PDA

View Full Version : проблем по таблото.



diqn.armenov
11-02-2012, 12:46
колеги,имам следния проблем днсе всичко по таблото ми работеше и извведняж гледам обортомера,километража лампичката за бензина и стрелката за темперетурата и още няколко неща от доло под километража спряха да светат и да работят.ама тва е ми се струва че няма оправия с тея ел. исрории,някой имал ли е този проблем или съвет от каде може да дойде.алфа 145 1.6 боксер

DMS
11-02-2012, 13:14
Оправи си бушончето "inner roof lights",

то отговаря за всички тези неща. При мен се получаваше от нарушена изолация на жълтия проводник за касетофона. Предполагам и датчика за багажника свети, че е отворен?

ПП: Проверете самия контакт отзад да не окъсявa :)

donticiano
11-02-2012, 13:20
колега първо провери бушоните ,макар че при мен проблема е същия и след смяната на няколко изгорели нищо не се промени..та за това колеги с по дълъг опит с алфите да казват какво става че наистина е много зле работата.моята е от подписа

diqn.armenov
11-02-2012, 16:16
каде се амира inroof light,бушончето?и от там ли е проблема?

Spox
11-02-2012, 18:40
Същия проблем беше и при мен. Свалих капака на бушончетата, най-долния ред има няколко червени бушони, изкарай ги един по един, хубаво огледай на светлина, смени счупения и си готов. За допълнителна информация, на гърба на капака на бушоните има схема с кой бушон за къде е.
Поздрави...:go:

diqn.armenov
12-02-2012, 10:46
спокс,мерси колега ,дано е това ще провера по късно че сега много вали сняг студено и еми се излиза.но ще пиша дали е от това.мн ме дразни че нищо не и работи по таблото.