здравейте колеги с ГТВ-та, въпроса ми е как ви е парното в тези студени дни. На мен ми се струва че е доста слабичко парното.
Моето е направо.....все едно съм с печка:shock:
Не е истина колко е топло.

mochko1
04-01-2012, 12:25
Парното е доста силно ,но никога не мога да го регулирам като хората. Или е студено ,или е адската жега.

_power_
04-01-2012, 13:22
...

SGB
04-01-2012, 15:32
Зимата колата не е излизала, но е имало студени дни в които съм я карал и парното е доста силно, климатика също работи много добре.

VET
04-01-2012, 21:46
Явно ще свалям радиаторчето, защото просто парно все едно нямам. Колата си загрява нормално, в интерес на истината държи около 2мм преди 90С, но пък смятам че просто датчика лъже, защото перката пък се включва на 90, а вероятността и двата датчика - този на радиатора и този за температурата да са еднакво умрели, ми се струва малко вероятно. Пък и обикновено ключа на радиатора умира в обратната посока - по-скоро закъснява с включването. Продухвах радиаторчето с вода под налягане и си има нормален дебит, и тече чиста вода, но въпреки това, топло се усеща само когато колата е напълно загряла и вентилатора е на 3. Интересното е че на 1 и 2 вентилатора духа студено въпреки че колата е загряла.

VET
04-01-2012, 22:18
Тъй като моторчето е мъртво, блокирах клапата в постоянно отворено положение. Мислиш, че ще се подобрят нещата ако върти само вътрешния ли? Ритмото ми при отворена клапа, ще ме умори от жега, а радиатора не е по-голям. А и при циркулация само на вътрешния въздух, при други автомобили ми е правило впечатление, че се запотяват стъклата.

coca-cola
04-01-2012, 22:19
От левия край на радиатора(на парн.)има кранче,свали го и го провери да не е запушено,много е лесно или първо виж дали жилото го отваря и затваря от край до край успех

VET
04-01-2012, 22:54
Това вече го правих. И кранчето и жилото си работят адекватно.

coca-cola
06-01-2012, 19:21
А маркучите към парното провери ли ги?да не са запушени

VET
06-01-2012, 22:57
И маркучите са ОК, защото ги откачих от термостата и първо в единия а после и в другия подавах вода от чешмата с маркуч и си имаше добър дебит и в двата случая.

coca-cola
07-01-2012, 11:28
Ами то стана егати научкването ама от растояние е така,провери жилото и клапата на средната врътка(тази за топло и студено)виж като я въртиш дали клапата отваря и затваря ако всичко това е о-кей за мен това вече е запушен радиатор на парното

Bobo
07-01-2012, 21:15
И маркучите са ОК, защото ги откачих от термостата и първо в единия а после и в другия подавах вода от чешмата с маркуч и си имаше добър дебит и в двата случая.

Като са ОК като загрее колата и двата ли са топли? И още един въпрос коя фаза ти е ГТВ-то?

_power_
08-01-2012, 01:24
Като са ОК като загрее колата и двата ли са топли? И още един въпрос коя фаза ти е ГТВ-то?
1 ва .

VET
08-01-2012, 09:34
Ами 1995 година е колата, и да като загрее, и двата са топли, но горния е по-топъл. Горния имам в предвид при термостата. Хвалих я хвалих я тая кола във фиат форума че е по-добра от Купето на Фиат, пък тя напоследък само ме дразни. От две седмици пищи пистовия ремък и не мога да хвана коя ролка е. Смених и ремъка, и точно след 15 мин, пак се разпищя. Смених малката ролка на обтегача, лагерите на алтернатора, лагера на климатика, само голямата неподвижна ролка не съм сменил още, но пък тя е единствената която се върти мазно и без луфт, за разлика от сменените до тук. Нещо бие според мен някъде, защото като намокря ремъка и воя изчезва, което значи че някъде се получава приплъзване според мен. Днес ако ми остане време ще си направя още един експеримент и ще видя какво ще стане.
А радиаторчето явно ще го свалям.

Лек и успешен ден

Bobo
10-01-2012, 21:43
Ами 1995 година е колата, и да като загрее, и двата са топли, но горния е по-топъл. Горния имам в предвид при термостата. Хвалих я хвалих я тая кола във фиат форума че е по-добра от Купето на Фиат, пък тя напоследък само ме дразни. От две седмици пищи пистовия ремък и не мога да хвана коя ролка е. Смених и ремъка, и точно след 15 мин, пак се разпищя. Смених малката ролка на обтегача, лагерите на алтернатора, лагера на климатика, само голямата неподвижна ролка не съм сменил още, но пък тя е единствената която се върти мазно и без луфт, за разлика от сменените до тук. Нещо бие според мен някъде, защото като намокря ремъка и воя изчезва, което значи че някъде се получава приплъзване според мен. Днес ако ми остане време ще си направя още един експеримент и ще видя какво ще стане.
А радиаторчето явно ще го свалям.

Лек и успешен ден

Свали първо само кранчето и виж дали работи правилно после се заигравай с радиаторчето ;) За свиренето аз залагам че е сбъркана дължината на ремъка и/или обтегача не е читав ;)

VET
10-01-2012, 21:52
ОК, мерси Бобо, ще ги видя тези неща. А можеш ли да кажеш, каква трябва да е дължината на ремъка според теб, защото колата нямаше ремък като я купих и ми продадоха 7РК1955 ако не се лъжа, и сега пак такъв ми предложиха?

Bobo
11-01-2012, 14:20
ОК, мерси Бобо, ще ги видя тези неща. А можеш ли да кажеш, каква трябва да е дължината на ремъка според теб, защото колата нямаше ремък като я купих и ми продадоха 7РК1955 ако не се лъжа, и сега пак такъв ми предложиха?

Толкова ти е ремъка ;)

VET
16-01-2012, 22:36
Ами не, не е възможно да ги смесва потоците, по простата причина, че клапата съм я блокирал в отворено положение.

Bobo
17-01-2012, 14:08
Не клапата за външния въздух, за която стана ясно, че си я застопорил отворена... Тази, която променя потока дали въздуха да идва през радиаторчето (тоест да е топло) или не (и съответно да е студено)... Тази, която се регулира от врътката около която има синя и червена чертичка (най-вероятно е първата откъм шофьора)... ;)

Ква клапа кви пет лева тва е фаза 1 ГТВ! Четете внимателнокво съм написал ;)

VET
09-02-2014, 11:44
Здравейте колеги, по въпроса за парното, накрая го реших проблема. Оказа се че или някой е пипал или заводски не е регулирано правилно, защото врътката която върти кранчето, върти и една клапа, която вкарва студен въздух. Оказа се че когато кранчето е отворено, клапата е недозатворена и едновременно с топлия въздух влиза и студен през недозатворената клапа и топлото е малко. Наложи се реглаж и всичко се нареди.
Но както и да е, ГТВ-то си замина. Със здраве да си я кара новия собственик. Взе една много добра кола, по която всичко беше пипнато с мерак и нищо не беше спестено.
Беше много добра кола, но просто са ми много и се наложи да се разделим. Може да се смеете, но ревах една седмица от мъка.
Тъй като Даниел искаше снимка, ако не е в нарушение на правилата на форума, ще дам линк към темата ми във фиат форума, където описвам какво е правено по колата и с какви други коли се забавлявам.

http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=94028&start=210

_power_
09-02-2014, 13:51
Стоиле, мерси !