PDA

View Full Version : Къде и кои има софтуер за AG системи-Холандски



snaiperisto
04-02-2012, 18:05
Става въпрос за Холанско AG , не за полските или каквито там бяха AG Zenith...или Centrum .

Ето ми компа , за които става въпрос : http://snaiperisto.snimka.bg/automobiles/agu-citroen.651820.26271655

snaiperisto
06-02-2012, 21:57
Ок ....чакай !..... А на човека с ксантията трябва да се помогне , за да се помогне трябва да се знае проблема и как да се реши този проблем ...затова пиша .... Не знам колко системи AG ... си ремонтирал DD22j но знам че нито една не си направил .... е от това което пишеш мога да заключавам !

---------- Post added at 19:35 ---------- Previous post was at 19:30 ----------

Мисля че тъпо ключе ще ти свърши работа както ти споменах .... ти така и така не ползваш нищо от тази техника AG .Верно амбицирай се и ела да пием по едно чайче и да се прикючва ... аз ще ти покажа и разкажа какво и как би трябвало да има в колата ти освен тази черна кутия

Е ше взема да дойда утре...и днес мислех да мина , ама в това време , прецених че ще ми е по-лесно да се кача с колата на Копитото , от колкото да изляза от твоя гараж.

Та колеги , сега ще ви обясня , какъв е случая...с последния "ъпдейт" на информацията от днес:

Колата беше с пропан-бутан , не ГИ ...обикновена , аз сложих метан , като всъщност смених само изпарителя и бутилката. Някога вероятно е била със степ-мотор на маркуча от изпарителя до смесителя (плочката) , сега е с "тройник" (кранче) , била е с някакъв по-специален изпарител , при мен дойде с прост турски някакъв.
Копчето за превключване също е "AG" , но на средно положение , не превключваше автоматично. Установих че когато е "на газ" , трябва да въртя на стартер няколко секунди и чак тогава подава ток на клапаните , това не ми харесваше и изключих едната клема от копчето , закачих си един кабел там и го закачих на клапана на изпарителя.

Та , открих въпросния комп "AG" и се оказа , че вече не ми спира работата на дюзите , а като го откача , има малко подобрение на работата на мотора и дюзите не бачкат...но пак не е добре.

Свещите ги смених веднага , след като сложих метана...NJK с един полюс , причуках ги на 0.7мм и колата заработи добре , само в движение , като изключа от скорос , имаше "пропадане" на оборотите до около 400-500 и след това се нормализираха бавно...а ако спра на място , се нормализираха почти веднага. Но лека-полека взе да става все по-зле...почна да пука , да гасне , на място празен ход...мноо трудно и докарвах.

Та така , в общи линии , това са проблемите...не спират дюзите , хълца , пука и това е.


Знам че е вариант , да се ореже този комп , да се сложи симулатор (или емулатор...не знам как беше ) на дюзите , евентуално нещо за ламда сондата и един аванспроцесор...и да "цепя мрака"...но ми се искаше , някой да си ми оправи компа и той да върши всичката тази работа...но вече ми е все тая , интересува ме , да не се натоварвам финансово.

Един колега ще ми даде ТАП AEB-510 за моята кола...и те така.

Кажете сега , кой-какво може да направи по въпроса?

robygas
06-02-2012, 22:04
Предавам се.
Правилно ти е казал Дойновси.
Разкарай всичко.

lnd1
06-02-2012, 22:04
абсолютише ! Пак изкарах една почерпка за програмата !Ако се обади съра с ксантията.... ще напиша какво се е случило ако ......разреши човека !

snaiperisto
06-02-2012, 22:28
абсолютише ! Пак изкарах една почерпка за програмата !Ако се обади съра с ксантията.... ще напиша какво се е случило ако ......разреши човека !

Утре около обяд ще дойда , вече нямам нерви...днес съм карал почти 10км на бензин , а това е недопустимо.