PDA

View Full Version : Проблем с Принтер САМСУНГ



petko
04-01-2012, 16:30
Здравейте,

имам проблем с един принтер Samsung CLX-3175FN, точно на 2 години е, и както се очаква от тая скапана марка, работи само принтера. Скенера, Факса и Копиратено иЗваднъж престанаха да работят.
Чуда се дали има смисъл да се ремонтира, или както се предполага, Заводски е програмиран да работи 2 години. Струваше около 700 лева нов. Да го метна преЗ проЗореца или да го ремонтирам, ама като няма Гаранция сигурно ремонта ще струва колкото нов да си купиш, че Самсунг повече няма да купя е ясно.
Шейната се движи и свети, само дето от Копирането иЗкарва бял лист е една черта по средата.

Въпроса ми е, има ли някъде сервиЗ дето ремонтира тея боклуци, или само в Фирмения трябва да се ходи ?

Reset му направих, ама ефект няма:surrender:

Walker
04-01-2012, 18:43
Здравейте,

имам проблем с един принтер Samsung CLX-3175FN, точно на 2 години е, и както се очаква от тая скапана марка, работи само принтера. Скенера, Факса и Копиратено иЗваднъж престанаха да работят.
Чуда се дали има смисъл да се ремонтира, или както се предполага, Заводски е програмиран да работи 2 години. Струваше около 700 лева нов. Да го метна преЗ проЗореца или да го ремонтирам, ама като няма Гаранция сигурно ремонта ще струва колкото нов да си купиш, че Самсунг повече няма да купя е ясно.
Шейната се движи и свети, само дето от Копирането иЗкарва бял лист е една черта по средата.

Въпроса ми е, има ли някъде сервиЗ дето ремонтира тея боклуци, или само в Фирмения трябва да се ходи ?

Reset му направих, ама ефект няма:surrender:

До колкото виждам има дисплей.
Никаква ли грешка не изписва?
Има ли мастило?

old alfist
05-01-2012, 09:52
Според мен не е оправдаво да се изхвърля и преди да тръгнеш по майстори огледай първо софтуера - настройки и драйвери, ако си сменял операционната система.Няколко принтера на Самсунг съм ползвал и сега имам два - доволен от тях, но не съм фен на комбинираните устройства.

petko
05-01-2012, 19:18
Нищо не съм променял, просто иЗведнъж почна при копиране да пуска само бял лист. при скенера е същото. Колко ли ще му е ремонта? Принтера иначе си работи отлично

old alfist
05-01-2012, 23:06
При разбиращи хора и ако е изгоряло някое чипче - около 50лв.