PDA

View Full Version : Питане за централното



veskovvv
17-01-2012, 17:31
Здравейте колеги, преди няколко дни и аз "съгреших" и си купих едно ГТВ. Питането ми е за заключване с дистанционно което е на самият ключ.Той е с само с един бутон и със светодиод който си мига.Вратите се отклюват с ключа, но не и от бутонът. Какъв може да е проблемът и къде се намира модулът на централното.
сърдечно благодаря

ecotronic
18-01-2012, 14:51
Здравейте колеги, преди няколко дни и аз "съгреших" и си купих едно ГТВ. Питането ми е за заключване с дистанционно което е на самият ключ.Той е с само с един бутон и със светодиод който си мига.Вратите се отклюват с ключа, но не и от бутонът. Какъв може да е проблемът и къде се намира модулът на централното.
сърдечно благодаря

Това, което те интересува е на стр. 110 от тази (http://dox.bg/files/dw?a=9a7386090c) документация.

Bobo
18-01-2012, 20:53
Това, което те интересува е на стр. 110 от тази (http://dox.bg/files/dw?a=9a7386090c) документация.

Много добре си дал линк, ама на фаза 1 и фаза 3 има огромна разлика ;)

ecotronic
18-01-2012, 21:11
Много добре си дал линк, ама на фаза 1 и фаза 3 има огромна разлика ;)

Ами, кажи му на човека. Аз с това разполагам и толкова мога да му помогна. А и той нищо не конкретизира.

Bobo
19-01-2012, 14:51
Ами, кажи му на човека. Аз с това разполагам и толкова мога да му помогна. А и той нищо не конкретизира.

Е точно де първо да каже коя година е поне или коя фаза ;)

veskovvv
19-01-2012, 21:52
Колата е 2001 купе , фаза 2, но нямам много време да я погледна. Дистанционното май работи, но нито гъг.Само с ключа се отварят.

Bobo
19-01-2012, 21:58
Колата е 2001 купе , фаза 2, но нямам много време да я погледна. Дистанционното май работи, но нито гъг.Само с ключа се отварят.

Май работи не е много вариянт, аз мисля че е точно от него;) С ключа централното бачка ли си ?

veskovvv
19-01-2012, 23:51
:) Наистина е така, но не мога да кажа нищо повече за него. Един бърз преглед, нова батерия -мига ама прави ли нещо незнам.Иначе при механично отваряне с него всичко си работи. Не е болка за умиране, ама защо да е така...:|

Bobo
20-01-2012, 01:09
Абе не е ма най-мразя зимата да отключвам с ключ ГТВ ;)

veskovvv
25-01-2012, 10:04
Бях в сервиз, провериха ключа - работи, трябвал ми обаче кода на алармата. Някой знае ли откъде мога да го намеря?

_power_
25-01-2012, 14:10
Бях в сервиз, провериха ключа - работи, трябвал ми обаче кода на алармата. Някой знае ли откъде мога да го намеря?
Смени сервиза трябва да могат да сканират кода те самите:flirt:

Bobo
25-01-2012, 15:44
Смени сервиза трябва да могат да сканират кода те самите:flirt:

Ма ми се струва че хич не ти е ясно кой код трябва? Ако ти е ясно кажи ми под какво име фигурира в книгите на автомобила?

_power_
25-01-2012, 17:09
Ма ми се струва че хич не ти е ясно кой код трябва? Ако ти е ясно кажи ми под какво име фигурира в книгите на автомобила?
Не се заяждай бе:lol_sign: Аз помислих е става дума за разчитане на кода на афтърмаркет аларма контролираща централното. Само гледаш да ''чукнеш'' хората:Bolt:

Bobo
26-01-2012, 19:04
Не се заяждай бе:lol_sign: Аз помислих е става дума за разчитане на кода на афтърмаркет аларма контролираща централното. Само гледаш да ''чукнеш'' хората:Bolt:

Ааа не само да уточня ;) Иначе звучиш заблуждаващо ;)

kalvach
27-01-2012, 18:46
Здравейте,
и аз имам същия проблем от два три месеца насам. Отначало си помислих че ми е заминала батерията, но като я смених не се оправи. Като натисна бутончето на централното в ключа, лампичката си светва, обаче неще да отвори вратите, иначе централното си работи, в смисъл като отворя с ключ едната врата, отварят се и двете.
Другия проблем е че като доближа ключа до плафона където е вътрешното осветление на колата, където се намирал модула на дистанционното, централното си работи.
Аз имам секюрити картата със секюрити кода, ако някой сподели кво може да се направи по въпроса ще съм му благодарен.

Bobo
31-01-2012, 00:32
Здравейте,
и аз имам същия проблем от два три месеца насам. Отначало си помислих че ми е заминала батерията, но като я смених не се оправи. Като натисна бутончето на централното в ключа, лампичката си светва, обаче неще да отвори вратите, иначе централното си работи, в смисъл като отворя с ключ едната врата, отварят се и двете.
Другия проблем е че като доближа ключа до плафона където е вътрешното осветление на колата, където се намирал модула на дистанционното, централното си работи.
Аз имам секюрити картата със секюрити кода, ако някой сподели кво може да се направи по въпроса ще съм му благодарен.

Имаш нужда от ремонт на самия ключ, от него ти идва проблема с малкия обхват ;)

kalvach
01-02-2012, 19:17
Имаш нужда от ремонт на самия ключ, от него ти идва проблема с малкия обхват ;)

То и аз така предполагам. Бях тука при един ключар и ми каза, че му са се разминали честотите.
Може ли да препоръчаш някой който би могъл да го оправи?

Bobo
01-02-2012, 19:23
То и аз така предполагам. Бях тука при един ключар и ми каза, че му са се разминали честотите.
Може ли да препоръчаш някой който би могъл да го оправи?

Нищо не му се е разминало трансмитера е проблема аз това им ремонтирам ;)

kalvach
02-02-2012, 21:07
Нищо не му се е разминало трансмитера е проблема аз това им ремонтирам ;)
Колега, ако ти пратя малката платка вътре в ключа по еконт, колко ще ми струва удоволствието да мога пак с дистанционното от ключа да си отключвам и заключвам колата.

Bobo
03-02-2012, 01:00
Колега, ако ти пратя малката платка вътре в ключа по еконт, колко ще ми струва удоволствието да мога пак с дистанционното от ключа да си отключвам и заключвам колата.

Колега трябва ми колата няма как да го направя без приемника ;) Опитай на местно ниво някой електрончик ;)