PDA

View Full Version : Заслужава ли си ?



VictorStoev
18-01-2012, 18:42
Здравейте!

Доста се чудя и ми се искам да споделя с вас един мой въпрос. Един приятел си купи преди няколко месеца Алфа 156 2.0 туин спарк с газов инжекцион. В последствие остана без работа, удари колата нямаше пари да я поправи и сега я продава. Продава ми я като на приятел за сумата от 1000лв. Звучи добре, но има ремонти по нея. Трябва да се сменят предните носачи, да се оправи козметично, да се купи акумулатор и да се настрои газовият инжекцион. Та искам да ви попитам дали си заслужава инвестицията и колко евентуално ще ми струва екстрата да я вкарам в движение. Колата изключително много ми харесва, уникална е но много се чудя. В момента карам Форд Фиеста 1995г. 1.1 на газ - пълна кочина - няма мощност, гние, съединителя е за смята, гори 2 литра масло на 1000км и с сигурност искам да я сменя.

Поздрави, В.С

danniel
18-01-2012, 18:47
...няма мощност, гние, съединителя е за смята, гори 2 литра масло на 1000км и с сигурност искам да я сменя.

Поздрави, В.С

Тя и алфата ги може тези неща ако я занемариш като форда.. Иначе по основния въпрос, можеш да провериш при някой майстор колко пари ще ти излезе ремонта и сам да прецениш дали си струва..

VictorStoev
18-01-2012, 18:50
Тя и алфата ги може тези неща ако я занемариш като форда

Това е ясно, но форда не е занемарен, просто го закупих преди 3 години и половина като първа кола. Вече търся нещо по-така.

JoRiX
18-01-2012, 18:53
Здравейте!

Доста се чудя и ми се искам да споделя с вас един мой въпрос. Един приятел си купи преди няколко месеца Алфа 156 2.0 туин спарк с газов инжекцион. В последствие остана без работа, удари колата нямаше пари да я поправи и сега я продава. Продава ми я като на приятел за сумата от 1000лв. Звучи добре, но има ремонти по нея. Трябва да се сменят предните носачи, да се оправи козметично, да се купи акумулатор и да се настрои газовият инжекцион. Та искам да ви попитам дали си заслужава инвестицията и колко евентуално ще ми струва екстрата да я вкарам в движение. Колата изключително много ми харесва, уникална е но много се чудя. В момента карам Форд Фиеста 1995г. 1.1 на газ - пълна кочина - няма мощност, гние, съединителя е за смята, гори 2 литра масло на 1000км и с сигурност искам да я сменя.

Поздрави, В.С

Кажи само,какъв ти е дохода на месец и веднага ще ти кажа отговора :)

VictorStoev
18-01-2012, 18:58
Кажи само,какъв ти е дохода на месец и веднага ще ти кажа отговора :)

Варира м/у 500 и 800.

A.Arabadzhiev
18-01-2012, 19:07
Вземаи я и я праи... не се чуди много Газов инжекцион пък 1000 лева са ти 2/3 месеца спестени пари като ти гледам дохода имаш Профил в Форума и недаи си Боже да си промениш мнението на части ще си върнеш тея пари..!!! Но преди всичко се опитаи да си я Направиш за каране и не забравяи че умен човечец е казал следната мисъл.. Алфа Ромео не се купува с разум а със Сърце..! Успех от мен ;)

JoRiX
18-01-2012, 19:26
Варира м/у 500 и 800.

Съвета ми е да се откажеш,но ти сам си прецени,ето ти една тема,която ще ти бъде полезна прегледай я :)
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=3181&highlight=%F0%E0%E7%F5%EE%E4%E8+156

danniel
18-01-2012, 19:29
Според мен може да си поддържа количката с тази заплата особено ако е по към 600-700. Коя година е колата?

A.Arabadzhiev
18-01-2012, 19:32
Приятелю ти си знаеш наи добре за колата помисли... искам само да ти кажа че един мои Комшия даде алфата си в една морга тук в Петрич за 1000 лева или 900маи,, нз точно ако ти трябват някакви части ще помагаме кои с каквото може ще питаме и така 1човек повече в клуба 1е. Като се срещнем на Шосето повече Клаксони.. Та колата е 1.8 ламарините и беха здрави и СИВА седан... ;) Мисли ....

vovata
18-01-2012, 19:39
Моя съвет е да я купиш !
След това на части я продаваш и си купуваш нещо което ти допада !
Успех

Walker
18-01-2012, 19:40
Парите които и иска са добри, но:
- само за да се оправи предницата както трябва ще ти трябват над 500лв (ако се сменят всички носачи), пък за другото не знам.

- този ГИ я може да се оправи, я не.

- ако е карана много на газ може да има проблем и с бензиновата система.

Добре си помисли дали ти се занимава да поправяш колата.

danniel
18-01-2012, 19:41
Викторе, извинявай, но това за селянията ми дойде малко повечко...не съм искал да те засягам като нарекох колата ти занемарена. Наистина съжалявам.

NightRider
18-01-2012, 19:53
В думата СЕЛЯНИН няма нищо лошо и обидно. Моля, не обиждайте хората, живеещи по селата! Те са част от България.
Но думата СЕЛЯНДУР е вече друго, нали? Аз тази дума използвам за Тия, дето си мислят, че са велики, особено на пътя. Извинявам се за спама

danniel
18-01-2012, 19:56
Nightrider, дай на човека акъл кво да прави с колата, не се бъркай... никой не съм обиждал...нито съм показвал селяния...а и се извиних искрено на момчето.

JoRiX
18-01-2012, 20:01
Моя съвет е да я купиш !
След това на части я продаваш и си купуваш нещо което ти допада !
Успех

Аз останах с впечатлението,че човека иска да управи колата и да я кара,а не да прави бизнес с части :Д :big_whoops:

vovata
18-01-2012, 20:07
Човека пита за съвет !
Ако беше евтин ремонта нямаше да я продават за 1000 лв с ГИ

JoRiX
18-01-2012, 20:11
Човека пита за съвет !
Ако беше евтин ремонта нямаше да я продават за 1000 лв с ГИ

Еми да де колега,точно заради това не си заслужава изобщо да се занимава,нали точно това пита той:cheers::cheers:

A.Arabadzhiev
18-01-2012, 20:16
Няма снимки на колата в темата... Никои от нас не я е Виждал, и никои от нас неможе да даде точнa преценка по въпроса заслужава ли си или не.. Единствено тои има тежката задача да прецени дали иска да се Вкара в Приключението с име Алфа Ромео.. то може лично според мен да няма фатален краи, а щастлив Завършек.! ;)

ilya75
18-01-2012, 20:42
колега влез в раздел продава и виж цени на периферни части ако трябва да се подменят. И прецени колко ще ти излезе

NightRider
18-01-2012, 21:31
Nightrider, дай на човека акъл кво да прави с колата, не се бъркай... никой не съм обиждал...нито съм показвал селяния...а и се извиних искрено на момчето.
Знам, аз просто казвам, че в думата селянин няма нищо обидно.
Другото е селяндурщина и селяндур
А колкото до помощ - не видях дори снимка. А е била ударена. Да каже какво точно иска и ще му помогна - и с майстори, и с части, и с друго

aleck
18-01-2012, 21:47
Здравейте!

Доста се чудя и ми се искам да споделя с вас един мой въпрос. Един приятел си купи преди няколко месеца Алфа 156 2.0 туин спарк с газов инжекцион. В последствие остана без работа, удари колата нямаше пари да я поправи и сега я продава. Продава ми я като на приятел за сумата от 1000лв. Звучи добре, но има ремонти по нея. Трябва да се сменят предните носачи, да се оправи козметично, да се купи акумулатор и да се настрои газовият инжекцион. Та искам да ви попитам дали си заслужава инвестицията и колко евентуално ще ми струва екстрата да я вкарам в движение. Колата изключително много ми харесва, уникална е но много се чудя. В момента карам Форд Фиеста 1995г. 1.1 на газ - пълна кочина - няма мощност, гние, съединителя е за смята, гори 2 литра масло на 1000км и с сигурност искам да я сменя.

Поздрави, В.С

Дай малко повече информация на колегите, за да могат да ти помогнат..... Колко е ударена, по двигателя има ли нещо притеснително, газовия защо не работи..... и т.н. Такива неща са важни, а и така ще знаят, какво да те посъветват.. Поздрави и Успех...:waving:

NightRider
18-01-2012, 21:50
Дай малко повече информация на колегите, за да могат да ти помогнат..... Колко е ударена, по двигателя има ли нещо притеснително, газовия защо не работи..... и т.н. Такива неща са важни, а и така ще знаят, какво да те посъветват.. Поздрави и Успех...:waving:
А така - коя година е, какъв е газовият като марка, ...

haljscho
18-01-2012, 22:33
Предница, обслужване с всичките му консумативи, ремонт на квото е ударено..........
Всичко това като цени и ако не можеш сам да си го направиш и се прави в сервиз...... грубо 2000лв.+-

НО, пък и има доста алтернативни решения......
По прочети форума сам си прецени.......
Успех!

code
19-01-2012, 10:44
Да си купиш за 1000лв кола и да си доволен после!? Може ако е Опел Корса, ако е Алфа няма как :big_whoops:

Susscrofa
19-01-2012, 11:32
Колеги, нали осъзнавате, че говорим за АР 156. Един доста масов модел. Изпълнил вече и най-отдалечените морги. Говорим за автомобил, за който можем да купим врата или заден капак за по 40 кинта бройката.
Автомобил, за който има вече, комплект носачи за 270 кинта.
Разбирам, че искате да върнем времето назад, но няма нужда излишно да придаваме тежест на точно този модел.


Колега, купувай и не му мисли много, но не бързай да се освобождаваш от фиестата.:smoke:

code
19-01-2012, 11:52
Колеги, нали осъзнавате, че говорим за АР 156. Един доста масов модел. Изпълнил вече и най-отдалечените морги. Говорим за автомобил, за който можем да купим врата или заден капак за по 40 кинта бройката.
Автомобил, за който има вече, комплект носачи за 270 кинта.
Разбирам, че искате да върнем времето назад, но няма нужда излишно да придаваме тежест на точно този модел.


Колега, купувай и не му мисли много, но не бързай да се освобождаваш от фиестата.:smoke:
Да, да, за 200лв ще я направи перфектна, но не е точно така ;) Носачи, ремъци, ролки, амортисьори, свещи и вариатори от моргата ли? А труда? От него си . .
пп Дали ще си купиш кола за 10 000 и после ще ти излезе 20 000, или за 1000 и да ти излезе 2000 е еднакво разочароващо, затова колегата да се насочи към друг автомобил ;) Просто не мерите с неговия аршин ;)

badmadafaka
19-01-2012, 12:33
Разбирам, че искате да върнем времето назад, но няма нужда излишно да придаваме тежест на точно този модел.
Добре, предлагам ти да направиш една много, много груба калкулация само на цени на частите за тая 156-ца (без труд - приеми, че сам си оправяш всичко, въпреки, че много добре знаеш, че някои неща няма как да ги направиш без специални инструменти), на която никой не и знае състоянието... А, да пише, че е удряна ама не е ясно какво и е размазано, затова като последица от удара ще сметнем само "стандартни" неща - броня, халоген, калник, фар и поне един радиатор примерно, без нищо друго... Тия неща ми се струва, че ще заминат при какъвто и да е удар, след който човека иска да продава колата за без пари... ;)
Та ето ти списъка - ти само дай примерни цени за части, ако щеш от най-скапаната менте марка, ако щеш даже трета употреба където е възможно:
- един фар
- един халоген
- предна броня
- един радиатор (избери си сам най-евтиния);
- калник
- антифриз (ако си избереш водния радиатор);
- ремонт с боядисване на преден капак;
- боядисване на калник;
- боядисване на броня;
Това от удара, айде сега да видим в какво състояние е била колата преди това, затова нека предположим, че се налага да се посмени това-онова (всичко е теоретично разбира се):
- комплект ангренаж + пистов ремък + поне едната от двете ролки на пистовия ремък, ако искаш сложи и двете;
- поне един долен и поне един горен носач;
- тампони поне на едната от двете стабилизиращи щанги;
- маслото в двигателя и всички филтри;
- свещи комплект;
- накладки поне от едната страна (отпред или отзад);
А, да тя имала и газ за поправка... Там хептем нищо не разбирам, затова ще я заржем в цените - и без това може да си кара на бензин ако върви...
Нека да добавим малко неща, които може да се окажат "екстри" за сменяне или ремонт:
- съединител
- хидравлична рейка
- масло в скоростите
- гуми
- климатик (поне пълнене ако не ремонт)
- дебитомер
- ламбда
- бобина/и
- кабели за свещите
Сега нека спрем дотук с теорията.

Кажи му съвсем груби цени, ако искаш всичко закръглено надолу, както вече казах на най-евтините и боклучави части или употребявани такива, без труда по смяната им.
После ако си нЕмаш работа, кажи му каква е цената с части като "TRW", "Valeo", "Selenia Racing", "Ricambi Originali", "Bosch" и т.н. и ако съвсем си нEмаш работа му кажи и колко пари биха взели за тия неща дето съм изброил, примерно в сервиза в който ти ходиш.

Да видим всички аджеба колко еФтин е наистина тоя "народен" автомобил, щото явно из форума има много големи балъци собственици на Алфа 156 и си дават парите за нищо... :idea:

NightRider
19-01-2012, 13:02
Зависи от модела (изпълнението), годината на производство, удара. Ако трябва да дам още 1500 - може. Но повече, като знам каква хубавелка SW 1.8 можех да взема за 2800лв. Ма нямах парите тогава.
Но първо - ударът е много важен, собено дали е посукано купето

Susscrofa
19-01-2012, 13:11
Добре, предлагам ти да направиш една много, много груба калкулация само на Да видим всички аджеба колко еФтин е наистина тоя "народен" автомобил, щото явно из форума има много големи балъци собственици на Алфа 156 и си дават парите за нищо... :idea:

Трябва да се сменят предните носачи, да се оправи козметично, да се купи акумулатор и да се настрои газовият инжекцион. Та искам да ви попитам дали си заслужава инвестицията и колко евентуално ще ми струва екстрата да я вкарам в движение.

Моят коментар е на база ето това изречение.
Аз моята 156 ца, я карам вече 5 години, без да съм сменял нито сонди, нито дебитомери, нито амортесьори, нито съединител, нито бобини, нито свещи, нито вариатор и т.н.
156-цата вече е масовка. Фарове по-автоморгите се намират за нищо пари, за броните да не говорим.
Рейката също втора ръка е към 100 лева. Всякакви казанчета и пласмасатерии са без при. Цял салон се купува за 100 кинта.
Това отдавна не е нито нов, нито уникален с нещо модел.:smoke:

NightRider
19-01-2012, 13:14
Трябва да се сменят предните носачи, да се оправи козметично, да се купи акумулатор и да се настрои газовият инжекцион. Та искам да ви попитам дали си заслужава инвестицията и колко евентуално ще ми струва екстрата да я вкарам в движение.


А дали е така? Кой го установи?

code
19-01-2012, 13:40
На следващия вече няма да му се събират буквите

Susscrofa
19-01-2012, 13:43
А дали е така? Кой го установи?

Еми това пише постващият/питащият. Аз на това се опирам и отговарям, а ти си играй със стъклената сфера, ако искаш до утре.
Може и един боб да Фърлиш, пък може да разбереш какви са пораженията.
:smoke:

badmadafaka
19-01-2012, 14:10
Моят коментар е на база ето това изречение.
А би ли посъветвал човек, който се чуди дали да си купи кола на 10 години по обява в мобиле-то в която пише "Всичко перфектно, качваш се и караш!!!" да си я купи и да си качи и да кара спокойно..?

Аз си мислех, че като си имал алфа знаеш горе-долу кое как се троши по нея, но явно просто съм имал вземане-даване все с хора с алфи дето техните са били някакви кочини а не железни като твоята... А човека досега е карал фиеста 1.1 дето цялата кола струва колкото един нов, оригинален, долен носач на 156... :flex:

ПС: Hе е по темата, но

Аз моята 156 ца, я карам вече 5 години, без да съм сменял нито сонди, нито дебитомери, нито амортесьори, нито съединител, нито бобини, нито свещи, нито вариатор и т.н.
Като тръгнеш да я продаваш, това нали ще го кажеш на бъдещия щастлив собственик..?

Susscrofa
19-01-2012, 14:15
А би ли посъветвал човек, който се чуди дали да си купи кола на 10 години по обява в мобиле-то в която пише "Всичко перфектно, качваш се и караш!!!" да си я купи и да си качи и да кара спокойно..?

Аз си мислех, че като си имал алфа знаеш горе-долу кое как се троши по нея, но явно просто съм имал вземане-даване все с хора с алфи дето техните са били някакви кочини а не железни като твоята... А човека досега е карал фиеста 1.1 дето цялата кола струва колкото един нов, оригинален, долен носач на 156... :flex:

ПС: Hе е по темата, но

Като тръгнеш да я продаваш, това нали ще го кажеш на бъдещия щастлив собственик..?

Колата върви и без да ги сменям, но не отричам, че ако сменя вариатора, дебитомера и сондата ще върви по-добре.:)
Смених обаче 4 носача за 1000 лева и една рейка за около 300 :biggrin:, четири диска и накладки.
С вървежа правя компромис, но със сигурността не.
Тази алфа, ще е с мен до своя край.:smoke:
И все пак, ако колата е ударена леко в някой калник например, офертата си заслужава.

mim
19-01-2012, 14:26
някой по-горе спомена 1500
само толкова е прехвърлянето и първоначалното обслужване на алфа 156 дето е "перфектна, качваш се и караш"
а за такава дето е бутана и нещо не й работи...

souze
19-01-2012, 14:43
някой по-горе спомена 1500
само толкова е прехвърлянето и първоначалното обслужване на алфа 156 дето е "перфектна, качваш се и караш"
а за такава дето е бутана и нещо не й работи...

Взе ми го от клавиатурата :). Човека е написал, че месечния му доход е 500-800лв. Моя съвет към потенциалния колега е да не си помисля за подобна покупка, ако иска да му остават някакви парички за дънки примерно!

Susscrofa
19-01-2012, 14:45
Взе ми го от клавиатурата :). Човека е написал, че месечния му доход е 500-800лв. Моя съвет към потенциалния колега е да не си помисля за подобна покупка, ако иска да му остават някакви парички за дънки примерно!

Стига бе, ти тази алфица я изкара автомобил със специална поддръжка. Това да не е порше. Каква кола предлагаш на колегата?

souze
19-01-2012, 14:51
Стига бе, ти тази алфица я изкара автомобил със специална поддръжка. Това да не е порше. Каква кола предлагаш на колегата?

Нищо специално няма. Само скъпо! Не знам как си представяш да изкарваш по 600лв месечно и да си купуваш окачване за 300?? Как мислиш, разумно ли е? Нали да я обслужиш колата, за да не пускаш тема "колеги скъсах ангренаж", трябва да отделиш едни минимални 600лв? Как ти се струва от тоя ъгъл погледнато?

Susscrofa
19-01-2012, 14:58
Нищо специално няма. Само скъпо! Не знам как си представяш да изкарваш по 600лв месечно и да си купуваш окачване за 300?? Как мислиш, разумно ли е? Нали да я обслужиш колата, за да не пускаш тема "колеги скъсах ангренаж", трябва да отделиш едни минимални 600лв? Как ти се струва от тоя ъгъл погледнато?

Това, не са консумативи, а извънредни ситуации. Хората винаги заделят някакви пари, а и ти не знаеш колегата къде, как живее, и какви са му разходите.
Окачването се сменя еднократно, той няма да го сменя всеки месец.
То по тази логика, как ще отдели 400 кинта минимум за гуми.
Ще я купи и лека по лека ще я "закърпва".

mim
19-01-2012, 15:04
ангренажа е точно консуматив
и несменянето му, когато купуваш кола, е равностойно на руска ролетка

souze
19-01-2012, 15:12
Това, не са консумативи, а извънредни ситуации. Хората винаги заделят някакви пари, а и ти не знаеш колегата къде, как живее, и какви са му разходите.
Окачването се сменя еднократно, той няма да го сменя всеки месец.
То по тази логика, как ще отдели 400 кинта минимум за гуми.
Ще я купи и лека по лека ще я "закърпва".

Суси, айде да престанеш с тая любов към спора, защо трябва да вкарвате човека във филм. Лека полека да я кърпи, никога няма да я закърпи. Много добре знаеш, че нема по-трошлива кошница от тая ама продължаваш да говориш.

Susscrofa
19-01-2012, 15:27
ангренажа е точно консуматив
и несменянето му, когато купуваш кола, е равностойно на руска ролетка

Имах предвид скъсания ангренаж, а и не знам кой е този дето дава 600 лева за смяната му.:)
А и чак пък консуматив, при смяна на 60 000 километра, не мисля.
---------- Post added at 13:27 ---------- Previous post was at 13:26 ----------


Суси, айде да престанеш с тая любов към спора, защо трябва да вкарвате човека във филм. Лека полека да я кърпи, никога няма да я закърпи. Много добре знаеш, че нема по-трошлива кошница от тая ама продължаваш да говориш.

Колата втора ръка никога не може изцяло да се закърпи.

mim
19-01-2012, 15:35
скъсаният ангренаж не е само скъсан ангренаж, но и ремонт на двигателя

освен ако не си го ръфал лично със зъби

а и ангренаж се сменя заедно с карантиите около него, щото запекла ролка на здрав ремък, е все тая колко е нов ремъка

ама кво се обяснявам точно пък на теб

Susscrofa
19-01-2012, 15:41
скъсаният ангренаж не е само скъсан ангренаж, но и ремонт на двигателя

освен ако не си го ръфал лично със зъби

а и ангренаж се сменя заедно с карантиите около него, щото запекла ролка на здрав ремък, е все тая колко е нов ремъка

ама кво се обяснявам точно пък на теб

Благодаря, че ме осветли.
Не знаех, че се сменят и ролките.:biggrin:
Даже веднъж исках да ми сменят маслото, а не си носех филтъра.
Надценявате много поддръжката на 156.
Така тя няма да стане по-стойностен модел, както и притежателите му.

haljscho
19-01-2012, 18:17
Добре, предлагам ти да направиш една много, много груба калкулация само на цени на частите за тая 156-ца (без труд - приеми, че сам си оправяш всичко, въпреки, че много добре знаеш, че някои неща няма как да ги направиш без специални инструменти), на която никой не и знае състоянието... А, да пише, че е удряна ама не е ясно какво и е размазано, затова като последица от удара ще сметнем само "стандартни" неща - броня, халоген, калник, фар и поне един радиатор примерно, без нищо друго... Тия неща ми се струва, че ще заминат при какъвто и да е удар, след който човека иска да продава колата за без пари... ;)
Та ето ти списъка - ти само дай примерни цени за части, ако щеш от най-скапаната менте марка, ако щеш даже трета употреба където е възможно:
- един фар
- един халоген
- предна броня
- един радиатор (избери си сам най-евтиния);
- калник
- антифриз (ако си избереш водния радиатор);
- ремонт с боядисване на преден капак;
- боядисване на калник;
- боядисване на броня;
Това от удара, айде сега да видим в какво състояние е била колата преди това, затова нека предположим, че се налага да се посмени това-онова (всичко е теоретично разбира се):
- комплект ангренаж + пистов ремък + поне едната от двете ролки на пистовия ремък, ако искаш сложи и двете;
- поне един долен и поне един горен носач;
- тампони поне на едната от двете стабилизиращи щанги;
- маслото в двигателя и всички филтри;
- свещи комплект;
- накладки поне от едната страна (отпред или отзад);
А, да тя имала и газ за поправка... Там хептем нищо не разбирам, затова ще я заржем в цените - и без това може да си кара на бензин ако върви...
Нека да добавим малко неща, които може да се окажат "екстри" за сменяне или ремонт:
- съединител
- хидравлична рейка
- масло в скоростите
- гуми
- климатик (поне пълнене ако не ремонт)
- дебитомер
- ламбда
- бобина/и
- кабели за свещите
Сега нека спрем дотук с теорията.

Кажи му съвсем груби цени, ако искаш всичко закръглено надолу, както вече казах на най-евтините и боклучави части или употребявани такива, без труда по смяната им.
После ако си нЕмаш работа, кажи му каква е цената с части като "TRW", "Valeo", "Selenia Racing", "Ricambi Originali", "Bosch" и т.н. и ако съвсем си нEмаш работа му кажи и колко пари биха взели за тия неща дето съм изброил, примерно в сервиза в който ти ходиш.

Да видим всички аджеба колко еФтин е наистина тоя "народен" автомобил, щото явно из форума има много големи балъци собственици на Алфа 156 и си дават парите за нищо... :idea:
:clap2::respect::big_bow_down:
Едва ли можеше да се опише по-добре.......


Благодаря, че ме осветли.
Не знаех, че се сменят и ролките.:biggrin:
Даже веднъж исках да ми сменят маслото, а не си носех филтъра.
Надценявате много поддръжката на 156.
Така тя няма да стане по-стойностен модел, както и притежателите му.
Да, точно за това написах, че има алтернативи....
Ето виждаме, че си готов да му помогнеш с квот мойш разбира се........


Колата върви и без да ги сменям, но не отричам, че ако сменя вариатора, дебитомера и сондата ще върви по-добре.:)
Смених обаче 4 носача за 1000 лева и една рейка за около 300 :biggrin:, четири диска и накладки.
С вървежа правя компромис, но със сигурността не.
Тази алфа, ще е с мен до своя край.:smoke:
И все пак, ако колата е ударена леко в някой калник например, офертата си заслужава.

Ааааа бееее, кат чета кво си написал........ЕДВА ЛИ.....:shocked:

aleck
19-01-2012, 18:58
Абе нека човека да каже какво и е на колицата, пък тогава ще може да му дадете по-точна информация. Сега с тези цифри за толкова много неща, направо го отказвате директно...

haljscho
19-01-2012, 20:27
Абе нека човека да каже какво и е на колицата, пък тогава ще може да му дадете по-точна информация. Сега с тези цифри за толкова много неща, направо го отказвате директно...

Даааа, май не сме разбрани правилно.
Въпроса беше:

ЗАСЛУЖАВА ЛИ СИ?

Аз съм ЗА с 2-ръце........

Но нека човека правилно да си премери приоритетите и да не се разочарова след това........:sad:

i.ganchev.ganchev
20-01-2012, 11:22
Боже господи, колко баластра, кво чудо... човека сигурно си е заебал темата. Говорите, сякаш ще прави сделката на века...
Колеги, става дума за 1000 лв. И все пак колата е на негов приятел. Стига сте размисшлявали - ако това се счупи, ако ремъка се скъса... ако дрън дрън.
То и от магазина като я купиш, пак може да се скъса, счупи нещо.

Аз съветвам колегата да я взима, 1000 лв. не са кой знае кви пари. Дори и да сбърка, на НАДИН само ще и вземе горе-долу толкова.

Айде със здраве, и дай боже за в бъдеще един доволен алфист в повече!:go:

A.Arabadzhiev
21-01-2012, 12:42
Боже господи, колко баластра, кво чудо... човека сигурно си е заебал темата. Говорите, сякаш ще прави сделката на века...
Колеги, става дума за 1000 лв. И все пак колата е на негов приятел. Стига сте размисшлявали - ако това се счупи, ако ремъка се скъса... ако дрън дрън.
То и от магазина като я купиш, пак може да се скъса, счупи нещо.

Аз съветвам колегата да я взима, 1000 лв. не са кой знае кви пари. Дори и да сбърка, на НАДИН само ще и вземе горе-долу толкова.

Айде със здраве, и дай боже за в бъдеще един доволен алфист в повече!:go:

аз също съм на това мнение, Ако ремък ,ако окачване, ако незнам си какво Ами ако му я откраднат.. Никои неможе да каже тва ще стане пък и оглед от технически къдърен маистор ще му разясни има ли нужда от някакви ремонти или ще мине тънко. Пък едва ли 156 са толко трошливи и претенциозни че всичко трябва да е ново.. Моя комшия си караше 156цата по камъни и по полята отиваше с нея а Голфа-3ката си го исползваше за Гъзария.. и алфата се държеше.. ремонт никакъв само къде доливаше маи много масло ама там МАистор си каза тежката дума.. По принцип за тая експотация на Алфето тои заслужава Смърт чрез инжекция ама тя до последно не го предаде.. а тои я продаде за 900 лв.