PDA

View Full Version : добавки



fari
25-01-2012, 17:21
момчета да ви питам по принцип добре ли е да и слагам профилактично добавки и какви

vlalov
25-01-2012, 17:30
за гориво - ДА
толкова говна има в нафтата и бензина че по зле не може да стане

fari
25-01-2012, 19:44
горе доло колко пати и препорачаи некаква

stu
25-01-2012, 21:31
Ако напишеш и каква кола караш може да дадем някоя идея.По принцип профилактично ли искаш да сипеш или имаш някъкви проблеми.

fari
25-01-2012, 21:38
2.4жтд 140к.с

stu
25-01-2012, 21:49
Като гледам си със същият двигател като моят.Аз лично съм сипвал от тази и мисля, че имаше ефект, тъй като двигателят заработи малко по меко, пък може и да си въобразявам.http://www.pro-tec-bulgaria.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage-ask.tpl&product_id=17&category_id=1&option=com_virtuemart&Itemid=18Отделно зареждам само Shell V-Power Diesel.

ФЕРАРИСТ
25-01-2012, 21:55
Протек имат найстина добри неща за профилактика на дюзи, за двигателя добавката е риск на която и да е марка.....ако не си държите двигателя чист, добавката може и да навреди......

NightRider
25-01-2012, 22:05
Ете това, ама още не съм го пробвал

melenikos
25-01-2012, 22:22
Протек имат найстина добри неща за профилактика на дюзи, за двигателя добавката е риск на която и да е марка.....ако не си държите двигателя чист, добавката може и да навреди......

Здрасти, извинявам се, че ще използвам темата на колегата, ама да попитам: 1. къде могат да се намерят продуктите на Протек?; 2. как мога да разбера да ли ми е чист двигателя без да разглобявам нищо и гаранция ли е това, че си карам колата само със скъпо масло-пълна синтетика 5в40?

stu
25-01-2012, 22:32
На мен ми я препоръчаха в официалното представителство на Тойота.Важното за горивната система е с какво гориво караш.

haljscho
25-01-2012, 22:40
Мииииии...... тема за размисъл.....

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=50310

И нещо интересно за двутактовото масло....:flirt:

http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=731052&postcount=23

melenikos
25-01-2012, 22:46
На мен ми я препоръчаха в официалното представителство на Тойота.Важното за горивната система е с какво гориво караш.

Мерси за бързия отговор, а за горивото зареждам същото като твоето от както я имам;)

A.Arabadzhiev
25-01-2012, 23:44
Аз използвах на 3 резервоара от тая добавка http://www.avto.bim.bg/p29619/Masla-Dobavki-Technosti/Dobavki/Dobavka-za-dizel-povishavashta-cetanovoto-chislo/ 14 лева с доставката идва за 50 литра я дават. Последния път взех една от Кауфланд за 18лева пак за повишаване четановото число 300 мл някъде за 130 литра.. По принцип бех доволен, но незнам дали използването им не ми помогна да ми прокапе Помпата за високо налягане.. или е просто случаиност ;)

ФЕРАРИСТ
26-01-2012, 08:35
Здрасти, извинявам се, че ще използвам темата на колегата, ама да попитам: 1. къде могат да се намерят продуктите на Протек?; 2. как мога да разбера да ли ми е чист двигателя без да разглобявам нищо и гаранция ли е това, че си карам колата само със скъпо масло-пълна синтетика 5в40?
Имаха някакъв вносител в СФ, но чесно казано не съм се интересувал.....няколко пъти преди години я ползвах за дюзи профилактично, не защото ми бяха запушени, а превантивно.......но видях с очите си яко затлачени дюзи, който ге прекараха директно на колата с това, и колата беше като нова.....
Чесно казано малка представа за състоянието на двигателя може да се придобие като се махне капачката на маслото, и да се разгледа за така наречения "oil sludge" - черен нагар.......при наличието му ако се изсипе яко добавка за промиването му, някой твърди части от него могат направо да запушат някой от маслените магистрали и да причинят много по големи ядове на двигателя.....
Някакво решение е по честата смяна на маслото, като всеки път се слага по много малко от добавката, за да е ефекта по плавен.......някакъв компромис е това все пак обаче......

NightRider
26-01-2012, 09:12
Аз пробвах метода с двутактовото масло, но не синтетичното. Мисля, че имаше много добър ефект

ФЕРАРИСТ
26-01-2012, 17:06
Чакай сЯ, какво общо има добавката за горивото, която основното и предназначение е да чисти дюзите с маслото в двигателя и маслените магистрали в кратуната..? :new_Eyecrazy:


.......ако се изсипе яко добавка за промиването му
Добавките за двг са едно, за дюзи са друго......в случая говоря за "добавка за промиването му"(двигател), а не за "промиването им"(дюзи)......

badmadafaka
26-01-2012, 18:52
Добавките за двг са едно, за дюзи са друго......в случая говоря за "добавка за промиването му"(двигател), а не за "промиването им"(дюзи)......
Разбрах... :thumbup:

melenikos
26-01-2012, 20:02
Имаха някакъв вносител в СФ, но чесно казано не съм се интересувал.....няколко пъти преди години я ползвах за дюзи профилактично, не защото ми бяха запушени, а превантивно.......но видях с очите си яко затлачени дюзи, който ге прекараха директно на колата с това, и колата беше като нова.....
Чесно казано малка представа за състоянието на двигателя може да се придобие като се махне капачката на маслото, и да се разгледа за така наречения "oil sludge" - черен нагар.......при наличието му ако се изсипе яко добавка за промиването му, някой твърди части от него могат направо да запушат някой от маслените магистрали и да причинят много по големи ядове на двигателя.....
Някакво решение е по честата смяна на маслото, като всеки път се слага по много малко от добавката, за да е ефекта по плавен.......някакъв компромис е това все пак обаче......
Мерси за подробната информация, ще ми е от полза! А, иначе на пръв поглед двигателя ми изглежда чист.

MetaDream
21-05-2012, 00:34
Привет,
Ще се join-на и аз към темата.

Имам 156 TS, 1.8, на бензин върви и се чудя дали не е добре да си взема някаква добавка за бензина, профилактично. Нямам конкретни оплаквания и до сега никога не съм слагал.
Ще съм благодарен, ако някой даде съвет има ли смисъл да се ползва, ако проблеми няма (до колкото съм чел - смисъл има) и също да препоръча нещо конкретно.

Кайо
21-05-2012, 01:24
Привет,
Ще се join-на и аз към темата.

Имам 156 TS, 1.8, на бензин върви и се чудя дали не е добре да си взема някаква добавка за бензина, профилактично. Нямам конкретни оплаквания и до сега никога не съм слагал.
Ще съм благодарен, ако някой даде съвет има ли смисъл да се ползва, ако проблеми няма (до колкото съм чел - смисъл има) и също да препоръча нещо конкретно.

Най-добрата добавка си остава добрият бензин.......ползвал съм различни добавки oт време на време и разлика съм усетил само с Nos Octane Booster Racing Formula и с Τοrco Accelerator,каквото и да сложиш не очаквай чудеса.

niki_future
22-05-2012, 09:44
А за JTD добре ли е за дюзите да се слага двутактово масло? Досега не съм пробвал и чувам много мнения, но ме е страх да не се вкарам в беля без нужда.

NightRider
22-05-2012, 11:10
А за JTD добре ли е за дюзите да се слага двутактово масло? Досега не съм пробвал и чувам много мнения, но ме е страх да не се вкарам в беля без нужда.
250мл. на 60л. - супер става

Jivko7777
22-05-2012, 12:40
А за JTD добре ли е за дюзите да се слага двутактово масло? Досега не съм пробвал и чувам много мнения, но ме е страх да не се вкарам в беля без нужда.

слагай смело ;)

niki_future
22-05-2012, 12:59
250мл. на 60л. - супер става


слагай смело ;)

А какво двутактово да взема?

Jivko7777
22-05-2012, 13:59
А какво двутактово да взема?

Каквото си прецениш гледай да е бездимно ;)

niki_future
22-05-2012, 14:26
Благодарско

NightRider
22-05-2012, 19:53
Само да не е пълна синтетика

NightRider
23-05-2012, 07:31
Какво и е на пълната синтетика освен цената..? :coolio:
Четох една статия - за да има сяра за смазване

Jivko7777
23-05-2012, 12:58
мдааа полусинтетика или минералка ;) по гъсти по добре смазва и уплътнява ;)

Jivko7777
23-05-2012, 13:36
Какво точно има да се уплътнява в горивната система..?
Като са "по-гъсти" да не вземат да "уплътнят" отвора на някоя дюза примерно... :upsidedwnsmiley:

образно го казах който разбира ще му стане ясно какво говорим ти ако искаш си купувай синтетика от 40лв ;)

fred
23-05-2012, 14:45
Минерално може да се сложи в алфа само за промивка примероно

Jivko7777
23-05-2012, 15:10
Минерално може да се сложи в алфа само за промивка примероно

говорим за изгаряне като гориво не като масло за мотора моля четете преди да пишете глупости ;)

fred
23-05-2012, 20:08
говорим за изгаряне като гориво не като масло за мотора моля четете преди да пишете глупости ;)

Прав си Живко, мъ като бързам, на... :native:
Но резонно да разберем, що пък да не е синтетично де :)

badmadafaka
24-05-2012, 09:52
А дали добавянето на двутактово масло в бензина (на 4-тактов двигател) би имало положителен или отрицателен ефект..?

NightRider
26-05-2012, 08:18
А дали добавянето на двутактово масло в бензина (на 4-тактов двигател) би имало положителен или отрицателен ефект..?
Не пречи

Raphael
27-05-2012, 14:07
Колеги, за промиване на двигателя 2.0тс каква добавка да взема и също така каква добавка за гориво мога да взема ? Карам колата със Selenia 20k и го сменям на около 8хил. км ?

NightRider
27-05-2012, 19:23
Колеги, за промиване на двигателя 2.0тс каква добавка да взема и също така каква добавка за гориво мога да взема ? Карам колата със Selenia 20k и го сменям на около 8хил. км ?
Не се занимавай с глупости

Raphael
28-05-2012, 16:21
Не се занимавай с глупости

Защо ? Не е ли добре за мотора ? Аз малко като приказката "Видяла жабата, че подковават коня...", но все пак да питам..

kolev
28-05-2012, 16:39
А дали добавянето на двутактово масло в бензина (на 4-тактов двигател) би имало положителен или отрицателен ефект..?

едва ли, освен да трупа повече нагар. някои японки имат проблем с клапаните при работа на газ и за тях има едни системи за подаване на масло в колектора.

ludlevskar08
05-07-2012, 19:31
Привет колеги, много интересна тема по моята специалност. Аз съм инженер химик и преподавам от дъжд на вятър в ХТМУ-София. Искам да внеса малко яснота по темата за добавките в горивата. Като оставим на страна качеството на горивата в БГ, което е по -лошо дори и от качеството на горивата в Авганистан (проверено и сравнено в унив. лаборатория) моето лично мнение е , че добавки е полезно да се слагат. Разбира се има добавки и добавки, различаващи се по свойства и качество. И сега малко да разесня: Първо - важно и основно нещо при избора на добавка е наличието на сяра и серни съединения да не превишават 0,1%%! Второ е съотношението на синтетика към органичност и едно и другото не бива да превишават 60% от цялата смес. Цонцентрацията им е различна в зависимост от приложението им. При избора си следете за следните своиства които са много важни:
- да Не въздейства отрицателно на детонационната устойчивост на бензина.
-да Не въздейства отрицателно върху температурата на изгаряне на бензина(много важен елемент е температурата на изгаряне)
- да въздейства положително върху химическата стабилност на бензина
- да притежава антиокислителни свойства, като по този начин възпрепятства образуването на смолисти отлагания в резервоара и горивните филтри.
- да предотвратява образуването на отлагания в зоните с висока температура те. горивната камера и свещите.
- да има добре изразени миещи свойства
- да има хидроскопични свойства (да се свързва с бодата и по този начин да я извежда от горивото чрез изгаряне.
– да има добри смазочни качества!!
И сега за произхода на проблеми свързани с добавките. Почти 80% от известните проблеми са свързани с неправилното съотношение на добавката към горивото. Това съотношене е многоважно и трябва да се прави с голяма прецизност (ако трябва използвайте спринцовка) Добавките са създадени така ,че да са най ефективни при правилна концентрация. Друго четете вимателно на етикета на добавките за какъв бензин са предназначени (октановото число)
И послено извинявам се, че не пиша нищо за добавките за дизел или газ, но просто в университета сме правили анализ само на добавка за бензин(поръчкова от голяма и известа фирма но не мога да я спомена, мога само да вметна че започва с Ca....L)! Дано съм помогнал на някой колега с АЛФА!

NightRider
05-07-2012, 22:17
едва ли, освен да трупа повече нагар. някои японки имат проблем с клапаните при работа на газ и за тях има едни системи за подаване на масло в колектора.
Двутактовото масло не трупа нагар вече

ALFonsOlder
06-07-2012, 18:57
..........извинявам се, че не пиша нищо за добавките за дизел или газ, но........
хммм.....и как точно се слагат добавките в газта?

Jivko7777
06-07-2012, 18:58
хммм.....и как точно се слагат добавките в газта?

като хапчета са

ludlevskar08
07-07-2012, 21:03
Добавката за газ представлява флакон под налягане с дюза за отвор и се поставят все едно зареждаш.

ALFonsOlder
09-07-2012, 16:37
za пръв път чувам...!
има ли ги по наши м-ни и би ли казал някоя дума за тях.

NightRider
09-07-2012, 18:14
za пръв път чувам...!
има ли ги по наши м-ни и би ли казал някоя дума за тях.
Имаше и по газостанциите

AlfaMan
11-07-2012, 11:09
Колеги, някой знае ли по кои магазини или бензиностанции в София могат да се намерят добавките на PRO TEC,? Гледам онлайн има бол, ама нямам време за чакане, а и тези дни съм постоянно в движение и не мога да се закотвя да чакам някяква пратка.

AlfaMan
13-07-2012, 13:13
Да ъпдейтна темата за тези, които като мен не им се чака (или не им се занимава) с онлайн доставка. Въпросните добавки могат да се намерят в магазина на Toyota на бул. Цариградско шосе в гр. София, както и във всеки един друг и в страната. Цената на конкретната за почистване на "комън рейл" горивна система е 19.60 лв.

undy
13-07-2012, 18:46
До тук добре,сега остава да видим на кои още места го има(не само в столицата).....търсенето на продукта се засилва...

Hr_Yosifov
10-04-2013, 16:45
Здравейте колеги. Мисля да ползвам добавка политрон за за скоростите и двигателя http://maslapolytron.com/dobavki-za-maslo/dobavka-za-maslo-polytron-mtc-0,473-litra Някой ползвал ли е такава.