PDA

View Full Version : Мигане на лампата за подгряващите свещи



jzonkom
25-02-2012, 17:36
Здравейте колеги,
Забелязах на няколко пъти след като запаля колата индикатора за подгряващите свщи започва да мига и след около петнадесет премигвания изгасва!
Първоначално мислех, че е заради студа но днес се случи същото а температурата навън е плюсова!
Някой знае ли защо се случва това и има ли причина за притеснение?

zdravko_ss
25-02-2012, 17:39
Случва се защото имаш изгоряла свещ/и или проблем с релето, но най вероятно е от някоя неизправна свещ.

pininfarina
25-02-2012, 17:40
Здравейте колеги,
Забелязах на няколко пъти след като запаля колата индикатора за подгряващите свщи започва да мига и след около петнадесет премигвания изгасва!
Първоначално мислех, че е заради студа но днес се случи същото а температурата навън е плюсова!
Някой знае ли защо се случва това и има ли причина за притеснение?


Имаш изгоряла ( изгоряли ) подгревна свещ колега. Добре е да я подмениш че като мине време има вероятност да излезе трудно с опция за скъсване :-)

giliev
25-02-2012, 17:51
И аз имах същия проблем. След прегледа при Бобо се оказа, че кабела на едната от свещите не бил сложен добре. Ако го прави някой, който знае какво прави диагностиката става сравнително бързо. Иначе ми обясняваха как трябва да ми разглобят половината кола.

NightRider
25-02-2012, 17:58
Тук имаше една яка тема с начини за мерене - намери я

patro
26-02-2012, 17:28
колега и аз имах същия проблем. оказа се, че са ми изгорели две от свещите. смених ги, разкачих акумулатора за да се изчисти грешката, щото продължи да ми мига и след смяната и сега вече около 1000 км. няма грижа.:clap2:

stu
26-02-2012, 17:53
И на мен ми свети от известно време, като при опит да ми ги замерят в сервиз ми направиха такива мизерии, че направо не ми се говори.Преди малко се престраших и ги замерих и петте за 20минути(нищо сложно)и се оказа 1изгоряла.Другата седмица ще я сменям сам, тъй като сега нямах нова под ръка.

kudev
27-02-2012, 08:55
Тази пробна лампа става ли за замерване на подгревни свещи?

Пробна лампа - отвертка STDZ 525-C / FH-901 / 6-24V DC -

pininfarina
27-02-2012, 09:41
Мерят се на съпротивление с мултицед. На здрава свещ съпротивлението трябва да е до 0,6 ома.
За да я премериш трябва да и откачиш захранващия кабел - мериш на върха на свеща и на маса.

NightRider
27-02-2012, 10:16
Мерят се на съпротивление с мултицед. На здрава свещ съпротивлението трябва да е до 0,6 ома.
За да я премериш трябва да и откачиш захранващия кабел - мериш на върха на свеща и на маса.
Друже, това съпротивление не беше ли при 4-те в паралел

Mury
27-02-2012, 15:48
Мерят се на съпротивление с мултицед. На здрава свещ съпротивлението трябва да е до 0,6 ома.
За да я премериш трябва да и откачиш захранващия кабел - мериш на върха на свеща и на маса.

На студено съпротивлението на свещта може да мине 1 0м,така че за мен е най-добре с пробна лампа,ако тогава се види че някоя свети по слабо,тогава мултицет :innocent::innocent::innocent::innocent:

NightRider
27-02-2012, 16:13
На студено съпротивлението на свещта може да мине 1 0м,така че за мен е най-добре с пробна лампа,ако тогава се види че някоя свети по слабо,тогава мултицет :innocent::innocent::innocent::innocent:
И аз си спомням, че моите бяха около 1.8 ома

pininfarina
27-02-2012, 21:48
Друже, това съпротивление не беше ли при 4-те в паралел

"Друже" - отвори аутодатата и чети ако нямаш мужната практика!

---------- Post added at 21:48 ---------- Previous post was at 21:42 ----------


На студено съпротивлението на свещта може да мине 1 0м,така че за мен е най-добре с пробна лампа,ако тогава се види че някоя свети по слабо,тогава мултицет :innocent::innocent::innocent::innocent:

Такива показания са дадени при +20 градуса, много ясно че при различна температура съпротивлението ще е различно ;-)

Mury
27-02-2012, 21:49
"Друже" - отвори аутодатата и чети ако нямаш мужната практика!

---------- Post added at 21:48 ---------- Previous post was at 21:42 ----------



Такива показания са дадени при +20 градуса, много ясно че при различна температура съпротивлението ще е различно ;-)

Е да де,ма нали се сещаш,че колегата пуснал темата няма как да го знае това :yes::yes::yes::yes:

pininfarina
27-02-2012, 21:52
Е да де,ма нали се сещаш,че колегата пуснал темата няма как да го знае това :yes::yes::yes::yes:

Е предполага се че такива неща се правят в сервиз или закрити помещения където температурата е не -5 или +40 градуса :-)
По принцип стойности при измерване се дават ппри температура от +20 градуса :-)

NightRider
27-02-2012, 21:57
"Друже" - отвори аутодатата и чети ако нямаш мужната практика!
OK, щом ще се заяждаме - 4-те в паралел са ми около 0.6ома. Една само ми е около 1.8ома. Нещо не си допрочел, че тия 0.6 са в паралел. Щото само ако сметнеш 4 свещи по 0.6 ома прави 0.15ома или 100А пиков ток в началото с бушон от 70А. А ако са 5?
Това "друже" беше приятелски да те подсетя, че бъркаш, ама ...

pininfarina
27-02-2012, 22:00
OK, щом ще се заяждаме - 4-те в паралел са ми около 0.6ома. Една само ми е около 1.8ома. Нещо не си допрочел, че тия 0.6 са в паралел. Щото само ако сметнеш 4 свещи по 0.6 ома прави 0.15ома или 100А пиков ток в началото с бушон от 70А. А ако са 5?
Това "друже" беше приятелски да те подсетя, че бъркаш, ама ...

Явно такива свещи си виждал и мерил само на картинки.
Пак ти казвам - чети, хората са го написали. :clapping:

Mury
27-02-2012, 22:01
OK, щом ще се заяждаме - 4-те в паралел са ми около 0.6ома. Една само ми е около 1.8ома. Нещо не си допрочел, че тия 0.6 са в паралел. Щото само ако сметнеш 4 свещи по 0.6 ома прави 0.15ома или 100А пиков ток в началото с бушон от 70А. А ако са 5?
Това "друже" беше приятелски да те подсетя, че бъркаш, ама ...

А как ги мериш в паралел ?????????????

alfatras
27-02-2012, 22:05
А как ги мериш в паралел ?????????????

Е как как-успоредно:))))Майтап,но не се сдържах!

NightRider
27-02-2012, 22:05
А как ги мериш в паралел ?????????????
Ами моите така са вързани - дават закачени 0.6, а като я откача едната бе 1.8. Това са приблизителни стойности, щото уредът има грешка от дискретизация и не бе от най-точните (75лв.)
И аз се изумих да ги управляват с едно реле, ама на

akirilov
27-02-2012, 22:10
Колега, отиди на някой свестен майстор, на мен ми ги смени едно младо момче дето не беше пипало Алфа - за около 15мин и ми взе 20лв и то в Лозенец.
Маха се само горният капак, не се разглобява колата....
Много ти казват че трябва да стои колата половин ден че трябвало да се разглоби и можело да се скъса свещ и тн... ако се скъса ще му мислиш после.
Между другото свещите могат да се измерят и с лампа и с мултицет но ако не знаеш как става това означава че не трябва да го правиш ти а и трудно се стига до свещите....
Принципно се откачва плюса от всяка свещ, мери се съпротивлението с мултицет на всяка свещ по отделно и ако е различно от безкрайност то свещта е здрава, ако искаш с пробна лампа- откачаш плюса от свещта и свързваш пробната лампа между накрайника на свещта и кабела и даваш на контакт но внимаваш да не дадеш на късо че може да стане мазало. Най-добре майстор!

pininfarina
27-02-2012, 22:11
Ами моите така са вързани - дават закачени 0.6, а като я откача едната бе 1.8. Това са приблизителни стойности, щото уредът има грешка от дискретизация и не бе от най-точните (75лв.)
И аз се изумих да ги управляват с едно реле, ама на


:big_bow_down:

Викаш да им бяха сложили по едно отделно реле за всяка свещ а? Хитро - как не са се сетили а са го направили общо.

Mury
27-02-2012, 22:12
Ами моите така са вързани - дават закачени 0.6, а като я откача едната бе 1.8. Това са приблизителни стойности, щото уредът има грешка от дискретизация и не бе от най-точните (75лв.)
И аз се изумих да ги управляват с едно реле, ама на

Чакай че нещо не те разбрах,как така я мериш 0.6 па после 1.8.Всички италиански дизели са така,дори и старите,с едно реле с 6 канала,и свещите се подгряват по отделни кабели всяка,при други марки са вързани на един кабел,а не е ли това паралел ?????????????????

NightRider
27-02-2012, 22:58
Чакай че нещо не те разбрах,как така я мериш 0.6 па после 1.8.Всички италиански дизели са така,дори и старите,с едно реле с 6 канала,и свещите се подгряват по отделни кабели всяка,при други марки са вързани на един кабел,а не е ли това паралел ?????????????????
Значи - свалям пластмасовия капак и без да откачам нито един кабел на свещ мерих съпротивлението м/у единия край на една свещ (този с кабела) и корпуса - 0.6ома. След това откачих един кабел от една свещ и измерих само тази свещ - около 1.8ома. Разбра ли ме?

stu
27-02-2012, 23:12
Аз ги мерих с пробна лампа, като махах кабела на всяка свещ и свързвах кабела на плюса на акумулатора и свеща.При четирите свещи лампата светеше, при една не.Нали това значи, че е изгоряла тази на която не светна лампата, защото съм се засилил утре преди работа да я сменям.

NightRider
27-02-2012, 23:15
Аз ги мерих с пробна лампа, като махах кабела на всяка свещ и свързвах кабела на плюса на акумулатора и свеща.При четирите свещи лампата светеше, при една не.Нали това значи, че е изгоряла тази на която не светна лампата, защото съм се засилил утре преди работа да я сменям.
Да, смело

haljscho
27-02-2012, 23:47
Колега, отиди на някой свестен майстор, на мен ми ги смени едно младо момче дето не беше пипало Алфа - за около 15мин и ми взе 20лв и то в Лозенец.
Маха се само горният капак, не се разглобява колата....
Много ти казват че трябва да стои колата половин ден че трябвало да се разглоби и можело да се скъса свещ и тн... ако се скъса ще му мислиш после.
Между другото свещите могат да се измерят и с лампа и с мултицет но ако не знаеш как става това означава че не трябва да го правиш ти а и трудно се стига до свещите....
Принципно се откачва плюса от всяка свещ, мери се съпротивлението с мултицет на всяка свещ по отделно и ако е различно от безкрайност то свещта е здрава, ако искаш с пробна лампа- откачаш плюса от свещта и свързваш пробната лампа между накрайника на свещта и кабела и даваш на контакт но внимаваш да не дадеш на късо че може да стане мазало. Най-добре майстор!
Е ми така казват, щот трябва колата да е студена като се развиват свещите....
А на загряла може и да се скъса...:humpx:

Mury
28-02-2012, 08:12
Значи - свалям пластмасовия капак и без да откачам нито един кабел на свещ мерих съпротивлението м/у единия край на една свещ (този с кабела) и корпуса - 0.6ома. След това откачих един кабел от една свещ и измерих само тази свещ - около 1.8ома. Разбра ли ме?

Тва според мен е невъзможно !!!!!!!!

NightRider
28-02-2012, 08:40
Тва според мен е невъзможно !!!!!!!!
Що бе, Мъри?

stu
28-02-2012, 09:57
Сутринта смених свеща, като при развиването изскърца здраво и ми изкара акъла ,защото си помислих, че се скъса но за щастие се разви без проблем.Въпросът ми е дали трябва да я стягам много, защото новата не я стегнах много , а само докато изкърца веднъж.Сега пък се притиснявам да не би да е трябвало да я стегна повече.

NightRider
28-02-2012, 10:17
Сутринта смених свеща, като при развиването изскърца здраво и ми изкара акъла ,защото си помислих, че се скъса но за щастие се разви без проблем.Въпросът ми е дали трябва да я стягам много, защото новата не я стегнах много , а само докато изкърца веднъж.Сега пък се притиснявам да не би да е трябвало да я стегна повече.
За стягане - ще ти кажат майсторите. Но знам, че има една смазка за тях да се намаже резбата преди да се завие новата за да не запича

Mury
28-02-2012, 11:19
Що бе, Мъри?

Защото по твойта логика,кабела до свещта намалява съпротивлението,а не би трябвало да е така :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

stu
28-02-2012, 11:34
Задължително ли се слага такава смазка?

NightRider
28-02-2012, 12:01
Защото по твойта логика,кабела до свещта намалява съпротивлението,а не би трябвало да е така :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Ох, пак не разбра. Карай

Mury
28-02-2012, 12:43
Ох, пак не разбра. Карай

Защо да не съм разбрал,откачаш ли куплунга на релето или не ???????????:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

stu
28-02-2012, 12:45
Задължително ли се слага такава смазка?

Никой ли не знае?, тъй като мисля отново да я сваля и да я намажа.

Mury
28-02-2012, 12:49
Никой ли не знае?, тъй като мисля отново да я сваля и да я намажа.

Намажи я със златна грес за гърнета и резби :new_Eyecrazy::new_Eyecrazy::new_Eyecrazy::new_Eye crazy:

NightRider
28-02-2012, 15:53
Защо да не съм разбрал,откачаш ли куплунга на релето или не ???????????:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Не, меря на самите свещи без да съм откачил нищо друго

Mury
28-02-2012, 18:07
Не, меря на самите свещи без да съм откачил нищо друго

A маса откъде взимаш,от мотора или акумулатора :question::question::question:

NightRider
28-02-2012, 20:01
A маса откъде взимаш,от мотора или акумулатора :question::question::question:
Мърииии, няма да ти отговоря!!!
Я кажи колко струва една свещ за моя мотор, че нещо май и аз ще тръгна да ставам член на "мигащата бобина"

stu
28-02-2012, 20:33
Току що купих един меден спрей Мотип, който беше на промоция в Карфур(5.29лв)и я с отвих и завих за норматив-10мин.Направи ми впечетление , че се разви много лесно, явно не съм я затеглан достатъчно.Вече реотанчето не мига:)))))))))))

NightRider
28-02-2012, 20:36
Току що купих един меден спрей Мотип, който беше на промоция в Карфур(5.29лв)и я с отвих и завих за норматив-10мин.Направи ми впечетление , че се разви много лесно, явно не съм я затеглан достатъчно.Вече реотанчето не мига:)))))))))))За колко купи свещта?

stu
28-02-2012, 20:43
Искра-15,20лв

pininfarina
28-02-2012, 21:50
За колко купи свещта?


Знам че знаеш всичко но все пак да ти кажа че за печката от подписа ти свеща е друга и ако ще взимаш искра цената и е с около 2 лева отгоре.

Liminat
28-02-2012, 22:13
... и можело да се скъса свещ и тн... ако се скъса ще му мислиш после.
Колега, мисля, че това не е шега, да се скъса свещ, наскоро някой беше скъсал и му се беше дръпнал фъша, да се чуди какво да прави.
Първата част от постинга ти си беше много на място- да ходи на добър майстор.

NightRider
28-02-2012, 22:20
Искра казвате? Интересно предложение. Значи се ебаваме на сериозни въпроси? Така да бъде

pininfarina
28-02-2012, 22:24
Искра казвате? Интересно предложение. Значи се ебаваме на сериозни въпроси? Така да бъде

Ама ти верно си много зле!!!
Ти свещ искра виждал ли си?!? Аз съм монтирал околко петдесет такива от нова година насам и монтирам от години такива - разбира се не сано такива, който каквито иска и няма проблеми.
Твоите наблюдения какви са по въпроса???

п.с. и къде беше толкова време - цели 30 мин те нямаше в публикацията - притесних се за теб :-?

NightRider
28-02-2012, 22:29
Ама ти верно си много зле!!!
Ти свещ искра виждал ли си?!? Аз съм монтирал околко петдесет такива от нова година насам и монтирам от години такива - разбира се не сано такива, който каквито иска и няма проблеми.
Твоите наблюдения какви са по въпроса???

п.с. и къде беше толкова време - цели 30 мин те нямаше в публикацията - притесних се за теб :-?
Мислех, че се бъзикате. Аз не се занимавам с такива ремонти. Кажи нещо повече тогава за тези свещи

pininfarina
28-02-2012, 22:33
Мислех, че се бъзикате. Аз не се занимавам с такива ремонти. Кажи нещо повече тогава за тези свещи


Като цяло са май най евтините на пазара - качеството им мисля че е над средното и по високо от такива от средния клас ( не ми се изброяват марки ) Свещите са чешки и един от най голените вносители за Бг е фирма Косер, като и там се намират на най приятни цени.
Специфичното при тия свеши доколкото съм чувал - не съм го изпитвал е че са по "крехки" и не трябва да се пренатягат тъй като след това се късали по лесно. Лично аз не съм го изпитвал това.

NightRider
28-02-2012, 22:37
Като цяло са май най евтините на пазара - качеството им мисля че е над средното и по високо от такива от средния клас ( не ми се изброяват марки ) Свещите са чешки и един от най голените вносители за Бг е фирма Косер, като и там се намират на най приятни цени.
Специфичното при тия свеши доколкото съм чувал - не съм го изпитвал е че са по "крехки" и не трябва да се пренатягат тъй като след това се късали по лесно. Лично аз не съм го изпитвал това.
А какво ти е мнението ако се намажат със специалната паста за тях. Колкото до крехки, то това е относително понятие.
Втора употреба? Или нова оригинална? Какво мислиш и знаеш ли цени? Аз с двигатели не се занимавам, а с електроника и жици

NightRider
29-02-2012, 21:14
В момента имам оригинална нова подгревна свещ в ръката. Съпротивлението и е около 1.2 - 1.3ома като съм отчел съпротивлението на сондите и грешката на уреда

RUSEV-BGR
29-02-2012, 21:19
Аз свещите ги монтирам само и единствено с динамометричен ключ!

pininfarina
29-02-2012, 21:40
Аз свещите ги монтирам само и единствено с динамометричен ключ!


Най правилното - аз гледам на повече от 11-12 да не ги стягам, макар че ги дават от 13-до 16.

stu
29-02-2012, 22:44
А какво може да се случи ако не е затегната добре, че май не я затегнах много.Мисля след няколка дни да и направя една проверка.

Bobo
29-02-2012, 22:53
В момента имам оригинална нова подгревна свещ в ръката. Съпротивлението и е около 1.2 - 1.3ома като съм отчел съпротивлението на сондите и грешката на уреда

Аве обесняваш на хората как да си проверяват свещите и кво да сменят а твойта за една свещ тема у форума пусна бухахахахах

stu
29-02-2012, 23:03
В момента имам оригинална нова подгревна свещ в ръката. Съпротивлението и е около 1.2 - 1.3ома като съм отчел съпротивлението на сондите и грешката на уреда
Не знам какво толкава я мислиш и мериш тази свещ, нали е нова.Моите ги проверих с една пробна лампа, която направих за пет минути, видях коя е изгоряла, купих нова и я смених на другият ден.Същият ден даже отново я свалих за да я намажа с меден спрей.Явно имаш за цел да трупаш повече постчета.

NightRider
01-03-2012, 00:23
Аве обесняваш на хората как да си проверяват свещите и кво да сменят а твойта за една свещ тема у форума пусна бухахахахах
Къде е темата?

---------- Post added at 00:23 ---------- Previous post was at 00:22 ----------


Не знам какво толкава я мислиш и мериш тази свещ, нали е нова.Моите ги проверих с една пробна лампа, която направих за пет минути, видях коя е изгоряла, купих нова и я смених на другият ден.Същият ден даже отново я свалих за да я намажа с меден спрей.Явно имаш за цел да трупаш повече постчета.
Имахме спор за съпротивлението и

Yavor
03-03-2012, 00:09
Добре, а никой не казва какво правим ако свещта не иска да се развие...
Напъваме до скъсване и после сваляме глава или има някакви специални чалъми?
Някое вълшебно спрейче например, да я 'отпече'?

thecleaner
03-03-2012, 00:18
Добре, а никой не казва какво правим ако свещта не иска да се развие...
Напъваме до скъсване и после сваляме глава или има някакви специални чалъми?
Някое вълшебно спрейче например, да я 'отпече'?

Само щото беше хубав феста в Хасково ще ти кажа http://www.clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=68043

NightRider
03-03-2012, 08:33
Аве обесняваш на хората как да си проверяват свещите и кво да сменят а твойта за една свещ тема у форума пусна бухахахахах
Друже - само поисках едно потвърждение от теб, като човек с повече опит, един вид дали е възможно една свещ ту да работи, ту не. Т.е. да прекъсва от време на време. И ти благодарих за еднозначния отговор. Защото моята лампа започна да мига на едно палене, след това на 10 не мига - явно маса или пак някой шибан куплунг

haljscho
03-03-2012, 09:01
Друже - само поисках едно потвърждение от теб, като човек с повече опит, един вид дали е възможно една свещ ту да работи, ту не. Т.е. да прекъсва от време на време. И ти благодарих за еднозначния отговор. Защото моята лампа започна да мига на едно палене, след това на 10 не мига - явно маса или пак някой шибан куплунг
Може, ся не знам дали ту-работи ту-не самата свещ, но компа така отчита.... явно като поотслабне и е пред края на дните си...... се получава нещо такова...

Mury
03-03-2012, 11:26
Няма как ту да работи,ту не.По принцип Цецо,ако всичко е наред по подгрева,може да прегледаш температурния датчик,от него зависи колко дълго да греее :shutup::shutup::shutup::shutup:

П.С.Плюс това,италианките имат навика да им мига лампата само при първите едно две паления,и после не,защото после грее много малко.:drunk::drunk::drunk:

NightRider
03-03-2012, 14:53
Няма как ту да работи,ту не.По принцип Цецо,ако всичко е наред по подгрева,може да прегледаш температурния датчик,от него зависи колко дълго да греее :shutup::shutup::shutup::shutup:

П.С.Плюс това,италианките имат навика да им мига лампата само при първите едно две паления,и после не,защото после грее много малко.:drunk::drunk::drunk:
Оказа се свещ. Дори и сутрин като палех, не ми мигаше бобината. А само от време на време, когато тя си пожелае, независимо дали двигателят е студен или не. Но поне се извади перфектно

haljscho
03-03-2012, 15:49
Оказа се свещ. Дори и сутрин като палех, не ми мигаше бобината. А само от време на време, когато тя си пожелае, независимо дали двигателят е студен или не. Но поне се извади перфектно
:clap: че то на 16в си е песен...... Да ни са оплакваш нещо......:stumm:

NightRider
03-03-2012, 16:09
:clap: че то на 16в си е песен...... Да ни са оплакваш нещо......:stumm:
Нееее, горд собственик съм. 30лв. оригинална и си заспа

Yavor
03-03-2012, 19:06
Само щото беше хубав феста в Хасково ще ти кажа http://www.clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=68043


Да ама пак не става ясно, освен че се вади през дюзата ако се счупи...
Демек да напъвам, па ако се строши - да мъчим да я вадим през отвора на дюзата...
На 4ти цилиндър ми изгоря преди месец, в снеговете и не се захванах да я сменям, сега не ще да се развие - доста сериозно напъваме - не мръдва... мамка й...
Засега я оставихме така, ама много ме дразни, новата свещ е купена...Майстора ми вика - аааа, глава не ми се сваля... и така...
Няма ли вълшебно спрейче беееее....

NightRider
03-03-2012, 19:12
Напълни цилиндъра с коресилин (сега ще ме уплюят)

haljscho
04-03-2012, 09:11
Да ама пак не става ясно, освен че се вади през дюзата ако се счупи...
Демек да напъвам, па ако се строши - да мъчим да я вадим през отвора на дюзата...
На 4ти цилиндър ми изгоря преди месец, в снеговете и не се захванах да я сменям, сега не ще да се развие - доста сериозно напъваме - не мръдва... мамка й...
Засега я оставихме така, ама много ме дразни, новата свещ е купена...Майстора ми вика - аааа, глава не ми се сваля... и така...
Няма ли вълшебно спрейче беееее....
А вие пръскахте ли е с нещо?!

Yavor
04-03-2012, 09:41
Не, и затова питам.
Преди време сменяхме на 3ти цилиндър - бях я карал изгоряла няколко месеца и си излезе идеално.

haljscho
04-03-2012, 10:09
Ми напръскайте с нещо от сорта на ВД или там квото ползвате за резби, пийте по кафе или биричка и кат се понакисне пак пробвайте.....

NightRider
04-03-2012, 13:41
Ми напръскайте с нещо от сорта на ВД или там квото ползвате за резби, пийте по кафе или биричка и кат се понакисне пак пробвайте.....
Друже, тя не запича резбата, а нагревателя. А до там няма как да стигне нещо, ако не напълниш цилиндъра с това нещо

haljscho
04-03-2012, 17:05
Друже, тя не запича резбата, а нагревателя. А до там няма как да стигне нещо, ако не напълниш цилиндъра с това нещо
А бе за един месец, ме съмнява чак да запече нагревателя.......;-)

NightRider
04-03-2012, 18:09
А бе за един месец, ме съмнява чак да запече нагревателя.......;-)
при резбата няма какво да влезне за да запече. А и виждаш - остава само нагряващата част

haljscho
04-03-2012, 20:17
при резбата няма какво да влезне за да запече. А и виждаш - остава само нагряващата част

:bravo:

NightRider
04-03-2012, 21:25
:bravo:
Благодаря! http://clubalfaromeo.com/forum/images/smilies/36_1_32v%5B1%5D.gif. Нагряващата част запича и затова се къса свещта, като запеклото остава

haljscho
05-03-2012, 07:20
Благодаря! http://clubalfaromeo.com/forum/images/smilies/36_1_32v%5B1%5D.gif. Нагряващата част запича и затова се къса свещта, като запеклото остава
Кво ми благодариш!!!!!
Да не би да кажеш, че резбата няма как да запече?!!!!

Не ми отговаря излишно, има как.........

NightRider
05-03-2012, 07:31
Кво ми благодариш!!!!!
Да не би да кажеш, че резбата няма как да запече?!!!!

Не ми отговаря излишно, има как.........
Kak?

jzonkom
05-03-2012, 12:33
Колеги, благодаря ви за отговорите! Бих искал да попитам още нещо по темата!
-След като запаля двигателя си работи нормално а реотанчето започва да мига около 40 секунди след запалването!Ако има изгоряла свещ би трябвало да има отклонения в работата не двигателя а индикатора да започне да мига веднага! Възможно ли е тази индикация да се появява заради студеното време и да продължава заради натрупана грешка?

myato
05-03-2012, 13:00
Колеги, благодаря ви за отговорите! Бих искал да попитам още нещо по темата!
-След като запаля двигателя си работи нормално а реотанчето започва да мига около 40 секунди след запалването!Ако има изгоряла свещ би трябвало да има отклонения в работата не двигателя а индикатора да започне да мига веднага! Възможно ли е тази индикация да се появява заради студеното време и да продължава заради натрупана грешка?
Колега,JTD-тата могат да запалят и без кьорава свещ,особенно в по-топло време.
Точно така мига,когато имаш проблем в системата за подгрева,най-често неработеща свещ.

jzonkom
06-03-2012, 07:44
Благодаря колега myаto

myato
06-03-2012, 11:12
Благодаря колега myаto

За нищо :cheers:
Намери обаче коя е умряла и я смени, да не береш после ядове.

jzonkom
06-03-2012, 15:17
kaто видях къде са наврени май ще трябва да я карам в сервиз!

stu
06-03-2012, 15:41
Супер лесно се сменят, ако няма някоя запекла!

myato
06-03-2012, 17:40
kaто видях къде са наврени май ще трябва да я карам в сервиз!
Ето едно описание от колега от Фиат форума, само ЕГР-а е по-различен при теб.

jzonkom
10-03-2012, 22:09
Колегата го е описал добре но аз нямам нужните инструменти!
Но направих друго: разкачих акумулатора за няколко часа и сега реотанчето не мига!Явно в големите студове е отчело незагряла свещ и после е останала грешка.След като се изчисти не мига!:yes:

haljscho
11-03-2012, 08:55
Колегата го е описал добре но аз нямам нужните инструменти!
Но направих друго: разкачих акумулатора за няколко часа и сега реотанчето не мига!Явно в големите студове е отчело незагряла свещ и после е останала грешка.След като се изчисти не мига!:yes:

А ми при теб ще е малко по-лесно.
Защото кабелите са ти с лулички, а не с гайка както е на описанието....
Т.е. лесно можеш да ги разкачиш и да премериш дали няма някоя изгоряла, то може и през буксата на релето да премериш, но пък да няма някой разменен кабел та да се е объркала подредбата.....

Vasil82
11-03-2012, 12:53
да попитам и аз нещо по темата като дам контакт и изгаснат всички чекове реотанчето мига около 20-30 сек. трябва ли да е така или и аз имам изгоряла свещ.това става дори и ако съм я покарал оставил съм я известно време и като запаля пак мига

myato
11-03-2012, 12:58
да попитам и аз нещо по темата като дам контакт и изгаснат всички чекове реотанчето мига около 20-30 сек. трябва ли да е така или и аз имам изгоряла свещ.това става дори и ако съм я покарал оставил съм я известно време и като запаля пак мига
Да.Някоя свещ е дала фира.

Vasil82
11-03-2012, 12:59
значи трябва никога да не мига,както се казва въртя и паля

myato
11-03-2012, 13:05
Като дадеш на контакт,светва за няколко секунди и това е.Разбира се,ако всичко е наред.Изгасне ли,въртиш и палиш и повече не трябва да се обажда.

Vasil82
11-03-2012, 13:09
значи свети поне 20 сек. това сутрин като паля,после зависи но ако е постояла 1-2 часа пак мига

myato
11-03-2012, 13:10
значи свети поне 20 сек. това сутрин като паля,после зависи но ако е постояла 1-2 часа пак мига
Значи има проблем.Мерене му е майката.

Vasil82
11-03-2012, 13:13
а ако има проблем само изгорялата ли да сменя или всичките

myato
11-03-2012, 13:15
а ако има проблем само изгорялата ли да сменя или всичките
Въпрос на финанси и желание, но изгорялата - задължително.

Vasil82
11-03-2012, 13:17
аха.мерси за информацията колега.а някаква марка да препоръчаш

NightRider
11-03-2012, 14:06
аха.мерси за информацията колега.а някаква марка да препоръчаш
Original - не са толкова скъпи. 38лв. без отстъпка

Vasil82
11-03-2012, 16:23
ами искрата стават ли,защото прочетох добри отзиви за тях

myato
11-03-2012, 16:27
ами искрата стават ли,защото прочетох добри отзиви за тях
Стават.На добри пари са и няма ментета(поне за сега).

rusiq86
11-03-2012, 16:34
По принцип ако е изгоряла една свещ, може да смениш само нея...но ако ще го правят в сервиз смени всичките, особено ако ще слагаш Искра. По 10 лв са бройката.
Беру, Денсо са все хубави свещи. На мен ми се случи една изгоряла, смених я, след две седмици изгоряха още две наведнъж....и само пари за вадене>слагане давах. Пък и веднъж си ги извадил всички...по-добре направо 4-те.
Успех.

Vasil82
11-03-2012, 16:40
По принцип ако е изгоряла една свещ, може да смениш само нея...но ако ще го правят в сервиз смени всичките, особено ако ще слагаш Искра. По 10 лв са бройката.
Беру, Денсо са все хубави свещи. На мен ми се случи една изгоряла, смених я, след две седмици изгоряха още две наведнъж....и само пари за вадене>слагане давах. Пък и веднъж си ги извадил всички...по-добре направо 4-те.
Успех.

аха.то и аз май мисля така направя като ги сменям поне всичките наведнъж.ти какви сложи

rusiq86
11-03-2012, 16:54
Сложих Денсо...от доверено магазинче, и позлвах добра отстъпка, на 18 лв бройката ги взех.
- Беру, Денсо, Искра (за нисък бюджет).
Бош ми се струват големи ментаци нещо. Пък и не смятам да сменям свещи на тази кола повече и затова заложих на тази марка!

Vasil82
11-03-2012, 16:58
Сложих Денсо...от доверено магазинче, и позлвах добра отстъпка, на 18 лв бройката ги взех.
- Беру, Денсо, Искра (за нисък бюджет).
Бош ми се струват големи ментаци нещо. Пък и не смятам да сменям свещи на тази кола повече и затова заложих на тази марка!

ще видя тия дни какво ще намеря и на каква цена,мерси за инфото

Kensol80
12-08-2014, 14:44
Здравейте,
аз имам същия проблем но не го прави всеки път.
Ходих на майстор и той замери свещите и каза, че са наред. Някой да даде идея от какво може да е също така борд компютъра дава грешка в подгревните свещи.

avvasilev
12-08-2014, 18:03
Здравейте,
аз имам същия проблем но не го прави всеки път.
Ходих на майстор и той замери свещите и каза, че са наред. Някой да даде идея от какво може да е също така борд компютъра дава грешка в подгревните свещи.

Щом лампата свети - имаш проблем, а щом не са свещите, продължаваш по веригата - релето ... И другия път - при друг майстор!:rosso_racers:

alfa_romeo_forever
18-01-2016, 08:21
Така ... колеги за възродя темата малко ..
Проблема е следния .. мина ми индикатора за подгревните свещи ... но изгоряла свещ няма ... Вчера вечерта я закачих колата и изтрих грешката , но веднага след това на следващия контакт я наби пак ... при което аз пак я изчистих и след това спря да е набира ( искам да поясня че колата е работила около 5 минути )
Преди малко излезнах да пробвам колата как ще запали с изчистена грешка и запали буквално от 2-3 оборот .. след 3 подгрева на свещите .. обаче когато я загасих след 10-15 мин работа и пак дадох на контакт индикатора пак започна да мина , върнах ключа и пак на контакт и не мигаше ..
Как да го разбирам това раздвоение на личноста на тея свещи ..... може би реле ?

mirchozo
18-01-2016, 08:31
Някой свещи преди да сдадат багажа тотално ту работят, ту не. Наскоро на 1.9 извадихме 4те свещи, направо на акумулатора ги тествахме, 2 от тях работиха когато си поискат. Сменихме ги и 4те и всичко заспа.

alfa_romeo_forever
18-01-2016, 09:35
Ми .. свети ли чека и мига още от първия контакт на студено палене .. мотора се счупва да върти и едвам захваща ... а на по ниски от -10 го пиши бегал ...

alfa_romeo_forever
18-01-2016, 11:45
Колеги а къде се намира това реле , да го видя какво представлява ..

mirchozo
18-01-2016, 12:39
До горивния филтър, влизат 2 букси в него и един дебел около 6кв мм кабел от акумулатора. Можеш да обърнеш внимания на гнездата където влизат буксите, по-специално на тази за свещите, виждал съм леко стопени пинове от лош контакт.

ecotronic
18-01-2016, 13:01
Някъде съм чел, че е необходимо релето за подгрева да разпознае всички свещи в продължение на няколко последователни паления за да спре да дава индикация за неизправност.

Mury
18-01-2016, 15:59
Управлението на релето зависи от няколко неща,включително датчика за температура на антифриза,а някои коли следят и външна температура.Ако става въпрос за 156 2.4 20в,твърде вероятно е да е думнало релето,при тях се случва.Намери го,откачи го,свали буксата за свещите,тази с дебелите кабели и дай на контакт да видиш дали подгрява въобще.Ако не подгрява,не се занимавай да мериш инсталация,може да провериш дали идват маса и плюс през контакт,и на дебелия кабел от бушона дали има плюс,ако всичко е наред си купи ново реле.

П.С.Ти как премери свещите,с пробна лампа ли ???? Ако си ги мерил само с пробна лампа,ги премери и с мултицет какво съпротивление дават към маса,ако е над 1-1.5 ома,значи свещта е фира.