PDA

View Full Version : Проблем с предния капак на 156



CrazyElement
16-02-2012, 18:06
Здравейте колеги,

Преди време бях чел , за тези случаи където предния капак при по-висока скорост се отваря.. Та днеска на връщане от Пловдив за 3ти път ми се случва , не ми се отваря нацяло да ми счупи цялата кола , ами само играе леко нагоре надолу и го видях спрях то направо отворен , после го затворих доста силно и дърпам на горе не мърда до края на пътя не се отвори , обаче за 3ти път ми се случва това да се разхлаби механизма който го държи , та въпроса ми е някой оправял ли го е този механизъм и как? Гледам е мръсен , чудя се дали да не го почистя със някакъв обезмаслитен?

Благодаря предварително.
Поздрави.

Jivko7777
16-02-2012, 18:16
Здравейте колеги,

Преди време бях чел , за тези случаи където предния капак при по-висока скорост се отваря.. Та днеска на връщане от Пловдив за 3ти път ми се случва , не ми се отваря нацяло да ми счупи цялата кола , ами само играе леко нагоре надолу и го видях спрях то направо отворен , после го затворих доста силно и дърпам на горе не мърда до края на пътя не се отвори , обаче за 3ти път ми се случва това да се разхлаби механизма който го държи , та въпроса ми е някой оправял ли го е този механизъм и как? Гледам е мръсен , чудя се дали да не го почистя със някакъв обезмаслитен?

Благодаря предварително.
Поздрави.

За това като го затваряш ще го пускаш на една педя височина за да си сигурен ;)

CrazyElement
16-02-2012, 19:01
Не от това колега и от 2 и 3 педи съм го пускал, капака си беше затворен просто механизма е изтървал... и се чудя сега как да го оправя... че някой път няма да го видя и ще стане белята :(

ФЕРАРИСТ
16-02-2012, 19:03
Отвиват му се болчетата, обезмаслява се, почиства се, смазва се където има нужда до жилото и обратно.........като го разгледаш как работи ще видиш какво трябва да му се направи......иначе дори и да ти се отвори капака в движение, няма да се притесняваш, въпреки че ще ти счупи предния джам и ще ти изкриви тавана, все пак остава поне педя процеп през който може да гледаш, изпробвано е........

NightRider
16-02-2012, 19:56
А и си виж жилото дали ти връща добре, че може и то да е фанало мъзга

CrazyElement
16-02-2012, 23:25
Ще се почиства... няма как , че доста често взе да го прави..

tonov
16-02-2012, 23:32
На първо време може би ще успееш да го раздвижиш и само с ВД40

CrazyElement
16-02-2012, 23:56
Ясно , утре ще го напръскам хубаво , че се вижда просто колко е блокирало от мръсотия.

NightRider
17-02-2012, 06:52
Ясно , утре ще го напръскам хубаво , че се вижда просто колко е блокирало от мръсотия.
Имай предвид, че WD40 се отмива от вода. И първо го почисти хубаво от гняста, а после със силиконова или друга водоустойчива смазка. И не забравяй жилото!

rossenvn
17-02-2012, 09:24
Аз бих подкрепил пръскането с WD-40. Не пречи и да е по-честичко, а не само веднъж. Не знам дали се отмива от вода, но знам, че смазките и гресите са магнит за всякакви боклуци и след време ще стане още по-грозна картинката:furious:

MoLoX
17-02-2012, 09:39
Аз лично пръскам обилно целия механизъм с WD40 и то доста често и хубаво заглеждам за камъчета и други мръсотии особенно сега през зимата:lupe:. Това си го правя профилактично веднъж седмично (дори и по-често ако пътувам на далеч) и до сега не съм имал проблем с капака :) Пускам го от по високичко не го щадя :)

oem
17-02-2012, 09:49
Ползвайте тефлонова грес спрей на Мотип. Върши чудеса :)

-Bobby-
17-02-2012, 10:16
Отвиват му се болчетата, обезмаслява се, почиства се, смазва се където има нужда до жилото и обратно.........като го разгледаш как работи ще видиш какво трябва да му се направи......иначе дори и да ти се отвори капака в движение, няма да се притесняваш, въпреки че ще ти счупи предния джам и ще ти изкриви тавана, все пак остава поне педя процеп през който може да гледаш, изпробвано е........

При това в екстремни условия. :devil:

NightRider
17-02-2012, 10:34
Ползвайте тефлонова грес спрей на Мотип. Върши чудеса :)
Ето това е хубаво предложение
Силиконовите, тефлоновите греси са устойчиви на вода и мръсотии, както и температурно.
WD40 - не е за тази цел. ОТМИВА СЕ ОТ ВОДА
Обикновените греси клеясват и гренясват. А тази ключалка поема яко мръсотии

rossenvn
17-02-2012, 11:34
WD-40 не се отмива от водата. То "гони" водата. Ползва се за почистване и донякъде и смазване, което е малко смехотворно, но първото си го върши достатъчно добре. Тук малко повече за WD-40 (http://en.wikipedia.org/wiki/WD-40)

NightRider
17-02-2012, 11:45
WD-40 не се отмива от водата. То "гони" водата. Ползва се за почистване и донякъде и смазване, което е малко смехотворно, но първото си го върши достатъчно добре. Тук малко повече за WD-40 (http://en.wikipedia.org/wiki/WD-40)не вярвай на всичко, приятелски съвет. Особено като прочетеш МИНЕРАЛНО масло, става ясно, че не е за външни части, изложени на всичко

rossenvn
17-02-2012, 11:59
не вярвай на всичко, приятелски съвет. Особено като прочетеш МИНЕРАЛНО масло, става ясно, че не е за външни части, изложени на всичко

Нека не влизаме в спор за качествата на вд-то. Аз го ползвам редовно за да почиствам точно този механизъм, за който става дума. Веднъж само реших да сложа някаква смазка и после съжалiх и почистих с....ами да - WD-40. Кое от написаното в статията:
"...These properties make the product useful in both home and commercial fields; lubricating and loosening joints and hinges, removing dirt and residue, and extricating stuck screws and bolts are common usages. The product also may be useful in displacing moisture, as this is its original purpose and design intent..."
не е истина и ще му навреди?

nblagoev
17-02-2012, 14:28
Отвиват му се болчетата, обезмаслява се, почиства се, смазва се където има нужда до жилото и обратно.........като го разгледаш как работи ще видиш какво трябва да му се направи......иначе дори и да ти се отвори капака в движение, няма да се притесняваш, въпреки че ще ти счупи предния джам и ще ти изкриви тавана, все пак остава поне педя процеп през който може да гледаш, изпробвано е........

Абсолютно съгласен! След като на мен ми се отвори капака на магистралата, направих гореописаното. В механизма има и две пружинки, при мен се оказа, че едната е доста хлабава, затова я смених с по-стегната.

ivan_petkov_stz
19-02-2012, 10:25
С моята.
Затваряше се някак глухо. И като дръпнеш ръчката за отваряне трябва да подскача леко, иначе нещо се е спекло.
Не го оставяй много мазно с някви греси че много бързо ще се зацапа. WD-то е добре.

NightRider
19-02-2012, 11:35
Чисти... ама веднага, че... Това (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=861959#post861959) стана с моята.
Затваряше се някак глухо. И като дръпнеш ръчката за отваряне трябва да подскача леко, иначе нещо се е спекло.
Не го оставяй много мазно с някви греси че много бързо ще се зацапа. WD-то е добре.
WD40, ama редовно. По-добре с литиева грес, отколкото този прехвален боклук. Той си има други приложения

rossenvn
19-02-2012, 13:03
И като дръпнеш ръчката за отваряне трябва да подскача леко, иначе нещо се е спекло.


За да подскача като на млада коза ярето трябва да са регулирани гумените тампони:whistle: