PDA

View Full Version : Габарити без да е на контакт ?



KoRny
18-01-2012, 18:30
Към колегите жичкаджии - искам да си изкарам габарититее(ако не става само тях,всички фарове),така че да се пускат без да давам на контакт.Кой е най-лесният начин да го направя :smoke:

Kuku
18-01-2012, 19:00
Имаш паркинг функция.... ако за нея става въпрос :?

gero_records
18-01-2012, 19:04
Към колегите жичкаджии - искам да си изкарам габарититее(ако не става само тях,всички фарове),така че да се пускат без да давам на контакт.Кой е най-лесният начин да го направя :smoke:


Колега незнам за твоята Алфа ...но на моята има едно копче ( да го наречем) дето като го натисниш и продължиш да връщаш от контакт се пускат габаритите за "паркинг" и си вадиш ключа.Тва копче е по самата периферия на вложката на контактният ключ.Държиш го натиснато и въртиш обратно на часовниковата стелка.Таблото остава на тъмно.:rosso_racers:

Дано съм бил полезен :)

A.Arabadzhiev
18-01-2012, 19:21
Да при мен е по същия начин както колегата е Обяснил.. Преди това колата маи трябва да е била на контакт, и при изгасянето и от контакта без да дърпаш ключа натискаш палчето и въртиш ключа назад.. габаритите Греиват. ;) Аз за тая функция бях готов на карам колата си на жичка-джия , но чак една година след като си я купих разбрах за екстрата... И сега си наваксвам Пропуснатото :D :D :D

---------- Post added at 19:21 ---------- Previous post was at 19:19 ----------


Да при мен е по същия начин както колегата е Обяснил.. Преди това колата маи трябва да е била на контакт, и при изгасянето и от контакта без да дърпаш ключа натискаш палчето и въртиш ключа назад.. габаритите Греиват. ;) Аз за тая функция бях готов на карам колата си на жичка-джия , но чак една година след като си я купих разбрах за екстрата... И сега си наваксвам Пропуснатото :D :D :D

Държа да отбележа че и аз разбрах за функцията от форума.... Адмирации към всички регистрирани в Него.!!:bowdown::notworthy:

gero_records
18-01-2012, 19:22
Да при мен е по същия начин както колегата е Обяснил.. Преди това колата маи трябва да е била на контакт, и при изгасянето и от контакта без да дърпаш ключа натискаш палчето и въртиш ключа назад.. габаритите Греиват. ;) Аз за тая функция бях готов на карам колата си на жичка-джия , но чак една година след като си я купих разбрах за екстрата... И сега си наваксвам Пропуснатото :D :D :D


Колега може и да не е била на контакт предварително. Доста коли я имат тази опция,но хората просто не обръщат внимание на "палчето" ...ама и то се е скрило там и не се обажда :P

KoRny
18-01-2012, 19:27
Благодаря колеги,след малко излизам и ще го тествам обезателно ! :)

A.Arabadzhiev
18-01-2012, 19:36
Колега може и да не е била на контакт предварително. Доста коли я имат тази опция,но хората просто не обръщат внимание на "палчето" ...ама и то се е скрило там и не се обажда :P

Ужасно си прав.! :big_whoops: :flex:

NightRider
18-01-2012, 19:54
Да, ама ключът си седи на волана, нали?

danniel
18-01-2012, 20:02
Да, ама ключът си седи на волана, нали?

Да, де нали ключа се завърта...в посока обратна на часовниковата стрелка...

Между другото и аз доста след като купих колата разбрах за тази опция..

A.Arabadzhiev
18-01-2012, 20:06
Да, де нали ключа се завърта...в посока обратна на часовниковата стрелка...

Между другото и аз доста след като купих колата разбрах за тази опция..

след като направиш горе споменатото и ти светнат габаритите изваждаж ключа.. дърпаш назаде.. тои си излиза и в това си положение. Габаритете си светят и без него и ако не искаш да светят и 4-та с ръчката на Мигачите си ги гласиш десните или левите. ;):flex:

danniel
18-01-2012, 20:08
след като направиш горе споменатото и ти светнат габаритите изваждаж ключа.. дърпаш назаде.. тои си излиза и в това си положение. Габаритете си светят и без него и ако не искаш да светят и 4-та с ръчката на Мигачите си ги гласиш десните или левите. ;):flex:

Знам, че ключа излиза, но не знаех тва с лоста за мигачите :)

A.Arabadzhiev
18-01-2012, 20:11
Знам, че ключа излиза, но не знаех тва с лоста за мигачите :)
Ще пия една кола на твоита сметка някои ден :razz::drive:

cuiceka
18-01-2012, 20:16
извинявам се че, пиша в темата на колегата но при мен ключа н еиска да се завърти на зад ,(натискам този бутон на вътре)и въртя на зад но не мърда ,някой знае ли нещо? Иначе тази екстра е супер но за жалост немога да я ползвам

A.Arabadzhiev
18-01-2012, 20:20
извинявам се че, пиша в темата на колегата но при мен ключа н еиска да се заварти на зад ,(натискам този бутон на вътре)и въртя на зад но не мърда ,някой знае ли нещо? Иначе тази екстра е супер но за жалост немога да я ползвам
Mожеш, можеш. пробваи пак даи на контакт и след това върни до нормално натисни и задръж натиснато докато въртиш още 1път назад.. С малко повечко сила ще стане и на мен в началото ми беше трудно щото сигурно не беше раздвижено :D Повторението му е маиката..!

ilya75
18-01-2012, 20:20
и аз незнаех това с лоста за мигачите благодаря

A.Arabadzhiev
18-01-2012, 20:22
и аз незнаех това с лоста за мигачите благодаря
За нищо, ама използваите екстрана с повишено внимание че на вън е яко студено и ако има някои Неподготвен като мен със Слаб Акумулатор може да се проклина след това :D :D :D

cuiceka
18-01-2012, 20:31
благодаря колега утре ще пробвам, достраша ме да напъна ,че съм с един ключ, но незнаех че първо трябва да е на контакт

A.Arabadzhiev
18-01-2012, 20:37
благодаря колега утре ще пробвам, достраша ме да напъна ,че съм с един ключ, но незнаех че първо трябва да е на контакт
не съм сигурен и аз, но аз лично когато я загася ги включвам.. пробвал съм 2/3 пъти без да е билa на контакт и неуспявам.. ! :)

myato
18-01-2012, 20:57
благодаря колега утре ще пробвам, достраша ме да напъна ,че съм с един ключ, но незнаех че първо трябва да е на контакт
Не е нужно да е на контакт.Вкарваш ключът.Натискаш бутончето и въртиш обратно на часовниковата стрелка.После вадиш ключа.

alfatras
18-01-2012, 21:03
Понякога се прецаква тази екстра!

cuiceka
18-01-2012, 21:29
значи моята е прецакана , авто ключар дали ще може да помогне или нов конт. ключ?

gero_records
18-01-2012, 22:09
значи моята е прецакана , авто ключар дали ще може да помогне или нов конт. ключ?


Колега не мисля,че проблема ти е в ключа. Щом въртиш , палиш ,отключваш и заключваш без да ти запецва не би трябвало и в обратната посока ( за ПАРКИНГ) да имаш проблем. Може би се иска леко усилие ( бърху ключа или копченцето) за да се получи особенно ако не е ползвано досега.Огледай се за някой колега из тия дни да видиш неговото как сработва . Гледай добре да натиснеш тва копченце защото 1 мм по-малко да е натиснато и няма как да се получи,че може и от напун ключа да си чупиш :):big_whoops:

Аз имах една LANCIA DELTA дето трябваше дори така да се натисне копчето,че чак леко влизаше навътре. Тва е нещо като "предпазител" на пистолет :)

stelt
18-01-2012, 22:26
Понякога явно наистина се прецаква екстрата, защото се сещам че на една от колите ми не мога да включвам габаритите.

gero_records
18-01-2012, 22:43
и аз незнаех това с лоста за мигачите благодаря


Да си призная и аз това с мигачите не го знаех. Благодаря на колегите за "светването" ...утре и аз ще го пробвам . Ама според мене си е по-добре колкото се може повече да се виждаш,че квито се навъдиха и "полицейски буркан" да имаш пак мое та сгазят :)

A.Arabadzhiev
18-01-2012, 22:48
Да си призная и аз това с мигачите не го знаех. Благодаря на колегите за "светването" ...утре и аз ще го пробвам . Ама според мене си е по-добре колкото се може повече да се виждаш,че квито се навъдиха и "полицейски буркан" да имаш пак мое та сгазят :)
и ти си прав.. ;)

Jivko7777
19-01-2012, 15:42
Да си призная и аз това с мигачите не го знаех. Благодаря на колегите за "светването" ...утре и аз ще го пробвам . Ама според мене си е по-добре колкото се може повече да се виждаш,че квито се навъдиха и "полицейски буркан" да имаш пак мое та сгазят :)

само че при 156 тая екстра май я няма ;)

StanG
19-01-2012, 16:13
Аз нещо не мога да вдяна защо е тая екстра...Като спираш за малко не може ли просто да ползваш аварийките?

d1lian
19-01-2012, 16:18
Въпрос на вкус. Аз също предпочитам да включа габаритите пред аварийните - за кво съм дал 16 лева за габарити :D А колкото до екстрата с мигачите при мен не работи или просто я няма ;)

Jivko7777
19-01-2012, 18:34
Въпрос на вкус. Аз също предпочитам да включа габаритите пред аварийните - за кво съм дал 16 лева за габарити :D А колкото до екстрата с мигачите при мен не работи или просто я няма ;)

:big_whoops:

aleck
19-01-2012, 18:43
И при мен, това с мигачите го няма, иначе това с габаритите си е ОК...

NightRider
19-01-2012, 18:57
след като направиш горе споменатото и ти светнат габаритите изваждаж ключа.. дърпаш назаде.. тои си излиза и в това си положение. Габаритете си светят и без него и ако не искаш да светят и 4-та с ръчката на Мигачите си ги гласиш десните или левите. ;):flex:
Ще го пробвам и на 147 и на 156. Но съм 99% убеден, че това с мигачите го има само на 147 с версията с бордови ком.

gero_records
19-01-2012, 19:40
Ще го пробвам и на 147 и на 156. Но съм 99% убеден, че това с мигачите го има само на 147 с версията с бордови ком.


И на моята 156-ца нестава тоя трик с мигачите. Дори пробвах преди да включа на " паркинг" да пусна някой мигач , но няма ефект...

NightRider
19-01-2012, 19:51
И на моята 156-ца нестава тоя трик с мигачите. Дори пробвах преди да включа на " паркинг" да пусна някой мигач , но няма ефект...
100% 156 го нямат - те нямат бордови компютър

`mitdzg
20-01-2012, 17:02
колеги този форум е нещо велико две години съм собственик на 156 и винаги съм се чудел на италианците как, може да не оставят габарит без контакт.Сега разбрах че съм ги обвинявал напразно.Човек се учи докато е жив.

Mury
20-01-2012, 17:19
колеги този форум е нещо велико две години съм собственик на 156 и винаги съм се чудел на италианците как, може да не оставят габарит без контакт.Сега разбрах че съм ги обвинявал напразно.Човек се учи докато е жив.

Имат я от 100 години тази екстра,още Типото я има тази с ключа и копченцето,пък старите Алфи,като ги загасиш на фарове,си остават на габарити.При всичките обаче е различно,при 166 се пуска екстрата от копчето за фаровете/раховеца/,при 159 е отделно копче на таблото :balloon::balloon::balloon::balloon:

A.Arabadzhiev
20-01-2012, 17:20
Ще го пробвам и на 147 и на 156. Но съм 99% убеден, че това с мигачите го има само на 147 с версията с бордови ком.
ааа.. Еми незнам за тях ама какво общо има бордовия компютър то на немските автомобили Голф 2 или ауди 80 като дадеш мигача на изгасен от контакт автомобил му светват съответните габарити.. Незнам лично аз не намирам връзка но можеби Не съм на ясно! Аз си ги ползвам Дадох 36 лева за габарити и си ги Тормоза наи редовно като е по топло де.. сега акумулатора ми е със Сериозни Увреждания и не смея :bouncing_smiley:

Mury
20-01-2012, 17:27
ааа.. Еми незнам за тях ама какво общо има бордовия компютър то на немските автомобили Голф 2 или ауди 80 като дадеш мигача на изгасен от контакт автомобил му светват съответните габарити.. Незнам лично аз не намирам връзка но можеби Не съм на ясно! Аз си ги ползвам Дадох 36 лева за габарити и си ги Тормоза наи редовно като е по топло де.. сега акумулатора ми е със Сериозни Увреждания и не смея :bouncing_smiley:

Той има предвид,че при 147 нещата се случват по КАН и е много лесно управлението на доста неща по колата,включително екстрата Фолоу ми хоум например.При 156 няма КАН и затова няма толкова екстри,има само паркинг светлина с 4 габарита :disgust::disgust::disgust:

A.Arabadzhiev
20-01-2012, 17:38
Той има предвид,че при 147 нещата се случват по КАН и е много лесно управлението на доста неща по колата,включително екстрата Фолоу ми хоум например.При 156 няма КАН и затова няма толкова екстри,има само паркинг светлина с 4 габарита :disgust::disgust::disgust:

аха.. Разбирам...! :yes: Еми важно е че ги има пък.. Аз като ги разбрах се радвах повече от колкото като си купих колата..:clap2: след тва като видях че може по отделно тва беше нещо като черешката на Тортата ;) но колкото повече толкова повече.. Важно е АМПЕРАЖ да има...:lsabre: ;)

NightRider
20-01-2012, 19:58
Бе не знам как го раздвижвате, ама с тоя черния ключ не става да влезне достатъчно за да натисне бутона. Та си трябва пръсче и тук

myato
20-01-2012, 20:28
ааа.. Еми незнам за тях ама какво общо има бордовия компютър то на немските автомобили Голф 2 или ауди 80 като дадеш мигача на изгасен от контакт автомобил му светват съответните габарити.. Незнам лично аз не намирам връзка но можеби Не съм на ясно! Аз си ги ползвам Дадох 36 лева за габарити и си ги Тормоза наи редовно като е по топло де.. сега акумулатора ми е със Сериозни Увреждания и не смея :bouncing_smiley:
Да ти кажа,че тая "екстра" с мигачите я имат и трабантите и варбурзите:pfbbt:

Бе не знам как го раздвижвате, ама с тоя черния ключ не става да влезне достатъчно за да натисне бутона. Та си трябва пръсче и тук
Това с пръстчето стана много еротично:sex:

angelovi69
20-01-2012, 22:27
Да споделя и аз. Имам габарити – отпред, отзад и на номера регистрационния, след като натисна копченцето и извъртя конт-я ключ докрай наобратно и го извадя. Ама това с мигачите как ли не го мъчих - не става и това е. Пробвах лоста да го оставя на дълги, на къси , на габарити - не става. Колата от подписа.
А екстрата си е стара. Споделих това с един приятел, той се позасмя и каза че това го е имала неговата ( fiat ) Регата. А дали ще я оставя на габарит или на аварийни - хората все я заглеждат.:hvala:

NightRider
20-01-2012, 22:46
Да ти кажа,че тая "екстра" с мигачите я имат и трабантите и варбурзите:pfbbt:

Това с пръстчето стана много еротично:sex:Ами само с ключа не става - иска подготовка (натискане на бутончето). И тя е като някоя мръсница - първо натискаш с пръстче, после връткаш за да светнат

Bobo
21-01-2012, 01:46
Ами само с ключа не става - иска подготовка (натискане на бутончето). И тя е като някоя мръсница - първо натискаш с пръстче, после връткаш за да светнат

Ти каде видя капризна и красива жена да може директно от вратата за краката :mrgreen:

Mury
21-01-2012, 07:56
Да споделя и аз. Имам габарити – отпред, отзад и на номера регистрационния, след като натисна копченцето и извъртя конт-я ключ докрай наобратно и го извадя. Ама това с мигачите как ли не го мъчих - не става и това е. Пробвах лоста да го оставя на дълги, на къси , на габарити - не става. Колата от подписа.
А екстрата си е стара. Споделих това с един приятел, той се позасмя и каза че това го е имала неговата ( fiat ) Регата. А дали ще я оставя на габарит или на аварийни - хората все я заглеждат.:hvala:
Колега в подписа ти няма никаква кола описана,на аватара имаш 156,ма знае ли човек :calc::calc::calc:

NightRider
21-01-2012, 09:08
Ти каде видя капризна и красива жена да може директно от вратата за краката :mrgreen:
Има бре. Адвокатката ми на времето, например. Пък и аз съм си красавец:rotfl:. И затова карам красавици

И за да е по темата - нека някой с черните ключове каже как ги включва тези габарити без пръстче

myato
21-01-2012, 11:36
Има бре. Адвокатката ми на времето, например. Пък и аз съм си красавец:rotfl:. И затова карам красавици

И за да е по темата - нека някой с черните ключове каже как ги включва тези габарити без пръстче
Е,как?
С три пръста разбира се:tooth:
Сори,ма ме е напънала шашканията:saint: