PDA

View Full Version : Икономика или политика?



bager
18-01-2012, 12:49
Някой гледал ли в това (http://www.youtube.com/watch?v=jUzxnQiFvyc&feature=player_embedded)?
Има ли журналист в България, който би могъл да направи предаване за истините около добива на шистов газ? Има ли медия в България, която би дала поле за изява на такъв журналист?
Засега премиерът даде на заден за добива, но всчики сме свидетели на обратите в действията му.
Не е ли АЕЦ-а по- добра алтернатива? Ще е*ем ли майката на природата и водата? Ами децата ни?...

Susscrofa
18-01-2012, 13:14
Някой гледал ли в това (http://www.youtube.com/watch?v=jUzxnQiFvyc&feature=player_embedded)?
Има ли журналист в България, който би могъл да направи предаване за истините около добива на шистов газ? Има ли медия в България, която би дала поле за изява на такъв журналист?
Засега премиерът даде на заден за добива, но всчики сме свидетели на обратите в действията му.
Не е ли АЕЦ-а по- добра алтернатива? Ще е*ем ли майката на природата и водата? Ами децата ни?...

Що се връзвате на тия простотии.
Цялата работа се върти около това, Русия да остане с монопол у нас при вноса на газ.

rusiq86
18-01-2012, 13:40
Остави ги тея сажди...по тази логика съседите с печки използващи въглища да плащат повече данъци от мен с климатици :)
Дори в САЩ дизела е по-скъп от бензина. Но там не е масово да се срещне дизел, дори пикап. Щото Работиш един ден и с половината надница пълниш резервоара до горе.
Аз вече се замислям колело да си купя :biggrin:

bager
18-01-2012, 14:41
Що се връзвате на тия простотии.
Цялата работа се върти около това, Русия да остане с монопол у нас при вноса на газ.

И дай да си отровим водата в Добруджа за да не стане това? Или отвърдиш че няма има екологочен и здравен проблем в районите с добив на шистов газ? Извинявай че ти отговарям с въпроси, но не ми се струва че са само простотии това.

Susscrofa
18-01-2012, 14:49
И дай да си отровим водата в Добруджа за да не стане това? Или отвърдиш че няма има екологочен и здравен проблем в районите с добив на шистов газ? Извинявай че ти отговарям с въпроси, но не ми се струва че са само простотии това.

Така говореха и за добива на злато в района на Крумовград от канадската компания.:smoke:
Шеврон е огромна компания, един два "проблема" нищо не означават, да не говорим, че е трудно доказуемо негативното влияние на какво се дължи.

Индустрия и промишленост, от това се нуждае сега България.
Провери днес чий законопроект са отхвърлили в парламента.
За мен тук става дума за руски интереси, сефте.:tank:

CBET
18-01-2012, 18:15
Susscrofa, ти можеш ли да мислиш самостоятелно? Адски повърхностно, наивно и първосигнално реагираш. Друг е въпроса как циклиш като папагал по определени теми.

Susscrofa
18-01-2012, 19:50
Susscrofa, ти можеш ли да мислиш самостоятелно? Адски повърхностно, наивно и първосигнално реагираш. Друг е въпроса как циклиш като папагал по определени теми.

Кой не скача е червен.
Нямаш партийна книжка, не ставаш за нищо.
Това, че не пасвам в нито един твой шаблон, не означава, че не мисля самостоятелно. :)Разшири си хоризонта малко.

CBET
18-01-2012, 20:10
Кой не скача е червен.
Нямаш партийна книжка, не ставаш за нищо.
Това, че не пасвам в нито един твой шаблон, не означава, че не мисля самостоятелно. :)Разшири си хоризонта малко.


Клишета неумело скрити зад псевдо ирония!

Жив и здрав да си!
Успех!

nickyto
18-01-2012, 20:36
Не разбирам от сондажи, но за тоя шистов газ някак си нещо не ми се връзва с обясненията дето ги дават... вкарвало се вода под налягане с 600 химикала... ми то вода под земята колкото щеш, че даже и я изпомпваме, че да я пълним в бутилки... а за химикалите - ми не ми е ясно как ще ги събереш на едно място без да имат реакция един с друг...
Някак си ми изглежда много добре организиран, а и финансиран, тоя протест... Струва ми се че Суска е прав за руските монополни интереси в енергетиката...

old alfist
18-01-2012, 22:19
Около Плевен и по-точно Долни Дъбник, в района около бившата рафинерия от години се вади газ и нефт по тази технология, естествено в малки количества.
Не е изключено да се случи това което виждаме във филма и в нашия район.
Едно водохващание за питейна вода, захранващо и част от Плевен се намира недалеко от района.
Трудно можем да спрем завъртяното колело, но трябва да се знае какво може да се случи - при всички случаи това е вредно за природата и естествено за нас, защото ние сме част от нея.

koolio
20-01-2012, 00:15
Не разбирам от сондажи, но за тоя шистов газ някак си нещо не ми се връзва с обясненията дето ги дават... вкарвало се вода под налягане с 600 химикала... ми то вода под земята колкото щеш, че даже и я изпомпваме, че да я пълним в бутилки... а за химикалите - ми не ми е ясно как ще ги събереш на едно място без да имат реакция един с друг...
Някак си ми изглежда много добре организиран, а и финансиран, тоя протест... Струва ми се че Суска е прав за руските монополни интереси в енергетиката...

Ми дай да се изтровим само и само да сме против руския енергиен интерес!

Susscrofa
20-01-2012, 06:01
Ми дай да се изтровим само и само да сме против руския енергиен интерес!

И от къде разбра, че ще се изтровиш или предполагаш само?

pavlin
20-01-2012, 06:24
Водното разбиване освен че замърсява подпочвените води предизвиква и земетресения. В САЩ този метод вече е забранен в някои щати. Ако Шеврон открие газ ползите за България ще са доста спорни, зависи какво е договорено.

Бобби
20-01-2012, 12:51
Ами ако се окаже, че няма газ, или не са достатъчни количествата........какво правим?
Затваряме дупките и пием мръсна вода...или ще снъбдяваме Добружа с вода от яз. Искър....
Мисля, че в тоя край водоснабдяването е повече от подпочвени води, отколкото от извори....

Кайо
20-01-2012, 15:01
И от къде разбра, че ще се изтровиш или предполагаш само?

Сусонко докажи,че не е вредно:hump:

Susscrofa
20-01-2012, 15:15
Сусонко докажи,че не е вредно:hump:

Ако тръгнеш в тази посока, аз няма да мога да ти докажа и че АЕЦ не е вреден, че пестицидите, с които обработваме насажденията не са вредни, че 80% от лекарствата не са вредни, че ваксините при бебетата не са вредни.
Как се доказва такова нещо?
Да, разбира се, че риск съществува, но това не означава, че трябва да ходя на лов за глигани с препаска на кръста.

koolio
20-01-2012, 15:23
И от къде разбра, че ще се изтровиш или предполагаш само?

Да кажем, че чета и различни източници от раздел за хора без работа във форума на Алфа Ромео.

BLUE1
20-01-2012, 17:54
Първо искам да кажа, че съм твърдо против метода хидравлично разбиване за добив на газ, но разсъждавам в една такава посока, ако на масата за преговори на доставка на природен газ можем да изкараме и варианта собствени залежи, дали не бихме договорили по-добри цени за внос. Това разбира се е твърде условно, но се сещате за какво говоря.

Кайо
20-01-2012, 18:02
Да кажем, че чета и различни източници от раздел за хора без работа във форума на Алфа Ромео.

ааа са без да се обиждаме на раздели:hump:

---------- Post added at 18:02 ---------- Previous post was at 18:00 ----------


Ако тръгнеш в тази посока, аз няма да мога да ти докажа и че АЕЦ не е вреден, че пестицидите, с които обработваме насажденията не са вредни, че 80% от лекарствата не са вредни, че ваксините при бебетата не са вредни.
Как се доказва такова нещо?
Да, разбира се, че риск съществува, но това не означава, че трябва да ходя на лов за глигани с препаска на кръста.

Добре,докажи,че вредата е по-малка от ползите или,че целта оправдава средствата поне.......

Susscrofa
21-01-2012, 11:32
ааа са без да се обиждаме на раздели:hump:

---------- Post added at 18:02 ---------- Previous post was at 18:00 ----------



Добре,докажи,че вредата е по-малка от ползите или,че целта оправдава средствата поне.......

Това е плод на сериозен и сложен анализ "полза-разход" и ОВОС, за който се дават много пари.
Откриваме много шистов газ, запечатваме и можем доста по-лесно да преговаряме с мечката за цената и доставките на газ. Получаваме независимост в известни граници.

kolev
21-01-2012, 11:41
и се събуждаш.... па те краката ти отвити :tooth:

Бобби
21-01-2012, 12:23
Това е плод на сериозен и сложен анализ "полза-разход" и ОВОС, за който се дават много пари.
Откриваме много шистов газ, запечатваме и можем доста по-лесно да преговаряме с мечката за цената и доставките на газ. Получаваме независимост в известни граници.
Вярваш ли си...?
Или смяташ, че може да спрем проеката "Набуко"...:shock:

Susscrofa
21-01-2012, 13:23
Вярваш ли си...?
Или смяташ, че може да спрем проеката "Набуко"...:shock:

Абе какъв набуко бре. Този проект го извадиха да плашат с кофички голямата гарга Южен поток.

Аз ти говоря за находища на наша територия.

---------- Post added at 11:23 ---------- Previous post was at 11:22 ----------


и се събуждаш.... па те краката ти отвити :tooth:

Аз никога не се завивам. Топло е у нас и спя отвит.

Кайо
21-01-2012, 13:48
Това е плод на сериозен и сложен анализ "полза-разход" и ОВОС, за който се дават много пари.
Откриваме много шистов газ, запечатваме и можем доста по-лесно да преговаряме с мечката за цената и доставките на газ. Получаваме независимост в известни граници.

Тук определено бих се съгласил,но просто префразираш мнението на BLUE1 (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=8174).........

Susscrofa
21-01-2012, 14:08
Тук определено бих се съгласил,но просто префразираш мнението на BLUE1 (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=8174).........

Обиди ме. :)

Не видях, че е писал в тази тема:):tooth:
Дори и тук си неподготвен.
Аз във второто мнение още съм го написал това.
Аман то чели-недочели.:)

Кайо
21-01-2012, 14:17
Обиди ме. :)

Не видях, че е писал в тази тема:):tooth:
Дори и тук си неподготвен.
Аз във второто мнение още съм го написал това.
Аман то чели-недочели.:)

Аман от чели-недочели ама не си видял,че BLUE1 (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=8174) е писал по тази тема :rotfl:

Susscrofa
21-01-2012, 14:19
Аман от чели-недочели ама не си видял,че BLUE1 (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=8174) е писал по тази тема :rotfl:

Еми аз тръгнах да го търся някъде на първа страница, където започнахме.
Последното нещо, което мога направя, е да пиша написани вече неща.
А ти наистина си чел-недочел.:tooth: Не се сърди ама.:go:

Кайо
21-01-2012, 14:32
Еми аз тръгнах да го търся някъде на първа страница, където започнахме.
Последното нещо, което мога направя, е да пиша написани вече неща.
А ти наистина си чел-недочел.:tooth: Не се сърди ама.:go:

Да,да Сусе,и ти като Колумб,тръгна да търси път до Индия а откри Америка......:tooth:

Susscrofa
21-01-2012, 14:33
Да,да Сусе,и ти като Колумб,тръгна да търси път до Индия а откри Америка......:tooth:

Не, но никога не обвинявам някой без да съм прочел всички материали по делото.:tooth:

Кайо
21-01-2012, 16:19
Не, но никога не обвинявам някой без да съм прочел всички материали по делото.:tooth:

Сусе ако искаш да си говорим и за съдебни дела направи друга тема....имам доста заведени и спечелени ;)

Susscrofa
21-01-2012, 16:36
Сусе ако искаш да си говорим и за съдебни дела направи друга тема....имам доста заведени и спечелени ;)

Чакам да ми се извиниш, че ме обвини в плагиатство.
Знам, че чакам напразно, но чакам, а после отивам да акам.

Кайо
21-01-2012, 16:49
Чакам да ми се извиниш, че ме обвини в плагиатство.
Знам, че чакам напразно, но чакам, а после отивам да акам.

Сусе ще ти се извиня,знаеш,че нямам проблем с това,но или съм тъп или съм сляп,не мога да видя твой предишен пост с такова твърдение,та ако ме улесниш малко и ще ти се извиня и ще приема,че съм тъп,сляп или дори и двете :):):)

Susscrofa
21-01-2012, 16:50
Сусе ще ти се извиня,знаеш,че нямам проблем с това,но или съм тъп или съм сляп,не мога да видя твой предишен пост с такова твърдение,та ако ме улесниш малко и ще ти се извиня и ще приема,че съм тъп,сляп или дори и двете :):):)

Пост номер две от темата.

Кайо
21-01-2012, 17:08
Що се връзвате на тия простотии.
Цялата работа се върти около това, Русия да остане с монопол у нас при вноса на газ.



Откриваме много шистов газ, запечатваме и можем доста по-лесно да преговаряме с мечката за цената и доставките на газ. Получаваме независимост в известни граници.



Твърдиш,че двата поста казваш едно и също нещо???:calc:

Аз не мисля така,но ако греша извинявай...........явно съм и сляп и тъп:calc:

fred
21-01-2012, 17:32
Що се връзвате на тия простотии.
Цялата работа се върти около това, Русия да остане с монопол у нас при вноса на газ.

Разгеле, тука сме на един акъл :th_up: