PDA

View Full Version : Новините от днес



VFTI
13-01-2012, 18:57
"Камерън към Меркел: „Моля, не ми давайте за пример българите!“


В интервю за ВВС, британският премиер се обърна към германският канцлер Ангела Меркел с думите: „Моля , не ми давайте за пример българите!“. Това той стори в отговор на въпроса на водещия журналист, защо не е подкрепил договора за спасяването еврото. По долу предаваме пълният отговор на Дейвид Камерън, тъй като той засяга много аспекти от живота в България и Европа, като цяло:

“ Питате ме защо не подкрепих, опитите на Меркел и Саркози да успокоят ситуацията около еврото. Отговорът ми е еднозначен и ясен, защото са на грешен път. Те са се паникьосали и в паниката си творят и говорят глупости. Това особенно ясно изпъкна, когато Меркел даде за пример страна като България и заяви, че едва ли не ние трябва да се учим от нейните политици и да следваме техният пример. Съжалявам, че трябва да го кажа, но тези думи издават липса на здрав разум, опити за евтина манипулация и най-важното липса на поглед върху проблема от хуманна гледна точка. Затова се обръщам към Меркел така: „Моля ви, не ми давайте за пример българите!“

За да стане по-ясно на нашите съграждани за какво точно говори Меркел и към каква участ ги призова, то аз ще си позволя да опиша състоянието и ситуацията която цари в тази малка и слабо позната на нашите сънародници и на европейците като цяло, балканска държава. И така, Меркел ни дава за пример нейната макроикономическа рамка и финансови показатели. Ако се вгледаме само в тях, то наистина България е достойна за пример, нисък бюджетен дефицит, малък външен дълг, но на каква цена и кой я плаща?

Ако се вгледаме внимателно под булото на тези макроикономически показатели, то ние ще открием, че България е страната на мизерията, това е най-бедната страна в Европейският съюз, а и в голяма част от света. Освен това, е най-корумпираната държава в съюза. Не случайно, холандците са непреклонни и твърдо отказват да приемат българите в шенгенското пространство. Как може такава държава да ни бъде давана за пример? На България ли трябва да заприлича Европейският съюз, ако е така то ние начаса сме готови да го напуснем.

Знаете ли, че голяма част от българските пенсионери живеят с малко над две евро на ден, че минималната заплата е малко над 6 евро на ден, като по-голямата част от работещите получават не повече от 10 евро на ден? Да и това е държава членка на Европейският съюз. Че една голяма част от населението, поради етническият си произход и липсата на каквато и да е адекватна политика е оставено да затъне в мизерия, неграмотност и тотална безперспективност. Тази част от населението живее при условия които надали са били характерни и за живота през 18 век, но не само това, тази част от населението става все по-голяма като численост с което проблема относно бъдещото икономическо състояние на България се явява във все по-тъмни краски.

И още - Населението на тази държава се топи по-бързо отколкото в държави където се водят военни действия. За последните десет години, населението на България се е стопило с над един милион или близо 13%. Пенсионерите са близо една трета от цялото население и делът им ще се увеличава в бъдеще, като се има в предвид ниската раждаемост. Емиграцията също е отнела гтоляма част от трудосопособното, активно и интелигентно население на България. Неграмотността, липсата на образование и моралният упадък в тази страна се разпростират заплашително извън рамките на определена етническа група и обхващат цялото общество, което го прави неспособно да реагира на различни политически манипулации и фалшификации. Така ли трябва да изглежда средният европеец, за да бъде Европа стабилна и еврото спасено?

Тази държава ни дава Меркел за пример, но моля бъдете търпеливи има и още! Да видим и техните политици, тези които са сътворили тази чутовна макроикономическа финансова стабилност с цената на мизерията и безпътицата на собственият си народ. Кои са те и как са успели? Не ще се впускам в прекомерни детайли, как тази държава е била разграбена, а икономиката и разпродадена на безценица по времето на така наречената демократизация, или как политиците и трупат капитали като консултанти спомагащи разграбването на страната им от различни сенчести офшорни групировки. Консултантските услуги в момента там са на мода сред политическата класа. Ще си позволя само да коментирам настоящият им премиер, чието минало се губи из тъмните сенки на явление което българите наричат мутри, а ние организирана престъпност. Не са един или два дипломатическите доклади и други анализи, в които има податки относно участието на настоящият им премиер в трафик на наркотици и друга престъпна дейност. Наскоро в България избухна скандал заради записи уличаващи премиера им в покровителство над отделни бизнесмени, чрез възпрепятстване на държавните служители да си вършат работата и пряко нареждане да прекратят разследването си относно определен бизнесмен, който скоро след огласяването на записите почина. В записите изплуваха имената и на други политици от управляващата партия опитващи се и успяващи да кадруват използвайки именно своята моментна властова позиция. Не случайно България, както споменах, е най-корумпираната държава в Европа. Към това ли трябва да се стремим?

Този пример, г-жо Меркел, който вие ни дадохте е лош, глупав, недомислен и опасен. Опасен за Съюза, за обществото, за европейските ценности и морал, за стремежите и основните идеи залегнали в устоите на създаването на Евросъюза. И така да обобщим, имаме за пример държава с добри моментни финансови макроикономически показатели, постигнати благодарение мизерията, неграмотността, апатията и моралният упадък на обществото; и корупцията, грабителството, безнаказаността и огромната наглост на политиците им, което при един задълбочен анализ се вижда, че води към заличаване на държавността, срутване на икономиката и унищожаване на нацията. Това ще бъдат дългосрочните резултати от тази прехвалена макроикономическа стабилност, постигната чрез горе описаните методи. Е г-жо Меркел, това аз като премиер на една държава като Великобритания, не бих могъл да приема, защото звучи налудничаво.

Нима трябва да закриваме училища и болници, да направим недостъпно качественото образование и медицински услуги, да обезлюдим обширни територии, така както това се случва в България , за да успеем да се преборим с кризата. Не е ли подигравка със здравият разум, да закриеш селското училище и болниците в малките населени места, като в същото време даваш пари на църквата по програма за развитие на селските райони? Да наливаш пари в асфалт и пътища, които хората да използват само и единственно за да напуснат границите на държавата? Да наливаш пари в мегаломански спортни съоръжения, за проявите в които малка част от населението може да си позволи да си купи билет, докато малдежите доколкото ги има са оставени да висят пред компютрите и по дискотеките без да им се осигури друга алтернатива.

Нима, г-жо Меркел, сте забравили какво образувание е Държавата? Нека ви напомня - Държавата е обществено образувание. Тя е силна тогава, когато обществото е образовано, активно и здраво. Икономиката е силна тогава, когато обществото е съставено от образовани, предприемчиви, търсещи, мислещи, морални и здрави индивиди. Държавата служи на обществото, а не на икономиката. Обществото създава икономиката, а не икономиката общество. Да лишаваме гражданите от възможност за образование и развитие, за да спасим финансови институции, техните собственици и управители които със своята алчност доведоха до настоящата финансово-икономическа криза, не без помощта на алчността и безхаберието на политиците е меко казано цинизъм.

Цената на тази криза трябва да бъде платена не от средностатистическия гражданин, а от тези които са използвали Държавата, сигурността, протекцията и закрилата която това обществено образувание дава, за да просперират и да трупат печалби. Това е солидарността. Тежестта, отговорността и цената на тази криза трябва да бъдат платени от тези, които измислиха кухи финансови инструменти и спекулативни техники, които търгуваха с илюзии, страх и лъжи, а не да ги спасявате с цената упадъка на обществото. Защото тези мерки, които искате да се въведат, водят до удължаване на агонията, до упадък и унищожение, до война.

Ако България, която ни давате за пример, все още съществува, то това е благодарение на емигрантите които подпомагат своите близки като им изпращат част от заработените в изгнание пари. Знаете ли, че в момента в така прехвалената ви България чуждестранните инвестиции са по-малко от парите които емигрантите пращат на близките си? Ако това е моделът ви за финансова стабилност, то кажете ми къде да емигрира средният Европеец – на Луната, на Марс, на Плутон?



Г-жо Меркел, съвземете се! Градете общество, финансирайте науката, образованието, културата и здравеопазването. Наблегнете на морала и хуманизма, образовайте гражданите в исконните европейски ценности, върнете философията, реториката и етиката в училищата. Накарайте хората да мислят. Създавайте човеци, а не роби подтиснати и унижени. И тогава, тези човеци възпитани в духа на хуманизма, солидарността и морала, ще създадат общество, а обществото ще създаде икономика, стабилна и просперираща. Всичко останало е България. Затова, моля ви, не ми давайте за пример българите!“
Dnes.bg

Gelew
13-01-2012, 20:25
Четох го и съм потресен, но това е самата истина.

souze
13-01-2012, 21:01
За съжаление ситуацията в държавата е много точно описана в това интервю. За още по-голямо съжаление, голяма част от общество ни все още не може да проумее, че това е самата истина!

Кайо
13-01-2012, 21:29
Tова са новините от днес,от вчера,от миналата година,от преди няколко години......лошото е,че ще са новините от утре,от другият месец,от следващата година.............

VFTI
13-01-2012, 21:38
Не че не го знаехме, но ми е интересно че това започва да се коментира вече безгрижно и спокойно...и никой никакво внимание няма да обърне...В смисъл вече започва да става едно наглеене(от страна на нашите), а на нас и това не ни прави впечатление...или ще спре...

Иначе темата я пуснах, защото преди имах една такава, където всеки можеше да сподели маловажни, но същевременно интересни ежедневни новини, на които да се обърне внимание.

Кайо
13-01-2012, 21:48
Ето една художествена измислица,но много добре написана........ http://neverojatno.wordpress.com/

VFTI
13-01-2012, 22:37
Ха. Всъщност, статията която съм копирал, явно не е достоверна и е взета от този сайт невероятно. Това обяснява, защо и малко след като я прочетох в dnes.bg, вече липсваше от сайта...

Както и да е де...нека темата си върви :)

Кайо
13-01-2012, 22:50
Нека да върви......добра е темата.

Mind_Control
14-01-2012, 12:39
статията определено е измислица. Никой няма да отдели толкова време да говори за България. Само, че не се заблуждавайте, че чуждите политици са ангелчета. Вижте в Германия само колко корупционни схеми на най- високо ниво излязоха на яве последните години..

raiders
14-01-2012, 13:00
"Държавата служи на обществото, а не на икономиката. Обществото създава икономиката, а не икономиката общество."

Дали е истина или не, ми по-скоро доста неща са така. Кой ги е казал също не е важно, а какво ще направим ние и какво ще стане в бъдеще не ми се мисли. За мен нещата са малко объркани и на повечето хора това им е ясно, усещат го. Трябва да има правила и да са в полза само и единствено на обществото и всеки да си носи последиците, ако сгреши.

Кайо
14-01-2012, 13:18
статията определено е измислица. Никой няма да отдели толкова време да говори за България. Само, че не се заблуждавайте, че чуждите политици са ангелчета. Вижте в Германия само колко корупционни схеми на най- високо ниво излязоха на яве последните години..

Kорупция има навсякъде,но в България е очевадна и крайно нагла.......голяма част от немската корупция си се знае от край време но и се даде гласност и покрай кризата в Гърция......разликите са много в ЕС не съществуват пенсии от 60 евро........
Статията,като статия е измислица,като смисъл е реалност.....

fred
14-01-2012, 17:17
Да не изпадаме в някаква крайност и малодушие, като бившото българско население в провинция Македония.
Който няма вяра в себе си, чака утвърждаване от някой отвън или обратно, ако смята, че сме кретени, чака и някой отвън да го потвърди.Петко Каравелов, след като лежал в Черната джамия- църква СВ.Седмочисленици в София(по политически причини след Освобождението), на въпрос дали са го били там отговорил:
-"В България не бият!"
Не че не са го млатили и е излязъл на четери крака, ама е защитил Българщината (ако че и тогава е бъкало от идиоти).
Колко народ псува руснаци, китайци, американци и какви ли не, ама, когато една нация е сигурна в себе си не обръща внимание на това, което се подмята в официалното и неофициално пространство.
Ако нещо не Ви харесва се обърнете първо към себе си и после към околните българи.
Ма какво да очакваме в днешни дни, като два мандата за президент и вице бяха избрави Гоце и Маринчо, а премиер ни е ББ, преди него тройна коалиция, а още преди това някавъ проскубан мадридски комарджия от цароско потекло......
Та след още 30 години всичко у нас ще е ОК, аре наздраве с темьо пиво :)

Susscrofa
14-01-2012, 19:27
Забавно, но безмислено.:picnic:

Кайо
14-01-2012, 21:07
Забавно, но безмислено.:picnic:

Защо да е безсмислено бе Сусе?:plane:

nickyto
14-01-2012, 22:15
Забавно, но безмислено.:picnic:

Много остроумно и също толкова смислено...

Susscrofa
14-01-2012, 22:50
Защо да е безсмислено бе Сусе?:plane:

Защото Меркел ни дава за пример, като страна с нисък дефицит и външна задлъжнялост, а не като стандарт на живот.
Здравият разум разграничава двете неща.

nickyto
14-01-2012, 22:55
Защото Меркел ни дава за пример, като страна с нисък дефицит и външна задлъжнялост, а не като стандарт на живот.
Здравият разум разграничава двете неща.


Направо сме икономическо чудо... Хайде стига вече с тея изтъркани лафове на Б.Б.

Susscrofa
14-01-2012, 23:10
Направо сме икономическо чудо... Хайде стига вече с тея изтъркани лафове на Б.Б.

Никой не е казал това!

И точно заради това, определям това писание като безмислено.

Кайо
14-01-2012, 23:17
Защото Меркел ни дава за пример, като страна с нисък дефицит и външна задлъжнялост, а не като стандарт на живот.
Здравият разум разграничава двете неща.

Сусе,Меркел на кой и защо ни дава за пример???
Ае отговори си.

nickyto
14-01-2012, 23:24
Никой не е казал това!

И точно заради това, определям това писание като безмислено.



Но пък виж къв обект на дебати стана...

Susscrofa
15-01-2012, 08:39
Но пък виж къв обект на дебати стана...

Няма нищо по-лесно от това да съшиеш нещо, което да провокира. Интересното е, че постващия дори в началото е мислел, че наистина г-н Камерън се е поинтересувал от това, как живеят българските граждани. :)

Ние наистина сме за пример. Но сме за пример, когато става дума за дефицит и дългове, до тук.
Меркел точно за това ни дава за пример. Ако се обсъждаше европейска криза свързана със здравеопазването или образованието може би Меркел щеше да ни развява като "лошия" пример.
Това, че някой владее отлично английски език, не означава, че той е добър фиолог.

:BBQ:

Lei-chery
15-01-2012, 09:03
Много остроумно и също толкова смислено...

В петък тази статия..шефа я беше разпечатил и ми я плесна на бюрото ....още на 3 тото изречение ме вбеси и я метнах, но тук сега я дочетох. Не е ли това извадка от мръсното бельо на всяка държава...стига глупости. И още..похвалили ни за едно, което е така наистина, а ни оплюли за 100 и то не в този ред на мисли.
Хубаво би било да излезем от ролята на "мрънкачи" и да спрем и ние самите да се самоплюем обаче.

митака-пловдив
15-01-2012, 09:23
В петък тази статия..шефа я беше разпечатил и ми я плесна на бюрото ....още на 3 тото изречение ме вбеси и я метнах, но тук сега я дочетох. Не е ли това извадка от мръсното бельо на всяка държава...стига глупости. И още..похвалили ни за едно, което е така наистина, а ни оплюли за 100 и то не в този ред на мисли.
Хубаво би било да излезем от ролята на "мрънкачи" и да спрем и ние самите да се самоплюем обаче.


Защо си се вбесила?От истината?

Мрънкачи?!Кои обаче?

Работещите по 12-15 часа на ден,плащайки по 700 лева данък на държавата за това че работят?Плащам 1300 лева винетка за камион и 900 лева данък,сипвам нафта от 2.63 (реално струва 1.60) карам с нови гуми и вериги за над 17 000 лева,а управляващите ни педерасти имат наглоста да ми говорят ча АЗ съм виновен за задръстванията по пътя,а те не са си мръднали пръста да почистят.Че АЗ съм бил куче което като вземе да лае,трябва да му бъде показа пръчка?Че от всеки ъгъл в джунглата на бюрокрацията и завой по скапаната ни републиканска мрежа ме дебнат ЛЕШОЯДИ от "хранилките" си!!Затова че циганина на който АЗ плащам да е жив,има наглоста да ми размахва брадва от телевизионния екран?!

Едно нещо ми хареса много във "статията" постаната от Венци; по пътищата с новия асфалт,през прерязаните ленти с вдигната глава ще мина,непоглеждайки назад.Имиграцията ми е само въпрос на време.

marian todorov
15-01-2012, 09:34
СТАТИЯТА МОЖЕ И ДА Е ИЗМИСЛИЦА НО ОТРАЗЯВА РЕАЛНОТО ПОЛОЖЕНИЕ В БЪЛГАРИЯ.ДАЖЕ И ДА НИ БОЛИ НЕ МОЖЕ А И НЕ ТРЯБВА ДА СЕ КРИЕМ ЗАД ПРЪСТА СИ.

fred
15-01-2012, 09:45
Е, като е истина, какво се прави у нас, нищо, седим си и пишем по компютрите или обсъждаме на маса, ама реални действия няма

Кайо
15-01-2012, 16:17
Въпросът не е да се самооплюваме,а да се самоосъзнаем,България е държава със нисък стандарт,ниско образование и социална политик,отрицателен прираст и висок процент на имиграция........застаряваща държава,която и според множество чуждестранни специалисти е обречена на изчезване....

митака-пловдив
15-01-2012, 17:56
Е, като е истина, какво се прави у нас, нищо, седим си и пишем по компютрите или обсъждаме на маса, ама реални действия няма


Ходя да гласувам,ходя по митинги и протести с идеология която пряко ме засяга.Участвам в почиствания на паркове и алей,градинки...но от никъде взорът надежда не види. :wallbash::wallbash:

CBET
22-02-2012, 07:18
http://rousse.dir.bg/news.php?id=10586592 (http://rousse.dir.bg/news.php?id=10586592)





Интересното, е че опашката от румънска страна е 15-16 км преди самото ГКПП. Най-голямата простотия, е че нашите "мили" митничарчета и гранични полицайчета правят напук и заедно с колегите си от ромска (май правилното е румънска) страна изобщо не се напъват да регулират движението. Резултата е блокиран мост в двете направления (разбирайте колони от камиони, които стоят 10-15 минути на място, мръднат 10 метра и отново стоят 10-15 минути ... и т.н.). Вчера (21.02.2012) на мен ми отне 60-70 минути да премина по "моста на дружбата", който се тресе и скърца при всяко раздвижване на камиончетата ... Стана ми интересно и си направих следната сметка:



Ако приемем че един камион е с дължина 20 метра (закръглям го понеже лесно се смята) и общата му маса е 40 тона (също закръглено) и при дължина на моста от 2100-2200 метра (да приемем 2000 метра отново за лесно пресмятане) то се получава следното:



2000 метра мост / 20 метра всеки камион = 100 камиона в посока умножено по 2 понеже и двете ленти (от РО към БГ и обратно) са пълни и блокирани стават 200 камиона, които стоят спрели на моста по 40 тона всеки това според моите сметки стават едни 8000 тона!!!
(напомням, че това е минимума понеже така ги закръглих цифрите!!!)




Нека не забравяме, че под пътното платно с камиончетата минава железопътна линия, по която минават и влакчета, които също имат някаква маса, а и румънската половина не е ремонтирана от години (зеят огромни дупки, от които стърчат арматура от конструкцията). Съгласен съм, че е нормално такова съоръжение да се поклаща и отделните секции да имат някакво движение една спрямо друга, но предвид факта, че в Дунав плуват ледени блокове и по радиата всеки ден обясняват, как дирекцията за поддържане на река Дунав алармира да се вземат мерки за защита на колоните на моста от напора на ледените късове, някой може ли да гарантира, че в тази ситуация конструкцията на съоръжението ще се справи без проблеми? Ако не дай си Боже се стигне до инцидент кой ще е виновен? Пак природата може би? Толкова ли е сложно някой да си свърши работата и камионите да не изчакват стоейки на моста, а преди да се качат на него? Къде е кмета на Русе, който при летният ремонт на българската половина на моста и тогавашната кандидат-кметска кампания щедро раздаваше вода на чакащите шофьори, слагаше химически тоалетни и контейнери за купищата смет?



Интересно ми е сега след малко колко време ще загубя клатейки се на 30-40 метра над водата, отивайки на работа ... ?

fred
22-02-2012, 10:04
Без да съм инжинер или архитект, мога да кажа, че моста може да издържи по големи натоварвания, без никакво усилие.

mordohy
22-02-2012, 12:48
Без да съм инжинер или архитект, мога да кажа, че моста може да издържи по големи натоварвания, без никакво усилие.
Точно така, Фреди!
Моста е изчислен за военно време. Тоест на него да е пълно не с някакви си тирове, а с танкове.
Иначе за нововъведенията и мисля, че е напъване пред Шенген.:ranting::ranting::ranting:

CBET
22-02-2012, 18:42
Моста е строен 1952-1954 ако не се лъжа (така пише на двете кули във секи негов край) ... Има ли някой идея как се поддържа? От 2004 до настоящият момент аз минавам доста често по него (като за последните 5 години всеки делничен ден по два пъти - сутрин и вечер). Нагледал съм се на това "какво може да издържи" тоя мост (пропаднала пътна настилка, висящи камиони и т.н.).



Точно така, Фреди!
Иначе за нововъведенията и мисля, че е напъване пред Шенген.:ranting::ranting::ranting:

Никакво напъване не е. Просто на братята роми им сложиха една яка глоба за продължаващите вече втора година масови контрабанди и измами с ДДС, които започват от северната ни съседка и те решиха да натрият носа на всички показвайки как се утежнява обстановката когато има тотален контрол. Всичко това е един огромен театър.

fred
22-02-2012, 18:49
Точно така, Фреди!
Моста е изчислен за военно време. Тоест на него да е пълно не с някакви си тирове, а с танкове.
Иначе за нововъведенията и мисля, че е напъване пред Шенген.:ranting::ranting::ranting:

Така е, ние сме малко напаняци :)

---------- Post added at 22:49 ---------- Previous post was at 22:49 ----------


Моста е строен 1952-1954 ако не се лъжа (така пише на двете кули във секи негов край) ... Има ли някой идея как се поддържа? От 2004 до настоящият момент аз минавам доста често по него (като за последните 5 години всеки делничен ден по два пъти - сутрин и вечер). Нагледал съм се на това "какво може да издържи" тоя мост (пропаднала пътна настилка, висящи камиони и т.н.)..

Нямам идея, има си разни органи за това, но съм сигурен, че е безопасен.Правени са и текущи планови и всякакви ремонти-последния голям ремонт, в нашия участък беше миналата година и беше в рамките на месец и половина, а стойността му е около 700 хиляди лева, аналогични действия са предприети и от румънска страна.

CBET
22-02-2012, 20:10
Така е, ние сме малко напаняци :)

---------- Post added at 22:49 ---------- Previous post was at 22:49 ----------



Нямам идея, има си разни органи за това, но съм сигурен, че е безопасен.Правени са и текущи планови и всякакви ремонти-последния голям ремонт, в нашия участък беше миналата година и беше в рамките на месец и половина, а стойността му е около 700 хиляди лева, аналогични действия са предприети и от румънска страна.


Фред, ти кога за последно мина по Дунав Мост? Миналото лято си отвисях покрай тоя "ремонт" да чакам и тогава по опашките (пътувам с лек автомобил не с камион) и видях как се "ремонтира" с пари на данъкоплатеца от фирма "избрана с конкурс" от тогавашният министър Плевналиев. И да се повторя, че минавам по тоя мост всеки божи работен ден по един път във всяка посока!

http://www.btv.bg/videos/novini/video/216781015-Dunav_most_sled_palen_remont.html

1. Предвидените средства за ремонта бяха 1 млн. лв. , а в последствие бяха платени мисля 4
2. Ремонта продължи 3 месеца (ремонтира се само българската половина от моста т.е. малко повече от 1км!!!).
3. Братятя румънци не е ясно дали и кога ще ремонтират тяхната половина

а ето как правят ремонти на едни други мостове, в едни други страни, на мостове "малко" по дълги и за "малко" по-кратко време:

http://vbox7.com/play:8c089dbfa4

nickyto
22-02-2012, 23:03
Така е, ние сме малко напаняци :)

---------- Post added at 22:49 ---------- Previous post was at 22:49 ----------



Нямам идея, има си разни органи за това, но съм сигурен, че е безопасен.Правени са и текущи планови и всякакви ремонти-последния голям ремонт, в нашия участък беше миналата година и беше в рамките на месец и половина, а стойността му е около 700 хиляди лева, аналогични действия са предприети и от румънска страна.


Тоя ремонт трая цяло лято във времето, когато е най-натоварено движението и... честно казано не виждам защо трая толкова дълго и къде потънаха толкова много пари...

Кайо
22-02-2012, 23:06
... и къде потънаха толкова много пари...

Па у Дунаво...,,От Дунаво по-дълбоко НЕМА!!!".

Moment4life
26-02-2012, 11:56
https://www.facebook.com/events/220805758010196/

26.2.2012 - 15:00 ЧАСА << ПРЕД НАРОДНОто СЪБРАНИЕ >> => НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ВИСОКИТЕ ЦЕНИ НА ГОРИВАТА - ИСКАМЕ ЦЕНИ СЪОБРАЗЕНИ СЪС СТАНДАРТА НА ЖИВОТ !
ТЕ МОГАТ ДА ГО НАПРАВЯТ,а НИЕ ЩЕ ГИ НАКАРАМЕ !

VFTI
22-04-2012, 11:17
Разликата между диваците и цивилизацията...

100-хиляден протест
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4744051

Susscrofa
23-04-2012, 09:13
Разликата между диваците и цивилизацията...

100-хиляден протест
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4744051

В България е имало и по-многобройни митинги.
Не бих правил подобни крайни изводи.

Кайо
23-04-2012, 19:05
В България е имало и по-многобройни митинги.
Не бих правил подобни крайни изводи.

В България никога не е имало истински митинги.......едно сборище на всевъзможна паплач,която не знае защо е на улицата,дърпана за носа от сульо и пульо не е митинг..........

VFTI
23-04-2012, 20:29
Кога е имало? Конкретно?

Иначе паплач от 500-1000човека може да се купи, ама не и ако излязат 100 000 у центъро на Сф, а не пред моловете...

Кайо
23-04-2012, 20:31
Кога е имало? Конкретно?

Иначе паплач от 500-1000човека може да се купи, ама не и ако излязат 100 000 у центъро на Сф, а не пред моловете...

Те тая нема да я биде нингаш!

Susscrofa
24-04-2012, 12:00
Кога е имало? Конкретно?

Иначе паплач от 500-1000човека може да се купи, ама не и ако излязат 100 000 у центъро на Сф, а не пред моловете...

Извинявай, Гърците до къде се докарха с тези митинги?
Те само протестират и затъват все повече и повече.:)
Българинът беше достатъчно умен да разбере за 20 години, че с митинги нищо не се постига.:)

mim
24-04-2012, 16:43
след още 20 може и да разбере, че без митинги само ще го опъват отзад

VFTI
24-04-2012, 18:28
Извинявай, Гърците до къде се докарха с тези митинги?
Те само протестират и затъват все повече и повече.:)
Българинът беше достатъчно умен да разбере за 20 години, че с митинги нищо не се постига.:)



Ми до никъде не го докараха гърците...Аааа верно...взеха само некви мижави 300евро за великден..това за безработните нали...За работещите няма да говорим. Ако може да ми припомниш колко беше средната работа заплата в Бг...нещо 6 ми се върти, ама 600 ли 6000 ли...


Аз викам нека да пробваме с протести, пък да видим до къде ще се докараме...

Кайо
24-04-2012, 23:09
Извинявай, Гърците до къде се докарха с тези митинги?
Те само протестират и затъват все повече и повече.:)
Българинът беше достатъчно умен да разбере за 20 години, че с митинги нищо не се постига.:)

Суска за мое лично разочарование нямаше яки митиги и стачки в Гърция............
Да,те затъват,но ще изплуват доста по-бързо от нас,разликата между нас и тях е,че те са богат народ и бедна страна,ние сме беден народ и бедна страна.............
Стига си говорил за една страна за която и хабер си нямаш.

nikolaaaay
25-04-2012, 20:03
Ми до никъде не го докараха гърците...Аааа верно...взеха само некви мижави 300евро за великден..това за безработните нали...За работещите няма да говорим. Ако може да ми припомниш колко беше средната работа заплата в Бг...нещо 6 ми се върти, ама 600 ли 6000 ли...
Аз викам нека да пробваме с протести, пък да видим до къде ще се докараме...
Е, така ли мислиш, че ще си оправиш положението. С митинги и мрънкане.
Вместо да се оплакваш, вземи завърши едно право или комп с-ми или една медицина. Специализирай след това 5 години минимум и няма да се оплакваш повече.
Ми то не става по цял ден да мислиш за гонки и мадами и после да искаш 6000 заплата. На кво основание да я получиш?!
Аз не знам някой да е добър в работата си и да се оплаква.

VFTI
25-04-2012, 22:54
Е, така ли мислиш, че ще си оправиш положението. С митинги и мрънкане.
Вместо да се оплакваш, вземи завърши едно право или комп с-ми или една медицина. Специализирай след това 5 години минимум и няма да се оплакваш повече.
Ми то не става по цял ден да мислиш за гонки и мадами и после да искаш 6000 заплата. На кво основание да я получиш?!
Аз не знам някой да е добър в работата си и да се оплаква.

Не мрънкам, а се ядосвам! Това, което е трябвало да завърша и да "специализирам" съм го направил. И съм доволен от себе си.
Обаче......Яд ме е когато на опашката пред мен има дядо, който като си купи 2 кисели млека и един салам 7-те лева в портофейла' му не стигат за хляба....Яд ме е когато бабичките продават хиляди дка. земи за жълти стотинки на разни изнудвачи защото няма какво да ядат...Яд ме е че всички лекарства са безбожно скъпи, и че всеки 2ри е супер болен....Яд ме е за хилядите болни от рак... И за още много други неща ме е яд.

Обаче ако има нещо, което съм разбрал(от житейския си опит) е че ТУК сам война не е войн и не може да оправи нещата.

Аз лично нямам достатъчно акъл да помогна. Моя акъл стига до това да помогна на себе си и малко остатък, който с удоволствие бих го съчетал и с други на моето дередже и да направим, това което можем пък "дори и да нямало ефект" или да "водело до положението на гърците".

Много хора(да не кажа всички), които го имат тоя акъл решават, че не си заслужава да се хващата с цялата тая гнусотия тук и да променят нещо, като могат с 6000 евро да си изгледат спокойно децата и внуците...

Та какво излиза. Тук остават малко хора, които по малко си могат...Ми и по-зле можеше да е... Лошо е когато тия малко можещи са се качили нагоре по стълбичката и започват да мачкат и да правят каквото си искат...

И какво излиза. "Западните" са едни общества на "неможачи" с няколко "много можещи" и добре им се получават нещата да го ева...

П.П Аз пък познавам хора, които са добри в работата си, но нямат избор(т.е. оплакват се)...