PDA

View Full Version : Мога ли да карам без ламбда сонда



Montero881988
06-01-2012, 16:17
Да започна с това:колата е 156 1.8тс 144к.Значи преди около една седмица се появи следния проблем: Колата е с газов инжекцион фобос,сутрин като запалех до 50 градуса порблеми никакви,но след това се започва с давене ,падането на обороти,никаква мощност,колата започна да превключва на 60-65 градуса,5 километра ми е работата от дома,аз докато се прибера тя тогава превлючи ,а бе пълен хаос,започнах да зареждам повече бензин от колко газ.Та вчера забелязах че притрисането и лошата работа е също и на бензин и я откарах при майстора,който установи че ламбда сондата не дава никакви стойности,чат пат някакъв проблясък.Каза ми че я откачил и сега е добре,и наистина колата в момента е добре,но разходът щял да се вдигне,а нова и оригинална била 250 лв ,каза ми да не взимам от тия универсалните защото били пълен боклук,кажете вашто мнение,ако не дигне разхода,мога ли да карам така за момента,или веднага трябва да търся друга.Но се пак мисля че мощноста в голямите обороти и е спаднала или просто се лъжа

Mury
06-01-2012, 16:26
Ами не е хубаво да караш така дълго време,особено на дълъг път.Иначе сондата за твойта кола е точно универсална,много отдавна е открит проблем в каталога на Бош с номера на сондата точно за ТС-ите,опита показва че най-добре на тази кола работи точно универсална сонда Бош ЛС05.Според мен,не е лошо да минеш и през друг сервиз,за още мнения,защото сондата може да забие,ако колата има някакъв друг проблем,а колата може да се оправи просто с един ресет на ЕКУ-то,от много каране на газ се забатачва :flex::flex::flex::flex::flex:

П.С.Сондата мисля че струваше около 230 лв.

Montero881988
06-01-2012, 16:33
значи майстора кара същата алфа като мойта и те по точно са двама с 156 ,и ми каза че е слагал и на други алфи и било само фалш.А забравих да кажа че колата е 98 година ако има от значение,мене най ме притеснява дали за момента мога да карам без нея,аз сега ще и засеча какъв разход ще ми даде,вече 15 000 я карам на газ и това първия филм в който се вкарвам

Mury
06-01-2012, 16:35
значи майстора кара същата алфа като мойта и те по точно са двама с 156 ,и ми каза че е слагал и на други алфи и било само фалш.А забравих да кажа че колата е 98 година ако има от значение,мене най ме притеснява дали за момента мога да карам без нея,аз сега ще и засеча какъв разход ще ми даде,вече 15 000 я карам на газ и това първия филм в който се вкарвам

Еми щом му имаш толкова вяра,действай.Аз с интерес ще очаквам развитието :biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:

П.С.Това че майстора кара такава кола,не значи че я познава :notworthy::notworthy::notworthy:

alfaa156
06-01-2012, 16:39
Ами не е хубаво да караш така дълго време,особено на дълъг път.Иначе сондата за твойта кола е точно универсална,много отдавна е открит проблем в каталога на Бош с номера на сондата точно за ТС-ите,опита показва че най-добре на тази кола работи точно универсална сонда Бош ЛС05.Според мен,не е лошо да минеш и през друг сервиз,за още мнения,защото сондата може да забие,ако колата има някакъв друг проблем,а колата може да се оправи просто с един ресет на ЕКУ-то,от много каране на газ се забатачва :flex::flex::flex::flex::flex:

П.С.Сондата мисля че струваше около 230 лв.

колега нз от къде си я зимал ,но преди година си я зех от пловдив за 123лева точно тази ,която казваш

Mury
06-01-2012, 16:48
колега нз от къде си я зимал ,но преди година си я зех от пловдив за 123лева точно тази ,която казваш

Гршката е моя,обърках се с цените на дебитомерите,тях ги коригираха от Бош.Съжалявамз а подвеждането :smoke::smoke::smoke::smoke:

-Bobby-
06-01-2012, 16:56
Карай си, няма проблем, особено ако си имаш спонсор за прекомерно висок разход - нямаш грижи. :)
ГИ-то си дърпа инфо от ЕКУ-то, така че като си без ламбда, и на газ ще лапа юнашки, защото ЕКУ-то вкарва аварийния режим и обогатява сместа много.
А газаджията го поздрави за това, че е "разбирач", ако искаш му и вярвай, макар че аз лично на такива бих им затворил сервиза, че да не си патят и други от философщините му. Но в случай, че решиш да си нормализираш разхода - купи си един Bosch LS-05 и всичко ще се оправи - ако разбира се ламбдата си е заминала и от нея е проблема. А това би могъл да го разбереш, ако чуеш и още някое мнение, и то от по-запознат с Алфите. Карането на такава кола не означава задължително да й познаваш тънкостите.

Alamo
06-01-2012, 17:13
И при мен лабдата беше мъртвец следслагане на газ. Смених я с оригинална БОШ от БОШ Киров за 150лв.(огромна благодарност на Георги, който я купи и смени) Оригиналния номер вече не се произвежда и ми дадоха тази с която е заменена. Ако те интересува ще потърся кутията и ще ти кажа точния номер по каталог. Преди клатеше оборотите яко, сега спят просто.

Montero881988
06-01-2012, 17:15
Колеги вие грешно ме разбрахте,аз не съм казал че съм му повярвал и че ще карам без ламбда сонда,просто исках да зная дали за 2-3 седмици ако карам така ще и стане нещо и каква да купя,точно затова пуснах темата,защото в момента нямам възможност да отида и да купя една на момента.Затова и питам тук във форума,защото се някой се е сблъскал с такова нещо,и съм сигурен че от тук ще изградя мнение какво да правя,затова и ще послушам колегите които ми казаха да купя там bosh LS-O5 ,а тя в каква цена варира

---------- Post added at 17:15 ---------- Previous post was at 17:14 ----------


И при мен лабдата беше мъртвец следслагане на газ. Купих си оригинална БОШ от БОШ Киров за 150лв. Оригиналния номер вече не се произвежда и ми дадоха тази с която е заменена. Ако те интересува ще потърся кутията и ще ти кажа точния номер по каталог. Преди клатеше оборотите яко, сега спят просто.

еми дам колега ,може и да ги напишеш,може да ми бъдат от полза

Mury
06-01-2012, 17:17
Пак ти казвам,не се хвърляй веднага да купуваш сонда,отиди някъде другаде на диагностика :biggrin::biggrin::biggrin:

Alamo
06-01-2012, 17:22
А как разбраха, че сондата не работи?

NightRider
06-01-2012, 17:22
Пак ти казвам,не се хвърляй веднага да купуваш сонда,отиди някъде другаде на диагностика :biggrin::biggrin::biggrin:
Мъри, не се мъчи - тук думата ДИАГНОСТИКА е мръсна дума. А мерак за ремонт без ДИАГНОСТКА се избива само с ... много пари

Montero881988
06-01-2012, 17:53
Ми как е разбрал,не му е за пръв път да прави диагностика сигурно,де да го знам :Д ,закачи я на компа но и на мен ми показа там някаква като диаграма и то седеше права черта,не отчиташе нищо.от както я откачи всичко се оправи,и на газ и на бензин.Предполагам че за това преди това се е шашкало всичко,но утре ще я откарам ако трябва и на друго място на диагностика да я видят хората и да потвърдат евентуално,но засега ще карам така

badmadafaka
06-01-2012, 18:44
Хората те питат дали си сигурен в диагностичните умения на въпросния майстор, защото 99.9% от простаците, които наричат себе си "майстори" имат познания по диагностика дотолкова, че да прочетат грешките, записани в ЕКУ-то, и като на 9 от 10 записани пише нещо, свързано с ламбда сонда, разбирача решава, че тя е за смяна.

От друга страна това е все едно да имаш 5 различни болки: да те боли зъб, да те боли ухото, да те боли гърлото, да те боли ръката защото си се порязал и да те боли г.з. Та при тия 5 неща ако отидеш на лекар и той ти направи операция на нервната система, защото всичките неща те болят именно заради нервите, които са част от нея, тоя лекар добър ли е според теб..?

А иначе за огромна част от членовете на тоя форум освен, че "диагностика" е мръсна дума, цена за каквото и да било в колата над 100 лева е "неоправдан разход"... Ама това не е по темата...

ФЕРАРИСТ
06-01-2012, 18:59
От друга страна това е все едно да имаш 5 различни болки: да те боли зъб, да те боли ухото, да те боли гърлото, да те боли ръката защото си се порязал и да те боли г.з. Та при тия 5 неща ако отидеш на лекар и той ти направи операция на нервната система, защото всичките неща те болят именно заради нервите, които са част от нея, тоя лекар добър ли е според теб..?
Тва беше добро сравнение....

Montero881988
06-01-2012, 19:08
Еми не за пръв път ходя при него,оплаквания нямам,и други коли ми е правил,не мисля че е сгрешил,не съм неграмотен и не съм сляп на това което се виждаше на компютъра,но за да съм сигурен утре ще отида и на друго място и ще кажа със сигурност

Mury
06-01-2012, 19:23
Еми не за пръв път ходя при него,оплаквания нямам,и други коли ми е правил,не мисля че е сгрешил,не съм неграмотен и не съм сляп на това което се виждаше на компютъра,но за да съм сигурен утре ще отида и на друго място и ще кажа със сигурност

И какво се виждаше на компютъра,че ми стана интересно :smoke::smoke::smoke:

milenmilan
06-01-2012, 20:00
Еми не за пръв път ходя при него,оплаквания нямам,и други коли ми е правил,не мисля че е сгрешил,не съм неграмотен и не съм сляп на това което се виждаше на компютъра,но за да съм сигурен утре ще отида и на друго място и ще кажа със сигурност

Колега за да спрат терзанията ти, отиди в един сервиз в София, член на който е колега, дал в тая тема над 4 мнения. Говоря така кодирано за да не направа реклама и да ми се скарат. :notworthy:

D22DJ
06-01-2012, 20:08
Само то любопитство колега, за кой сервиз в Перник говорим?

Сори за спама.

oem
06-01-2012, 22:06
Ами не е хубаво да караш така дълго време,особено на дълъг път.Иначе сондата за твойта кола е точно универсална,много отдавна е открит проблем в каталога на Бош с номера на сондата точно за ТС-ите,опита показва че най-добре на тази кола работи точно универсална сонда Бош ЛС05.Според мен,не е лошо да минеш и през друг сервиз,за още мнения,защото сондата може да забие,ако колата има някакъв друг проблем,а колата може да се оправи просто с един ресет на ЕКУ-то,от много каране на газ се забатачва :flex::flex::flex::flex::flex:

П.С.Сондата мисля че струваше около 230 лв.

Батка, каталожната сонда работи по-добре от универсалната. Тва е пълна глупост с тази универсалната. Не знам на кои коли е имало проблем но аз си карам с 190 и тя работи много по-добре от LS05.

Mury
07-01-2012, 08:41
Батка, каталожната сонда работи по-добре от универсалната. Тва е пълна глупост с тази универсалната. Не знам на кои коли е имало проблем но аз си карам с 190 и тя работи много по-добре от LS05.

Може,аз слагам 190-ки на Евро 3 :devil::devil::devil:

NightRider
07-01-2012, 09:05
Колата ти е с програма за определена сонда, а не за ОЕМ изпълнение - не прави глупости

Spox
07-01-2012, 14:34
Еми колега, да се включа и аз в темата. Няма ли тая колица онази иначе толкова до болка позната "лапма на смъртта", демек Engine Failure? След това, ако ще купуваш нова сонда пробвай в ebay.de оригинална на Bosh. Аз от там си взех за моята 2.0 jts и на фона на 323 лв. който ми бяха обявени от всички сервизи, 89 Евро си е друга работа. Да чакаш една седмица, но си спестяваш около 150 левчета. Другото което е, не знам твоята с колко и какви сонди точно е, но е добре да знаеш. Моята е с две пред катализатора и две след катализатора. Фукнцията на двете след катализатора е точно както ти описа в първия си пост, да пускат живот от време на време. Така че, вдълбай се по-надълбоко. А относно газовия инжекцион оставам без без коментар...

NightRider
07-01-2012, 15:39
Еми колега, да се включа и аз в темата. Няма ли тая колица онази иначе толкова до болка позната "лапма на смъртта", демек Engine Failure? След това, ако ще купуваш нова сонда пробвай в ebay.de оригинална на Bosh. Аз от там си взех за моята 2.0 jts и на фона на 323 лв. който ми бяха обявени от всички сервизи, 89 Евро си е друга работа. Да чакаш една седмица, но си спестяваш около 150 левчета. Другото което е, не знам твоята с колко и какви сонди точно е, но е добре да знаеш. Моята е с две пред катализатора и две след катализатора. Фукнцията на двете след катализатора е точно както ти описа в първия си пост, да пускат живот от време на време. Така че, вдълбай се по-надълбоко. А относно газовия инжекцион оставам без без коментар...Братле, ти JTS. Той е просто ... с една сонда

Montero881988
08-01-2012, 00:10
дам с една сонда съм,днеска ходих и на друга диагностика,потвърдиха че е от нея,всичко друго е оки.За момента си карам така,без нея,но съм я засекъл да видя колко ще вдигне разхода и ще споделя,работата иначе и на газ и на бензин е нормална .И се ориентирвам да търся нова при първа възможност (парична) разбира се

NightRider
08-01-2012, 06:37
дам с една сонда съм,днеска ходих и на друга диагностика,потвърдиха че е от нея,всичко друго е оки.За момента си карам така,без нея,но съм я засекъл да видя колко ще вдигне разхода и ще споделя,работата иначе и на газ и на бензин е нормална .И се ориентирвам да търся нова при първа възможност (парична) разбира се
I все пак някой обясни ли ти защо мислят, че е ламбда? Освен това ти свали ли я, да видиш не е ли мръсна, с нагар по нея?

Montero881988
08-01-2012, 12:25
колега еми мислят че е ,защото на диагностиката я закачиха на компютъра и не отчита никакви стойности,на някакво като диаграма се вижда права черта,а до колко знам трябва да има някакви кривки ,като диаграмата където ти праят на сърцето .се едно не диша :D

Mury
08-01-2012, 19:09
колега еми мислят че е ,защото на диагностиката я закачиха на компютъра и не отчита никакви стойности,на някакво като диаграма се вижда права черта,а до колко знам трябва да има някакви кривки ,като диаграмата където ти праят на сърцето .се едно не диша :D

Так е,но зависи къде, в какъв диапазон е тази права черта :BIGsmile::BIGsmile::BIGsmile::BIGsmile:

NightRider
08-01-2012, 19:56
Так е,но зависи къде, в какъв диапазон е тази права черта :BIGsmile::BIGsmile::BIGsmile::BIGsmile:
А допускаш ли, че може да не е оригиналната му сонда, а някоя бавна?

Montero881988
08-01-2012, 22:34
Значи колата е вкарана в бг преди 10 месеца,за тия 10 месеца 15 хиляди съм навъртял,и всичко което си е на нея е дошло от италия,пък дали е оригинално или бавна нз,но за мен е умряла,защото чертата си беше права като магистрала,и след 1 минута подрипна некъде и после пак права,имам още малко да се повоза и ще споделя разликата в разхода,и тогава да го изкоментираме ако няма увеличение

totii
11-01-2012, 00:11
при мен ланда сондата работи но майстора ми каза че е мудна а колата я няма никаква във високите обороти, ще я сменям скоро но и катализатора ще махна

NightRider
11-01-2012, 06:39
при мен ланда сондата работи но майстора ми каза че е мудна а колата я няма никаква във високите обороти, ще я сменям скоро но и катализатора ще махнаАко имаш газова - от нея ти идва проблема - онзи ден оправях на баща ми със същата грешка. Включи на бензин и издухай колата малко също така

totii
11-01-2012, 10:04
Ако имаш газова - от нея ти идва проблема - онзи ден оправях на баща ми със същата грешка. Включи на бензин и издухай колата малко също така
нямам газова а и свещите са нови но не знам дали от тази грешка губи мошнос

ivo_63
12-01-2012, 11:06
ламбдата няма значение ако се кара на газ - затова се слага и комутатор при монтаж на газова уредба - да коригира показанията на ламбдата /лъже компа/ и разхода на газ не зависи от нея , а колко натискаш педала
иначе на бензин ще е зле ако не я смениш
и нищо няма да и стане ако я караш така на газ , на бензин влиза в авариен режим и качва разхода , може и до 5 на 100

badmadafaka
12-01-2012, 11:15
ламбдата няма значение ако се кара на газ - затова се слага и комутатор при монтаж на газова уредба - да коригира показанията на ламбдата /лъже компа/ и разхода на газ не зависи от нея , а колко натискаш педала
Искаш да кажеш, че ако си с газов инжекцион от последно поколение, можеш спокойно да си махнеш ламбдата и няма да има никаква разлика във вървенето и изобщо работата на мотора ли..? :book:

oem
12-01-2012, 11:38
ламбдата няма значение ако се кара на газ - затова се слага и комутатор при монтаж на газова уредба - да коригира показанията на ламбдата /лъже компа/ и разхода на газ не зависи от нея , а колко натискаш педала
иначе на бензин ще е зле ако не я смениш
и нищо няма да и стане ако я караш така на газ , на бензин влиза в авариен режим и качва разхода , може и до 5 на 100

Първо мой човек научи кога и как работи ламбдата и в кои случай може да се емулира и в кои не, после прочети малко за комутатора какво представлява и каква му е функцията защото е много далеч от ламбда сондите и въобще пък ни най-малко има общо с газовата и комутатор въобще като такова физическо устройство не се монтира от 20 години вече :) Ще ме извиняваш ама чул недочул всеки взе от коли да разбира :bravo:

Смяяяях :rotfl:

NightRider
12-01-2012, 11:52
Komutator или симулатор?

Alamo
15-01-2012, 23:02
Ако те интересува ще потърся кутията и ще ти кажа точния номер по каталог. Преди клатеше оборотите яко, сега спят просто.

Намерих кутията. На етикета пише LS 6190 и отдолу с по-малки букви 0 258 006 190 произведена в Германия и с холограмен стикер

Montero881988
17-01-2012, 00:13
Така колеги,да се върна малко към темата която пуснах и понеже бях обещал като засека алфата без ламбда сонда да споделя резултати.Значи днес заредих газ,бях изминал 255км,23 л точно събра,като го пресметна 9л на 100км,в това число не слагам бензина,които гори докато загрее 40% колата,мисля че е като преди и е нормален.Карам вече повече от 10 дена без нея,колата си върви нормално ,работи нормално,и вече разбрах че и харчи нормално,даже повече от добре. А сега същинския въпрос,та за какво да купувам нова ,и дали нещо може да се насмете без нея,ако си покарам така

Novachev
17-01-2012, 12:50
Така колеги,да се върна малко към темата която пуснах и понеже бях обещал като засека алфата без ламбда сонда да споделя резултати.Значи днес заредих газ,бях изминал 255км,23 л точно събра,като го пресметна 9л на 100км,в това число не слагам бензина,които гори докато загрее 40% колата,мисля че е като преди и е нормален.Карам вече повече от 10 дена без нея,колата си върви нормално ,работи нормално,и вече разбрах че и харчи нормално,даже повече от добре. А сега същинския въпрос,та за какво да купувам нова ,и дали нещо може да се насмете без нея,ако си покарам така

Струва ми се че 9 литра газ и още 40% бензин 4-5л не е никак добър резултат явно сондата си оказва влияние. Или ако не съм те разбрал и това 9л /100км ти е крайния разход значи тази кола е адски удушена и най вероятно след 3500-4000 умира като дизел.

Montero881988
17-01-2012, 13:05
значи колега колата кара до прекъсвач без никакви проблеми и си ускорява добре,не е удушена както ти се изрази,като преди така и сега,колата за 2-3 км и загрява до 40 градуса и превключва на газ,летото когато превключваше почти веднага разходът на газ беше 11-11.5 ,а сега е 9 ,а до колкото бензин мисля че 3-4 л за близо 260км е добре,при положение,че не я карам на по големо разстояние от 15-20 км,

vlalov
17-01-2012, 13:07
Струва ми се че 9 литра газ и още 40% бензин 4-5л не е никак добър резултат явно сондата си оказва влияние. Или ако не съм те разбрал и това 9л /100км ти е крайния разход значи тази кола е адски удушена и най вероятно след 3500-4000 умира като дизел.
Май колегата е имал предвид "работи на бензин да 40 градуса а не проценти"-което няма как да е повече от 1 л. :idea:

NightRider
17-01-2012, 17:00
значи колега колата кара до прекъсвач без никакви проблеми и си ускорява добре,не е удушена както ти се изрази,като преди така и сега,колата за 2-3 км и загрява до 40 градуса и превключва на газ,летото когато превключваше почти веднага разходът на газ беше 11-11.5 ,а сега е 9 ,а до колкото бензин мисля че 3-4 л за близо 260км е добре,при положение,че не я карам на по големо разстояние от 15-20 км,
Дали може без ламбда? Ти можеш ли без да чуваш добре с едното ухо (образно казано). Ламбдата е един вид едното ухо на двигателя. А ти си прецени как да караш

Mury
17-01-2012, 17:30
Днес дойде при мен 156 2.0 с отрязана сонда,и меко казано беше адска бъркотия и батак,заради това други сервизи са сменили 100 неща,които не е трябвало да се сменят :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

Alamo
17-01-2012, 17:52
Смесообразуването става, като се вземат предвид доста сигнали от най-различни датчици. ЛАмбда сензора играе роля на обратна връзка - проверява дали сметките на компа са верни и ако не са ги коригира. За това и разликата в разхода на гориво не е голяма. Не знам само какво ще стане с клапаните при LPG и грешни сметки, а и едва ли някой в този форум може да ти каже еднозначно. Има доста коли които са с обикновенна газова и си карат доста без да отчитат нищо от ламбдата(е все пак трябва да са коректно настроени на газ-анализ с външна ламбда и СО сензор). Между другото има доста теми в нет-а за съживяване на лабда. До колкото знам няма какво да му стане на сензора. Възможните дефекти са да изгори нагревателя, да изгори сензора - но от външно пренапрежение най-често при калпава диагностика, или да се зацапа самия сензор. Имаше една тема в чуждите сайтове за номер с лимон разрязан на 2

Mury
17-01-2012, 18:17
Смесообразуването става, като се вземат предвид доста сигнали от най-различни датчици. ЛАмбда сензора играе роля на обратна връзка - проверява дали сметките на компа са верни и ако не са ги коригира. За това и разликата в разхода на гориво не е голяма. Не знам само какво ще стане с клапаните при LPG и грешни сметки, а и едва ли някой в този форум може да ти каже еднозначно. Има доста коли които са с обикновенна газова и си карат доста без да отчитат нищо от ламбдата(е все пак трябва да са коректно настроени на газ-анализ с външна ламбда и СО сензор). Между другото има доста теми в нет-а за съживяване на лабда. До колкото знам няма какво да му стане на сензора. Възможните дефекти са да изгори нагревателя, да изгори сензора - но от външно пренапрежение най-често при калпава диагностика, или да се зацапа самия сензор. Имаше една тема в чуждите сайтове за номер с лимон разрязан на 2

Щом казваш,че от скапана сонда,разхода неможе да се повиши много ок.....................:thumbup::thumbup::thumbup: :thumbup:

NightRider
17-01-2012, 19:33
Щом казваш,че от скапана сонда,разхода неможе да се повиши много ок.....................:thumbup::thumbup::thumbup: :thumbup:
Не може бе Мъри, слушай човека. Нали има пари да си тегли цистерна, па и за ремонт след туй щот не знаеш каква стойност подава след като се е скапала - за бедна или богата смес

totii
17-01-2012, 20:14
при мен сондата беше умряла и даваше грешка за нея и за бедна смес смених сондата закачихме на PC и сондата си работи перфектно но другата грешка си седи P0170 и във високите я няма никаква, ако може да ми препоръчате някой които прави диагностика в софия:)

Mury
17-01-2012, 20:16
при мен сондата беше умряла и даваше грешка за нея и за бедна смес смених сондата закачихме на PC и сондата си работи перфектно но другата грешка си седи P0170 и във високите я няма никаква, ако може да ми препоръчате някой които прави диагностика в софия:)
Тази грешка е за проблем в смесообразуването,демек освен сондата имаш още проблеми :thumbup::thumbup::thumbup:

totii
17-01-2012, 20:27
Тази грешка е за проблем в смесообразуването,демек освен сондата имаш още проблеми :thumbup::thumbup::thumbup:
значи работата е сериозна:sad:

KaloianIvanov
17-01-2012, 20:36
ЗДР !
Свалях двигателя за основен ремонт и откакто я запалихме свети това " motor control system failure ".
Закачахме я на диагностика имаше др грешки (вече са изтрити ) , но това си свети на таблото .
каде може да е проблема ?
ПС : имам ГИ
Поздрави !

NightRider
17-01-2012, 21:00
при мен сондата беше умряла и даваше грешка за нея и за бедна смес смених сондата закачихме на PC и сондата си работи перфектно но другата грешка си седи P0170 и във високите я няма никаква, ако може да ми препоръчате някой които прави диагностика в софия:)Мастер ресет. Иди при Бобо (Екстрийм)

Ilko Ivanov
17-01-2012, 22:53
Мастер ресет.
Това пък какво значи?

Alamo
17-01-2012, 23:37
ЗДР !
Свалях двигателя за основен ремонт и откакто я запалихме свети това " motor control system failure ".
Закачахме я на диагностика имаше др грешки (вече са изтрити ) , но това си свети на таблото .
каде може да е проблема ?
ПС : имам ГИ
Поздрави !

Преди Master Reset-а провери бушоните които са над главните до лявото коляно. Има един който е за ламбда, клапана за вентилация.........



Щом казваш,че от скапана сонда,разхода неможе да се повиши много ок.....................:thumbup::thumbup::thumbup: :thumbup:


Мъри, какво да казвам? Аз съм карал с неработеща ЛС и разхода не се покачи, или поне не толкова, че да го забележа. Споделям личен опит от кола с двигател като на колегата, а не празни приказки на тоя кво чул, оня кво знае....

Montero881988
18-01-2012, 11:06
Аз затова пуснах темата ,да дадат различните хора различни мнения,но си направих експеримент да карам без нея,и ви споделих че разхода не се покачи ,разлика никаква,не казвам че при всички е така,може би защото имам газ затова.Въпреки това не възнамерявам да карам без ламбда ,по натам ще си купя и сложа,защото се пак щом е сложена от производителя значи е част от колата

Mury
18-01-2012, 12:12
Нещата с промяната от неточни данни от ламбда сондата,идват много бавно и мъчително,докато един ден ЕКУ-то изпращява и започва да си прави каквото иска:pain::pain::pain::pain:

NightRider
18-01-2012, 12:28
Нещата с промяната от неточни данни от ламбда сондата,идват много бавно и мъчително,докато един ден ЕКУ-то изпращява и започва да си прави каквото иска:pain::pain::pain::pain:
A до тогава се е включил аварийният режим и те имат някаква алфа, а не истинска. А после и Алфа имат, ама на стоянка

KaloianIvanov
18-01-2012, 13:44
"Преди Master Reset-а провери бушоните които са над главните до лявото коляно. Има един който е за ламбда, клапана за вентилация......... "

Проверих ги всичките са ОК . Тоя "мастър ресет" как се прави , аз кабел имам ?

NightRider
18-01-2012, 19:57
"Преди Master Reset-а провери бушоните които са над главните до лявото коляно. Има един който е за ламбда, клапана за вентилация......... "

Проверих ги всичките са ОК . Тоя "мастър ресет" как се прави , аз кабел имам ?
А платена версия?

KaloianIvanov
18-01-2012, 23:53
Е ! :gruebel: то се знае че нямам .

NightRider
19-01-2012, 07:47
Е ! :gruebel: то се знае че нямам .
Е, тогава не става

elmaniqk
26-01-2012, 10:04
колеги някои може ли да ми каже номера на ламбдата за 156 1,6 '98

oem
26-01-2012, 10:29
0 258 006 190

ivo_63
27-01-2012, 11:46
Първо мой човек научи кога и как работи ламбдата и в кои случай може да се емулира и в кои не, после прочети малко за комутатора какво представлява и каква му е функцията защото е много далеч от ламбда сондите и въобще пък ни най-малко има общо с газовата и комутатор въобще като такова физическо устройство не се монтира от 20 години вече :) Ще ме извиняваш ама чул недочул всеки взе от коли да разбира :bravo:

Смяяяях :rotfl:

комутатор симулатор , а може и тъпо реле за 5 лева все тая - човека си кара колата , както виждате
а за теб колега - по-полека , че моя стаж е по-голям от твоята възраст
и кой слага на кола ,която струва 3к газова за 1,5 к - да нема се погребва с нея
смяххххххххххх

oem
27-01-2012, 12:36
комутатор симулатор , а може и тъпо реле за 5 лева все тая - човека си кара колата , както виждате
а за теб колега - по-полека , че моя стаж е по-голям от твоята възраст
и кой слага на кола ,която струва 3к газова за 1,5 к - да нема се погребва с нея
смяххххххххххх

Типично соц. мислене. Така като гледам стажа ти не струва нищо :hump:

Montero881988
27-01-2012, 19:02
комутатор симулатор , а може и тъпо реле за 5 лева все тая - човека си кара колата , както виждате
а за теб колега - по-полека , че моя стаж е по-голям от твоята възраст
и кой слага на кола ,която струва 3к газова за 1,5 к - да нема се погребва с нея
смяххххххххххх



Е ми колега дам кола за 3000,слагаш газ за 1100 точно,и за 10 000 км е избита,аз до тука имам 14000 км и си ги трупам с всеки ден.Всеки иска да си кара на бензин,но днешното време и безработица и мижави залати ни принуждават да стигнем до там.А също така всеки си има мнение по този въпрос,а също и финансови възможности,аз съм доволен!!!

JORDANGT
27-01-2012, 21:45
Е ми колега дам кола за 3000,слагаш газ за 1100 точно,и за 10 000 км е избита,аз до тука имам 14000 км и си ги трупам с всеки ден.Всеки иска да си кара на бензин,но днешното време и безработица и мижави залати ни принуждават да стигнем до там.А също така всеки си има мнение по този въпрос,а също и финансови възможности,аз съм доволен!!!

:th_up::th_up::th_up: