PDA

View Full Version : неудобни закопчалки за колани



akirilov
10-01-2012, 11:24
Днес смених столчето на малкия и мина на стандартният колан на АР 156 който обаче е доста неудобен когато трябва да се закопчава и откопчава всеки път. Италианците са го скрили между облегалката и седалката и се пада почти зад самото столче.
Та въпросът ми е откъде мога да купя нещо като удължител и да бъда спокоен че ще работи - да не се налага де.
Купих един китайски преходник за колан мъжко, женско но се оказа че не държи - искам нещо подобно но да е добро.
Благодаря ви,

starata alfa
10-01-2012, 11:33
мисля че ако смениш закопчалката трябва и да смениш и самия колан защото няма да паснат мъжко/женско
премери колко см трябва да е женското и търси по размер

akirilov
10-01-2012, 11:47
мисля че ако смениш закопчалката трябва и да смениш и самия колан защото няма да паснат мъжко/женско
премери колко см трябва да е женското и търси по размер
Аз търся удължител който си пасва без да се демонтира нищо. Той е парче колан от няколко сантиметра или само адаптер.
Ето пример

http://www.ebay.it/itm/Gancio-universale-per-cintura-di-sicurezza-Bip-stop-segnale-acustico-Disattiva-/200697520976?pt=Ricambi_automobili&hash=item2eba812350
http://www.ebay.it/itm/estensione-per-cintura-di-sicurezza-Per-i-22-mm-Buckle-/280612935164?pt=Ricambi_automobili&hash=item4155d595fc

starata alfa
10-01-2012, 11:53
аз разбрах какво търсиш но и това е вариант.иначе трябва да търсиш удължител точно като на 156,иначе няма да ти стане.и при мен е неудобно но си взих комбинирано столче за до 7 години и него свалям
това е столчето
http://www.youtube.com/watch?v=RcUhKuHMhgc

akirilov
10-01-2012, 12:22
аз разбрах какво търсиш но и това е вариант.иначе трябва да търсиш удължител точно като на 156,иначе няма да ти стане.и при мен е неудобно но си взих комбинирано столче за до 7 години и него свалям
това е столчето
http://www.youtube.com/watch?v=RcUhKuHMhgc
То и аз не свалям столчето но то самото ползва коланите на колата - няма негови и е току що закупено та не ми се сменява столче, моето е от 9 до 35 килограма като сме на 18кг.

---------- Post added at 12:22 ---------- Previous post was at 12:14 ----------

Забравих да уточня... понеже навремето имах немска овчарка която до 6 месеца можеше да се вози с кучешки предпазен колан на задната седалка, купувайки тези кучешки колани се продаваха с 2 стандарта закопчалки едните са 22мм другите не помня - на алфата мисля че са 22мм стандарта.
Устройството което купих от пазарчето на младост за 4.5 е като това горе в ебей дето съм дал като за пример но просто е дефектно и освен да ме е яд че трябва да губя време да го връщам а и другото такова не се знае дали ще работи добре, търся нещо читаво.
Между другото някой търговци в България за 5 лева губят времето на хората и не могат да проумеят че има хора които искат да си свършат работа с минимална загуба на време.

NightRider
10-01-2012, 13:03
Що бе, закопчалката си е достатъчно дълга. Май капризничиш. ;) Ползвай тази на средния колан
Ако сложиш удължител ще промениш функцията на колана. И куче е едно, дете е друго - не ги съпоставяй
Поздрави

akirilov
10-01-2012, 13:26
не съм съпоставял дете и куче, просто исках да кажа че има два стандарта за закопчалките. Не мога да ползвам закопчалката на средният защото държа да е зад седалката на пътника а самата закопчалка се пада зад столчето и е къса за да я преместя по в страни и малкият като седне е доста неудобно да се закопчава.
Обичам да ми е лесно....
Относно малко дете на задната седалка май най-добре са го измислили волво с техните задни седалки :smile:

NightRider
10-01-2012, 15:17
не съм съпоставял дете и куче, просто исках да кажа че има два стандарта за закопчалките. Не мога да ползвам закопчалката на средният защото държа да е зад седалката на пътника а самата закопчалка се пада зад столчето и е къса за да я преместя по в страни и малкият като седне е доста неудобно да се закопчава.
Обичам да ми е лесно....
Относно малко дете на задната седалка май най-добре са го измислили волво с техните задни седалки :smile:Знам, че не си съпоставял, бъзнах те. Неудобно е наистина. Но минаваш от другата страна и закопчаваш. Не слагай удължител, губи се смисъла на колана

starata alfa
10-01-2012, 15:54
твойто дете предполагам е пораснало и затова му сменяш столчето,но за малки деца виж какво има
http://www.youtube.com/watch?v=yqm7HYIpy9s
иначе скоро трябва да си взема още едно,че на малката кошчето вече и омалява

NightRider
10-01-2012, 16:04
твойто дете предполагам е пораснало и затова му сменяш столчето,но за малки деца виж какво има
http://www.youtube.com/watch?v=yqm7HYIpy9s
иначе скоро трябва да си взема още едно,че на малката кошчето вече и омалява
Имам такава седалка Чико, е не въртяща се и се продава, че вече мъника не се събира в нея. Стана на 5 и е голяма за възрастта си

136
10-01-2012, 16:29
Не си закопчавал колана на Сузуки Суифт за това така говориш :)
Като цяло си е гърч, аз имам две столчета и едно за по големи тип седалка май станаха три :) но децата са две :)

NightRider
10-01-2012, 17:56
Не си закопчавал колана на Сузуки Суифт за това така говориш :)
Като цяло си е гърч, аз имам две столчета и едно за по големи тип седалка май станаха три :) но децата са две :)
Мишо, ще мислиш двойно, братле. Като си палавник .... :big_heat:

Понеже не мога да закача снимки на ЛС, за тези, дето ми писаха слагам снимка тук (моето е по-стария модел, но с подвижна облегалка на главата и с нива на лягане)

akirilov
11-01-2012, 09:45
Е то нашето столче е подобно но на Prenatal лошото е че закопчалката на колана се пада почти зад него и не се е показала добре.

NightRider
11-01-2012, 17:17
Едно допълнение относно неудобните закопчалки - седалката, на която съм приложил снимка, се закача с колана за седалката на колата. А за детето има три дуги колана - два през раменете и един закопчаващ се през кръста. И тези три колана са на самата седалка, така, че неудобството отпада изцяло

akirilov
11-01-2012, 18:02
Тези трите колана не се използват когато столчето стане от 3та група така че проблема си остава.

NightRider
11-01-2012, 18:17
Тези трите колана не се използват когато столчето стане от 3та група така че проблема си остава.Takaaa, показаното столче е до 18кг. дете и е перфектно. А когато детето порасне - има столчета от 18 до 36кг. Та какво искаш ти? Малко столче за голямо дете ли?

haljscho
11-01-2012, 20:09
А бе я снимайте кво точно ви е късо и ви пречи, че нещо не ми стана ясно.....

NightRider
11-01-2012, 20:56
А бе я снимайте кво точно ви е късо и ви пречи, че нещо не ми стана ясно.....
Късо му е женското на колана

haljscho
11-01-2012, 22:56
Късо му е женското на колана
ДООООООБРЕ....
Едва ли е по-различно от моето, но аз нямам такъв проблем.....

Ай снимайте, и аз утре ще щракна моята с една идейка....

NightRider
11-01-2012, 23:00
ДООООООБРЕ....
Едва ли е по-различно от моето, но аз нямам такъв проблем.....

Ай снимайте, и аз утре ще щракна моята с една идейка....
Ами братле, моята е същата, ама в момента е на вилата, че умаля и не се ползва. И затова я продавам. Коланите на тази седалка обхващат и 23кг момиченце, но то вече не се чувства конфортно в нея и затова - аут. А тя е в прекрасно състояние