PDA

View Full Version : Олио за common rail?



crocodil
24-02-2012, 11:47
Чудех се, просто да питам. Ако сипя олио вместо нафта, а колата ми е common rail, това ще прецака ли нещо?

MoLoX
24-02-2012, 12:04
:roll2:
ше върви като комънрейл на ОЛИО - демек нема да мръдне или не толкова колкото очакваш

NightRider
24-02-2012, 12:47
Чудех се, просто да питам. Ако сипя олио вместо нафта, а колата ми е common rail, това ще прецака ли нещо?
Сложи картофки, вземи мезе и ни викни после

Jivko7777
24-02-2012, 14:19
Става ;) Има HDI на олио, което е същото ;)

firedragon
24-02-2012, 16:47
Става ;) Има HDI на олио, което е същото ;)

За ставането,ще стане. Въпроса е какъв е ефекта върху помпите,дюзите и турбината?

nightroller
24-02-2012, 16:55
За ставането,ще стане. Въпроса е какъв е ефекта върху помпите,дюзите и търбината?
ако сложи и барбекю сос направо ще излети :jumping:

firedragon
24-02-2012, 16:59
Вие се ебавате,но темата е доста интересна. До колкото знам старите дизели нямат проблем с различните горива,включващи трансформаторно масло и изгоряло олио :D
И колите на бензин не са правени за газ,но я слагат,дали пък след 5 няма да има коли на олио? :calc:

Jivko7777
24-02-2012, 17:09
За ставането,ще стане. Въпроса е какъв е ефекта върху помпите,дюзите и търбината?

нищо им няма доста коли има на олио и то "новите"

akirilov
24-02-2012, 17:49
Майтапа на страна но в Италия има едно олио което се казва " Олио ди колце" не знам на български как се превежда но се продава в магазините за хранителни стоки и е 100% екодизел. Но изкараха закон с който забраниха използването му защото няма акциз и нафата излизаше 50 цента на литър. Беше смешна гледка някой да излиза с количката и да сипва 50 шишета в колата си :)
Иначе като карате зад такъв мирише на понички :)
Гугъл го превежда като олио от рапица

radiboy
24-02-2012, 20:16
От бензин на дизел,после на олио,и по после какво ,ами на дърва.И после не може на вода,което означава,че човекът е длъжен да стане маймуна!

Novachev
24-02-2012, 21:02
Принципно няма да имаш проблем. Но е добре да е в съотношение поне 50/50 с нафта.
Проблема е от там че използването на биодизел влошава качествата на маслото и то много. Съкращава живота на моторното маслото в пъти. Действа му много силно окисляващо. Истината е че биодизела съсипва моторните масло.
В дизела, който се продава в мрежата има биодизел по норма но е само няколко процента. И той не скъсява живота на маслото.
Маслата за дизелови двигатели са разработени за работа с дизел и имат съответни присадки. За биодизел трябва да е друго маслото Но май липсва на пазара)
За това ако караш с биодизел за да пазиш турбината и мотора е добре да го сменяш на 5к км

niki_future
25-02-2012, 00:20
Най-добре сипвай дизел, вместо олио, дърва, вода и кой знае какво още. Поне в книжката на колата така пише. Да не хване евтиното да излезе скъпо.
Зависи де, ако я ползваш за автомобил (не за фритюрник) сипвай дизел.

Bobo
25-02-2012, 01:53
Аз знам едно ЖТД дето си кара на керосин - само дето често фърля регулатори, помпи и дюзи иначе си върви :fish:

Drag0
25-02-2012, 13:23
В олиото има някаква киселина която съсипва горивопроводите. :waving:

Да , работниците по подръжка на самолети често крадат керосин и си карат дизеловите коли с него.

KoRny
26-02-2012, 01:30
Аз съм слагал трансформаторно масло на мойта няколко резервоара и никакви проблеми не е имала...чат пат превантивно слагах добавка за нафта или малко нафта и горивният филтър го сменях на 7000-8000 хиляди също превантивно.Единствено зимата трябва да се поразрежда,защото се сгъстява значително.