PDA

View Full Version : Alfa Romeo SUV?!? YES - 2013 in US!



minkata
14-02-2012, 14:17
Снощи след като си взех новия брой на TopGear, да ви кажа чесно ми падна челюста от зяпане... Дали от невежество и неинформираност - незнам, но аз за такова "животно" незнаех... Извинявам се ако случайно повтарям темата, но не намерих никаде публикация :)
Алфа SUV (лично аз незнам как ще му викат на галено на това животинче) с който модел се очаква обичаната от нас марка, че ще пробие американския пазар. Дизайнът ще се обосновава на Giulietta, а базата ще бъде обща с тази на Jeep Compass и Patriot, като платформата позволява както 2WD, така и 4WD задвижване. Размерите ще са сходни с BMW X3 и Audi Q3... Очакват се разбира се и Fiat-ска MultiAir2 двигатела гама.. Ключовият модел на Alfa за щатския пазар е планиран за тях за 2013 година, но ние ще я видим преди тях ;)
Поради неинформираността си се въздържам да качвам снимки, защото това което има като масов снимков материал са старите идеи, различни на визия от очакваното арогантно изчадие ;) ако някой знае повече нека сподели :)

Stoyan Georgiev
14-02-2012, 14:31
надявам се да не е на една четвърт ужасен колкото са патриота и компаса, че те са отчайващи...

pooh
14-02-2012, 15:05
...

Stoyan Georgiev
14-02-2012, 15:55
По правилно е да се каже, че модела на Jeep, който ще наследи Компас и Патриот (едновременно), ще е базиран в/у изменена платформа на Жулиета. Така наречената CUSW (Compat US Wide). Това е платформата на Додж Дарт. Системата 4х4 ще е разработена от Jeep естествено.

Тестовете текат в момента в Детройт. (http://blogs.insideline.com/straightline/2012/02/spy-photos-car-based-2014-jeep-liberty-shouldnt-change-a-bit.html)

Не бързайте да коментирате дизайна. Това е "муле".
Единствено може да забележите ивицата по дължина на купето, която индикира с колко е разширена платформата и съответно ивицата през задната врата, която показва удължението й.

на всеки 400 поста в този раздел има по 1 информативен и в повечето случаи е твой... поздравления за пореден път!

Satanism
14-02-2012, 18:38
Ама дали не е грозен, а? :D

Flame
14-02-2012, 19:54
Кукла!Айде дано пуснат тоя Сув-толкова време го чакаме:grandpa:

bager
15-02-2012, 09:41
Кукла!Айде дано пуснат тоя Сув-толкова време го чакаме:grandpa:

Чакаш Jeep? Ами то и сега ги има :) . Верно, не е базиран на Алфа, но си пише Jeep .

Flame
18-02-2012, 14:37
Не бе-малко разширение на необятната гама от 2 модела,ако има Сув-ще има повече продажби:hump:

Dob4i
22-02-2012, 18:59
Oтзад добре, ама тая предница дано да е сложена на майтап :) Нещо последните модели и проекти на АР нещо ме отблъскват. 147, 156, 166, GT - са красиви, кулминацията е 159/брерa(които за мен са най-красивите алфи), и от там насам деградация .... С тези платформи от американските автомобили, Алфа Ромео ще я последва съдбата на Ланча, а именно и малкото купувачи(които предимно са фенове на марката) ще се отдръпнат.

AR147
22-02-2012, 19:40
Oтзад добре, ама тая предница дано да е сложена на майтап :) Нещо последните модели и проекти на АР нещо ме отблъскват. 147, 156, 166, GT - са красиви, кулминацията е 159/брерa(които за мен са най-красивите алфи), и от там насам деградация .... С тези платформи от американските автомобили, Алфа Ромео ще я последва съдбата на Ланча, а именно и малкото купувачи(които предимно са фенове на марката) ще се отдръпнат.
Прочете ли въобще коментарите!!!!!!!!!!!!

Dob4i
22-02-2012, 20:41
Да прочетох какво е написал pooh, но ще видиш крайния резултат. Тя и Мито нямаше да е такава, каквато я представяха по-рано. Като излезе ще видиш, че фаровете ще са ако не същите то ще са почти същите, които не подхождат(според мен) на такъв тип автомобил. На Мито й отива, но на джип или голям седан... Изчезна агресията във визията на АР, това имам впредвид !

митака-пловдив
22-02-2012, 20:54
Да прочетох какво е написал pooh, но ще видиш крайния резултат. Тя и Мито нямаше да е такава, каквато я представяха по-рано. Като излезе ще видиш, че фаровете ще са ако не същите то ще са почти същите, които не подхождат(според мен) на такъв тип автомобил. На Мито й отива, но на джип или голям седан... Изчезна агресията във визията на АР, това имам впредвид !


И не само агресията....много неща изчезнаха още преди 20 години.

Иначе в момента прилича на един страхотно грозен модел на Нисан.
А честно казано,на нищо не прилича :)

siniqtzmey
22-02-2012, 23:38
Ей видяхте едно муле и големи изводи за дизайна направихте :offtopic:

Mind_Control
23-02-2012, 15:43
И не само агресията....много неща изчезнаха още преди 20 години.

Иначе в момента прилича на един страхотно грозен модел на Нисан.
А честно казано,на нищо не прилича :)

Бинго! Това именно е целта- на нищо да не прилича. Защо!? Оставям на вас да се сетите!

V_A_N_K_A_T_A
23-02-2012, 16:00
Абе,вие четете ли изобщо?!Или,само каквото ви изнася?
Пух,го е написал много ясно:

Не бързайте да коментирате дизайна. Това е "муле".
Стига с тоя спам!

Satanism
24-02-2012, 07:20
Абе,вие четете ли изобщо?!Или,само каквото ви изнася?
Пух,го е написал много ясно:

Стига с тоя спам!

Споко, батка, муле или теле, докато не излезе нещо друго за коментиране, това е на масата, нали?
Както знаем АР не са много последователни в политиката си и както е муле, така утре може да го видиш, да се търкаля навънка....

pooh
24-02-2012, 10:18
...

Satanism
24-02-2012, 10:27
Дай пример за муле, което се е търкаляло после или подобно непоследователно решение.
Ако го пуснат може да е с двигател JTDm, където "м" ще означава "муле" ;)

Не съм се интересувал от мулета, само знам, че от алфа се кълняха в много неща, които после станаха наобратно...

HACCP
24-02-2012, 17:42
В новият (февруарски) брой на Top gear (списанието) има малка снимка на колата ... страница 102!
п.п. не претендирам че е точно снимка или фото-едикаквоси.

morfius
25-02-2012, 11:55
Като гледам това муле се питам отново защо няма Жулиета Q4... на топ варианта щеше да му отива повече от предно.

NeDkY
17-11-2013, 02:29
http://automedia.investor.bg/a/0-nachalo/17895-alfa-romeo-puska-suv-s-300-k-s/

Dimicha
18-11-2013, 18:22
http://automedia.investor.bg/a/0-nachalo/17895-alfa-romeo-puska-suv-s-300-k-s/

Мм това ми харесва

reloading
18-11-2013, 18:42
Че много си е хубава количката.. дано да се хареса на масовата публика :)

code
18-11-2013, 18:47
4м джип - то това е жив Голф + .. и какво му се прехласвате като е маскиран с каросерия на Жулиета отгоре, ясно е, че няма да изглежда така. :)

rossenvn
18-11-2013, 19:02
4м джип - то това е жив Голф + .. и какво му се прехласвате като е маскиран с каросерия на Жулиета отгоре, ясно е, че няма да изглежда така. :)

Много вероятно е да си прав - изкопал някой една новина на 1-2 години и айде...

nicola 59
18-11-2013, 23:13
http://automedia.investor.bg/a/0-nachalo/17895-alfa-romeo-puska-suv-s-300-k-s/


След като фиат пуснаха сеидичи , и Фримонт,сега се очаква още някои аборт ма с марката Алфа Ромео.

_power_
19-11-2013, 00:00
Кво му е на Фриимонт ? или пък на Седичи то ?

Bobi_33
19-11-2013, 00:13
Кво му е на Фриимонт ? или пък на Седичи то ?

Ми просто не са Фиат. Фримонт е Крайслерче, базирано на платформа на тази на Мицубиши Аутлендър и Пежо някакво си, а Седичи си е честокръвно Сузуки, ма ако е дизел, поне мотора е фиат.
Не че нещо, ма Фиат сами СУВ не могат да си направят.

_power_
19-11-2013, 00:45
Ми просто не са Фиат. Фримонт е Крайслерче, базирано на платформа на тази на Мицубиши Аутлендър и Пежо някакво си, а Седичи си е честокръвно Сузуки, ма ако е дизел, поне мотора е фиат.
Не че нещо, ма Фиат сами СУВ не могат да си направят.
Това е ясно на какво са базирани, но не мисля че са лоши...просто безжизнени и скучни модели. Фиат след купе -то нямат емблематични модели.

code
19-11-2013, 08:17
Фримонта си е много сносен джип ;) Няма никакви проблеми да си направят сами джип, както и никакъв смисъл. Цената се натиска надолу с глобализация. :)

Mury
19-11-2013, 11:08
4м джип - то това е жив Голф + .. и какво му се прехласвате като е маскиран с каросерия на Жулиета отгоре, ясно е, че няма да изглежда така. :)

При тва с жанти от 159 :Lkingsmiley::Lkingsmiley::Lkingsmiley:

nicola 59
19-11-2013, 14:55
Ми просто не са Фиат. Фримонт е Крайслерче, базирано на платформа на тази на Мицубиши Аутлендър и Пежо някакво си, а Седичи си е честокръвно Сузуки, ма ако е дизел, поне мотора е фиат.
Не че нещо, ма Фиат сами СУВ не могат да си направят.

Сигурно и Кампаниолата е правена на базата на нещо друго ма и там поне двигателя е Фиат,а за тия другите изцепки ,си прав колега единственото хубаво нещо е ЖТД мотора на ФИАТ.

alfa racer GTA
19-05-2015, 13:03
След многогодишни "напъни" най-после заснеха може би първото "муле" на кросоувъра на Алфа ромео :http://automedia.investor.bg/a/0-nachalo/25019-alfa-romeo-testva-pyrviia-si-krosovyr/

DobriRq
19-05-2015, 14:35
Не ми изглежда добре с камуфлажа, а и въобще не мисля, че Алфа трябва да правят SUV-та.

gorang
19-05-2015, 15:56
То си пише, че мулето е фиат 500L - тоест ще е доста различно на външен вид

rossenvn
19-05-2015, 18:49
Не ми изглежда добре с камуфлажа, а и въобще не мисля, че Алфа трябва да правят SUV-та.

Добре, че не те питат, защото именно грозните СУВ-ове измъкнаха Порше от блатото и сега продават предимно камиони ;) Закъсняха доста, но това е друга тема... :)

ivopifeca
24-05-2015, 00:04
Какви сувове мувове...Фиат да си върнат у производство старата Панда...бай Георги с нея ни измъква един по един на едно село от поляната с Пандата му,пнеже се правихме на мъже с разни субарота и тойоти...

Sm0k
24-05-2015, 03:12
Не ми изглежда добре с камуфлажа, а и въобще не мисля, че Алфа трябва да правят SUV-та.


Добре, че не те питат, защото именно грозните СУВ-ове измъкнаха Порше от блатото и сега продават предимно камиони ;) Закъсняха доста, но това е друга тема... :)

То може много работи да не мислим, мене ако питаш и БМВ и Порше не трябва да правят СУВ, ама в момента това е най-преспективния сегмент. По-добре да напарвиш добър СУВ и марката да върви напред, отколкото нищо да не правиш докато другите вървят напред. В края на краищата времената се менят и успешните производители на автомобили трябва да се адаптират към времето и да предлагат това което хората искат, а не да предлагат това което е било модерно преди 3 десетилетия и то да мухлясва в автосалона, щото тогава са били добри в това ;)

alfa_romeo_forever
19-08-2015, 00:11
Ще го бъде ли ?

infernus
28-01-2016, 07:41
http://www.carscoops.com/2016/01/fca-pushes-back-alfa-romeos-product.html?m=1

Няма да е скоро, за пореден път отместват изваждането на нова линия автомобили.

Sm0k
28-01-2016, 19:19
http://www.carscoops.com/2016/01/fca-pushes-back-alfa-romeos-product.html?m=1

Няма да е скоро, за пореден път отместват изваждането на нова линия автомобили.

Ми според картинката в това което си цитирал, малкия SUV остава за 2016/2017, по-големите са отложени...