PDA

View Full Version : OMV нафта



NightRider
18-02-2012, 08:10
Колеги и колежки,
Ако имате проблеми с дизелите си и сипвате нафта в OMV не бързайте да сменяте части. Онзи ден на бензиностанцията им на 8 Декември (Студентски град) поддържащата им фирма ROHE извади пред мен 200 литров варел и го напълни с вода от резервоара за нафта. След това разбрах, че са отишли за още един варел. Даже имах възможност да видя какво извадиха, но нямаше как да го снимам. Не мога да кажа от кой тип нафта беше, че те обградиха
Така, че и OMV имат водни проблеми. Вчера гледам бяха затворили и бензиностанцията при затвора. Явно и там е имало воден ресурс

S_G_M
18-02-2012, 08:23
Колега , за дизела няма проблеми , те не могат да се смесят както може бензин и вода . Все едно да се смеси олио и вода.... а това че са го извадили и са отстранили проблема е по добре отколкото да не го направят.

NightRider
18-02-2012, 08:38
Колега , за дизела няма проблеми , те не могат да се смесят както може бензин и вода . Все едно да се смеси олио и вода.... а това че са го извадили и са отстранили проблема е по добре отколкото да не го направят.
Да, не се смесва, знам го. Но ако заредиш веднага след цистерната нали трябва време да се утаи. Иначе - сипваш бълвоч. И системите за вода реагират едва като се утаи нещо на дъното. Не ги защитавай. И аз съм поддържал бензиджийници и знам как е. А колкото до проблема - има система за следене на водата и ако сработи - спира колонката. Ама след като сработи

GammaRay
18-02-2012, 13:30
В резервоарите за гориво винаги се слага вода. Това са изисквания за безопасност. Ако има проблем с теч, да не изтича гориво а вода. Друг е въпроса, колко е допустимото количество и откакво ниво смуче помпата :)

андон.маслев
18-02-2012, 13:58
Да, не се смесва, знам го. Но ако заредиш веднага след цистерната нали трябва време да се утаи. Иначе - сипваш бълвоч. И системите за вода реагират едва като се утаи нещо на дъното. Не ги защитавай. И аз съм поддържал бензиджийници и знам как е. А колкото до проблема - има система за следене на водата и ако сработи - спира колонката. Ама след като сработи
Баце,ти оправи форума-ще оправиш и ОМВ.Успех.

Jivko7777
18-02-2012, 14:01
В резервоарите за гориво винаги се слага вода. Това са изисквания за безопасност. Ако има проблем с теч, да не изтича гориво а вода. Друг е въпроса, колко е допустимото количество и откакво ниво смуче помпата :)

бреее верно ли това не го знаех ?!

NightRider
18-02-2012, 14:51
В резервоарите за гориво винаги се слага вода. Това са изисквания за безопасност. Ако има проблем с теч, да не изтича гориво а вода. Друг е въпроса, колко е допустимото количество и откакво ниво смуче помпата :)
УАУ, това колега, е пълна глупост!!! Трябва и ние да си сипем значи. Извинявай, ама ...
Ами ако има теч от посредата??? Видерут системата веднага засича вода на дъното и изключва помпите, ... ако някой не е прекъснал тази връзка. Но докато се утаи водата, отдавна ще си заредил бъркоч в резервоара си, да се утаява там
---------- Post added at 14:51 ---------- Previous post was at 14:48 ----------


Баце,ти оправи форума-ще оправиш и ОМВ.Успех.И ШЕЛ, с тяхната парафинена нафта. Даже с централата в Холандия говорих. Само, че те отдавна са оставили всичко на селяндурите.
Колкото до форума - гледам, че нещата са много по-истински след махането на някои личности и замяната им с други. Тони, например, е точен модератор тук, според мен. И не само той де

rusiq86
18-02-2012, 17:16
Не веднъж съм го казвал, от достоверни източници:
- Шел имат доста парафинче, за лятото стават, за зимата не!
- ОМВ зареждам само сокче и закуска.
Само от Ромпетрол(базата им е в Рс) и Еко!

Dodo 155
18-02-2012, 19:17
Има ли още хора, които зареждат нафта от ОМВ?!

Аз сипвам само на Петрол и при -25 не замръзва (служебната кола - без каквито и да е добавки от моя страна) :mrgreen:
На личната слагам добавка и не мога да преценя колко парафин има, но ми прави впечатление, че нафтата на Петрол, поне там където зареждам, почти не се пени зимата и е почти бяла на цвят.

tur4in
18-02-2012, 19:33
аз пък сипвам само на шел

rossenvn
18-02-2012, 20:30
- ОМВ зареждам само сокче и закуска.


Що така? И кафето им не е лошо:mrgreen:.

georgi_pg
18-02-2012, 20:31
колеги, аз съм само с екто дизел от лукоил, при минус 25 нямаше никакви грижи...

NightRider
18-02-2012, 20:33
аз пък сипвам само на шел
Падаш си по мазните неща явно :hump:

melenikos
18-02-2012, 20:48
Падаш си по мазните неща явно :hump:

Кажете, Ваше Всезнайковство от къде да си сипва народа нафта, бензин, парафин, газ, керосин и т.н,?

slik4eto
18-02-2012, 20:50
Цяла зима караме дизеловия автомобил със ОМВ и няма никакви проблеми самоче със MAX MOTION за -30

rusiq86
18-02-2012, 21:00
Цената на дизела е достатъчно висока, мн ми идва да зареждам от Макс Моушън.

Кафето на ОМВ е добро :busted_cop:

DiStefano
18-02-2012, 21:11
Кафето на ОМВ е добро :busted_cop:

Като за 1.69 не е достатъчно добро :mrgreen:

Jivko7777
18-02-2012, 21:39
Ся всеки ми хвали тая оная нафта еми да ама не, хората от оффроад форума направиха изследване с всичките нафти и точно тая на омв скъпата беше класи над другите тей че, мненията са излишни щом доказателствата го показват!

alfatras
18-02-2012, 21:45
Аз пък зареждам от Мърфи Ойл-кво ще кажете за нафтата там?

NightRider
18-02-2012, 22:08
Ся всеки ми хвали тая оная нафта еми да ама не, хората от оффроад форума направиха изследване с всичките нафти и точно тая на омв скъпата беше класи над другите тей че, мненията са излишни щом доказателствата го показват!
Да бе, нали го видях наживо тоя боклук

Dagi
18-02-2012, 22:23
На мене пък само от Шел v-power diesel започва да ми приплъзва съединителя с другите нафти няма проблем :mrgreen:

Linkestis
18-02-2012, 22:33
Нощен,няма нито едно ОМВ на което Видеруто да изключва помпите при вода.Повечето танкове имат около един тон вода в тях.А работата на малоумниците от Рое е козметична.Още повече че горивата на ОМВ са от Лука и се кръщава или на рефинерията до като се пълни "клачката" или преди да се зареди танка.А относно нафтата им,Живко...ами замръзва си брат както си му е реда..при минус 13-14 е каша :)

NightRider
18-02-2012, 22:53
Нощен,няма нито едно ОМВ на което Видеруто да изключва помпите при вода.Повечето танкове имат около един тон вода в тях.А работата на малоумниците от Рое е козметична.
Не е вярно, абсолютно. И работата на Рое не е козметична - работил съм там

---------- Post added at 22:53 ---------- Previous post was at 22:52 ----------


На мене пък само от Шел v-power diesel започва да ми приплъзва съединителя с другите нафти няма проблем :mrgreen:
V-Power се прави от обикновена нафта с малко добавка, съхранявана на Шел - Казичене. Прави се на място - дозира се от камиона цистерна

Jivko7777
18-02-2012, 22:59
А относно нафтата им,Живко...ами замръзва си брат както си му е реда..при минус 13-14 е каша :)

Хувабо прочетете и вижте и нагледно - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=46576&page=33

Ето и заключението:
"В заключение ще подредя нафтите по реда на тяхната течливост от най-слаба до най-силна с Castrol TDA+масло, без всякакви добавки и нафта+газ за осветление.
Без добавка, чиста нафта при -21 градуса Целзий: ProForce Diesel (Petrol), Sprint Diesel (OMV), Efix Diesel (Rompetrol), Premium Diesel (OMV)
С добавка Castrol TDA + двутактово масло: ProForce Diesel (Petrol), Sprint Diesel (OMV) и Efix Diesel (Rompetrol) бяха с еднаква течливост, само Premium Diesel (OMV) беше с по-бърза.
С добавка газ за осветление: ProForce Diesel (Petrol), Efix Diesel (Rompetrol) бяха с еднаква скорост на течене, а Sprint Diesel (OMV) и Premium Diesel (OMV) бяха по-бързи.
При всички опити цвета и констистенцията на нафтите се запази в следната последователност: Най-мътна беше през цялото време ProForce Diesel (Petrol), след нея по мътност бе Efix Diesel (Rompetrol), Sprint Diesel (OMV) и единствено Premium Diesel (OMV), колкото и странно да звучи остана бистра водица по време на всички опити. "

NightRider
18-02-2012, 23:05
Е хубаво де - бистра водица. Нали това казвам, че си беше водица, ама чиста. А не нафта.
777 - да не работиш за OMV? И как може на Петрол нафтата да е най-мътна??? Ти гледал ли си на Шел при 21 градуса? Я виж пост номер 15 снимката
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=67554

Linkestis
18-02-2012, 23:16
ти може да си работил там ама аз пък съм имал две бензиностанции на омв.Та може да поспориме

Omni
18-02-2012, 23:20
Цяла зима караме дизеловия автомобил със ОМВ и няма никакви проблеми самоче със MAX MOTION за -30
Аз пък цяла зима си карам със обикновения дизел от ОМВ и не съм забелязал да имам проблеми. Като се каже ОМВ да не забравяме, че и те имат франчайз политика, а вече контрола е друг въпрос.:picnic:

stu
18-02-2012, 23:22
Много бъркате, като си мислите, че тези проби са показателни за въпросните горива във всички обекти на тези вериги в страната.Много често почти всички вериги зареждат от от едно и също място, и ако си мислите, че зареждате нещо много по различно много се лъжите.

BLUE1
18-02-2012, 23:26
БДС допуща максимално съдържание на вода в дизелово гориво от 200 мг. на килограм, та както каза някой по-напред в резервоарите за дизел винаги има вода.

stu
18-02-2012, 23:44
В резервоарите би трябвало да няма вода , тъй като при наличие над 2мм ,веднага се включва аларма от нивомерната система(ако има такава), а относно дизела стандарта по БДС е -15гр.Във всяка една бензиностанция на видно място трябва да има декларации за съответствие на всяко едно гориво , и от там може да видите партидата и мястото от където е доставено.

BLUE1
19-02-2012, 00:00
stu не знам какво си написал, но прочети "НАРЕДБАТА за изискванията за качеството на течните горива, условията, реда и начина за техния контрол", ясно е записано Съдържание на вода максимално - 200mg /kg БДС EN ISO 12937

rusiq86
19-02-2012, 00:07
Тези тестове от Офроад форума са от преди две години. Оттогава вс е мн различно.
Ма всеки сам си решава.

п.с. Миналата зима един приятел с дизел му замръзна горивото, заредено от ОМВ. Тази година пак. И все вика, че спира да зарежда там.
За скъпото им гориво не говоря, не е оправдана цената, то остана и то да замръзне :mrgreen:

NightRider
19-02-2012, 08:12
stu не знам какво си написал, но прочети "НАРЕДБАТА за изискванията за качеството на течните горива, условията, реда и начина за техния контрол", ясно е записано Съдържание на вода максимално - 200mg /kg БДС EN ISO 12937Ти знаеш ли какво е това 200mg/kg?????
Това е да вземеш една горе долу бутилка от литър и 1/5 да ти е пълна с вода. Я дай да видим какво и откъде си прочел

---------- Post added at 08:12 ---------- Previous post was at 08:09 ----------


ти може да си работил там ама аз пък съм имал две бензиностанции на омв.Та може да поспориме
защо в минало време? И явно толкова са те обслужвали Рое. Те и без това вече западат поголомно.
От къде си?

dekstur
19-02-2012, 10:04
Аз си мисля, че изобщо не трябва да има вода в резервоари с гориво. Не знам за БДС - то по повод горивата, но не мога да си го обесня - вода при нафтата. За безопасност изключено, щото трябваше да има и в резервоарите с бензин и газ примерно. Сега ако производствения процес изисква наличието на вода това е друг въпрос, после фирми като Рое ако осъществяват профилактиката пак е друга песен и ако това е преди продажбата на горивото на клиента би следвало да няма проблеми. Но ако отстраняванато на вода от резервоарите се обуславя от желанието на управителя на бензиностанцията или когато шефа реши, а не от показателите на уредите това е кофти хава.
Аз от скоро карам дизелов автомобил, зареждам на Лукойл гориво, кръстено от фирмата SuperDiesel и нямам основания за оплакване до момента - бензиностанцията е франчайз. Случи ми се веднъж да ми заредят на Лукойл бензиностанция от новото им гориво ectodiesel - ами докато не го изразходя това гориво стрелката на обортомера не спря да се люлее между 900 и 1000 оборота. Заредих си после обикновенният им дизел и всичко си дойде на мястото - 900 оборота. В студовете при -15 градуса замръзване нямаше.

stu
19-02-2012, 10:32
stu не знам какво си написал, но прочети "НАРЕДБАТА за изискванията за качеството на течните горива, условията, реда и начина за техния контрол", ясно е записано Съдържание на вода максимално - 200mg /kg БДС EN ISO 12937
Ами то излиза ,че е нормално по БДС в един 50 тонен резервоар да има 10 тона вода.Дано не ти се случва да заредиш от някой такъв резервоар, че тогава пак да ми обясняваш за БДС.В по горният пост , който не си разбрал бях написал ,че дизела по БДС трябва да не замръзва до -15градуса и ,че измервателните системи Veeder-Roothttp://www.veeder.com/page/AutomaticTankGauges автоматично включват аларма за наличие на вода дори в минимални количества.

ecotronic
19-02-2012, 12:04
Ти знаеш ли какво е това 200mg/kg?????
Това е да вземеш една горе долу бутилка от литър и 1/5 да ти е пълна с вода. Я дай да видим какво и откъде си прочел

---------- Post added at 08:12 ---------- Previous post was at 08:09 ----------




Явно в час по физика си си рисувал автомобилчета.

Drag0
19-02-2012, 12:48
Ти знаеш ли какво е това 200mg/kg?????
Това е да вземеш една горе долу бутилка от литър и 1/5 да ти е пълна с вода.

200mg са 0.2гр , 1кг = 1000 гр.
Отношението 0.2/1000 = 1 към 5000.



Явно в час по физика си си рисувал автомобилчета.

Или голи жени ! :clap2:

stu
19-02-2012, 12:55
Или голи жени в автомобилчета:punk:
Благодаря за поправката ,предполагам, че и той като мен се е объркал с милилитри.В случаят цифрите в по горният ми пост тотално се разминават.

rossenvn
19-02-2012, 12:56
200mg са 0.2гр , 1кг = 1000 гр.
Отношението 0.2/1000 = 1 към 5000.




ДИАГНОСТИКА!:lol_sign: Какви са тези сметки без кръчмар. Трябва си качествен диагностик.

d1lian
19-02-2012, 14:54
На мене пък само от Шел v-power diesel започва да ми приплъзва съединителя с другите нафти няма проблем :mrgreen:

Я обясни по обстойно, или някой друг на който му се е случвал такъв проблем, щото май и при мен го прави при определена нафта и аз лично не виждам логика в това да ти приплъзва съединителя при определена нафта...чак пък толкова да са претенциозни на нафта нашите глезли :)

tur4in
19-02-2012, 17:19
аз лично си открих за мене си че когато някаква немаркова бензиностания стане маркова има по хубави горива от да кажем първия шел в града. най голям разход ми е давало като съм сипвал от лукойли

S_G_M
19-02-2012, 17:34
Доста пъти съм го казвал . OMV ,зареждат от ЛУКОЙЛ и после си слагат техни присадки в цистерните. Друга част си ги внасят директно . ШЕЛ също зареждат от ЛУКОЙЛ , само че те имат специално изградени инсталации в Пловдив и София ... където още при самото зареждане на цистерните се добавят и присадките. ROMPETROL си внасят горивата , даже има голям паркинг в Русе до Дунав ...
тези неща ги знам лично , понеже съм работил в лукойл .

salih84
19-02-2012, 17:37
Здравейте колеги, относно нафтата на ОМВ аз съм много доволен, особено от Алпин дизела до миналата година, сега е Макс моушън дизел. Вярно доста е скъпичка, но колата върви повече и дава икономия. Моя проблем, е че нямам възможност да зареждам винаги от там. Последния път заредих от друга бензиностанция(нее известна) и при -20 не запалих. После чистих резервоар(от 20 литра нафта, 4 бяха парафин), сонда, горивопроводи и нов филтър.
За горивото на Лукойл чак немисе коментира, който беше заредил от там всички ходиха пеш.
Това са моите впечатления!!!

rossenvn
19-02-2012, 17:59
Я обясни по обстойно, или някой друг на който му се е случвал такъв проблем, щото май и при мен го прави при определена нафта и аз лично не виждам логика в това да ти приплъзва съединителя при определена нафта...чак пък толкова да са претенциозни на нафта нашите глезли :)

Предполагам колегата се е пошегувал, като така иска да каже, че техния дизел е много качествен и тогава дригателят му има най-голяма мощност и оттам му приплъзва съединителя:Bolt:

Omni
19-02-2012, 18:11
Предполагам колегата се е пошегувал, като така иска да каже, че техния дизел е много качествен и тогава дригателят му има най-голяма мощност и оттам му приплъзва съединителя:Bolt:

:bouncing_smiley::bouncing_smiley:

donMirkoni
19-02-2012, 18:15
Така все хубави коментари до тук,но никой от притежаващите и работили на бензиностанции не каза защо има вода в големите цистерни,моя логика понеже съм питал е ЗА ДА СЪБИРА МИЗЕРИИТЕ И БОКЛУЦИТЕ ,във всяка една цистерна ,няма значение какво гориво съхранява-бензин или дизел,на дъното винаги има вода ,а сондата смуче над нея за не засмуква мизерията и още нещо водата е винаги по тежка и си стои на дъното.До тук добре но сега пак към запознатите с бензиностанциите-1 кг.нафта или бензин НЕ Е РАВЕН на 1 литър-заради различната плътност а относно горивата ШЕЛ и ЕКО-не коментирам понеже не ми харесват,а за останалите по висок ни е разхода щото си мисля ,че тези които дават отстъпка като лукоил не са коректни от опит знам, че на ромпетрол минавам най много километри с едни и същи пари това при пълнене до горе


п.с. много се извинявам на колегите ако аз съм объркал нещо сметките но ми е любопитно дали някой ще ме опровергае

NightRider
19-02-2012, 18:47
Така все хубави коментари до тук,но никой от притежаващите и работили на бензиностанции не каза защо има вода в големите цистерни,моя логика понеже съм питал е ЗА ДА СЪБИРА МИЗЕРИИТЕ И БОКЛУЦИТЕ ,във всяка една цистерна ,няма значение какво гориво съхранява-бензин или дизел,на дъното винаги има вода ,а сондата смуче над нея за не засмуква мизерията и още нещо водата е винаги по тежка и си стои на дъното.До тук добре но сега пак към запознатите с бензиностанциите-1 кг.нафта или бензин НЕ Е РАВЕН на 1 литър-заради различната плътност а относно горивата ШЕЛ и ЕКО-не коментирам понеже не ми харесват,а за останалите по висок ни е разхода щото си мисля ,че тези които дават отстъпка като лукоил не са коректни от опит знам, че на ромпетрол минавам най много километри с едни и същи пари това при пълнене до горе


п.с. много се извинявам на колегите ако аз съм объркал нещо сметките но ми е любопитно дали някой ще ме опровергае To e ясно, че в случая един литър не е един килограм, но така се изразяваме за по-лесно. Колкото до цистерните - ТАМ НЯМА И НЕ МОЖЕ ДА ИМА ВОДА! Това просто си го избийте от главите. Освен ако Ганьо Балкански не е сипал. Защото ако има вода, то при лашкането до безинджийницата ще има боза. И цистерните не изливат с помпи, а са на източване, т.е. взимат горивото почти от дъното. Само газта е с помпа

donMirkoni
19-02-2012, 18:54
To e ясно, че в случая един литър не е един килограм, но така се изразяваме за по-лесно. Колкото до цистерните - ТАМ НЯМА И НЕ МОЖЕ ДА ИМА ВОДА! Това просто си го избийте от главите. Освен ако Ганьо Балкански не е сипал. Защото ако има вода, то при лашкането до безинджийницата ще има боза. И цистерните не изливат с помпи, а са на източване, т.е. взимат горивото почти от дъното. Само газта е с помпа
е на източване са ако се пусне кранчето на утайника,иначе всички цистерни си имат помпи за източване и помпата смуче над утайника именно за да не вкарва мизерия

hamel1
19-02-2012, 18:56
В един резервоар за гориво никога не трябва да има вода! Причината някои собственици да слагат вода не е за да се събират мизерии и др. ,а да се спестят пари от мъртвото ниво на резервоара(никой уважаващ бизнеса си собственик не трябва да прави това). Наличието на вода в резервора може да стане най вече от проникване на вода след дъжд или сняг през люка на резервоара.И в по-малка степен от конденз от самото гориво.Така ,че ако някой нарочно слага вода в резервоара за гориво то той се самоубива (образно казано).В този бизнес конкуренцията е голяма и смятам ,че никой не си позволява това.

NightRider
19-02-2012, 18:59
е на източване са ако се пусне кранчето на утайника,иначе всички цистерни си имат помпи за източване и помпата смуче над утайника именно за да не вкарва мизерияУтайника е под основното тяло. Ама отдавна беше и не съм си давал зор да гледам. Знам само, че не съм чул да работи помпа на камиона докато стоваря бензин и аз съм ремонтирал нещо по бензиноколонките. А и не знам новите цистерни да имат утайник вече - това не са едновремешните зилове с ръждясали цистерни

---------- Post added at 18:59 ---------- Previous post was at 18:58 ----------


В един резервоар за гориво никога не трябва да има вода! Причината някои собственици да слагат вода не е за да се събират мизерии и др. ,а да се спестят пари от мъртвото ниво на резервоара(никой уважаващ бизнеса си собственик не трябва да прави това). Наличието на вода в резервора може да стане най вече от проникване на вода след дъжд или сняг през люка на резервоара.И в по-малка степен от конденз от самото гориво.Така ,че ако някой нарочно слага вода в резервоара за гориво то той се самоубива (образно казано).В този бизнес конкуренцията е голяма и смятам ,че никой не си позволява това.И затова има видерути на големите вериги

donMirkoni
19-02-2012, 19:04
това са хубави отговори,извинявам се ако съм обидил някой с моите разсъждения

rusiq86
19-02-2012, 19:35
Ромпетрол имат цяла база в Русе, цистерни, камиони и какво ли не! Внасят го от Румъния, и определено горивото им е доста по-качествено от нашите бълбочи.
Най-голям разход давам от ОМВ, няколко пъти съм замервал пълно-празно-пълно през декември, случи се така да заредя от там пътувайки.

Пазете си дизелите, и не зареждайте съмнително гориво от тираджии, които не познавате, от бензиностанция е ок!

ivo_63
21-02-2012, 12:16
ех ромпетрол изобщо не внасят от Румъния - босовете са румънци - внасят от където им падне с кораби, за да ползват безмитна зона за тънки цени
друг е въпроса , че всички взимат от тях и само си слагат собствени добавки - на практика цялата нафта е почти от едно и също място
и мога те присетя за цецо гербера с бензиностанцията до търговията, която се водеше на Ромпетрол как наеЛЛЛа на половината Русе колите с неизвестна субстанция наречена нафта /химиците и казват - леко котелно гориво /

Zeppelinist
21-02-2012, 16:27
Аз от няколко години зареждам почти и само от Ромпетрол и никога съм нямал проблеми в жега или най-голям студ, по-нарядко от Еко - също нямам забележки. Доколкото знам Ромпетрол зареждат от рафинерията си в Констанца на Черно море, която пък преработва петрол внос изцяло от Казахстан и е доста по-качествен от преработвания от Лукойл Бургас сорт Урал, минаващ за един от най-тежките т.е. пълен е със сяра и тежки фракции петрол, отделно е доста по-скъп за преработка.