PDA

View Full Version : Познай ремонта:Глава2:Теч + снимки



Satanism
19-01-2012, 14:39
2.4 20кл....пада се на десния преден ъгъл на мотора, точно до акумулатора....предположения, моля? :)

Гарнитура глава?

Бобби
19-01-2012, 15:16
Може и глава...все пак е дизел...:smoke:

stelt
19-01-2012, 15:18
Първо почисти, после го дебни.

oem
19-01-2012, 16:14
По-скоро капак на клапаните или да се стича от към вакум помпата :) Не се вижда добре. Вземи един спрей за карбуратори, или за спирачни апарати. Напръскай хубаво там да измиеш маслото и запали и ако трябва покарай малко. Ще се види от къде е :)

андон.маслев
19-01-2012, 17:14
Гарнитура вакум помпа.

Max
19-01-2012, 17:16
Гарнитура вакум помпа.

И аз залагам на гарнитурата на вакуум помпата.

Satanism
19-01-2012, 17:21
И аз залагам на гарнитурата на вакуум помпата.

Тая чудесия трудно ли се сменя?В еЛърна има ли описана процедурата?

Max
19-01-2012, 17:45
Тая чудесия трудно ли се сменя?В еЛърна има ли описана процедурата?

Доколкото помня - развиват се болтовете на пластмасовия капак на двигателя, той се сваля, след което има пряк достъп до вакуум-помпата. Тя се държи с два болта за главата, трябва да откачиш маркуча, който отива към сервото.
По-интересният момент е дали ще си намериш гарнитура.
За 1.9 8в питах на няколко места и ми казаха, че се продава само комплект с помпата (това беше преди 2 години, но не знам дали са се променили нещата сега).
Вероятно в Дания има и гарнитура като резервна част.
Предполагам при 2.4 помпата не е много по-различна, но трябва да питаш по магазините.

Satanism
19-01-2012, 17:49
Аха....ок, сега ми стана ясно кое-как.Не изглежда изобщо трудна работа...мерси :)
Сега остава да намеря гарнитура....


ЕДИТ: Гарнитурата е показана с отделен парт номер в еПЕР, тоест със сигурност може да се поръча от Алфа Ромео....така като гледам цената в ЕПЕР е 5 паунда, обикновено е около двойно, значи 20тина лева....

NightRider
19-01-2012, 19:05
Аха....ок, сега ми стана ясно кое-как.Не изглежда изобщо трудна работа...мерси :)
Сега остава да намеря гарнитура....


ЕДИТ: Гарнитурата е показана с отделен парт номер в еПЕР, тоест със сигурност може да се поръча от Алфа Ромео....така като гледам цената в ЕПЕР е 5 паунда, обикновено е около двойно, значи 20тина лева....
Сатана, и моята течеше от там. Силикон Виктор ренц го оправи. Вакуум помпата се държи на 4 винта. Внимавай с натягането и обиколи отворите на винтовете със силикон, че два от тях влизат отзад в маслото. Разглоби и там дето ти влиза маркуча от турбото (спирачната клапа) и направи същото, че понякой път идва и от там проблемът

Satanism
19-01-2012, 19:18
А, никакви силикони...ще си поръчам гарнитурата и нови винтове с шайбите, продават се тея неща според ЕПЕР, сигурно ще ми излезне колкото силикона всичко....тия дни ще разглобя да видя къде точно пуска....

NightRider
19-01-2012, 19:20
А, никакви силикони...ще си поръчам гарнитурата и нови винтове с шайбите, продават се тея неща според ЕПЕР, сигурно ще ми излезне колкото силикона всичко....тия дни ще разглобя да видя къде точно пуска....
Амииии ... ти си знаеш. Ама щом е протекла веднъж от там ... И винтовете там не се разтягат кат тези на главата за да поръчваш нови

Satanism
19-01-2012, 19:22
Амииии ... ти си знаеш. Ама щом е протекла веднъж от там ... И винтовете там не се разтягат кат тези на главата за да поръчваш нови

Нали викаш, че тече през тях....
Другото което е, трябва ли да се маже там около гарнитурата с такава течна или направо слагам гумената и стягам.....и някой с идея на колко нютона се стягат тея винтове?

NightRider
19-01-2012, 19:49
Нали викаш, че тече през тях....
Другото което е, трябва ли да се маже там около гарнитурата с такава течна или направо слагам гумената и стягам.....и някой с идея на колко нютона се стягат тея винтове?
Като го свалиш ще видиш по гарнитурата как да мажеш. Но те съветвам да сложиш силикон. 30Nm са достатъчни, че гнездото е алумин

Bobo
19-01-2012, 19:51
Като го свалиш ще видиш по гарнитурата как да мажеш. Но те съветвам да сложиш силикон. 30Nm са достатъчни, че гнездото е алумин

Малко им е множко 30нм ;)

NightRider
19-01-2012, 19:53
Малко им е множко 30нм ;)
Абе на границата е, ама той не иска да сложи силиконец

Satanism
19-01-2012, 20:32
еЛърна разправя 2.1-2.6нм.....

NightRider
19-01-2012, 20:36
еЛърна разправя 2.1-2.6нм.....
Ами затегни го с толкова за да видиш. Голяма свещ се затяга с 24, малка с 16 (нещо такова беше) - като пример - а това е почти на ръка

oem
19-01-2012, 21:44
Абе на границата е, ама той не иска да сложи силиконец

Там не се слага силикон. Почиства се хубаво, слага се оригинална гарнитурка, не помня колко мм. бяха болтовете но 30 нм.... по-добре аз бих стегнал на ръка и да си го усетя от колкото да не съм сигурен.

NightRider
19-01-2012, 22:01
Там не се слага силикон. Почиства се хубаво, слага се оригинална гарнитурка, не помня колко мм. бяха болтовете но 30 нм.... по-добре аз бих стегнал на ръка и да си го усетя от колкото да не съм сигурен.
Със силикон заспа работата, нямаше кой да чака гарнитурата

oem
19-01-2012, 23:21
Твоя си е колата. Мажи си коооолкото искаш :)

Max
20-01-2012, 00:43
Да се коригирам - на 1.9 8в жтд-то помпата е с три болта, а на 2.4 20в - с 4 болта, има разлика в корпусите. :-)

Satanism
21-01-2012, 20:10
Tакаа, коУеги днес смених гарнитурата на вакуум помпата, но по самата гарнитура не видях следи от масло и да е пускала от някъде....ако беше от нея, не би ли трябвало да има следи по нея?

NightRider
21-01-2012, 20:15
Tакаа, коУеги днес смених гарнитурата на вакуум помпата, но по самата гарнитура не видях следи от масло и да е пускала от някъде....ако беше от нея, не би ли трябвало да има следи по нея?
Може да ти е от другата гарнитурка - там където се завърта капачката за маслото модул
Оп, ти си 20V. Ne mi se gleda sega дали си като мен

Satanism
21-01-2012, 20:16
Може да ти е от другата гарнитурка - там където се завърта капачката за маслото модул

мооже....ама утре си пътувам обратно към БГ и колата остава тук пак....по-нататък ще го мисля