PDA

View Full Version : Моля за съвет и помощ при покупка на Спаидър



monopola
27-01-2012, 11:11
Здравейте,

нов потребител съм и целта на темата ми е малко помощ. решил съм да се сдобия с кабриолет и избора ми е Спайдър. Втора кола ще ми е, няма да се ползва за основна, ще я карам през лятото най вероятно само. Имам 10 години стаж като шофьор и едни 200 000 километра сигурно, но технически съм бос. тоест при проблеми с колата я карам на майстор, комуто имам доверие уж. Твърдо съм на мнение че като не разбираш е по добре да не експериментираш. Та така - това е за мен на кратко. Не е много голям избора на спаидъри в България и най много ми харесва тази червената от Пловдив (всеки може да види обявата). От доста време се продава обаче, не съм се свързвал още с продавача. Някой има ли впечатление от автомобила и какво трябва да гледам при покупка, тоест нещо специфично за модела.
като резервен вариант ще е Фиат Барчета, но предпочитам Алфата, абе кабриолета трябва да е италиански и толкова :))

ще съм много благодарен за всяка помощ и се надявам скоро да стана истински член на форума, демек собственик :)

_power_
27-01-2012, 11:22
Здравейте,

нов потребител съм и целта на темата ми е малко помощ. решил съм да се сдобия с кабриолет и избора ми е Спайдър. Втора кола ще ми е, няма да се ползва за основна, ще я карам през лятото най вероятно само. Имам 10 години стаж като шофьор и едни 200 000 километра сигурно, но технически съм бос. тоест при проблеми с колата я карам на майстор, комуто имам доверие уж. Твърдо съм на мнение че като не разбираш е по добре да не експериментираш. Та така - това е за мен на кратко. Не е много голям избора на спаидъри в България и най много ми харесва тази червената от Пловдив (всеки може да види обявата). От доста време се продава обаче, не съм се свързвал още с продавача. Някой има ли впечатление от автомобила и какво трябва да гледам при покупка, тоест нещо специфично за модела.
като резервен вариант ще е Фиат Барчета, но предпочитам Алфата, абе кабриолета трябва да е италиански и толкова :))

ще съм много благодарен за всяка помощ и се надявам скоро да стана истински член на форума, демек собственик :)
най добре е някой колега от Майна сити да иде и да огледа колата + да ти направи по подробни снимки!
Иначе си се спрял екстра! И аз го зяпам от маса време тоя.

monopola
27-01-2012, 11:29
Да де ама не познавам никой от там който може да помогне. Ако някой е съгласен да съдейства ще съм много благодарен!

_power_
27-01-2012, 11:33
Да де ама не познавам никой от там който може да помогне. Ако някой е съгласен да съдейства ще съм много благодарен!
Ще се намери имай търпение поне до довечера ;)

monopola
27-01-2012, 11:39
Търпение и пари за черня съм приготвил :)) Не ми е спешно естествено :)

_power_
27-01-2012, 11:48
Въпреки, че съм малко сектант, според мен БарКета е по-красивото кабрио, даже по едно време се бях засилил да си купувам... Само, че има един много голям за мен недостатък, в който се убедих след съвет от познат - максималната височина на каращия не трябва да е много над 170 см... :mrgreen:

Ако правилно се сещам какво имаш предвид под "червения спайдер" не е лошо да попиташ собственика защо рамката на предното стъкло е сребриста...

Най-добре седни в един спайдер и в една баркета и сам прецени коя от двете е твоята кола ;)
Рамката не е ли някъв хром пакет? Щото изглежда уникално добре ! А баркетата... екато картинг:mrgreen:...хубавка ама напомня за МХ5...тоест ''хомо количка''
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

_power_
28-01-2012, 04:31
Всеки има право да няма вкус и да има погрешно мнение... :thumbup:

Аз друг спайдер с рамка на стъклото, различна от черна не съм виждал, което не е кой знае какво - може собственика да го е направил да се връзва с джантите или нещо такова, но аз бих попитал... "Пакети" имат БМВ-тата и Ауди-тата, алфите имат само Модификации ;)
+1...

monopola
28-01-2012, 12:25
Без да претендирам за компетентност на мен хром рамката ми харесва много в комбинация с тези джанти. Но въпрос на вкус наистина. ПО важно е дали някой има впечатления от колата, техническото състояние ме интересува повече. Баркета (мислех че е с Ч) е много красив автомобил също, но някак си по малък ми идва. Въпреки че ако не е тази алфа е много вероятно да взема една зелена Баркета ( пак в мобиле.бг с мек и твърд таван). Но засега ми се ще да е алфата. По красива е баси, пък и Алфа е нещо повече от автомобил за мен. Емоцията е друга, ама баш на вас да ви го обяснявам е излишно, нали :)

mochko1
28-01-2012, 13:23
Колега ,щом ще я караш рядко си помисли хубаво за 3 литрова ,няма да сбъркаш :)

_power_
28-01-2012, 13:35
Колега ,щом ще я караш рядко си помисли хубаво за 3 литрова ,няма да сбъркаш :)
Е то е хубаво ...ама не е като да са с еднакви цени:crybaby:

monopola
30-01-2012, 17:54
То остави цените ами няма чак такова предлагане в България. Честно казано тази ми харесва много и някак си изпъква на фона на другите. Ако някой има друго предложение ще се радвам разбира се.

monopola
17-04-2012, 17:34
Е пичове не успях да стана част от този форум. След бая умуване и гледане на всичко що се продава и изчитане на сигурно 1000 форумни страници си купих BMW Z3 :) Коля която за мен поне има доста общи с идеята на кабриолета. Разбира се дадох повече пари отколкото бях приготвил и тепърва ще има бая разходи, но съм много доволен. За следващата се надявам вече да е някоя красива италианка :) Благодаря на всички за помощта и коментарите. Живи и здрави :)))

_power_
17-04-2012, 18:29
Е пичове не успях да стана част от този форум. След бая умуване и гледане на всичко що се продава и изчитане на сигурно 1000 форумни страници си купих BMW Z3 :) Коля която за мен поне има доста общи с идеята на кабриолета. Разбира се дадох повече пари отколкото бях приготвил и тепърва ще има бая разходи, но съм много доволен. За следващата се надявам вече да е някоя красива италианка :) Благодаря на всички за помощта и коментарите. Живи и здрави :)))
честитка от мен ...дай повече инфо и снимки де:balloon::eat:

badmadafaka
18-04-2012, 10:34
Е пичове не успях да стана част от този форум.
Батка за колата не знам, обаче за това дето съм цитирал най-малко трябва да съжаляваш (да не кажа, че трябва да си доволен от него)... :hehehm:

Да ти е честита "перката" и да те радва докато влезеш в "правата вяра" - вижда се, че имаш желание и вкус... :laughing1:

monopola
18-04-2012, 10:38
Благодаря за пожеланията. Снимки не знам как да кача, ако някой може да обясни набързо ще е супер. Иначе колата е 2001, малкия мотор, 1.9 бензин, 118 коня. Черна като смъртта :) На външен вид е идеална, от вътре е също доста запазена, оригинални джанти, боя и т.н.. Естествено сега почнаха проблемите :) - дребни поправки по гюрука (но се оказа че трябвало да го занеса на тапицера свален), машинката за ел стъклото на лявата врата е за смяна, а Z3 няма много по моргите :) Иначе технически е ОК, пълно обслужване на двигателя направих, ходовата част е идеална, само една щипка на накладките трака. Абе хем голямо удоволствие хем досадни разходи и ремонтчета. Знаете как е :)))

monopola
18-04-2012, 10:40
оправих се със снимките :) ето една че честно казано не съм по снимането :)

thecleaner
22-04-2012, 00:09
Да ти е честита колата колега. :)