PDA

View Full Version : Бихте ли сложили ервени ''Ейбах'' пружини?



_power_
25-01-2012, 22:01
Мнения и размисли се очакват от всякакъв вид:lol_sign:
Става дума за ГТВ 2.0 както се предполага...на стандартните амортисьори....
Цената за пружинките е екстра...чудя се дали да се втвърдявам...Какво бихте направили вие?

badmadafaka
25-01-2012, 22:06
Твоето решение зависи от това, какво бихме направили "ние"..? :Bolt:

Те ти да гледаш колко е разликата от твоите...
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=49795

code
25-01-2012, 22:08
То GTV и без това вози гадно, за да го втвърдиш още трябва да си мазохист. След 1г всичко вътре ще хлопа и скърца и ще са ти изпадали всички пломби - т.е. недей.:flirt:

_power_
25-01-2012, 22:11
Твоето решение зависи от това, какво бихме направили "ние"..? :Bolt:

Те ти да гледаш колко е разликата от твоите...
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=49795
Е...как да ти обясня....в момента нищо не скърца и трака в купето...и имам притеснения да не я разболея...
+ гледах темата към която даде линк...
Не съм карал до момента с ервени пружини...и имам свойте притеснения:idea2:

mochko1
26-01-2012, 04:10
Мнения и размисли се очакват от всякакъв вид:lol_sign:
Става дума за ГТВ 2.0 както се предполага...на стандартните амортисьори....
Цената за пружинките е екстра...чудя се дали да се втвърдявам...Какво бихте направили вие?

Аз съм определено ЗА втвърдяване ,но не и променяне на височината ,макар че то май такъв вариант няма :)
В моето GTV скърцат само седалките :blush: ,а и като вдигнеш 120-30 вятъра в купето заглушава всички шумове :BIGsmile:

Gelew
26-01-2012, 10:15
Аз бих си сложил Eibach веднага само да ги имам :P :D имах на Типото и беше много готино, колата се втвърди и стана в пъти по стабилна.

_power_
26-01-2012, 10:23
То GTV и без това вози гадно, за да го втвърдиш още трябва да си мазохист. След 1г всичко вътре ще хлопа и скърца и ще са ти изпадали всички пломби - т.е. недей.:flirt:
Ето от това най много ме е страх:blush:....Принципно съм разумен драйвър и много се пазая от дупки и избягвам дори павета....
Ще го помисля още мъничко макар да си представям страхотно управление в завой и по магистрала:native:

---------- Post added at 10:23 ---------- Previous post was at 10:20 ----------


Аз съм определено ЗА втвърдяване ,но не и променяне на височината ,макар че то май такъв вариант няма :)
В моето GTV скърцат само седалките :blush: ,а и като вдигнеш 120-30 вятъра в купето заглушава всички шумове :BIGsmile:
Мойта не шуми поне за сега....Инае да колата слиза още ... което увелиава и възможността за влизане в клуб картер:firstprize:
Баси...ще го измисля наистина...е хем сърби хем боли дето викат хората:blush:

badmadafaka
26-01-2012, 10:36
Моето лично мнение е следното: Ако това е "твоето" окачване, няма да питаш никого за мнението му, ще го сложиш и ако си по-нарцисче, ще се похвалиш със снимки тук...
Щом по принцип си тръгнал да се чудиш, отговора е "НЕ". Това исках да ти намекна с първото си мнение...

ГТВ си има едно от най-добрите (по моите изисквания, не по тия на собствениците на 166) стокови окачвания... Именно за това Джеръми Кларксън го поФали в онова клипче дето всеки собственик на ГТВ го е гледал по 300 пъти - че е мега стабилно (сток) а не, че е мега вървящо... :idea:

Ако искаш гъзария, свали ги, боядисай ги червени и ги сложи обратно... Никой няма да разбере, че не са "ейбах"... :native:

code
26-01-2012, 10:36
Втвърдяването на окачване в БГ има един голям недостатък - вместо да позволява по-бързо каране, сцепление и т.н. става точно обратното. На пътища с по-лоша настилка, каквито са повечето, правиш след себе си опашка, на завой с гадна настилка не можеш да влезеш със скорост щото втвърденото окачване вече не следва така релефа и в един момент колата от дупката отива право в канавката.:-(
Другото, което е тръгваш на гонка обаче изведнъж пътя става по-гаден - гаранция, че няма да намалиш щото видиш ли другия рацер ще си помисли, че тия италиански кошници не вървят ииии резултата е ясен - в сервиза - криви джанти разбито окачване и т.н. ;)

Gelew
26-01-2012, 11:02
Ето го онова ГТВ от въпросната тема... :haha:

Това със сток окачване ли е?

Колега до колкото разбрах искаш да сложиш само пружуни.Та колата не става мега яко твърдата и от дупки както писа колегата да скачаш от едното в другото платно.Знам го от личен опит, защото на типото бях със монро оригинални амортисьори и айбах пружини-резултата беше, че колата се втвърди, но окачването беше пак достатъчно "гъвкаво", просто не позволяваше колата в завой да се клати като мъде макар, че за мен беше пак много мека, впредвин очакванията ми.

_power_
26-01-2012, 11:49
За гъзарията не бих сложил нищо ...
Колкото до пружинките...мисля е до края на деня ще съм ги поръчал..В крайна сметка ако не ме изкефи, процеса е напълно възвратим:thumbup:

Gelew
26-01-2012, 12:41
От къде ги поръчваш да видя и аз цена?

_power_
26-01-2012, 14:15
От къде ги поръчваш да видя и аз цена?
От вторичния пазар:blush:
+ реших се взимам ги до няколко дни са при мен :)))

Bobo
26-01-2012, 19:03
Аз имам едни излишни APEXI за ГТВ;)

SGB
26-01-2012, 19:39
Колега изобщо не се замисляй, аз на другата ми кола минах на coilover-и. Резултата е доста по-твърдо возене и по-ниска кола, но на мен така ми харесва. Окачването стана по-твърдо от фабричното на Spider-a. Колата се кара всеки ден и определено не правя опашки..., а че има хора които прелитат през дупки или трамвайни линии си е друг въпрос. При положение, че си свикнал вече на возията на GTV-то няма какво толкова да те уплаши.

_power_
27-01-2012, 01:32
Колега изобщо не се замисляй, аз на другата ми кола минах на coilover-и. Резултата е доста по-твърдо возене и по-ниска кола, но на мен така ми харесва. Окачването стана по-твърдо от фабричното на Spider-a. Колата се кара всеки ден и определено не правя опашки..., а че има хора които прелитат през дупки или трамвайни линии си е друг въпрос. При положение, че си свикнал вече на возията на GTV-то няма какво толкова да те уплаши.
много надъхващо мнение благодаря !

Alfredo
28-01-2012, 11:23
Аз имам едни излишни APEXI за ГТВ;)

Аз може да се възползвам :)