PDA

View Full Version : Скърцане в предно колело



gtapower
09-01-2012, 20:36
Колеги, здравейте!

Имам проблем със скърцащите ми спирачки. Скърцат не само когато спирам но и когато карам. Понякога като натисна леко спирачка се оправя но за кратко и отново започва да скърца на всеки оборот(Скръц, скръц...) надявам се ме разбирате..

Ако някой има някакви идеи как да оправя проблема много е дразнещо..

П.С.

Имам феродо по накладките още добре са.. дисковете също не са криви.. явно някакъв резонанс в апаратите ли незнам какво..

myato
09-01-2012, 21:24
Почисти водачите.А това,че имаш още феродо не е критерий за състоянието на спирачките.Ако са изтънели дисковете и изкочили много буталата,ще блокират при връщане.

NightRider
09-01-2012, 21:43
Или си изпекъл феродото след някоя гонка и рязка спирачка

haljscho
09-01-2012, 22:18
Това което те съветва myato + купи си по-добра марка накладки и свиренето ще изчезне......:-P

gtapower
09-01-2012, 22:26
Това, че скърца и без да съм натиснал спирачките също ли е причинено от накладките?

NightRider
09-01-2012, 22:29
Това което те съветва myato + купи си по-добра марка накладки и свиренето ще изчезне......:-P
Аха, ама и да си почисти буталата на апаратите за да се връщат добре

---------- Post added at 22:29 ---------- Previous post was at 22:28 ----------


Това, че скърца и без да съм натиснал спирачките също ли е причинено от накладките?Ам да - не ти връщат добре буталата на апаратите. Написали са ти го вече

gtapower
09-01-2012, 22:30
Някой може ли да препоръча някакви "нескърцащи" накладки

NightRider
09-01-2012, 22:33
Някой може ли да препоръча някакви "нескърцащи" накладки
Определи и колко си готов да дадеш

gtapower
09-01-2012, 22:49
Някакво средно качество все пак и дисковете ми са сток така, че не търся нещо от класа на "брембо" например, накладки среден клас, със същите качества като сток но да не скърцат .. Благодаря :)

NightRider
09-01-2012, 22:53
Някакво средно качество все пак и дисковете ми са сток така, че не търся нещо от класа на "брембо" например, накладки среден клас, със същите качества като сток но да не скърцат .. Благодаря :)
тук има колеги с опит, те ще ти дадат мнение. Аз си слагам едни и същи от Т&Н кар и съм доволен. Но те не са за спортно каране

Drag0
09-01-2012, 23:10
...
Караш я в сервиз и там ти казват какво и е.
Може да е криви дискове , въпреки че твърдиш че не са криви ... може да е от накладки останали на 2 мм ...може да е блокирал спирачен апарат ... може просто да има нужда от медна грес ... :drinking:

myato
09-01-2012, 23:17
Дисковете може да провериш като свалиш гумата и завъртиш главината на ръка.Ако претриват в накладка само в един сектор - криви са.Хубаво е да измериш дебелината им и дълбочината на каналите от накладките.Ако е вкопано над 5мм,сменяй дисковете.

haljscho
09-01-2012, 23:29
Някакво средно качество все пак и дисковете ми са сток така, че не търся нещо от класа на "брембо" например, накладки среден клас, със същите качества като сток но да не скърцат .. Благодаря :)
TEXTAR например.......

gtapower
10-01-2012, 16:44
Благодаря на всички за помощта, смених накладките и спря.. Имаха феродо за още доста, но се напукали в основата на феродото.. бяха точно "Textar" И след 20-тина изминати километра скърцането отново е на лице...