PDA

View Full Version : Alfa Romeo с най-разпознаваема емблема в света



andro88
06-02-2012, 16:13
В приложенията на Гугъл Хром има едно наречено сars. Там синтезирано могат да се видят история,клипове и емблеми на всички съществуващи марки автомобили до сега.
Има раздел озаглавен Топ 10 на най-разпознаваемите емблеми в света на всички времена.
На 1 място в класацията е Алфа Ромео със своята емблема , като в груб превод текста гласи : " Дори без надписа на компанията върху емблемата в синия кръг , комбинацията на кръста и змията вътре я правят моментално разпознаваема.
И така, Алфа Ромео има най-разпознаваемата автомобилна емблема в света за всички времета. И позволете ми да кажа, че според моето скромно мнение, същото може да се каже и за скудето и дизайна.

Bobi_33
06-02-2012, 20:01
Абе то е ясно, че елементарното е по-общодостъпно за плиткия мозък, затова най-разпознаваеми ще са емблемите на швабите. Най-често техните елементарни е глупави емблеми (какъвто е и средностатистическият немец) са комбинация от кръгче и няколко чертички. Единствените добре изглеждащи емблеми на швабите са тези на Порше и БМВ.
А при италианците грозна емблема няма. Но вероятно наистина емлемата на Алфа е една от 3-те най-красиви в света, а за мен дори е най-красивата. Тя символизира повече, отколкото всяка друга. За жалост само това и остана на тая марка, че дажи и качеството на изработка на самата емблема прецакаха лайнарите от Фиат. На нова Алфа емблемата изкарва 2-3г., със зор без да и се скапят цветовете и т.н., а на едната ми 33-ка (която е близа на 30г.) все още емблемата изглежда по-добре, отколкото на 156-цата на беща ми например. На 156-цата и е останал само релефа.

andro88
07-02-2012, 10:21
Покажи на баба си една емблема на Алфа и една на Мерцедес да видиш коя от двете по- ще разпознае... :naughty:

Тази класация за емблемата на Алфа има ли си някаква база като например проучване, проведено сред едикаква си таргет група, едикогаси или пък потребителите на едикой си сайт да са гласували с едикакви си критерии и т.н. или..?

Не ги знам как са стигнали до извода, но няма как да е без някакъв рисърч.
Факт е, че е най-разпознаваема, според тях и то сред всички коли, които съществуват в момента. В това число Порше, Ферари, Мерцедес...
Но дори да се абстрахираме от това. Не знам колко от вас гледат Топ Гиър. Имаше епизод в който допитаха аудиторията си( която е около 400 млн. души) коя е най-великата марка автомобили на всички времена, в света. На 3-то място беше Алфа. Интересното обаче е, че според целия екип най-великата кола е Ланчия, макар за нея да са гласували едва 9( девет!!!) души. И започнаха да изброяват защо.И бяха доста убедителни.
Ето затова ви казвам ,че факторите по който се съди за един автомобил не винаги са обективни , да не кажа ,че винаги са субективни. Няма как да вкараш Алфа в тест на Ауто Билд и да победи БМВ. Там тестовете изглеждат като диплома по алгебра , а Алфата има неща дето не се изразяват с числа.
Това, което предизвиква Алфа като я видиш е и онова , което те кара да разпознаеш емблемата й веднага и то преди да си разпознал всяка друга...

Bobo
08-02-2012, 18:36
Само да ви поправя другите сигурно са с емблеми ма на Алфа Ромео си е герб ;)

oTBpaTuTko
14-02-2012, 15:07
Само да ви поправя другите сигурно са с емблеми ма на Алфа Ромео си е герб ;)

++1

Ivo Rossi
18-02-2012, 04:21
То на АЛФА емблемата си е като за християните кръста:bowdown: