PDA

View Full Version : Паднал преден номер



AlfaFen145
13-01-2012, 22:40
...нека някой ,който е запознат с случая,да ми каже за какво иде реч.
Много ли е сложно в КАТ и дали трябва да им плащам.
Има ли някой ,който има изгода от това да ми го свали ?
Утре КАТ работят ли ?
Мерси предварително.

dimitar_vd62
13-01-2012, 22:44
Казваш че е откраднат и нови номера.Преди години ми бяха откраднали номера на жигулата, казаха че ги ползвали да изнасят крадени коли и не знам какво си.Не съм в час с тези работи.Отдавна беше и нямам спомен за глоба, ама са обадих в районното, дойдоха направиха протокол и тъй.Май затуй не помня да съм плащал глоба.Новите номера си ги плащаш.

AlfaFen145
13-01-2012, 22:48
Само да не ми съобщят 50 лева ,че ще припадна...

dimitar_vd62
13-01-2012, 22:52
Ми нови номера са мисля 70лв +- некой лев.Ама те съветвам да се обадиш в полицията да съобщиш че са ти откраднали номера.Съчини там нещо - вечерта или нещо друго.Пък те ще ти кажат какво да правиш.

AlfaFen145
13-01-2012, 22:59
..звъннах .....сега се започват филмите ...с джон траволта и смит ...утре сутринта трябва да отида до районното ,за да заява в писмен вид всичко и ще разбера ,за какво иде реч !
мерси колега ,не се бях сетил ...човек се учи цял живот :)

dimitar_vd62
13-01-2012, 23:02
Ми трябва да свалят номера от отчет, да не ядеш чужда попара.Успех.

AlfaFen145
13-01-2012, 23:04
Мерси !
Г-да модератори.Темата мисля, че е приключена .

Liminat
13-01-2012, 23:04
Казваш че е откраднат и нови номера.Преди години ми бяха откраднали номера на жигулата, казаха че ги ползвали да изнасят крадени коли и не знам какво си.

Как не е отпътувала и жигулата с номера, то по едно време падаше яко товарене на ферибота за Одеса с крадени коли, лади и волги главно.

dimitar_vd62
13-01-2012, 23:14
Е де да знам....

starata alfa
14-01-2012, 01:03
миналата година на един колега му откраднаха номерата в люлин.направи нова регистрация в кат /около 70 лв/и нова ГО

adv_petrov
14-01-2012, 01:24
Всякаква подмяна в КАТ с нови рег.номера което води и до нов голям-малък талон, сеимсе лева такса всичко.

Като ви откраднат личните документи, плащате ли таксата за вадене на нови или държавата ви спонсорира с нея? Е, същото е и с номерата.

starata alfa
14-01-2012, 01:45
плюс нова гражданска 200-250 лв:Bolt:

Alivio_8vT
14-01-2012, 02:32
Вааааииии като прочетох всичко реших че утре сутрин отивам с голямата нитачка и да видя как ще ми земат номерчето .....

kolev
14-01-2012, 08:43
плюс нова гражданска 200-250 лв:Bolt:

що!
отиваш в застрахователната компания с новия талон и там ти вадят едно допълнение към гражданската че номерата са сменени и е без пари.

Бобби
14-01-2012, 09:34
Колев е прав...не ти трябва нова ГО...само се прави един добавък който е безплатен....в тоя ред на мисли и каското ли трябва да подновява....ако има такова...?

Ichkin
14-01-2012, 10:44
Да.
По един анекс и за каско и за ГО, за да ти е мирна главата.
Може да се мине и без, но привсе факта, че е безплатно - не си заслужава да се рискува.
Успех, Дамянчо ;)

ne0
14-01-2012, 10:54
На мен също са ми крали преден номер.... аз не ходих в кат само в РПУ-то. Карах 3 месеца с принтиран номер отпред (два пъти и до Виена съм ходил така).. после ми звъннаха, че са ми го намерили в Сливен, а изчезна в Студентски град. После за половин ден ми го върнаха и бяха много учудени как не съм с нови номера :)

Кайо
14-01-2012, 11:25
Колев е прав...не ти трябва нова ГО...само се прави един добавък който е безплатен....в тоя ред на мисли и каското ли трябва да подновява....ако има такова...?

Каското по същия начин.........

Бобби
14-01-2012, 11:50
Каското по същия начин.........
Знам го бе...въпроса беше риторичен...

Кайо
14-01-2012, 12:02
Знам го бе...въпроса беше риторичен...

Знам,че знаеш бре.....отговора беше пояснителен за тия ден не знаят.............
Вчера четох абсурдните теории за нова ГО в дадения случай и се фанах за главата......викам си аз кът взех мойта кола с ГО и Каско и смених номерата и талоните съм ударил кьоравото,че не правих нови застраховки а се разминах само с анекси....:spell:

old alfist
14-01-2012, 19:45
На мен също са ми крали преден номер.... аз не ходих в кат само в РПУ-то. Карах 3 месеца с принтиран номер отпред (два пъти и до Виена съм ходил така).. после ми звъннаха, че са ми го намерили в Сливен, а изчезна в Студентски град. После за половин ден ми го върнаха и бяха много учудени как не съм с нови номера :)
Много правилно - заявяваш, че са ти откраднали номера.
Ако го намерят - добре, ако ли не - служебно да ти издадат нов номер със съответния талон.
А, за застрахователине - зависи как ще представиш случката и как ще се отнесат към събитието.

riki888
14-01-2012, 20:37
Кофти ако си в София и не си от Сф. Плащаш първо за транзитни номера към 50 кинта и после за редовен номер. Обаче кати ти монтират номера в КАТ им казваш да го монтират така че да не може да бъде откраднат. Те му слагат някакво винтче и готово. Ако номерът пак изчезне вече ще има следи от взлом и си искаш обезщетение за всички разходи от каското.

old alfist
14-01-2012, 21:00
Кофти ако си в София и не си от Сф. Плащаш първо за транзитни номера към 50 кинта и после за редовен номер. Обаче кати ти монтират номера в КАТ им казваш да го монтират така че да не може да бъде откраднат. Те му слагат някакво винтче и готово. Ако номерът пак изчезне вече ще има следи от взлом и си искаш обезщетение за всички разходи от каското.
Е, какво е основанието да плащаш.
Обябяваш и пишеш в местнотоно РПУ с копие с входящ номер, че са ти откраднали номера и си караш, докато го намерят.
Ако излизаш от България вече е проблем.

fred
15-01-2012, 09:47
Е сигурно трябва, щом като фигурират крадените номера, трябва да се пишат новите

Бобби
16-01-2012, 15:54
Кофти ако си в София и не си от Сф. Плащаш първо за транзитни номера към 50 кинта и после за редовен номер. Обаче кати ти монтират номера в КАТ им казваш да го монтират така че да не може да бъде откраднат. Те му слагат някакво винтче и готово. Ако номерът пак изчезне вече ще има следи от взлом и си искаш обезщетение за всички разходи от каското.
Какви 5-лева, какви транзитни номера....не мога да те разбера...
Такъв монтаж на номер няма....за да се предотврати кражба....ако искаш и аларма му служи и с гпс го проследи:))

---------- Post added at 13:54 ---------- Previous post was at 13:53 ----------


Е, какво е основанието да плащаш.
Обябяваш и пишеш в местнотоно РПУ с копие с входящ номер, че са ти откраднали номера и си караш, докато го намерят.
Ако излизаш от България вече е проблем.
Това едно на ръка, ама къде тръгна да странстваш без номер...не мога да разбера:))

adv_petrov
16-01-2012, 17:16
Това едно на ръка, ама къде тръгна да странстваш без номер...не мога да разбера:))

Правилно - в такива случаи Наредбата на МВР за регистрация на МПС изрично указва, че собственикът на потърпевшото МПС е задължен да си изпринтира на чернобял лазерен принтер, хартиен номер в минимум 2 екземпляра (единия за резервен, пусти дъждове) и да си се мандахерца с него докато, и ако му намерят истинския. :blah:

А ся сериозно: Нар.I-45, чл.10, ал.(8) При загубване или открадване на табела (и) с регистрационен номер те се обявяват за издирване, а превозното средство се регистрира с нов регистрационен номер по установения ред. Старият регистрационен номер не се използва повторно.
Чл.11.При използване на издадени не по установения ред регистрационни табели ..... се изземват от органите на пътната полиция, като това обстоятелство се отбелязва в акт за административно нарушение. При наличие на данни за престъпление актът, табелите и/или документите по ал. 1 се изпращат на... (а познайте).

"по установения ред" не пише, че таксите по регистрацията се поемат от КАТ...

RUNNING WILD
16-01-2012, 17:36
ходи се до райнното и с епише,от там ти дават служебна бележка и я подписва началника че съществува такова събитие с тая бележка се ходи в КАТ ама това дето пишеш в районното го гледа прокурор и им го връща за доразследване,после като сложиш новите номера ще викнат след време да подпишеш декларация че МПС то вече е с еди кви си номера се движи по улиците нови номера нов талон и технически преглед се минава на канала в КАТ за съответствие

146_JTD
16-01-2012, 19:28
Точно така е всичко гореописано! А това, което ще плащаш, е 2,50лв. в банковия клон до/в районното, с която разписка, после ще си вземеш служ.бележка. И съответно в КАТ ще си платиш новите номера и регистрация на автомобила.
За ГО не съм много сигурен, някъде съм чувал, че върху вече съществуващата полица, записват новия рег.номер, тъй като в системата на застрахователя, за да ти издадат нов номер на полица, трябва да се сключи нова застраховка.

kolev
17-01-2012, 10:41
Точно така е всичко гореописано! А това, което ще плащаш, е 2,50лв. в банковия клон до/в районното, с която разписка, после ще си вземеш служ.бележка. И съответно в КАТ ще си платиш новите номера и регистрация на автомобила.
За ГО не съм много сигурен, някъде съм чувал, че върху вече съществуващата полица, записват новия рег.номер, тъй като в системата на застрахователя, за да ти издадат нов номер на полица, трябва да се сключи нова застраховка.

може. като си купиш кола с валидна гражданска, пак отиваш при застрахователите след като си я регистрирал в кат. записват ти името и новия номер ако е сменян и си в джаза.

Friend
18-01-2012, 15:49
освен вече номерата да се държат на таблата в колата за да не зачезват ,)