PDA

View Full Version : Съвет за 156-ца?



gstoyanov
03-11-2006, 09:40
Здравейте,
От известно време се оглеждам за семейна кола.
В момента карам една ... по-малка кола, но май ще остане за жената.
Търся да си купя по-голяма кола и за сега съм се спрял на ето това:
http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11131732301706832&f1=details
http://images11.snimka.bg/001475603.jpg

Alfa romeo 156 2.0TS-GTO - 7900лв.

Данни:
Дата на производство - октомври 1998 г.
Тип двигател - Бензинов
Мощност (к.с.) - 155 к.с.
Скоростна кутия - Ръчна
Категория - Седан
Пробег - 122000 км
Цвят - Сив

Особености:
4(5) Врати
ABS
Airbag
Аларма
Бордови компютър
Ел. Огледала
Ел. Стъкла
Имобилайзер
Климатик
Лети джанти
Металик
Нов внос
Серво управление
Стерео уредба
Халогенни фарове
Центр. заключване

Допълнителна информация:
климатик, нов внос, без коментер!

Та въпросът ми е:
Читава ли ви изглежда?
На едната снимка ми се струва, че и е задействана въздушната възглавница на мястото до водача (предна дясна седалка).
Ако е така, как се оправя и за колко пари?

А ето и още една, с около 2000 по-скъпа.
http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11159692565836189&f1=details
http://images11.snimka.bg/001475684.jpg

Alfa romeo 156 2.0i 16v TS - 9900лв.

Данни:
Дата на производство - януари 1999 г.
Тип двигател - Бензинов
Мощност (к.с.) - 155 к.с.
Скоростна кутия - Ръчна
Категория - Седан
Пробег - 175000 км
Цвят - Сребърен

Особености:
4(5) Врати
ABS
Airbag
Аларма
Бордови компютър
Ел. Огледала
Ел. Стъкла
Имобилайзер
Климатроник
Лети джанти
Лизинг
Металик
Нов внос
Серво управление
Стерео уредба
Халогенни фарове
Центр. заключване

Допълнителна информация:
климатроник, 4xAIR BAG, CD стерео, реални км, сервизна книжка,
плюшен салон, махагонов интериор, датчик външна температура,
чупещ волан, ел. рег фарове и др. отлично състояние без забележки

Какво задължително трябва да се гледа при покупка на тези модели и къде може да им се направи преглед в сервиз преди покупката?

slav40
03-11-2006, 10:36
Ето ти адреси,където може да отидеш да ти направят диагностика.За цената-7900 нещо ми се струва прекалено ниска ниска,нещо не е наред на колата според мен :!:
Относно капака н аеърбега:виждал съм на няколко 156-ци да е изкривен и моя беше така :wink: .Майстори споделят,че не е удряна колата ,но не се знае.С 2 капки канеколит в 2-та края и проблема е решен.Карай на диагностика и обърни особено внимание на дебитомера дали е в ред че не е евтина част!Като я тестваш настъпи хубаво на 1-ва и 2-ра и ако нещо не върви като хората - ПАЗАРИ СЕ!
И да знаеш че до 3000 об/мин алфите не вървят много след това излитат!
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... &highlight (http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=632&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight)
И като вземеш кола,да споделиш задължително.
УСПЕХ :wink:

Nikiboy
03-11-2006, 11:04
първата ми е подозрителна за удар в предницата и то лош.

помоли с ЛС някой от разбиращите във форума да те придружат на огледите, срещу почерпка де...

търтей
03-11-2006, 11:06
първата ми е подозрителна за удар в предницата и то лош.

помоли с ЛС някой от разбиращите във форума да те придружат на огледите, срещу почерпка де...

е как го виде лош удар на снимка?
:shock:

MONI
03-11-2006, 11:40
първата ми е подозрителна за удар в предницата и то лош.

помоли с ЛС някой от разбиращите във форума да те придружат на огледите, срещу почерпка де...

е как го виде лош удар на снимка?
:shock:

Абе незнам дали е бил лош ама и на мен ми се види разминаване калника - бронята и преден капак - калник.......

slav40
03-11-2006, 11:45
Защото не е затворен капака :wink:

valjo
03-11-2006, 12:24
тая кола седи над 1 година в тая къща в орландовци
аз съм ходил да я гледам преди толкова време - тя е на 220к км по километраж, само с два еърбега е , вътре салона е в лошо състояние
окачването е цялото за смяна, спирачните и дискове са заминали на практика, май и амортисьорите

абе има си вкарване на пари в тая кола ...

BatVas
03-11-2006, 13:50
тая кола седи над 1 година в тая къща в орландовци
аз съм ходил да я гледам преди толкова време - тя е на 220к км по километраж, само с два еърбега е , вътре салона е в лошо състояние
окачването е цялото за смяна, спирачните и дискове са заминали на практика, май и амортисьорите

абе има си вкарване на пари в тая кола ...

Още нещо - все пак колата е селеспеед и то от първите - така че и там трябва да се внимава :!: :idea: Щото после да не сменяш робота на скоростите за 2000+++ лева

valjo
03-11-2006, 13:55
тая кола седи над 1 година в тая къща в орландовци
аз съм ходил да я гледам преди толкова време - тя е на 220к км по километраж, само с два еърбега е , вътре салона е в лошо състояние
окачването е цялото за смяна, спирачните и дискове са заминали на практика, май и амортисьорите

абе има си вкарване на пари в тая кола ...

Още нещо - все пак колата е селеспеед и то от първите - така че и там трябва да се внимава :!: :idea: Щото после да не сменяш робота на скоростите за 2000+++ лева
не е СЕЛЕСПИИД, с ръчка си е!!!!

slav40
03-11-2006, 14:20
тая кола седи над 1 година в тая къща в орландовци
аз съм ходил да я гледам преди толкова време - тя е на 220к км по километраж, само с два еърбега е , вътре салона е в лошо състояние
окачването е цялото за смяна, спирачните и дискове са заминали на практика, май и амортисьорите

абе има си вкарване на пари в тая кола ...
След изброените "дефекти" 100 % и под капака ще е в такова състояние.Една кола като не се поддържа - това оказва влияние навсякъде.хич не се занимавай с тоя дрънголник :depressed:

gstoyanov
03-11-2006, 14:42
Благодаря на всички за мненията!
И на мен ми се стори, че цената е малко под обичайната.
А то имало защо.

Втората кола обаче явно на никой не му е направила лошо впечатление. Предполагам, че и цената и отговаря на средната за 156-ца?

slav40
03-11-2006, 15:01
Забелязах,че и липсват светлоотразителите отзад и има малко драскотини по купето.Първоначална оферта 9900-значи продавача е съгласен да падне до 9500 - ти ще трябва да се спазариш за 9200-9300 таван.Вади парите и му ги размахай и оня ще се хипнотизира :lol:
1-во диагностика и после пазарлъка :wink: .Задължително да се огледа и окачването :wink:

santo_traficante
04-11-2006, 08:51
?????? ?? ?? ???? ?? ?? ?????? ? ???? ? ?? ???? :no_no_no: ?????? ?????? ???????? :roll: ? ?? ??????????? ? ?????? ? ??????? ?? ???? ???? ?????????? :roll: ? ?? ??????? ????? ???? ???? ????? ?? ???????? :roll: ?? ??? ???? ? ?????? ?/? ?????????? ? ?? ?? ? ?????? :lol: :lol:
________
Ferrari f430 challenge (http://www.ferrari-wiki.com/wiki/Ferrari_F430_Challenge)

DiStefano
04-11-2006, 19:10
тая кола седи над 1 година в тая къща в орландовци
аз съм ходил да я гледам преди толкова време - тя е на 220к км по километраж, само с два еърбега е , вътре салона е в лошо състояние
окачването е цялото за смяна, спирачните и дискове са заминали на практика, май и амортисьорите

абе има си вкарване на пари в тая кола ...

освен това бронята и е потрошена вдясно ... демек спукана
и отдолу ако се загледаш като хората има доста абразури :lol:
собственика на къщата се казва Васко един русичък такъв нисичък
и за пазарлък при него нема мегдан ... освен това надписа отзад не е GTO както е написано, а е GTV .... хех ... иначе мотора издава добър звук ... смисъл аз нищо тревожно не чух ... обаче окачването е ЦЯЛОТО за смяна ... колата не е лоша ... ако се вложат още 2-3 бона в нея ще стане екстра ... просто тоя дето я е карал в Италия е бил голем душманин ... и трябва да и се поизпере салона, че сега е като нужник вътре ...