PDA

View Full Version : Не работят задните ел стъкла - Алфа 147



Omni
21-01-2012, 21:44
А каква може да е причината на задните врати да не стига ел. само ел. стъкла имам предвид вратите се отключват, а бутоните въобще не светват уж прегледах повечето бушони,но уви не виждам да има изгърмели.

На тази (http://prikachi.com/images/50/4293050Z.jpg)снимка, кои бушони отговарят за работата и имали някъде другаде други бушони, които са отговорни за бачкането им

П.П. Възползвам се тука да си задам въпроса вместо да отварям нова тема.

tonov
21-01-2012, 21:48
А каква може да е причината на задните врати да не стига ел. само ел. стъкла имам предвид вратите се отключват, а бутоните въобще не светват уж прегледах повечето бушони,но уви не виждам да има изгърмели.

На тази (http://prikachi.com/images/50/4293050Z.jpg)снимка, кои бушони отговарят за работата и имали някъде другаде други бушони, които са отговорни за бачкането им


Колега, при 147 няма нищо общо...

ecotronic
21-01-2012, 22:07
И при 147 ли е същотото или има разлика?
Да, получих отг.,Все пак Благодаря.
За 147
Според E-Learn, модулът, който управлява задните стъкла, се намира под задната седалка в дясната част под едно капаче.

NightRider
21-01-2012, 22:21
За 147
Според E-Learn, модулът, който управлява задните стъкла, се намира под задната седалка в дясната част под едно капаче.
Па и има и още нещо - един бутон на предната врата за да превключи бутоните на предната шоферска врата да управляват задните джамлъци. А и борд компютър отгоре на всичко. Е, зависи коя година е и алфата. И нещата станаха доста навързани


За 156 - видял ли си отпред на шоферската врата бутона за изключване на задните бутони дали е в час? Щот захранването за тях минава през него, че и през бутоните за задните стъкла на шоферската. Тя е една с-ма от превключванеееее

Omni
21-01-2012, 23:14
Отначало рещих да пробвам да разменя бутоните изкарах, тези които бяха отпред и работят и ги сложих отзад вързах ги и абсолютна "0" нито светна бутона, нито пък заработи. Сега ще го търся този модул да видя какво има там. Колата е 2002г.

NightRider
21-01-2012, 23:33
Отначало рещих да пробвам да разменя бутоните изкарах, тези които бяха отпред и работят и ги сложих отзад вързах ги и абсолютна "0" нито светна бутона, нито пък заработи. Сега ще го търся този модул да видя какво има там. Колата е 2002г.
Провери ли и трите бушона?

Omni
21-01-2012, 23:39
Проверих всички, които се виждат на снимката по горе. Да и трите са проверени F33,F34,F48

Mury
22-01-2012, 13:54
Имам такъв модул,ако си от Сф,мога да ти го дам за проба :innocent::innocent::innocent::innocent:

Omni
19-03-2012, 21:03
Модула е проверен и опитах с друг работещ такъв, но явно не идва електричество до модула. Други идеи?

Mury
19-03-2012, 22:06
Модула е проверен и опитах с друг работещ такъв, но явно не идва електричество до модула. Други идеи?

Aми вече май си трябва жикчаджия,мерене на захранвания до модула,маси,ако всичко е здраво,може проблема да е в боди компа :oops::oops::oops:

undy
19-03-2012, 23:03
Модула е проверен и опитах с друг работещ такъв, но явно не идва електричество до модула. Други идеи?
По същия начин ми изчезна тока на задно ляво стъкло.....рових,гледах...нищо не открих.На другите три бутона си имаше ток(става дума за шофьорската врата).....
Тогава си направих мост,взех ток от друг бутон и всичко заспа.

tonov
19-03-2012, 23:31
По същия начин ми изчезна тока на задно ляво стъкло.....рових,гледах...нищо не открих.На другите три бутона си имаше ток(става дума за шофьорската врата).....
Тогава си направих мост,взех ток от друг бутон и всичко заспа.

На 147 не е като на 156 :no:

RoMeO_156_GTA
16-04-2016, 22:23
Инж. Тоци Бегали се намеси и при мен :angry: Няколко пъти ми изчезваха задните ел. стъкла във влажно време. Познавах по мигането на километрите. Викам си ще е някоя букса, разкачих всички копчета и напръсках буксите с контактен спрей. Проблема обаче стана постоянен. Не се смъкват нито от шофьорския панел, нито от техните си бутони. Бутоните светят когато си поискат.

angelovi69
16-04-2016, 23:13
Тедо, имам същия дерт на моята Алфа. проблема открих случайно, намествайки едно реле, което е при бушоните в краката на шофьора. Като се понамести релето, ми светват на панела на шофьорската врата копчетата за задните прозорци. Свикнах да не ги ползвам, пък и да светят, не смея да барам копчетата, да не се почупи нещо и да остана със смъкнат заден прозорец.
Поздрави!

RoMeO_156_GTA
17-04-2016, 18:04
Някой ако знае дали има такова реле при 147 и къде се намира. Да видим какво ще излезе накрая. Бушоните са си здрави. Аз попринцип задните стъкла мразя да ги смъква някой и стоят заключени от шофьорския панел, обаче е много дразнещо да мигат километрите. :angry:

ecotronic
17-04-2016, 18:13
Някой ако знае дали има такова реле при 147 и къде се намира. Да видим какво ще излезе накрая. Бушоните са си здрави. Аз попринцип задните стъкла мразя да ги смъква някой и стоят заключени от шофьорския панел, обаче е много дразнещо да мигат километрите. :angry:

Няма отделно реле. Задните стъкла се управляват от модул, който се намира под задната седалка (дясната и част, под един капак). Намери го и му почисти конекторите. За да изписва грешка и за да не работят задните стъкла (или да работят, когато си искат) аз залагам на калпава връзка на CAN шината между боди компютъра и въпросния модул.

Alex_26
17-04-2016, 21:07
Няма отделно реле. Задните стъкла се управляват от модул, който се намира под задната седалка (дясната и част, под един капак). Намери го и му почисти конекторите. За да изписва грешка и за да не работят задните стъкла (или да работят, когато си искат) аз залагам на калпава връзка на CAN шината между боди компютъра и въпросния модул.
Я пак, че не разбрах къде участва бодито?

ecotronic
17-04-2016, 21:09
Я пак, че не разбрах къде участва бодито?

Бодито, модулът за задните стъкла и конзолата от шофьорската врата ползват обща CAN шина.

BO
17-04-2016, 23:16
Я пак, че не разбрах къде участва бодито?
Гледам, че се напъваш нещо, ама като не знаеш някои неща, то по-добре си замълчи.

Alex_26
18-04-2016, 06:37
Бодито, модулът за задните стъкла и конзолата от шофьорската врата ползват обща CAN шина.
Да, ама бодито управлява задните стъкла само в определени случаи. А не при нормалното отваряне и затваряне.

---------- Post added at 06:37 ---------- Previous post was at 06:36 ----------


Гледам, че се напъваш нещо, ама като не знаеш някои неща, то по-добре си замълчи.
Напъвам, щот знам за разлика от теб, който само пишеш постове без съдържание по темата

ecotronic
18-04-2016, 10:30
Напъвам, щот знам за разлика от теб, който само пишеш постове без съдържание по темата

Нищо лично, но да напишеш подобно нещо точно по адрес на колегата BO, е крайно нелепо.

Alex_26
18-04-2016, 11:56
Нищо лично, но да напишеш подобно нещо точно по адрес на колегата BO, е крайно нелепо.
Нищо лично и аз, но бодито не участва в задните стъкла освен в свалянето и вдигането им от дистанционното. Да погледне схемата все пак

ecotronic
18-04-2016, 12:00
Нищо лично и аз, но бодито не участва в задните стъкла освен в свалянето и вдигането им от дистанционното. Да погледне схемата все пак

И как го разбра това, гледайки схемата?

Щом бодито не участва освен във вдигане и сваляне от дистанционното, защо вдига аларма за неизправност по задните стъкла?

Alex_26
18-04-2016, 12:05
Алармата я вдига модула за управление, той следи всичко

ecotronic
18-04-2016, 12:18
Алармата я вдига модула за управление, той следи всичко

Ако му откачиш захранването на модула, ще се визуализира ли аларма? Очевидно - да. Тогава за какви неизправности следи нещо, което не е захранено?

Alex_26
18-04-2016, 13:32
Ако му откачиш захранването на модула, ще се визуализира ли аларма? Очевидно - да. Тогава за какви неизправности следи нещо, което не е захранено?
Ами като няма връзка с управляващия модул за ел стъклата - ще ти даде аларма. Виж добре схемата и прочети все пак описанието

ecotronic
18-04-2016, 13:44
Ами като няма връзка с управляващия модул за ел стъклата - ще ти даде аларма. Виж добре схемата и прочети все пак описанието

Аз схемата вече съм я гледал. Единственото, което се вежда от нея е това, че бодито, модулът в шофьорската врата и този за задните стъкла са на една CAN шина.

Вече те питах, но ти смислен отговор не даде. Затова пак ще попитам.

Как разбра от схемата, каква е точно логиката на действие?

Тези неща се установяват евентуално с CAN анализатор.

Останалото са свободни съчинения, които и аз мога да пиша, но не им е тук мястото.

Накратко - отговорих ти на въпроса, каква е ролята на боди-то в бизнеса със задните стъкла, което очевидно ти беше непонятно, щом питаш.

Казаха ти го вече, сега и аз ще ти го кажа - спри да се напъваш с необосновани теории и ако имаш да дадеш полезен съвет на колегата за да си реши проблема, то казвай нещо по същество.

Alex_26
18-04-2016, 14:45
В ЕПЕР освен схема има и функционално описание и т.н.
Прочети ги

---------- Post added at 14:45 ---------- Previous post was at 14:44 ----------

МЕС има доста възможности

iliqncho147
10-06-2018, 19:10
здравейте колеги, имам 147ца с 4/5 врати, но на управлението ми за стъклата имам само 2 бутона, може ли да ми кажете как се свалят задните стъкла

zombiran
10-06-2018, 19:34
здравейте колеги, имам 147ца с 4/5 врати, но на управлението ми за стъклата имам само 2 бутона, може ли да ми кажете как се свалят задните стъкла

http://www.mediafire.com/view/flya4n88reaofqd/20180608_122245.jpg

Объркали са ти управлението, трябва ти ето това. Копчето "REAR" като е натиснато ти управлява задните, като не е вкл. ти управлява предните.

http://www.alfaworkshop.co.uk/images/156071748-1066-1-800.jpg

iliqncho147
10-06-2018, 20:40
Объркали са ти управлението, трябва ти ето това. Копчето "REAR" като е натиснато ти управлява задните, като не е вкл. ти управлява предните


благодаря колега, значи трябва да си потърся такова управление

Alex_26
12-06-2018, 22:24
благодаря колега, значи трябва да си потърся такова управление

Имаш лично